Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayırlı Haber Ülkemiz İçin

Motovento
    REKLAM ALANI
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Adıyaman'da, özel petrol şirketlerinden Güney Yıldızı Petrol Arama Şirketi'nin arama yaptığı sahadaki "Nemrut 2" kuyusunda petrol bulundu.
    AA- Kule Sondaj Mühendisi Mahmut Argör, "Nemrut 2" kuyusunda yaklaşık 20 gün önce başlayan sondaj çalışmalarında bin 500 metrede petrol bulunduğunu söyledi.
    Kuyudan fışkıran petrolün kaliteli olduğunu belirten Argör, "Nemrut 2 kuyusundan umutluyuz. Bu bölgede uzun zamandır çalışmalarımızı sürdürüyoruz daha önce de başka kuyularda arama yaptık ama bu kuyu bizleri mutlu etti. 20 günlük bir çalışmanın sonunda bin 500 metrede bir yatağa rastladık. Kuyunun verimliliği konusunda çalışmalarımız sürüyor ancak çok ümitliyiz" dedi.
    Bölgede kuyu sayılarının 25'e yükseldiğini ifade eden Güney Yıldızı Adıyaman İdari Müdürü Murat Batır ise bölgede yıllardır petrol arayan bir şirket olduklarını ve çalışmalarına hiç ara vermeden devam ettiklerini söyledi.
    Batır, açılan bu yeni kuyularda petrol buldukça daha da heyecanla çalıştıklarını ifade ederek, "Şu anda İndere Köyü mevkiindeki çalışmalarımız da devam ediyor. Orası da çok önemli bir bölge ve umut verici bir yerdir" diye konuştu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    VOLKSWAGEN GOLF FSİ
    Bence o kuyuları bize yedirmezler musti..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bizim sınırda şööle alttan bi araştırma yapsak ne petroller vardır ama nedense bazı şeylere bönkörlük yapan canım türkiyem bu konuda ilgisiz.....

Sınırımızın 300 mt ötesindeki kuyulardan dünyanın petrolü çıkarken biz neden kendi sınırlarımızdan çekemiyoruz anlamıyorum...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    VOLKSWAGEN GOLF FSİ
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim sınırda şööle alttan bi araştırma yapsak ne petroller vardır ama nedense bazı şeylere bönkörlük yapan canım türkiyem bu konuda ilgisiz.....

Sınırımızın 300 mt ötesindeki kuyulardan dünyanın petrolü çıkarken biz neden kendi sınırlarımızdan çekemiyoruz anlamıyorum...
    alp kerdeş bende onu anlatmaya çalıştım işte dolaylı olarak...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Aslında soru niye petrolümüzü çıkarmadığımız değil de niye dibimizdeki en petrolü en pahalı alan ülke olduğumuz.
    Toprağımız altında yatan petrol bizimdir, dursun orada. Amerika da kendi rezervlerini tutuyor ki önce dünyayı hortumlayıp en sona kendi rezervleri kalabilsin diye. Türkiye de benzer bir sistem geliştirmeli ama önce petrolü ucuza temin ettikten sonra.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    VOLKSWAGEN GOLF FSİ
    burada petrol ve türevleri çok ucuz,

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında soru niye petrolümüzü çıkarmadığımız değil de niye dibimizdeki en petrolü en pahalı alan ülke olduğumuz.
    Toprağımız altında yatan petrol bizimdir, dursun orada. Amerika da kendi rezervlerini tutuyor ki önce dünyayı hortumlayıp en sona kendi rezervleri kalabilsin diye. Türkiye de benzer bir sistem geliştirmeli ama önce petrolü ucuza temin ettikten sonra.

Adamlar senin altındakini de çekiyorlar...Teknolojilerimi bizden ileri? Sanmıyorum....Bir şeyler var ama ne...

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Maden Mühendisliği okumuş biri olarak yıllardır yurdumuzdaki birçok yatakların bulunduğu halde çıkarılmasına bazı dış güçler tarafından izin verilmediğini biliyorum. Emin olun eğer bu yataktan drenaj yapılacak olursa da bunu yabancı bir şirkete vereceklerdir ve biz ancak "ağzımıza bir parmak bal çalınarak" kalacağız. Yoksa Türkiye madenler olarak çok zengin bir ülke.. Eğer adam gibi strateji belirleyebilse idik Bursa Uludağ'daki Bor madenlerini adam gibi kullanır ve deli paralar kazanabilirdik. Ancak oradaki Bor ocakları da yabancı sermayelere para akıtan ve belli insanlara sus payı verilerek idare edilen bir sistemle yürümektedir.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Can-ı gönülden katılıyor ve destekliyorum ...

Babamın mesleği nedeniyle (Jeoloji Müh.) , Adıyamandaki birçok işletmeyi ziyaret fırsatım oldu! Oraya 25 kuyu yazınca şaşırdım. Çünkü sırf Çemberlitaş havzasında 10-15 kuyu olduğunu hatırlıyorum.Zaten o bölgede (Adıyaman Doğu Bölgesi); araçla ilerlerken , kafanızı hangi yöne çevirseniz bir pompa görürsünüz!

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    maşşallah maşşallah !

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    daha öncede bulunmuştu,kalitesi yüksek denildi rezerv olarak bayağı büyük denildi ama sonra olay kapandı kuyu kapandı cıva döküldüğü zaman petrolün başka bir bölgeye kaydığını duydum ne kadar doğru bilmiyorum ama eğer bu doğruysa bulunan her petrol kuyusuna cıva dökerlerse yada döktürürlerse yakında benzinin litresini 5 ytl den alırız gibi geliyor kalın sağlıcakla
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı Sonsovalye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Polaris Kar Motoru
    Güneydoğu Anadolu'da pek çok bölgede, açıldıktan sonra sağlam bir şekilde kapatılmış kuyular gördüm.

Motor, dostum nerelerdesin.. Özledik seni.

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    sonsovalye kadim dostum buralardayım internet olmadığı için uzak kalıyorum sizlerden ama ocakta tekrar 24 saat kesintisiz yayında olacam inşallah kendine iyi bak dostum görüşmek dileği ile
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    kesin zam gelir benzine bu haberden sonra
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Ülkemiz petrol bakımından zengin ama o petrolleri bize yedirmezler.Dünyayı elinde tutan amerikanın işi bunlar.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Nusaybin de Katran da o kadar çok petrol kuyusu gördümki sayısını unuttum...Ama hiçbiri faal diilmiş...Madem çalıştırılmayacak neden yapıldılar? Yapıldılar neden çalıştırılmıyorlar....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler