Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Herkesin bilgisi olsun

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    bilgi için teşekkürler dikkat etmekte fayda var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kayku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hiç belli olmuyo :D
    bilgi için saol hocam büyük geçmiş olsun..
    [url] www.myspace.com/kayku34 [url]
    [url] www.herkesdinlesin.com/kayku34 [url]

Motosikleti
    -
    bilgi icin cok teşekkürler gercektende cok faydalı ve önemliymiş... lütfen bu tarz haberlere daha cok yer verelim arkadaslar cunku böle ilginc konular aklın bi köşesinde kalıyor ve bazen cok faydalı olabiliyor

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Bilgilendirme için sağol. Dikkate almakta fayda var belki bu yan etki motor üzerindeyken etkisini gösterse Allah muhafaza.....
    bambu sanada sağol..
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Bilgi için teşekkürler......................

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum,bi konuyu düzeltmekte fayda var ilacı içen benim eşim değil,sadece dostumdan gelen bir msj beni uyarmak için atmış,bizdede malesef ilaç tüketimi fazla olduğu için bilgim olsun diye yollamış,bende sizlerle paylaşmak istedim teşekkürler
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    çok teşekkürler abi.müthiş bi paylaşım tekrar tekrar teşekkürler
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

burak2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz motorcu :)
    dostlar bende konuyu biraz açmak isterim bu greyfurt olayından öte bir meyve olayıdır şöyleki...

geçende okudum ve televizyondanda gördüm

yemek yer ve üzerine meyve yer isek yemeğin uzun bir bekleme süresi olduğundan midede ve üzerine yenen meyveninde asitli olduğundan bu bekleme esnasında beklyen meyve mayalanmaya yani fermantasyon işlemine dönüşerek sonuçta alkole dönüşüyor ve alkol içmişçesine vücudda ,karaciğerde alkol etkisi yapıyor ve siroza yani karaciğer kanserine dönüşüyormuş...

meyve gibi asitli gıdaları yemeğin ardından değil en az 2 saat gibi yada daha fazla zaman sonra yenilmeli gibi bir durum çıkıyor ortaya .

orada ilaçlar genelde kimyasal zaten ve meyvede asitli olduğuna göre bir mayalanma olmuş ve karaciğre dokunma durumu asıl olmuş verdiği bilgiler için arkadaşımıza tekrar teşekkür ediyorum...

eğer benimde yazdıklarımda yanlış veya eksik varsa bilen arkadaşlarında ilave yapmasını yada düzeltmesini isterim...

basmayı değil durmayı düşünüyorsan eğer, anlaki gerçek motorcusun he bide her bindiğinde heyecanlanmıyorsan eğer eksik bişeyler var be dostum....

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    doktorlar bunu bilsede genelde bu uyarıları yapmaktan daha önemli işleri wardır yurdum doktorunun.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Saçma sapan kötü bilgilendirmeler.

Greyfurt suyuyla ilaç içmek kötü olsa prospektüste yazardı, bu bir.

Bilinen bir yan etki (greyfurt gibi) varsa ve prospektüste yazmıyorsa o ilaç firmasına açılacak on yüz bin milyon dolarlık davalar havada uçuşurdu bu iki.

Sağlık konusunda "Fw:Fw:Re:Çok Önemli!!!!!" diyen maillere inanıyorsanız helalleşelim, ömrünüz çok uzun sürmeyecek, bu da üç!

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saçma sapan kötü bilgilendirmeler.

Greyfurt suyuyla ilaç içmek kötü olsa prospektüste yazardı, bu bir.

Bilinen bir yan etki (greyfurt gibi) varsa ve prospektüste yazmıyorsa o ilaç firmasına açılacak on yüz bin milyon dolarlık davalar havada uçuşurdu bu iki.

Sağlık konusunda "Fw:Fw:Re:Çok Önemli!!!!!" diyen maillere inanıyorsanız helalleşelim, ömrünüz çok uzun sürmeyecek, bu da üç!
    İşte en mantıklı cevap
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

burak2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz motorcu :)
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte en mantıklı cevap

yok yok ne fw ler nede rw ler mesele değil doğru herzaman doğrudur ama kim kabul eder kim etmez o değişebilir ve en büyük mesele herkezin bir doğrusu vardır asıl doğruda bir tanedir...

doktorlar gerçeği söyler söylemez doktoruna göre değişir ve ben size gördüğüm bir manzarayı anlatayım bakında karar verin sonra herkez bi daha yorum yapsın....

doktorlar doktor olurken doğruyu yapıcaklarına ve söyliyeceklerine hipokrat yemini diye bi yemin ederlermi ederler... en azından benim bildiğim öyle bişey....

ben bir kaç yıl önce bir sağlık lokali diye bir yere gittim ve birde ne göreyim

biralar ve içkiler neyse ve içerisi bir dünya sigara dumanı orada kim doktor kim memur kim sağlık memuru bilemem gördüğüm manzara buydu.

doktorlar sigara kanser yapıyo içmeyin derler kendileri içerler v.s v.s birayı bile böbrek kumu döker diye tavsiye ederlerse hangi doktoru dinliyececez kardeşim

bizler herşeyi asıları ile sahteleri karıştırmış bir hayat yaşıyoruz yani herşeyimiz sanal, kendimize zihnimizde bir dünya kuruyoruz ve onun içinde yaşamaya çalışıyoruz benim dünyam bu diyoruz ardındanda...ilginç...

tostla büyüyüp tetsle yetişen bir nesil olduk kola diye bişeyler çıktı çıkalı millet sofrasından düşürmüyor biri çıksında kolanın faydalarını anlatsın bana yada zararlarını ama yok kimse yazamaz çünkü bilmez bilsede uygulıyamaz vazgeçilmez oldu bunlar hayatımızda...

neyse hep olumsuzluklar yazdım ama derçekleri kimse söylemiyor söylenilsede kimse inanmıyor o yüzden fazla birşey söylemeye gerek yok bizler deneme yanılma usulü yaşamayı seviyoruz varında böyle yapın ne diyelim...
    basmayı değil durmayı düşünüyorsan eğer, anlaki gerçek motorcusun he bide her bindiğinde heyecanlanmıyorsan eğer eksik bişeyler var be dostum....

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Çok çok teşekkürler çok ciddi bir konu insan sağlığı başka bişey değil !!!
    CBR-125 CBR-250-R CBR-600-F

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    teşekkürler
    lifan 100

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    bilgilendirdiğin için sağol gerçektende bilinmesi gerekn bi şey bu ... hanımınıza geçmiş olsun..
    yeniden Burdayım :bounce::rendeer:

Motosikleti
    ER-6N (Turuncu)
    Bilkent Üniversitesinin Web Sayfasından konu ile ilgili bir alıntı, Sayfada hangi ilaçlarla nasıl etkileşim yaptığını gösteren bir tablo da var. Kabul etmeden ve ya yalanlamadan önce lütfen az da olsa araştırın. Turunçgilleri çok seven biri olarak özellikle kış aylarında artan ilaç alımı ile karşılaşılması muhtemel bir durum. Paylaşım için çok teşekkürler.

http://www.bilkent.edu.tr/~bilheal/aykonu/greyfurt.htm

GREYFURT ‘UN İLAÇLARLA ETKİLEŞİMİ
    Bazı besinler ilaçlarla birlikte tüketildiğinde etkileşim göstermekte. Mesela, greyfurt suyu, düzenli alınan ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilmekte. Greyfurt suyu ile ilaç kullanırken doktor tavsiyesi dışına çıkılmamalı ve ilacın prospektüsü dikkatli bir şekilde okunmalı.

İlaçların bir kısmı CYP3A4 enzimi tarafından parçalandığı için kandaki konsantrasyonlarında azalma olabilmektedir. Bu azalmayı telafi edebilmek ve ilaçlardan beklenen etkiye ulaşabilmek için gerekenden çok daha fazla etken madde kullanılması gerekmektedir. Bu da hem hastaların fazla kimyasal madde almalarına neden olmakta hem de ilaç fiyatlarının artmasına neden olmaktadır. Greyfurt bu enzim sistemini bloke edebildiği için bu olumsuzlukları da azaltabilmektedir. Bu amaçla greyfurt içerisindeki CYP3A4 enzimini inhibe eden maddeler yani narinjin ve psoralen sentetik olarak üretilmiş ve değişik ilaçlarda denemeler yapılmıştır. Örneğin AIDS için kullanılan ilacın kandaki konsantrasyonunun 40 kat arttırılabildiği gözlenmiştir. Greyfurtun bu olumlu etkisi sayesinde ilacın maliyeti azaltılmış ve hastaya verilen kimyasal madde miktarında önemli bir azalma sağlanmıştır.

Greyfurdun bu olumlu etkisinin yanı sıra ciddi olumsuzlukların da gözlenebileceği unutulmamalıdır. Greyfurdun ilaçların metabolize edilmesi üzerindeki etkisi sonucunda ilaçların kandaki konsantrasyonunun ve bunun sonucu olarakta biyoyararlanımının arttığını belirtmiştik. İlaçların biyoyararlanımı yaklaşık 40 kata kadar artabilmektedir. İlaç aynı dozda alınmaya devam edilirse doz aşımı ve toksik etkiler görülebilmektedir. Tek bir bardak greyfurt suyu içildikten yaklaşık 30 dakika sonra etkileşim başlayabimekte ve etkisi en son greyfurt tüketiminden itibaren yaklaşık 3 gün devam edebilmektedir. Bu olumsuz etkinin olumluya dönüştürebilmesi tamamen ilacın doğru dozda kullanımıyla alakalıdır ve ciddi tecrübe gerektirmektedir. Bu arada greyfurt ve CYP3A4 enzimi arasındaki etkileşim miktarının önemli kişisel farklılıklar gösterebildiği de unutulmamalıdır. Bir insanda ilacın biyoyararlanımı 2 kat artarken diğer bir insanda aynı miktarda greyfurt tüketimiyle çok daha fazla artabilmektedir.

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    bilgilendirme için teşekkürler...

impish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    çok sağol ya yıllar önce böyle bi mail gelmişti bana unutmuştum bile. tekrardan öğrendiğim iyi oldu

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Eyvallah sağolasın..Bilgilenmek her daim faydalıdır.

Motosikleti
    = (
    Geçmiş olsun ne diyelim hiçbir fikrim yoktu gerçekten

Teşekkürler.
    [B]Kusura bakma ölüm

Bugün de gecikeceğim...[/B]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)