Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2.el satışıyla ilgili yardım...

Motovento
    REKLAM ALANI
    baco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight2
    arkadaşlar sitede baya bi araştırma yaptım ama kafamdaki bi soruyu cevaplandıramadım

ben motorumu satıyorum eğer devir işlemini 2-3 ay sonra yapsak veya yapmasak ne gibi bi sorun olur benim açımdan??
    Bacoman

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    speed 150 naked
    motorun trafik sigortası olmadan satın alan şahıs kusuru bulunarak bi trafik kazasına karışırsa karşı tarafa doğurabileceği tüm mali sorumluluğu üstlenmek zorunda kalırsın yada motorunla yasadışı bi eyleme hırsızlığa kapkaça karışırsa senin adresinden sana ulaşıp başını ağrıtırlar.Bunlar dışında senin açından devir vermemen bi sorun oluşturmaz...
    Sürat felaket değil galibiyettir

Motosikleti
    Hyosung gv650
    İkinci el taşıt alım-satımı 2 aşamadan oluşur. 1. adım noterden yapılan işlem 2. adım ise ruhsat devri işlemidir. 2. adımla 1. adım arasında en fazla 30 gün fark olmaldır. Aksi takdirde işi düzeltmek çok tuzlu olur. Noter satışı yaptığında, motoru alan kişinin bir vukuatı sebebiyle ruhsat sana ait olduğu için senin başını ağrıtırlar ama elindeki noter satışı ile sürünürsüna ama yırtabilirsin.

Eğer noter satışı yok ise vay haline o zaman.

Unutma noter satışı ile ruhsat devri arasındaki süre de 30 günü aşmamalıdır.
    Motorunuzu trafikte bir taşıt gibi kullanın ki, diğerleri de size taşıt gibi davransınlar.

Sato8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    95 model Suzuki GSXR 750 (mor)
    motorun satıŞını yapmadan SakIn verme örnek. aynI oLay arkadaşIn başIna geLdi. motorun satışInı yapmadan sattı. aLan kiŞİde kapkaÇ yaptı şİmdİ arkadaş mahkemeLerde sürünüyo.
    müşteri - Bir sinek ilacı alabilir miyim?
    satıcı - Sineğinizin nesi var acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bak bu akıl fikri her zaman vermem
    1-önceparanı"cash on the table"alacaksın.
    2-Noterden satışı yapacaksın
    3-Sonra motoru teslim edeceksin.

Neden,niye,nasıl,ben eskiden yapmıştım diyeceklere cevabım yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)