Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Servis ile yaşanan bir dialog

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bu aralar 4 teker takılıyorum...
    Merhabalar,
    Bu sabah motoru çalıştırıken jikle kolu boşa döndü. Telin koptuğunu düşündüm. Kontrol etmeye zamanım yoktu. Neyse gün içinde değiştirmek için Sevpaya gidiym dedim ama pazar olduğunu unutmuşum kapalıydı. Tam sevpanın karşısında bir sevis daha var adını bilmiyorum. Bakalım dedi, teli kopmamış sadece yuvasından çıkmış, teli yağlayıp yerine oturttu. 10 dk falan sürdü. Tüm işlem bu kadar. Sonrasındaki dialog ise aynen şöyle:
    - Ne kadar borcum?
    - 35 YTL
    - Dalgamı geçiyosun?
    - sen 30 versende olur
    - Parça değiştirmedin bile, işçilik ücretin bumu
    - Normalde motora bakma ücretimiz 45 ytl , 10 parçada değişse 1 parçada değişse bu kadar işçilik alıyoruz
    - Usta benle kafamı buluyorsun? Nerde görülmüş böyle bir uygulama
    - sen gönlünden ne koparsa ver
    - (10 ytl çıkardım) usta senin yaptığın işin bedeli bu, insanlarıda kazıklamaya çalışmayın lütfen, (ses etmeden aldı)
    - bugün pazar ya o nedenle yüksek diyoruz,
    - Sana hayırlı işler, (bir daha gelirsem)

Resmen adamı enayi yerine koymaya çalışan bu servisi kınıyorum.

Not: Konuyu nereye açacağımı bilemedim. Mod arkadaşlar yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim...
    [B]I finally found my way, say goodbye to yesterday... Hit the gas there ain't no brakes on this lost highway[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    neyse ucuz kurtarmışsın... bu büyükşehirlerdeki servislerin çoğu böyle arada istisnalar olabilir.. bende bu yüzden servise gitmiyorum normal motosiklet usatasına götürüyorum.. hem motorun hakkını veriyor hemde hakkını alıyor. fazlasını değil..
    KIRMIZI BOĞA..

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    çin malı motorların piyasaya girmesi ençok tamircilere yaradı desek yalan olmaz. elbetteki hakları olanı alacaklar ama bu kadar da abartılmaz.
    motoru komple indirse de 40 lira mı isteyecekti?
    kendi söküğümüzü kendimiz dikmeyi biraz öğrenmedikçe bu tür durumlarla karşılaşmamız muhtemel.

Motosikleti
    Bu aralar 4 teker takılıyorum...
    Ben genelde bunun gibi tamiratları kendim yapıyorum. elim pense tutar. Sabah zamanım yoktu o nedenle sonra bakayım dedim, birde tel gereksinimi olduğunu düşündüm tabii.
    Sevpaya götürmüştüm 10 gün önce motoru, mondial servisi. 3 saat uğraştı usta, zinciri, ön dişliyi değiştirdi, ampül değiştirdi, bi sürü ayar yaptı motorun heryerini kontrol etti, toplam işçilik 15 ytl yazmış. Helal olsun dedim valla, daha yüksek deseydi itirazım olmazdı, gayette nazik her soruma cevap verdi, bilgi sahibide oldum . İşini hakkıyla yapan servis ve ustalarda var tabii...
    [B]I finally found my way, say goodbye to yesterday... Hit the gas there ain't no brakes on this lost highway[/B]

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Motoru indirseydi heralde 2ooytl isterdi

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    bu kadar yeter size, harçlık yapın 10 Ytl yi de deseydin bir de. hafta sonuymuş ya

Motosikleti
    speed 150 naked
    ya bu sanayi işlerini hiç sevmem motorun egzosunu değiştirmek için sürekli motosikletlere performans egzosu takan bi egzoscu var arkadaşların tavsiyesi üzerine oraya gittim motorun orjinal egzosunu bağlantı yerlerinden kaynakla kesti internetten satın aldığım performans egzozunu motora yine kaynakla taktı toplam işçilik süresi 25-30 dakikaydı borcum ne kadar ustam dedim 50 ytl dedi ben hönk oldum ne diyosun abi sen dedim göründüğü kadar kolay değil bu işler gibi bi şey söyledi abi al sen şu 20 yi dedim söküyorum egzosu başka yerde taktır demesinmi ya bırak delimisin a.q dedim 10 lira daha verdim 30 liraya razı oldu bi sorunun olduğunda yine bana geliceksin ayakları yaptı bi daha o dükkandan içeri adım atarsam bulur beni...
    ::evil:: [COLOR="DarkSlateGray"]Sürat felaket değil galibiyettir[/COLOR]

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eradnan lutfenn dogru konusalım...caktırma...

en ıyısı valla motosıklet ustaları dedıgı gıbı bı arkadasımın...

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum ona para söylemesi bile ayıp.bende eski motorcuyum,çok çok dersinki bozuğun ne varsa at.
    çok ayıp etmiş,bi daha uğrama böyle bi zihniyete

Motosikleti
    tabanvay
    helal abi ben olsam mazlum mazlum verirdim bu konularda tartışmayı pek beceremem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)