Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sivasta Baba Yarısı Bir Komutan(okumadan geçmeyin)sahinbirinci

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı sahinbirinci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olay koptu ta nireye geldivalla arkadaşlar ben şu anda çok rahatım gerçekten elleşip moralimi bozman gariiii
    sen moralaini bozma dostum...boşver...Hadi Allaha emanet ol...seve seve yapılacaksa bu askerlik sen kurallarıyla takılıyorsun...lafım yok sana ...selamlar saygılar...sistemeydi isyanım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    hehe tamamdır mete_han abi dağıtımda istanbula düşersem bak o zaman askerlik biter çarşıda görüşürüz olmamı??yada beni ziyarete gelirsin bak duygusallaşırım sonra haberin olsun.

şaka bir yana ben bugün teslim olacağım topic size emanet kilit attırmayın bak.gelecek hafta pazar aynı bulayım
    Hüzünbaz Acılarımın Canbazıyım Şimdi...

Motosikleti
    merak etme dostum bu topik ebediyete kadar kilitlenmez kalır...hatta teskereden sonra bakıp bakıp duygusal şekil yaparsın...vay be ben bunları nasıl yazdım diye...kendine gelirsin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

mslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 GS
    Şahin kıbrısı sormuşsun, acemi birliğinde iken kurrada gelmesin dediğim tek yer kıbrıstı ama nasip işte burayı çektim. Ben rahat bir yer aramadım ama burası geldi. Geneli rahat bir yer, (Allah Güney doğudaki arkadaşlarıımıza kolaylık versin), ama bazı birliklerde su sıkıntısı var birde tahmin edersin ki sıcak. bundan fazlasını burdan yazmayayım malum kimsenin askerliği diğerininkine benzemez. Aynı yer bile farklı insanlarda farklı intiba bırakıyor. Daha nereye gideceğin bile belli değilken ahkam kesipte kafanı karıştırmayayım. Ama sen güzel başlamışsın nerede olsa aslanlar gibi bitirirsin.Eğer bu taraflara düşersen yardımcı olacağım birşey olursa yardım etmek isterim. Kolay gelsin..
    Her Şey Vatan İçin..

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    çok teşekkür ederim komutanım.bizim birliklerde ağırlık kıbrısta oluyor.bende çekmeyi pek istmeiyorum doğrusu ama elimizden gelen bir şey yok.

size vatani görevinizde başarılar ve sabır diliyorum.eğer imkan olursa msnden görüşürüz beni eklerseniz sevinirim.sizi msn listeme ekliorum.kabul edin lütfen

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    sahinbirinci beni gerçekren duygulandırdın, neden?

bir kışla düşünün?

-askerliğini yapmak için kaptınız sülüsü, geldiniz kışlaya?

-çifte davul ve zurnalar çalınıyor?
    (sen şok geçiriyorsun ama bu gördüklerinin 10'da biri.)

-nizamiyede seni ve aileni ikram edilen lokumla karşılayan kışla personeli, yanındaki minikleri ayyıldızlı balonlarla sevindiriyor ve bir görevli asker , gelen aileye arzu ederlerse çocuklarını, eliyle işaret ettiği bina içindeki oyun parkına bırakabileceğini hatırlatıyor.

-asker yakınlarına ve ailelerine verilen kışlayı tanıtıcı brifingle birlikte gelen asker adayı aileleri ile birlikte KAYIT KABUL MERKEZİ ne götürülüyor.

-orada ise ikram edilen çayın sıcaklığında, yine askerlere ve yakınlarına görsel olarak kışla tanıtılıyor ve bölükleri belirlenen asker adayları aynı bina içinde yapılan sağlık kontrollerine müteakip,

-giyindirme reyonunda alınan beden ölçülerinle birlikte istihkaklarını alıyor ve yanına verilen bir uzmançavuş ve asker başlıyor seni giydirmeye, botları bağlama işini dahi sen yapmıyorsun kesinlikle.

-başka bir uzmançavuş alıyor seni (seni diyorum çünkü eğer senden başka kimse yoksa, bekletme gibi durumla karşılaşmıyorsun.) günlük ihtiyaçların için kantine görüyor alışverişini yapyorsun ve oradan doğru

-bir astsubay, bir uzmançavuş ve bir asker nezaretinde banyo ya(tek eksiğin sırtına kese atmıyorlar, ama ısrar edersen onuda yaparlar. )

-askerlik yaşamına başlamadan önce sana anlatılan abuk sabuk, salak sulak, yalan yanlış mazileri ve anlatanlara kan kusmaya başlıyorsun artık seni bu denli korkuttukları için. hızlı bir şekilde kışlaya ve askerlik yaşamına adapte oluyorsun, çünkü en az baban veya annen kadar şevkatli ellerde olduğunu hissediyor ve yaşıyorsun.

- banyo sonrası sana, dolabının, yatağının neresi olduğu gösteriliyor, oradan bir üst kata doğru yazıhaneye,

-yazıhanede takım komutanı sıfatıyla bir başçavuş geçmiş ve yaşantın ile ilgili soruları soruyor ve danışmanlığını yapıyor.

-yazıcı seni karşı odaya bölük komutanının yanına götürüyor, ikram devam ediyor ve çikolata ile ağzını tatlandırıyor ve başlıyorsun, anadan, yar'dan, diyardan konuşmaya (olu ya ilk başta çekindiysen), çayınıda içtikten sonra

-ertesi gün yapacağın faaliyet anlatılıyor ve mışıl mışıl bir uykunun ardından oluyor sabah.

-eğitim esnasında açık arazide ilerleme tekniklerini(sürünmek, emeklemek), yanaşık düzen eğitimi konularından: birliğin dağılması, çök-kalk, yat-kalk gibi eğitim konularını yapmak neredeyse yasak. resmen söylenmese de, ima ile zerk ediliyor.

VE MUTLU SON

-anadolunun bağrından kopup gelmiş mehmetçiğim, sivil yaşantısında köftenin çeşitlerini bilmezken asker ocağında yemekleri beğenmez hale geliyor. (zamanında, kapuska, yeşil mercimek, kuru fasulye, pilav bunlar beğenilmezmiş şimdi ise, kebap çeşitlerini beğendiremiyoruz arkadaşlara.)

-sivildeki üç beş dangalak adamın tavsiyeleri doğrultusunda ilk gün danışmanlık yapılırken, kendisinin bir yığın psikolojik problemi olduğunu, heran birisini öldürebileceğini, çevresindeki insanlara zarar vermeyi bit hobi olarak gördüğünü, geçmişinde esrar, eroin, kokain ne kadar uyuşturucu madde varsa hepsini kullandığını beyan ediyor ve bu yüzden 2 ay boyunca hastane yollarında askerliğin güya büyük bir kısmını yiyor, sonrasında ise yan gel yat osman, nöbet yok, silah yok, iş yok, bir hayvandan farkı kalmıyor karnını doyurup yatıyor. inanırmısın yatmayı dahi becermeyipte firar eden adam oluyor.

-askere aman birşey olması, aman benim birliğimden vukuat çıkmasın hesabı yapan komutanlar, görev yapan subay-astsubay-uzman erbaş askere alet ediliyor.

nasıl mı?

askere iş verirsin yapmaz, kanunen ceza vermeye kalkarsın komutan karşı çıkar. neden eğer ki mahkemeye giderse o komutanın birliği disiplinsiz olacak.

-ve iş çığrından çıkar ki denetlemeye hazırlanıldığı zaman asker çıkıp şunu diyebilir "kafamı bozma atmamda, koşmamda, vurmamda"

yazılamsı gereken daha nice şeyler varken sinirimden anca bu kadar yazabiliyorum.

(SARIKAMIŞTA ŞEHİT DÜŞEN ASKERİMİZ VAR OLMAYAN TEÇHİZAT VE MALZEMENİN KURBANIDIR. KİŞİLER KENDİ HESABINA DEĞİL, VATANA MİLLETE ÇALIŞMALIDIR...)

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    bestamik19 böyle bir kışla varsa gerçekten görmek isterim neresi?

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    askerlik çok güzel bir anıydı benim için. gerçekten baba şefkatinde komutanlarımız var.sağolsunlar.hele acemi birliğine girişteki o ilk heyecanımı unutamıyorum. sakın şafak sayma kardeş günler sivil hayattaki gibi çabucak geçiyor ama biz piskolojikmen sanki günler geçmiyor gibi hissediyoruz.sana hayırlı tezkereler diliyor. tez zamanda ailene sağlıkla kavuşmanı temenni ediyoruz. gaziantep mt
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bestamik19 böyle bir kışla varsa gerçekten görmek isterim neresi?
    ağustosta yeni devre askerler gelecek kayıt kabul haftasında gel hem yaşar hem de görürsün.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı bestamik19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağustosta yeni devre askerler gelecek kayıt kabul haftasında gel hem yaşar hem de görürsün.
    görmek isterim dediysem bukadar erken degil. yavaş yavaş aceleye gerek yok. hatta şimdilik görmesem daha iyi

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    arkadaşlar yazdığınız tüm cevaplara teşekkür edrim.zaten gün saymıyoruz.özellikle askere gisdecek arkadaşlara şu tavsiyem var.şafak kartlarınızı yırtın atın.hatta saate bile bakmayın.

topic yukarıda kalsın

şaka bir yana ama motorumu özledim

Motosikleti
    arkadaşlar yazdığınız tüm cevaplara teşekkür edrim.zaten gün saymıyoruz.özellikle askere gisdecek arkadaşlara şu tavsiyem var.şafak kartlarınızı yırtın atın.hatta saate bile bakmayın.

topic yukarıda kalsın

benimde çok sevdiğim bir komutanım vardı...Allah uzun ömrü versin şimdi Kıdemli Yarbay veya Albay olmuştur...Kd Bnb M.Ali VARIMLI idi ismi...

Deniz kuvvetlerine kuvvet komutanlığına bir mail attım 2005 lerde...komutanıma nasıl ulaşabilirim diye...tüm adres ve telefonlarımı verdim...ertesi gün komutanım beni cepten aradı...

Mete olm bütün Deniz Kuvvetlerini seferber etmişin bende izindeydim nasılsın iyimisin diye...

sonra Küçükyalıda bir birlikte görevli olduğunu öğrendim...ertesi gün tatlımı aldım hoop ziyaretine...Allah ondan razı olsun ki mükemmel bir insandı...başı hep bizim yüzümüzden derde girerdi...çok severdi bizi...ama vukuat bir bölüktük...sonra sonra toparlandık...7/4 8/1 8/2 ler hep bilrikte arızaydık yani...sağolsun bizi hep hoş gördü...

e bizde askerdik...bahriyeyi pek askerden saymazlar ama eyle işte...Vatan sana canım feda...

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    metehan abi senin olmadığın bölükte vukuat olmazsa şaşardım valla

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Şahin neredesin be arkadaşım.Bir gezi yapacağız herkes yan çiziyor.

Motosikleti
    kanka valla firar...Adanalı bir kaç arkadaş vardı subaylarla kavga ederdi...psikopat ayağına...yeni bi bölük komutanı geldi Sahil Güvenlikden botdan gelmiş başımıza...bizim birlikde Allahın dağında...ne uğraştı bizi adam etmeye...vs vs...çok hareketli dönemdi yani...saygılar...öpüldün...

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    ben de şu an İzmirde yedek subay olarak askerliğimi yapıyorum. kendim için söylemiyorum er ve erbaşyar için söylüyorum askerlik zor ama Allah Güneydoğu' da elinde 11,5 kg lık mg 3 sırtında 15 kg techizat ve erzak ile sıcağın altında kilometrelerce yol yürüyen, pusu atan her an nereden bi atış gelebilir ya da bastığım yer temizmi dir diye düşünen can kaygısı taşıyan ASIL askerlere kolaylık versin onları korusun esirgesin kalleş mermilerden...

bu arada topiği açan arkadaşım Piyadenin kısaltaması Piy. değil P. dir acemiliğine veriyorum usta birliğinde olsan 50 komanda dansı ve 2 hafta izinsizlik cezası ile disipline ederdim haberin olsun... hayırlı teskereler...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    2 oda hapsim var 14 günden...birde mahkemem oldu oda 1 ay cezaeviydi...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla ne diyim askerlik bu kadar deişmiş olamz diyim .. çukalata şeker lokum ..kapıda aileye birifing yok banyo.. bana biraz abartı var gibi geldi ..bende bir asker çocuğu olarak askerliğini yapmış biriyim .. yani ben askerken peder muazzaf kıdemli albaydı.. ben ilk banyomu 7. gün yapabilmiştim . hiç lokum görmedim ..zaten ofiiii biz askerlik yapalı baya bi olmuş .. yeniçeriydim ben zaten
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    abi zaten anlatılan şeyler büyük acemi birliklerinde olan hoş görüntü ambiansı...oda Komutanlarım emriyle...

acemi askere iyi davranılacaaaakkk....

davran...

I3luee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07

Bende Askerim :)

topic yukarıda kalsın

Arkadaşlar bende 4 aydır askerdeydım uzun zamandır giremiyordum muhabbete katılıyım dedim dağıtıma geldim cuma kısmetse ankara etimesguta gidecem bütün askerlere hayırlı teskereler diliyorum allah yardımcımız olsun
    motorcu dediğin zeki çevik ve ahlaklı olmalı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)