Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kızılayın yeni tüzüğü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Bugün çok sevdiğim bir abim geldi dükkanıma " Aykut telefonumu satıcam acil ne veriyorsun" dedi. Hayırdır falan dedim 7 yaşındaki çocuğu kaza geçirmiş beyin kanaması teşhisi konulmuş çocuğa kan lazımmış 0rh- kızılaya gitmiş ünite başı 90ytl istemişler. Emliyet Müdürüne çıkmış hemen 5 tane memur arkadaş bulmuşlar hastaneye götürmüş onları ben kan buldum buyrun çocuğuma verin diye. Hastane ne dese beyenirsin "biz bu kanları alırız ama kızılaya veririz kızılaydan gider alırsınız" Yeni tüzükleri böylemiş. Yani paran olmasa kızılaydan kan alamıcaksın getirdiğin uygun kanları hastane kızılaya verecek sen gidip gene parayla alıcaksın.. Yuh dedim ya...
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    ben ilk defa duyuyorum böyle bir şeyi ama eğer dediğin doğruysa türkiye iyice yaşanmayacak (yaşanamayacak) bi ülke yolunda koşar adım ilerliyor
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Tayyip'e 20 milyarlık altın broş taktıkları için bitmiştir paraları. Necdet Sezer'e de gönderdiler, ödül geri yollanıp "utanmanız yok mu lan sizin" diye de cevap alınca nasıl kaçacaklarını bilemediler. Mecbur kalsam Kızılay'a 90 ytl vereceğime gider özel hastanenin kan bankasından 150ytl'ye kan alırım, daha iyi.

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Adam gözleri kançanağı girdi içeri. Yalan atacak bir durumu yoktu ve tanıyorum da adamı. Para dediğin şey herşeydern üstünse ben yaşamak istemiyorum bu toplumda..
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu gibi konularda kesin kanıt elinizde olmadan konuşmak suç unsurudur. geçmiş yıllarda kızılayda dönen yolsuzlukları içeren faklı tv proğramları olmuştu. ben kanı bağışlayacam sen benim bağışladığım kanı satacaksın ..bu pek akıl karı değil ..yinede işin aslını öğrenmeden yazmak etik olmaz ..ama denilen gibiyse kızılaya toplu bağış olayı yatar ve tahminimce kimse kızılaya zırnık bağışlamaz..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 28 senede işin aslını öğrendim bu ülkede.
    1- Sağlığını
    2- Eğitimini
    3- Güvenliğini
    Bu ülkenin insanına bırakmayacaksın.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bende gecen günlerde duydum bunu... Kızılay iyi hoşş da bizden bağış olarak aldığı kanı başkalarına para karşılığında vermesi hatta satması bana çok dokunuyoo
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Tamam bağışları satsınlar...Ama acil lazım olan kanı adam bulmuş....Vermeye hazır gönüllü...Bundan ne para alıyorsunuz?

Kızılay kan merkezi benim evimin tam karşısında....Yeni yapılan binalarını görseniz....Tam bir saltanat binası....Aşırı lüks....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Globalizmin (topizm) ülke yönetimlerine empoze ettiği sosyal devlet yerine tüccar devlet ilkesinin getirdikleri bunlar.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence o adama deseydin biz buradan 0rh- adamlar toplar başka bir sağlık kuruluşunda seve seve kan verirdik... Üzmesin canını... Mutlaka parasız yapan yerler vardır bunu... yoksa yok mudur?
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar her ne kadar kan bulsanızda sizin bulduğunuz kanda hıv, hepatit gibi şu an hepsini hatırlayamadığım testlerden geçmedikçe kanı hastaya vermezler bu testlerde maliyeti olan işlerdir. yani kan beleşe bulunsa bile bu testler için para talep edilecektir.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)