Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mt sitemiz neden bukadar yavaş çalışıyor???

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    sizi dinledim, mozillamıdır ne zıkkımsa onu kurdum, boğuşuyorum şimdi
    avatarlar, küçük resimler falan açılmıyor. bu ne be...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Firefox kuracaksın sonra eklentilerini yükleyeceksin. Mesela benim kullandığım eklentiler:

1 - *******: Bu Explorer'daki pop-up engelleyicisinin bir çeşidi. Daha güçlüsü diyebiliriz aslında. Explorer'ın kaçırdıkları oluyordu ara sıra. Bu kaçırmıyor.

2 - Bookmark Duplicate Detector: Bana sık sık olurdu. Bir siteyi sık kullanılanlara attığımda, yahu acaba önceden başka bir isimle atmış mıydım diye düşünürdüm. Tek tuşa basarak daha önce kaydedilmişse hemen bulmasını sağlayabilirsiniz.

3 - Customize Google: Bu eklenti ile, birçok sitede yer alan Google reklamları, arama çubukları vs. kaldırabilir daha sade görünümler elde edebilirsiniz.

4- Cute Menus: Sade menülerinize simgeler ekleyebilirsiniz. Örneğin "kes" menü tuşunun yanına makas gibi..

5 - Download Embeeded: Siteye gömülü video ve ses dosyalarını indirmenize olanak verir.

6 - DownThemAll: Aynı sayfada yer alan birden fazla hatta yüzlerce resim, video, mp3 vs. varsa. tek tek bunları seçmek yerine tam aksine istemediklerinizi çıkartıp hepsini bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

7- Firefox Extension Backeup Extension: Sık kullanılanlar menüsü, kurduğunuz tüm eklentiler, geçmiş vs. gibi her şeyi tek tuşla yedekleyebilir. Format sonrası ufacık bir işlem ile Firefox'unuzu eski haline getirebilirsiniz.

8 - Firefox Showcase: O an girmiş olduğunuz tüm sayfaları TV'nin birkaç kanalı aynı anda ekrana getirmesi gibi (hani şu ekranı 2'ye, 4'e, 16'ya bölmesi gibi) ekrana getirebilirsiniz.

9 - Flash Got: Download esnasında yarım kalan dosyalarınızın, tekrar bağlanıldığında devam etmesini sağlar. (flashget gibi işte)

10 - Gmail ve Yahoo Notifier: Bunlar 2 ayrı program. Tarayıcının sağ altına yerleşerek gmail ve yahoo hesabınıza mail geldiğinde sizi uyarırlar. Çok kullanışlılar. Bu sayede sık sık mail hesabınızı kontrol etmekten kurtuluyorsunuz.

11 - IE Tab: Belki de en önemli olanı bu eklenti. Firefox birtakım nedenlerden ötürü sayfayı doğru görüntüleyemiyor olabilir. Bu durumda Inter Explorer'a geçmek yerine tek tuşla Firefox'unuzun IE motorunu kullanmasına olanak verebilirsiniz. Böylelikle dışı Firefox, içi IE olan bir düzene geçer.

12 - Menu Editor: Menülerdebeğenmediğiniz ve hiç kullanmadığınız bir tuş mu var? Kaldırın gitsin.

13 - No Script: İstenmeyen java scriptlerini engelleyen bir eklenti. Güvendiğiniz sayfalara basitçe izin verebilirsiniz.

14 - Stumble Upon: Bu eklenti bir nevi dünyadaki herkesin Sık Kullanılanlar bölümünü paylaştığı bir eklenti olarak düşünülebilinir. Üye olup, ilginizi çeken konuları işaretlersiniz ve her STUMBLE düğmesine bastığınızda ilgilendiğiniz konuyla alakalı rastgele bir sayfa açılır.

15 - Video Downloader: Google, YouTube vs. gibi .flv dosyaları ile yayın yapan sitelerden çok kolaylıkla video indirmenize olanak tanır.

Kullandıklarım bu kadar ancak eklentiler yüzlerce. Hemen siz de bir Firefox alın ve dilediğiniz gibi tarayıcınızı kişiselleştirin. Bütün bu eklentiler yeni sürümleri çıktığında tek tuşla güncellenebilirler.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    honda cbr 125
    sadece firefox olmasin..

Noscript ve ******* Plus eklentilerini de kurun firefos a..

http://www.motosiklet.net/forum/show...26348&p=543237

Shakulin

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    evde fırefox kullanıorum ucarak
    sırkette de kagnı hızıyla gezınıorum
    sırkette neyazıkkı mozılla kurdurmuyolar zıra exe dosyayı calıstırmak yasak
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    İnternette hız, özgürlük, kalite isteyenler bu taraftan buyursun:
    1. www.getfirefox.com adresine girilir, son sürüm temiz bir Mozilla Firefox indirilir (ki kurulum dosyası küçüktür), hızlıcana kurulur. Internet Explorer 7 kuranlar onun ne büyük bir işkence olduğunu hatırlarlar...Neyse tarih olmuş tarayıcılarla uğraşmaya gerek yok, geçelim.
    2. Adres yazdığınız kısma gelin "about:config" yazın tırnak işaretleri olmadan, "network.http.pipelining" yazın altında çıkan yeni boşluğa. Bu değerin yanında false yazıyor olacak. Çift tıklayın, true olsun.

Artık dünya üzerindeki en kaliteli ve en hızlı tarayıcının sahibisiniz.
    Prometheus'un bahsettiği eklentilerden Flashgot ve Video Downloader'ı da kesinlikle tavsiye ederim. Bir daha Internet Explorer nedir hatırlamayacaksınız.

Kaliteden şaşmayın derim ben
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..

Mt sitemiz neden bukadar yavaş çalışıyor???

Her siteye girdiğimde hızlı fakat mt ye girdiğimde bu kadar yavaş sayfaarası geçişleri inanılmaz yavaş mod arkadaşlar bi ahmet bi çözüm bulsun bence??
    Motorize Birlikler K.lığı......

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı mostwanted_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeyi devletten beklemeyin

Mozilla Firefox
    kesinlikle tavsiye ederim farkı hemen anlayacaksınız

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Üyenin mottoruna göre çalışıyor. R1'i olan arkadaşın bilgisayarında saniyenin onda birinde açıldığını gördüm sitenin, mete_han'ın makinede hiç açılmıyor ama

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    mozilla w3c nin http için kullanılan kuralların hepsine uyan bir taryıcıdır. oldukça fazla özelliği İE' ye göre olmasına karşın genelde kullanıcılar tarayıcılarını değiştirmeyi düşünmezler. İE 7 ile firefox benzeri eklentiler olmasına karşın çoğu sitede bulunan sistem açıkları direkt olarak İE dosyalarına saldırıda bulunup oradan sistem sızma girişimi yaparlar. İE sisteme gömülü bir program olduğu için bazı sistem dosyalarının buzulmasından aşırı derecede etkilenir ve bazı durumlarda windows un yeniden yüklenmesi gekebilir.
    mozilla firefox un kullanılmasını öneririm. sonuçta tekelleşmenin önü kesilecek kullanıcılar her geçen gün daha kaliteli programları kullanır olacaklardır. eğer insanlar sadece bir program kullanırlarsa bu programın ilerlemesi daha yavaş olacaktır.
    örnek msn messenger 8 de olan özelliklerin kat ve kat fazlası 2 yıl kadar önce yahoo messengerde olmasına karşın Türkiye de bilinmediği için msn messenger kadar tutulmamıştır. nedeni ise işletim sistemine entegre şekilde gelmediği için. msn messenger işletim sistemine düşük versiyonu ile entegre geldiği için insanlar onu kullanmayı daha gözönünde olduğu için tercih etmişler ve programın gelişimi kullanıcıların başka mesajlaşma programı kullanmaması ve pazarın belirli bir programın tekeline geçmesinden dolayı daha az özellikli bir mesajlaşma programı ile sürekli reklamlar görmektedir. aynı şekilde İE içinde sözkonusu olacakken bazı vakıfların desteği ile mozilla projesi geliştirildi tab borowse (aynı pencere içinde bütünleşik küçük pencereler) İE 7 ile yine insanların önüne 1 - 2 yıl sonra gelmiş oldu.
    yani sözün özü sadece bir marka olursa hiç bir zaman rekabet olmaz
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Beatrice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet bende aynı dertten müzdaribim :( malesef site çok yavaş açılıyor bazen açılmıyor sürekli refresh yapıyorum ama sanırım sorun internet explorerdan kaynaklanıyor...

Motosikleti
    honda cbr 125
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evde fırefox kullanıorum ucarak
    sırkette de kagnı hızıyla gezınıorum
    sırkette neyazıkkı mozılla kurdurmuyolar zıra exe dosyayı calıstırmak yasak

lite mayt bisileri olacakti firefox un kurulum gerektirmeden calisan..

ama add-on ve extension kuramazsin herhalde ona..

oy exe calistirmak bile yassak ise zaten bosver, yeni gordum onu

ne bicim network yoneticiniz var yaw.. adam gaddarmis bayaa..

en guzeli bootable cd ile ac sen.. gerci boot sequence i de ayarlamistir kesin bu cakal admin.
    :]

Shakulin

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    1024 bağlantı ile 1 dk uzun uzun sürebiliyor. bazen sayfayı açıyorum sonra gidip kahvemi koyuyorum tekrar bilgisayar başına döndüğümde halen açılmamış oluyor. Reklam araları gibi bir bi sayfa açtıktan sonra kendim teneffüs ilan ediyorum.

Arkadaşlar bu konuyu okuduktan sonra bi Mozilla Firefox u deneyeyim dedim. ve çok büyük fark var kesinlikle deneyin tek sorun kullanıcı ismini birkad defa girmeniz gerekiyo herseferinde beni hatırla butonuna basmanıza rağmen sizi unutabiliyo her sayfada tekrar istiyor. Fakat bir kaç denemeden sonra sizi hatırlamaya başlıyo

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    site gercekten yavas,topic acilmasaydi ben yakinda acardim.bence yeni bi host'a gecilsin.cunku artik cok fazla uye var ve bandwitch yetersiz kaliyo.
    kullanici girisi kismi beni deli ediyo !!!!
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Motosikleti
    HoNDa ToDaY
    ewt yaa buna bir göz atsalar yöneticiler iyi olacak

gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar sitemiz gerçekten yavaş. bazı arkadaşlar firefox'tan bahsediyor bazıları mozilladan.bu sitede herkesin bilgisayar mühendisi olmadığını düşünen yok . bekar adamın karı boşamasına benzetiyorum, defet gitsin le olmuyo bu arkadaşlar, umumiyet yavaş diyorsa site kurucu ve yüneticilerinin buna bir çare bulmaları gerekmezmi. bazı arkadaşlarıma tavsiye ediyorum,bizim sitemiz çok iyi gir bak sende üye ol gibi. girenler yaa bu site açılmıyor diye serzenişte bulunup tekrar girme zahmetine katlanmıyor bile . biz alıştık artık ama her yeni girene önce mozillayı kur mu diyelim . yada önce bir bilgisayarcı çağır pc ne şunları kursun ondan bak sen . hahahaaa gülmekten başka bişey gelmiyor içimden .

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı emre kahveci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bılemıyorum bu soruyu bu topıkte sormek ne kadar dogru olur. nisan ayında hyosung gt 650 r almayı dusunuyorum. uzun suredır takıp edıyorum ve arasyırıyorum bu motoru ama tam olarak istedigim cevapları bulamadım. simdi sorum ss cilere olacak. cevrenızde bu motosikletten kulllanan varmı deneme sansınız oldumu son hız nedir ve buna benzer sorular..birde istanbulda bır galerıcının gt 650 r ı gosterıs amaclı olarak turbo taktıgını performans egzos taktıgını ve orjınal arka tekerlegınden daha genıs bır arka tekerlek kulandıgını bunların sonucundada 295 km hıza cıktıgını duydum. bu degısımler sonucunda boyle bir sey mumkun olurmu bilgilerıınızı paylasırsanız sevınırım
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @emre kahveci

Turbo dediğin şey her motora takılmaz. Motorun zaten güçlü olması gerekiyor. GT650R 2 silindirli, 79hp gücünde ve 191kg ağırlıkta, Supersport sınıfında olmayan bir motor. Sence bu teknik verilere bakarak, Turbo takıldığında 295 km/h sürate çıkabilir mi? Her motorun çıkabildiği maksimum sürat bellidir, motor bu sürate göre tasarlanmıştır, üzerindeki donanım buna göredir. Diyelim ki donanımı bu sürate elverişli (teknolojisi ve kalitesine bakarsan bu imkansız ama olsun diyelim) Turbo sayesinde %100 bir güç artışı elde etmiş olsan bile (ki %100 artış hiçbir şekilde ne gördüm ne de duydum) alet 79x2=158hp eder ki 191kg gibi ağırlı olan bir motor için çok az bir güç bu. 1000RR 172hp ve 176kg ve 299 km/h yapıyor. Artık gerisini sen kıyasla...
    Alıntı Lindenbaum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    299 km/h? arabalardaki gibi bir chip ile hız sınırlandırması söz konusu mu burada? izlediğim videolardan öyle bir izlenim edindim. yani bir chip iptali falan gibi birşey mümkün mü...
    bmw m5 te bu durum mevcut onu biliyorum
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sunucularımıza an itibariyle Devil Egzoz ve K&N Hava Filitresi takmış durumdayız. Şimdi daha hızlı olması lazım .cat:
    İnternet bağlantım 8192 bu bile SİTENİN GEÇ AÇILMASINI engellemiyor.
    Yukarıda Prodan önce gördüğünüz 3 mesaj bura ile alakalı değil ama hız tutkunlarının yer aldığı bir forumda bana anlamlı geldi.

Sorun sunucularda ve problem adminin problemi.
    Ben bir siteyi gezmek için bilgisayarıma ek programlar yüklemek zorunda değilim.
    Arada bir siteyi hızlı gezeceğim derken yapmak istediğim bir çok şeyi yavaş yapmak istemem.
    İE'nin tarih olmasını isteyen arkadaşlara da bir şey söylemek istiyorum.
    Hangi tarayıcı olursa olsun tabanı İE dir.
    Yani İE tarih olursa kullandığınız tarayıcılarda tarih olur. Diğer tarayıcılar İE'nin sadece bazı özelliklerini değil tabanınını da kullanmaktadırlar.
    Zaten microsoft izin vermezse hiçbir zaman çalışamazlar.
    Bu nedenle hayatınızdan memnunsanız, sesinizi çıkarmadan tadını çıkartın.
    Konu tarayıcıların çalışma prensibi olmadığı için kısa kesmek istiyorum.
    Bir an önce doğru düzgün bir host bulunmalı ve bu sorun çözülmelidir.
    gerçekten sinir bozucu bir hal almaya başladı.

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter

Mt zor açılıyor

birkaç gündür MT yi kullanmak zorlaştı.Bekle babam bekle açılmıyor sonra vazgeçiyorum.Fiber optik kabloları fareler mi yedi
    Motosiklet aşkına

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mostwanted_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tam bir mod edasıyla yaklaşımından ötürü teşekkürler mostcum...Ama dediği doğru..Dün giremedik bile...İlk giriş bayağı problemli....Motor ısınmadan konudan konuya geçiş de yapamıyorsun....

Pro hava filtresi ile eksoz takmış ama heralde eksoz tıkanmış...Hava filtresi kirlenmiş...Bide platin ayarı yapsanız? Daha az yakar çok kaçar...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)