Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi Ülkenin Vatandaşı Olmak İstersiniz!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    mete_han, seninle aynı yere gitmek istiyormuşuz bilmem gördün mü benim mesajımı

Detaylar: http://tr.wikipedia.org/wiki/ isviçre diye aratın

Özellikle "doğrudan demokrasi"nin hayranıyımdır

Doğrudan demokrasi

1848 federal anayasanın uygulanmaya başlandığından beri İsviçre Dünya üzerinde eşi benzeri olmayan bir hükümet sistemine evsahipliği yapmaktadır: Doğrudan demokrasi. Parlamenter demokrasi’nin vazgeçilmez ögeleri olan meclis ve konseyler de bulunduğundan kimi zaman bu sistem yarı-doğrudan sistem olarak da adlandırılır. İsviçre doğrudan demokrasisinin federal düzeydeki araçları halkın hakları denilen anayasal girişim ve referandumdur. Kanton ve belediye düzeyinde de bu araçlar daha geniş ve farklı olarak uygulanmaktadır.

Meclis tarafından onaylanmış bir yasanın geçerliliğini sorgulamak isteyen bir grup yurttaş eğer yasanın çıkmasından sonraki 100 gün içinde yasaya karşı 50.000 imza toplayabilirlerse federal bir referandum isteğinde bulunabilirler. Bu durumda yasanın kabulu ya da reddi için ulusal düzeyde ve basit çoğunluk ile karar verilen bir oylama yapılır. Federal bir yasaya karşı sekiz kanton birleşerek de referandum isteğinde bulunabilir.

Benzer şekilde yurttaşlar bir anayasal değişikliği 18 aylık bir süre içinde destekleyen 100.000 imzaya ulaşabilirlerse federal anayasal girişim ile ulusal oylamaya gidebilirler. [4] Meclis anayasal değişiklik isteğini tamamlayıcı olarak karşı öneri getirebilir ve seçmenler her iki önerinin kabulu durumunda seçeneklerini oy pusulalarında işaretler. Anayasal değişikliklerin, ister meclis tarafından getirilmiş ister anayasal girişimle sunulmuş olsun kabul edilmesi için hem ulusal düzeydeki oylamanın sonucunun çoğunluğu hem de kantonların sonuçlarının çoğunluğu olmak üzere çifte çoğunluk aranır. [5]

İsviçre ne AB, ne NATO ne de bir başka siyasal ortaklık üyesidir. Kıç-baş yalamadan da modern olunabilineceğinin, kalkınabilineceğinin en güzel göstergesidir. Ne batı, ne de doğu yani
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

isviçre ne AB ne de NATO üyesidir doğru..
    çünkü isviçrede türkiye dahil olmak üzere bi çok devletin hazinesi vardır..isviçre bankarında korunmaktadır hepsi.. dolayısla isviçrenin hiç bi ülkeye yaslanma gibi bi gereksinimi olmamıştır..diğer ülkeler korumuşlardır onu ..
    zaten hiç bi ülkede isviçreye saldıramaz.. yemez çünkü

edit: bunlara çalışıyorum bugünlerde; gaza geldim doğrudan demokrasinin zararlarınıda anlatıcam

lordskeldan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Bir ekentide benden :
    Rus olmanın faydaları
    Sabah öğle akşam votka içerdik
    Bütün hatunlar güzel olurdu (Çirkin kadın yok az votka hesaabı )
    En az bir üniversite mezunu olurduk (masrafsız)

Ne mutlu insanım diyene

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    ben bu başlığı hiç okumadan yorumluyorum. veee şartlar ne olursa olsun doğduğum acı tatlı anılar yaşadığım az ağlayıp çok güldüğüm yaşamak istediğim herşeyi yaşadığım,ve hep gurur duyduğum ülkenin vatandaşı olmaktan büyük onur duyuyorum.bahsettiğim ülke tabiki .T Ü R K İ Y E.

Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu "ne mutlu Türküm" diyenlere de çok gülüyorum ha Sanki diğer ülkeler gel bizim vatandaşımız ol diye yalvarıyordu Şurda ABD "Greencard veriyoruz beleşe aileni de kap gel" dese kim durur merak ediyorum
    SÖYLEDİKLERİNİN DIŞINDA BİRDE 35000 YTL AYLIK VERSELER BEN TÜRKİYEDE YAŞAMAYI TERCİH EDERİM
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    abi bizde herşey var tesis yok napcaz ALLAH TARAFINDAN iman gücüyle ayakta duruyoruz......................................... .ahhh milletim ah

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Bende "Ne mutlu Türküm Diyene" diyorum. Ayrıca ülkemizi sömüren ve zarar veren her türlü şeyi şiddetle kınıyor ve karşısında duruyorum. Tüm Türk halkınında böyle yapmasını istiyorum. Allah Türk'ü korusun!
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Prometheus Aldinmi Cevabini Öyle SaÇma SaÇma Şeyler DÜŞÜnme Olur Muu...
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı EFTELYA01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
    Pro bu...Radikal olmak zorunda.....Meteye nasıl katıldı hala anlamış değilim haaa....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    ''Ne mutlu Turkum diyene'' diye bagiracaginiza gidinde bu vatan icin biseyler yapin.bu cennet vatan uzerinde boyle yasamak artik koymuyomu size.heyy Turk insani,oldukten sonra ahiret hayatina basladigimizda kurtulus savasi sirasinda olen sehitlerimize nasil hesap verecegiz.bunu dusunun bir defa.
    bize deyeceklerki,ben 3 dakika sonra olecegimi bile bile kendimi merminin onune attim ve bu vatan icin canimi verdim.siz ne yaptiniz diye soracaklar.iste o zaman nasil cevap verebilecegimi bende bilmiyorum.
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Motosikleti
    bajaj boxer 150

slm

Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''Ne mutlu Turkum diyene'' diye bagiracaginiza gidinde bu vatan icin biseyler yapin.bu cennet vatan uzerinde boyle yasamak artik koymuyomu size.heyy Turk insani,oldukten sonra ahiret hayatina basladigimizda kurtulus savasi sirasinda olen sehitlerimize nasil hesap verecegiz.bunu dusunun bir defa.
    bize deyeceklerki,ben 3 dakika sonra olecegimi bile bile kendimi merminin onune attim ve bu vatan icin canimi verdim.siz ne yaptiniz diye soracaklar.iste o zaman nasil cevap verebilecegimi bende bilmiyorum.
    www.perkitan.com

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    ummet abi bu benim en hassas oldugum konu.bunlari her aklima getirdigimde gozlerim doluyo.
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    "O merminin önüne atlamak zorunda kalmamak için kendimi ve ülkemi geliştirdim, artık mermi atacak adamlar Çanakkale'ye bile çıkamayacakalr" demek isterim. Zor olan merminin önüne atlamak değil, o merminin atılmasını engellemektir.

Bu ülkenin gerikafalıları matbaayı "günah" diye engellemeselerdi belki de dedelerimin savaşmasına gerek kalmayacaktı.

I3luee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    sayıdığımız insanların çoğu bizi vatanımızdan ayırmak için çok uğraşmışlardı
    ama çabaları boşa çıktı Çanakkalede,sakaryada,izmirde ve türkiyenin her karış toprağında şehitlerimiz kanları var başta MUSTAFA KEMAL , ve şehitlerimizi dualarımızla analım ve bize bu güzel vatanı bıraktıkları için dua edelim.Ülkemizin geleceği için çalışalım başka ülkeler hikaye en büyük türkiye,en güzel türkiye

Ne Mutlu Türküm Diyene.
    motorcu dediğin zeki çevik ve ahlaklı olmalı

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Türk olan anne babalariniz gidip Çin'e, Hindistan'a, Fransa'ya, Amerika'ya, İsviçre'ye, Bulgaristan'a, İspanya'ya, Kanada'ya, Afganistan'a, vs yerlesebilirlerdi.
    o zaman oranin vatandasi olcaktiniz.. o zaman, bura benim topragim diicektiniz:D oranin kulturuyle harmanlanacaktiniz, anneniz babaniz Turk de olsa. siz, orayi sevecektiniz. Almanya'da dogan cocuklar Turkiye'ye gelmek istemiyorlar genelde. sokaklarimiz Almanya'ninkilere gore pislik icinde. hak-hukuk yok mesela........

ammaaann.. islemeyen o kadar cok sey var ki...

aslinda Turkiye de dogup, fakirligi, itilip kakilmayi, hırsızı, yolsuzu taniyip gormek de lazim hani... cok guzel seyler ya.... puehhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı cezerye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türk olan anne babalariniz gidip Çin'e, Hindistan'a, Fransa'ya, Amerika'ya, İsviçre'ye, Bulgaristan'a, İspanya'ya, Kanada'ya, Afganistan'a, vs yerlesebilirlerdi.
    o zaman oranin vatandasi olcaktiniz.. o zaman, bura benim topragim diicektiniz:D oranin kulturuyle harmanlanacaktiniz, anneniz babaniz Turk de olsa. siz, orayi sevecektiniz. Almanya'da dogan cocuklar Turkiye'ye gelmek istemiyorlar genelde. sokaklarimiz Almanya'ninkilere gore pislik icinde. hak-hukuk yok mesela........

ammaaann.. islemeyen o kadar cok sey var ki...

aslinda Turkiye de dogup, fakirligi, itilip kakilmayi, hırsızı, yolsuzu taniyip gormek de lazim hani... cok guzel seyler ya.... puehhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!

T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Ömrümde sadece 1 defa yurt dışına çıkma imkanım oldu. Oda Danimarka. Gördüğüm kadarıyla insanlar kibar, kurallar sadece kağıt üzerinde değil, insan sadece fakir olmak isterse olabiliyor. (devlet işsizlere tomarla para veriyor Oha..) Dünyanın en çok seyahat eden insanları.Yollar güzel, binalar güzel... Ama mevsimi sert biraz. Burada tshirtle gezerken orada kar fırtınasına yakalanmak pek hoş değil.

Sonuç itibari ile Danimarka vatandaşı olmak isterdim (Tabi bu Viking olmak isterdim manasına gelmiyor). Zaten avrupa birliğine üye olan bu ülkenin vatandaşıysanız, avrupa içerisinde pek sınır derdiniz olmaz. Bu bakımdan avantajlı.

Ülkemi seviyorum meselesine gelince. Bu insanlar genele toparlamak gerekirse 2 ye ayrılıyorlar.
    1. kısım işin biraz arabesk yönünde, alıştıkları sevdikleri şeyler genelde acının sevilmesi, boksörün kaşındaki yarıkla övünmesi gibi, ülkemize has olan keşmekeş,gürültü, kalabalık gibi pek normal olmayan şeylerden dem vururlar. Zamanında NewYorkta caddeler dümdüz, daha ferah diyen arkadaşa hocamız "İstanbulda'da kıvrım kıvrım , ne güzel işte karanlık pasajlardan geçeceksin, sağa sola sapacaksın, kaybolacaksın, tanıdığın dükkanını görüp iki lafın belini kıracaksın. Hayat burada daha heyecanlı" gibi bir örnek vermişti.

2. kısım ise daha ziyade size kız kulesi, vapurlar, ayasofya camii, eski yalılar gibi görsel güzellikleri sunacaklardır ama bu yapıtların hepsinin kökeni cumhuriyet öncesi dönemlere uzanmakta. Pek çoğunun direkt Türklük ve Türkiye ile alakası bile yok.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    ben de sadece california yi gordum. trafik sorunu YOK. evler tek-iki ya da uc katli. harika bahceleri ve kendilerine ait garajlari var. BMW 20000dolar:D 4000 dolara toyota alirsin:D 4000dolara harley de alirsin:D
    yemek desen... her mutfak var.. meksika-japon-italyan-turk-arap... ne ararsan
    eylence desen, en guzel eylence parklari da orda. ha benzinin de galonu 3 dolar..:D
    amaan ne bilim..
    turkiye' den iyi bir yigin sart sayilir.
    ama yurdum insaninin sicacik bakan gozlerini de zor bulursun.. ole de bise var..

ha bi de ambulans sayisi o kadar fazla ki, kazadan sonra en GEC 5 dakkada ambulans olay yerinde oluyor.

bi de kanada vatandaslari icin soyle bir uygulama varmis:kişi dunyanin neresinde olursa olsun kaza bildirildigi takdirde, helikopterle aliyorlarmis. insan degerli olmak istiyor tabi....
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    promethusa gereksiz yükleniyorsunuz...

Aynı kafatascı kimlikci zihniyetin eseri olarak bir Ermeni vatandaşımızı kaybettik...

Bir ayette der ki..."Allah aşırıları sevmez..."

Artık gloabal bir dünyada yaşıyoruz...küresel ısınmayla globalleşmenin aynı şey olduğunu sanan insanlar biliyorum...artık kimlikler sınırlar kalkmalı...Dünya vatandaşı olmadığımız sera gazlarını atmosfere salmadığımız sürece bu Dünya hepimize yetecektir...Ama kyoto anlaşmasına uymayan bir ABD bizden 2 kuşak sonraki nesillerin temiz hayallerin bile ipotek altına alabiliyor...

kahrollsunnn abeeedeee...kahrolsunnn emperyalizmmm...yaşasınnn grenncarddd....

Dünyanın ömrü kısalıyor beyler...galiba uyanamadık...Ben torunlarımı düşünmek zorundayım kusura bakmayın...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    bajaj boxer 150
    kimse proya yüklenmiyor herkes içinden geldiği gibi konuşuyor herkesin fikrine saygı duymak lazım isteyen istdiği yerde yaşar.B U R A L A R I B İ Z E Y E T E R D E A R T A R B İ L E
    www.perkitan.com

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı EFTELYA01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
    Size ABD'de ya da başka ülkede yaşama hakkı veren var da böyle konuşuyorsunuz sanki. Üstüne bir de aldın mı cevabını diyorsun

İşte bu ülkeler sizin gibiler orda değil diye kalkındılar
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler