Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Prekaziyi..Simoviçi..Kova Hayrettin..Rıdvanı..Metini Feyyaz Aliyi..Hatırlayan Var mı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Bayramda maç geyiği olurmu demeyin...Futbol bizim her dönem gündemimizde oldu...kimimize göre top peşinde koşan avanaklar...bu avanakları izleyen bizler...kimimize göre bizlerin pohpohladığı trilyonları cukka yapan şabanlar diyeyim...Bu topiğin açılma nedeni Nişantaşında Sergen'le sohbet etmiş olmam...Aklıma bu diyalog geldi ve bir dönem hayran hayran takip ettiğimiz takımımızın asları şimdi ne yapıyorlar acaba...

Prekaziyi hatırlayanınız var mı acaba...O muhteşem sol şutlarını....35-40 metreden vururdu...Vurduktan sonra iki ayağıda yerden kesilirdi ama...Ya direkte patlardı yada kalecide...Nöşetel Samax Monaco maçlarını hatırlayanınız vardır mutlak...

Monacoya 45 metreden attığı gol...videosu...

http://www.youtube.com/watch?v=W29w7vCGuvA

Galatasarayın 100 yıllık tarhinde gerçek anlamda yakaladığı ilk başarılardır...sonra birde Şampiyonlar ligi derken abartıldı tabi....fos çıktı...yalan oldu Galatasaray...

Neyse konumuza dönelim...Simoviçi hatırlayan varmı...O sinirleri alınmış adamı...

Peki ya Bizim Kova Hayrettini...Tribündeyken saç baş yolduran o efsane kaleciyi...İnanılmaz goller yiyerek gönüllerde taht kurmuş adamı...Hayrettin için bir efsane vardır...Futboldan kazandığı parayla hep daire satın alırmış ve şimdi rant kralıymıi derler hep...acaba doğrumu...

Hayrettin abimizin yediği garip gollerden bir tanesi ne baksanıza...

http://www.youtube.com/watch?v=PF5qHFlVwic

metin feyyaz ali efsanesine ne dersiniz...Türkiyede gerçek kollektif futbolun öncülerinden 3 üydü...

http://www.youtube.com/watch?v=v6yNBP5U93k

Bizde son dönemler Jess Högh ve Uche defansı vardı...duvar gibi...ama şu an yalan oldu defans...

Türkiyede bir geyik döner...Bizim Torinolu Şaban Hakan Şüküre iyi futbolcu derler...Sadece kafasıyla gol atma yeteneği olan bu ardeşimiz yüzünden altyapıdan golcü çıkmaz...Gariban Fatih hocamda Hakan evladına hiç kıyamaz...hep oynatır...Hakan la alakalı karşıma istatistikle gelmeyin nolur...Onun bir tao beklemesi yokmu yüzünü kaleye dönüp Allahım diyorum buna neden Şaban diyorlar işte bu nedenden...Türkiye gibi futbol kalitesinin düşük olduüu ülkelerde ekmeğini çıkartır futboldan ama Avrupa da yalan olur...Oldu da...

Arada bir TV8 ve NTV de Avrupa futbolunu izleyelim ve futbolumuzun seviyesini görelim diyorum...Sizde zaten herşeyin farkındasınızdır...Sevgiler...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Prekazi'nin yarı sahadan attığı golü unutmam, futbolu sevmediğim halde üstelik.

Kaleci Hayrettin boşnaktır, bizim buradan küçükköylüdür, 400 mt. ilerimizde denize yakın bir malikanesi var ara sıra görürüm ama pas vermem, iki top tutup ne paralar kazanıyorlar bu adamlar, futbol tüm sporların düşmanıdır, malesef.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    bak o video yukarıda var...45 metrelik Monaco golü...Spiker İlker Yasinin..."ağlamak istiyorumm" lafını hiç unutmam...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    VOLKSWAGEN GOLF FSİ
    mete ben xamax maçını unutamıyom ya,okuldan kaçmıştım o gün
    heyt be cim bom aşkı neler yaptırıyo insana

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    tanju yu unuttunuz. o nun da bizim buralarda yazlığı vardı satmış daha sonra başkasına.
    ekleyemeden geçemeyecem Türk insanının fiziksel yapısı futbola müsait değil: eklemlerimiz çok sert.

Motosikleti
    Alıntı BY_SHADOW adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete ben xamax maçını unutamıyom ya,okuldan kaçmıştım o gün
    heyt be cim bom aşkı neler yaptırıyo insana

bende hiç unutmam...Toplum olarak Avrupada başarıya en aç olduğumuz dönemler....

Herkes 1 hafta boyunca maçın gollerini her haberlerden sonra izlemiştir...Spiker diyordu ki yoğun istek üzerine...Hep gözlerde yaşlarla tüylerin diken diken olmasıyla geçerdi ama maç tekrarı...Yani Atatürk zamanında ki coşku gibi oldu toplum...Bir daha da bu toplum hiç bir kez birşeylere sevinmedi aynı anda ortak coşkuyla...

Bak sen okuldan kaçtın...böyle oldu...Kaçmayanlar Bülent Eczacıbaşı...Sakıp Sabancı...vs... bu espiri çok yapılır ve hiç bıkmam...

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tanju yu unuttunuz. o nun da bizim buralarda yazlığı vardı satmış daha sonra başkasına.
    ekleyemeden geçemeyecem Türk insanının fiziksel yapısı futbola müsait değil: eklemlerimiz çok sert.

Ya Tanjuyu kasten yazmadım ...Ne bileyim hiç milli bir havası yoku...Yani para için herşeyi yapabilecek biriydi...Birde şişkoydu yav...Göbek maşallah...Her dönem göbeği vardı...Çok işler çevirdi çokk...Hakan Şükürün jeserasyonu...Futbol yok...sitil yok...ama gol var...0+0=0...adları futbolcu diye geçer...

Bu arada aklıma bizim Kazma lakaplı Kemalettin geldi...Müjdat...Oğuz...Aykut...FB her dönem efsaneydi be...

Ama sen çok sevdiği şey nedir bilirmisiniz...

Beşiktaş İnönü stadında BJK maçları seyretmek...Bundan daha zevkli bişey olmaz...Gordon Milneden beri BJK yı izlerim severim...Fenerli olup Beşiktaşa sempati duyan kaç kişi var acaba...

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Fenerli olup Beşiktaşa sempati duyan kaç kişi var acaba...

ben söylim biizm gruptan kimse yok....biizm grubun adını söylememe gerek yok ...ve bi cok FENERBAHCELİDE bjk ye sempati duymuyo ..

Motosikleti
    yani ben numuneyim...Türümün son örneği...

Motosikleti
    1299 Panigale
    yapma abi ya nesine sempati duyuyosun ....

Motosikleti
    kanka zamanında 90 larda İnönüye beleş gire gire alışkanlık olmuş belki...Bilincaltına yerleşmiş...Pederin polis olduğu dönemlerde yani...

Motosikleti
    1299 Panigale
    hehehehe belesci tayfaydım diosun yani

Motosikleti
    offf hemde ne biçim...Bir gün hiç unutmam ...torpil olayını fena abartmışız bak dinle...hikaye çok komik...

Yıl 1990 tamammı...Beşiktaş maçına gircem peder görevli doğal olarak...Görevli olmasada beni birine yollardı kankasına...bende rahat rahat girerdim...O günde babam bana bekle maç başlasın 5 dakika sonra gireceksin dedi...Neyse sonra babam beni tribünün olduğu yere aldı ve bana burada dur diye bir koltuk gösterdi...

Hep deniz tarafındaki tribüne aldırırdı boş olurdu...Bazen rakip taraftar tribününde tek olurdum...El kol hareketleri yapardım BJK taraftarlarına...fantaaazi olsun diye...meğer linç ederlermiş...çocuğum ya o dönemler...birde polis çocuğuyuz tabi...artizlik yapıyoz millete...O gün yol tarafından girdik...

E göremiyorum tabi...önündekiler ayakta...ya oturunn diyom tınlıyon yok...Meğer onlar sivil polis korumaymış...

Neyse ben korumaların arasında girdim...

bi adamın yanına oturdum...

adam dedi ki genç oraya biri gelicek şimdi birazdan...

bende abi valla buraya ilk ben oturdum kusura bakmasın kimse dedim...

nerelisin dedi...Bende Uşaklıyım dedim..tebessüm etti...

bu arada abartısız 30 kişi bana bakıyor tribünde...noluyo bunlar niye maçı izlemiyor diyede düşünmekteyim...Süleyman Sebada 5 koltuk yanımdaydı galiba...Ben ama pek tanımıyorum kimseyi...

neyse yanımdaki adam dedi ki bişey içermesin dedi...sağol abi dedim...maça konsantre olmuşum ...

10 dakka geçti maç esnası bütün şeref tribünü ayağa kalktı ...

noluyo lan demeden yanıma bir adam geldi...Beni bi aldılar sivil insanlar kucaklarında en arkaya attılar...Şeref tribünündeymişim...heheheh...

Meğer Vali beyin koltuğuna oturmuşum 10 dakika...Bana oraya biri gelicek diyen adamda İstanbul emniyet Müdürü Mehmet Ağarmış...

Motosikleti
    VOLKSWAGEN GOLF FSİ
    ta hakkariden kalkıp sırf GALATARASAY maçı için istanbula gittim bea,takım aşkı bu olsa gerek.yaklaşık 2000 km. bide dönüş 4000 km......

Hey Allahım GALATASARAY aşkı km.dinlemiyo insanı 3 günlüğüne hakkariden istanbula götürüyo...

Motosikleti
    Alıntı BY_SHADOW adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ta hakkariden kalkıp sırf GALATARASAY maçı için istanbula gittim bea,takım aşkı bu olsa gerek.yaklaşık 2000 km. bide dönüş 4000 km......

Hey Allahım GALATASARAY aşkı km.dinlemiyo insanı 3 günlüğüne hakkariden istanbula götürüyo...

eferin...

3-5 yıl sonra GS stadı bizim burada karşıda olacak...Bana 500m uzakta yani...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    cine5 veya digitürk öncesinde, TRT'den hafta sonları lig maçı izleyenler parmak kaldırsın bakem
    selçuk'un (yula) penaltılarını hatırlayanlar...
    isa'nın korner gollerini...
    baba nezihi'yi,
    takoz recep'i
    artiz abdülkerim'i
    müjdat, arap ismail, oğuz, şumayer ...
    hey gidi günler be...
    ...

eskiden, kartpostalcılara gidip, tuttuğumuz takımın kartını alırdık.
    totomaç falan yoktu o zamanlar.
    büyük gazeteler ise, sadece sezon sonunda şampiyon olan takımın posterini verirdi...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    ben o dönemler Şumaherin (schumacher...inşallah doğru yazdım) hastasıydım...Türkiyeyi sallamıştı o transfer değilmi...Vay bu adam nasıl Türkiyeye geldi ne geyik döndü...

O zamanlar Tercüman gazetesi Çıkartmalar verirdi...Hiç unutmam ya yıl 1985 falandi...Çıkartmaları yine gazetenin verdiği bir kartona tek tek yapıştırırdık...Çıkartmalar cumartesi verilirdi ya...

Ulan hep Fenerbahçe Tek Fenerbahçe be...aşığız aşık renklere...

Hatta çıkartma işleri Avrupada çok sevilir...Onlarda halen geçerli olan ve sevilen bir hobidir...Özellikle araba ve Futbolcu çıkartmaları 1.kalitede basılır ve sen bunlara bakarken bile zevk alırsın...Gurbetçiler çok getirmiştir buradaki akrabalarına...Bizde yurtdışından ne gelirse nimetdir diye baş tacı yapardık...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Türkiyeyi sallamıştı o transfer değilmi...Vay bu adam nasıl Türkiyeye geldi ne geyik döndü...

O zamanlar Tercüman gazetesi Çıkartmalara verirdi...Hiç unutmam ya yıl 1985 falandi...Çıkartmaları yine gazetenin verdiği bir kartona tek yapıştırırdık...Çıkartmalar cumartesi verilirdi ya...
    harbiden iyi sallanmıştık
    bir de gs'nin 10 küsur yıldır şampiyon olamadığı, ezik olduğu dönemlerdi...
    para yok, pul yok, seyirci yok...
    gs'li arkadaşlar hayatlarında hiç şampiyonluk görmemişlerdi. sorardık; "menyağmısan oğlum. ne işin var gs de gel fenerli ol..."
    kaç kişiyi doğru yol'a çevirmiştik o vakitler
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    VOLKSWAGEN GOLF FSİ
    2000 UEFA CUP CHAMPİONS
    2000 SUPER CUP CHAMPİONS

Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu.Puhahahahah....

Motosikleti
    Güldiken cevaplasın valla beni bulaştırmayın GS-FB olayına...

İngilizce olunca daha seksi oluyor dimi...

Motosikleti
    VOLKSWAGEN GOLF FSİ
    tamam öz türkçe yazıyom o zaman,fb liler daha iyi okusun diye

2000 yılı UEFA KUPASI ŞAMPİYONU,
    2000 yılı SÜPER KUPA ŞAMPİYONU,

Türk Tarihinde Avrupada En Başarılı TÜRK futbol takımı,

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler