Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bu fotograftan ne anlıyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB

bu fotografın size ne anlattığını tüm samimiyenizle yazmanızı istirham ediyorum.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acımak, saygı, sevgi çok karmaşık duygular hissediyorum.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    HENÜZ YOK :(
    heralde boyacılık yapmaktan bıkmış

Mr.Wish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :(
    Eskiden zabıta filan yakaladığında bizim çocukluğumuz boyacılarının başına gelebilen bi durumdu ama zamanla bu durumun acındırma gücünü farkedip kendi sandığını yere vurup ağlayıp sızlayarak daha fazla söğüşleme şansını deneyen bir çocukta olabilir. Son yıllarda bu çalışarak kazanmaktansa kısa yoldan parayı kapma eğilimine onlarında katılmasının bir kanıtıda olabilir...
    Uçurumları sevenlerin kanatları, rüzgarı sevenlerin ise motoru olmalıdır...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Ayakta Kalmak
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

mindtrap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Freelander,Mulhacen
    Dibe vurmak ama umudunu kaybetmemek...

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    senin baya sinirlendiğini anlıyorum

ScooTer_DeLiSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    söle ifade edeyim :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:( :(:(

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    Alıntı mindtrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklisin...

Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..anladin.. gelisme var demek...iyiii..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Çocuğun sandığı düşmüş ve kırılmış.Ama boyalar onun sermayesi.
    Amacı ne olursa olsun.O bir çocuk.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    çocuk aslında ressammış ...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayakta Kalmak
    herşeye rağmen ayakta kalmaya çalışmak.

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

M N T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayat mucadelesi bence başta sonra azmin alinden hiçbir şeyin kutulmayacagını anlatan bir kare bence aklıma gelen ilk ve en uyumlu şeyler bunlardı ve dahası var ama anlatamam dilim varmıyor:(((((( böyle şeyler herkesi üzer ama elimizden gelen birşey yok deriz ama herkez bir 10 kuruş verse belki o çoçuk şimdi okul da olucaktı içimden geldigi gibi yazdım yanlış bir kelime yazdıysam lütfen uyarın şimdiden tşk

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bakın size bir anımı anlatayim istanbula bir gidişimde asya yakasından avrupaya geçecez ..arkadaşın arabadayız..bir kavşakta aynen böle bi çocuk yanında aynen böle kırılmış dağılmış bi ayakkabı boya kutusu...zaten akmayan trafikte bizim dikkatimizi çekti noldu dedik
    - abi bi araba bana vurdu düştüm araba kaçtı dedi
    boya kutum kırıldı diye ağlıyo..lan içim darmadağın oldu çarpan hayvana bildiğim tüm küfürleri sıraladım içimden neyse yanımdaki arkadaşta benle aynı fikirde
    kaç para olm o kutu dedik
    şimdiin parası ile 20-30 ytl neyse çıkardık verdik parayı ağlama dedik...aynı gün yaklaşık 5-6 saat sora karşı yönden dönüyoz bu sefer ters taraftayız yine bizim taraf sıkışık ..anaaaa oda ne bizim boya kutusu verdiğimiz çocuk başka bi araba ile muhabbette o arabada bir kadın indi çocuğu kucana aldı ağlıyor...bi tomar para verdiler çocuaa...biz dumur olduk ...yani tezgah ..yani vicdan sömürüsü ...yani duyguları sömürerek yozlaştırmak ..daha 7-8 yaşında velet bunu yapan ....

hemen bi başka anı ...yer marmaris barlar sokağı benim tükkanın karşısı ...saat gece 01:00 suları bir tartıcı çocuk iki göz çeşme ağlıyo çocuun yaşı yine aynı 7-8 giitm yanına ya niye ağlıyon
    - abi biri tartıma çıktı çok şişmandı tartı kırıldı dedi...çocukluğumda yani aynı yaşlarda bende bu tür işler yaptığımdan ...içimden yine sıraladım tüm küfürleri..saçını okşadım yapma beee dedim ..kaç para tartı
    -abi 10 milyon, eve gidecem ama para kazanamadım tartıda kırık babam döver dedi..

içlerim taş oldu ..cebe baktım 10 milyon yok 3-5 bişi var karşılamaz bu tartıyı
    neyse tam o sırada bi kadın geldi hollandalı ailece oturuyolar bi barda ... ne olmuş dedi ..olayı anlattım kadın gitti elde 20 milyonla geldi çocuğa sarıldı verdi ..nasıl sevindim kadına dedim ben verecektim ama cepte yeterli nakit yok ...
    ertesi gün aynı saatler aynı çocuk yine ağlıyarak dolaşıyo ne var dedim ...gene ne oldu inanın dünki hikaye kelimesi kelimesine aynı ...ee dedim çocua verdikya para sana ..çocuk bana bi baktı şöle ha abi dedi dün verdiydiniz ...aynen devam etti ...

Şimdi bu resme bakınca o kadar çok şey söylenebilirki..özellikle çocuk yaşında bu çocuk gibi para kazanan benim gibi biri için ...ama her karede gördüğünüz olayı aynen yansıtmaz bunuda bilmeniz gerek ..

ışık prizmadan geçerken 7 ayrı renge dönüşüyo
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Acımak, saygı, sevgi çok karmaşık duygular hissediyorum.

heralde boyacılık yapmaktan bıkmış

Eskiden zabıta filan yakaladığında bizim çocukluğumuz boyacılarının başına gelebilen bi durumdu ama zamanla bu durumun acındırma gücünü farkedip kendi sandığını yere vurup ağlayıp sızlayarak daha fazla söğüşleme şansını deneyen bir çocukta olabilir. Son yıllarda bu çalışarak kazanmaktansa kısa yoldan parayı kapma eğilimine onlarında katılmasının bir kanıtıda olabilir...

Ayakta Kalmak

söle ifade edeyim :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:( :(:(

Çocuğun sandığı düşmüş ve kırılmış.Ama boyalar onun sermayesi.
    Amacı ne olursa olsun.O bir çocuk

çocuk aslında ressammış ...

herşeye rağmen ayakta kalmaya çalışmak. (katılıyorum.)

hayat mucadelesi bence başta sonra azmin alinden hiçbir şeyin kutulmayacagını anlatan bir kare bence aklıma gelen ilk ve en uyumlu şeyler bunlardı ve dahası var ama anlatamam dilim varmıyor:(((((( böyle şeyler herkesi üzer ama elimizden gelen birşey yok deriz ama herkez bir 10 kuruş verse belki o çoçuk şimdi okul da olucaktı içimden geldigi gibi yazdım yanlış bir kelime yazdıysam lütfen uyarın şimdiden tşk

fotografa gelen yorumlar böyle... ilginiz için, hepinize teşekkür ederim.
    fotografı çeken muhabirin anlattığı ise, altta...

(Fotoğraf: Nihat Karadağ) gelenler-foto-muhabir-nihat- BOYACI koduyla kayıtlı.

Boyacı çocuk!

Fotoğraf; fotoğrafı çeken kişinin konuyu yorumlayışına bağlı olarak yarattığı kompozisyonla, fotoğrafa bakan kişiye farklı şeyler anlatma olanağına sahiptir.
    Örnek verecek olursak; boya sandığı devrilmiş olan "boyacı çocuk"un bu fotoğrafına baktığımızda, sanki merdivenlerden düşen boyacı çocuğun boyalarının kırılarak etrafa saçıldığı sanılıyor. Bu veya bunun gibi yorumlamaları fotoğrafa bakan kişilerin sayısız biçimde çoğaltması çok doğal.
    Çünkü bu fotoğrafı çeken fotoğrafçı, bir kaç metre ötedeki dilencileri kovalayan zabıtaların yanından geçerek "boyacı çocuk"un yanına gelmiş ve zabıtadan kaçan çocuğun merdivenlerden düşerek boya sandığını devirdiğini düşünmüştür.
    Kadrajınıda, gözüken kompozisyonu oluşturacak biçimde ayarlamıştır. "Boyacı çocuk", etrafına endişeli, üzülen ve son derece duygusal gözlerle bakınca çevredeki insanlardan bazıları 3-5 YTL veya cebindeki bozuklukların tümünü bu çocuğa veriyor. Oysa bu çocuğu daha sonra 2 ayrı yerde daha gören fotoğrafçı, bu çocuğun sadece insanların duygularıyla oynayarak, onları sömürdüğünü anlıyor. Çünkü farklı tarihlerde farklı mekanlarda kaşılaştığı "boyacı çocuk", düşmüş ve boyaları kırılmış izlenimi yaratarak sadece numara yapıyor. Eğer fotoğrafçı bunu bilseydi, o zaman kadrajını değişitirecek ve "Boyacı çocuk"un gerçek yüzünü gösterecek bir kompozisyon yaratabilecekti. Ya da bu fotoğrafı hiç görüntülememiş olacaktı.

Nihat Karadağ 18,09,2006
    __________________________________________________ _____________________

yukarıdaki bilgilendirme mesajına bir cevap.

Yada fotoğrafçının amacı izleyenleri yanıltarak boyacı çocuğun kendi için doğurduğu fırsatı kullandı... Siz bu açıklamayı en başta yazsanız belki bu yorumlar olmayacaktı.. açıklamanızdan sonrada ikinci bir yorum furyası gelmeyecekti...

Ne sunuduğunuz değil nasıl sunduğumuz işte önem kazanıyor.

Ozde mir 18,09,2006
    __________________________________________________ ________________________
    fotomuhabir'in cevabı (Nihat Karadağ)

ben bu fotoğrafı isteseydim gelen yorumlardaki verilere benzer bir biçimde kullanabilirdim. ancak benim üzerine basarak vurgulamak istediğim, bazı fotoğrafçılar benim yaptığımı yapmayarak gerçek dışı görüntüleri önümüze koyuyor. mesela reuters ın muhabiri....
    __________________________________________________ __________________________________

yukarıdaki fotograf ve son kısımdaki yorumlar, üyesi olduğum bir fotograf paylaşım sitesinden alıntıdır.

buraya taşımakdaki amacım, gördüğümüz bir fotografın, yanıltıcı olabileceğini anlatmak içindir.
    zira, 3-4 gün önce açılan bir başlık (şu an silinmiş), yayınladığı bir fotografla, alakasız ve rencide edici bir üslupla yorumlar almış, ve dini hassasiyeti olan insanları üzmüştür.

"ANLAYANA" diyerek bitirmek istiyorum.
    saygılar...

ışık prizmadan geçerken 7 ayrı renge dönüşüyo (mükemmel bir tesbit. teşekkürler BBRR...)
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Vay kerata.

Bende pistonu sübapı elime alıp yo kenarında ağlasam Bi Ducati parası biriktirebilirmiyim acep.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya günde 50 kuruşa 20 ayakkabı boyasan eline geçecek para 10 ytl dir ama bu tezgaha 5 kişi düşerse 50 ytl yapar ....çalışmadan emek sarfetmeden ...insanları sömürerek kazanılan kolay para ....
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

cihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    doğum kontrol yapmamakta ısrar edip 10 tane çocuk yapıp devlet baksın yada ,çocuklar çalışsın ben yatayım fikrini kendine düstur edinmiş bir etnik kimlik görüyorum.
    beni öldürmeyen herşey beni güçlendirir

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşin kötü tarafı gerçekten ihtiyacı olana da insan yardım etmek istemiyor.Çünkü emin olamıyorsun.
    Ben yardım yapmak istediğimde dilenci vs. gibi insanlara pek para vermem.Onun yerine herkesin mahallesinde gerçekten fakir olduğundan emin olduğu insanlar vardır.İşte bence yapılacak yardımı bu kişilere yapmak lazım.Hoş,onlar yardım alırken yüzleri kızarır,asıl başkalarının kızarması gerekirken onlarınki kızararır...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler