Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Almanya'da dil bilmeden düzgün maas alabilir miyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hedef mt-25, hayal zx10r
    Esenlikler. Annem pastacılık sertifikasıyla Almanya'ya calısmaya gidecek. Ben ve kardesim de onunla gidecegiz. Ama dil bilmiyoruz. Maalesef kendimi ifade edecek kadar ve azıcık sohbet edebilecek kadar İngilizce biliyorum. Düzgün maastan kastım garsonluk, bulasıkcılık, temizlik yapan diger Alman vatandaslarla aynı maası almak. Dil bilmeyen Türkler, Türk yerlerde calısıyor ve maasın 1/3 veya 2/3 kadar aldıklarını duyuyorum dogru mudur bu? Iyi aksamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Kendinizi sıkarsanız 3-6 ayda temel düzeyde Almanca öğrenirsiniz. O zamana kadar da Türklerin yanında çalışırsınız. Gideceğiniz yer de önemli. Berlin'de hiç zorluk çekmezsiniz mesela.
    espresso bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Wolfsangel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esenlikler. Annem pastacılık sertifikasıyla Almanya'ya calısmaya gidecek. Ben ve kardesim de onunla gidecegiz. Ama dil bilmiyoruz. Maalesef kendimi ifade edecek kadar ve azıcık sohbet edebilecek kadar İngilizce biliyorum. Düzgün maastan kastım garsonluk, bulasıkcılık, temizlik yapan diger Alman vatandaslarla aynı maası almak. Dil bilmeyen Türkler, Türk yerlerde calısıyor ve maasın 1/3 veya 2/3 kadar aldıklarını duyuyorum dogru mudur bu? Iyi aksamlar.
    Çalışma izniniz var mı önemli olan bu yurtdışında bizimkilere denk elirsen birde çalışma iznin yoksa hemşeri heşeriyi gurbette öper misali olursun
    espresso, yamtareroglu ve Wolfsangel bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yok.
    Hayır alamazsınız. Çünkü dil bilmeden bahsettiğiniz işleri de yapamazsınız. Tabi bunu söylerken Türkler in yanında çalışmadığınızı düşünerek söylüyorum.

İlk işiniz hızlı bir şekilde dil ,Almanca, öğrenmeniz olmalı. Arkadaşın dediği 3-6 ay biraz iddalı olmuş ama giriş seviyesinde Almanca yı bu süre zarfında öğrenirsiniz.

Kesinlikle sizi kullanacak olan kişilerin yanında çalışmayın. Buranın tabiri ile Schwarz çalışmayın. Kaçak olarak çalışırken yakalanırsanız sizi deport edebilirler. Onun yerine mini job denilen günde 1-2 saat çalışma karşılığı 520 Euro geliri olan mini joblarda çalışıp, aynı zamanda dil kursunuza gidebilirsiniz.

Şuan için buraya en kolay gelme şekli E sınıfı ehliyet ile gelip iş bulmak. Fazla miktarda otobüs ve kamyon şoförüne ihtiyaç duyuluyor.
    espresso bunu beğendi.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Maalesef alamazsınız. Türklerin yanında bu bahsettiğiniz şeyler gerçek.

Kendinizi verdiğiniz de Almanca öğrenmek 6-12 ayınızı alır.
    Çalışma izniniz varsa Almanca dil gerektirmeyen İngilizce ile de alım yapan Lidl, Norma, Netto gibi marketlere başvuru yapmayı deneyin derim. En azından Almanya asgari ücretini alır ve yan hakları tamamı ile başvuru yapıp alabilirsiniz. Türklerin yanında bunlar mevcut değil.
    espresso ve Wolfsangel bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hedef mt-25, hayal zx10r
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalışma izniniz var mı önemli olan bu yurtdışında bizimkilere denk elirsen birde çalışma iznin yoksa hemşeri heşeriyi gurbette öper misali olursun
    Annemin calısma izni olcak ben onun sayesine gidicem yasım 17. Calısamaz mıyım? 18 olmam yakın bu arada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:02 ----------

Alıntı Cenk Ayvaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır alamazsınız. Çünkü dil bilmeden bahsettiğiniz işleri de yapamazsınız. Tabi bunu söylerken Türkler in yanında çalışmadığınızı düşünerek söylüyorum.

İlk işiniz hızlı bir şekilde dil ,Almanca, öğrenmeniz olmalı. Arkadaşın dediği 3-6 ay biraz iddalı olmuş ama giriş seviyesinde Almanca yı bu süre zarfında öğrenirsiniz.

Kesinlikle sizi kullanacak olan kişilerin yanında çalışmayın. Buranın tabiri ile Schwarz çalışmayın. Kaçak olarak çalışırken yakalanırsanız sizi deport edebilirler. Onun yerine mini job denilen günde 1-2 saat çalışma karşılığı 520 Euro geliri olan mini joblarda çalışıp, aynı zamanda dil kursunuza gidebilirsiniz.

Şuan için buraya en kolay gelme şekli E sınıfı ehliyet ile gelip iş bulmak. Fazla miktarda otobüs ve kamyon şoförüne ihtiyaç duyuluyor.
    Dil kursuna gidersem o süre daha da kısalır mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:04 ----------

Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef alamazsınız. Türklerin yanında bu bahsettiğiniz şeyler gerçek.

Kendinizi verdiğiniz de Almanca öğrenmek 6-12 ayınızı alır.
    Çalışma izniniz varsa Almanca dil gerektirmeyen İngilizce ile de alım yapan Lidl, Norma, Netto gibi marketlere başvuru yapmayı deneyin derim. En azından Almanya asgari ücretini alır ve yan hakları tamamı ile başvuru yapıp alabilirsiniz. Türklerin yanında bunlar mevcut değil.
    Tamamdır bakıcam o marketlere. Tesekkürler hepinize bilgilendirdiginiz icin.
    sustu bu gece karardi yine ay

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ev eşyaları tamir işi öğrenmeye bak. Musluk takmak, dolap kapağı takma benzeri bunları yapan gayet güzel paralar kazanıyor.
    M.balibey, espresso ve Wolfsangel bunu beğendiler.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Wolfsangel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Annemin calısma izni olcak ben onun sayesine gidicem yasım 17. Calısamaz mıyım? 18 olmam yakın bu arada.
    Ülkelerin çalışma izini verme şartları farklı bazı ülkeler dil okuluna yazılıp part time izin verirler almanya için durum nedir bilmiyorum. Araştırmanızı tavsiye ederim yoksa çalışıp para bile alamayabilirsiniz. İzin olmadığı için şikayet edebileceğiniz yerde olmaz.

Almanya kaçak çalışmadan sınır dışı eder mi onuda bilmiyorum ama böyle bir riskide olabilir.
    Wolfsangel bunu beğendi.

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    A1 belgesi isteyeceklerdir muhtemelen. Sonrasında A2 isteyecekler
    Aile birleşimi olarak gitmiyosun sonuçta.
    Wolfsangel bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Çalışma ortamını bilmem, ama Türklerle takılmazsan daha çabuk dil öğrenirsin. 6 ay Türklere selam bile verme. Bak nasıl hemen dil öğreneceksin.
    espresso, F54, M.balibey ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)