Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletim yatak saracak sanırım

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba rks rnx plus aldım 1 ay önce ilk motorum hiç tecrübem yok yolda giderken arada tak diye ses geliyor zincir bol zincir ayarı yapilcak sanıyordum. arka basamak civatasi gevşemiş tıkır tıkır ediyor dün arkama birini aldım tıkır tıkır ediyor basamağa bassana dedim ben basıyorum zaten dedi ben de motordan şüphelendim. Az önce baktığımda motordan yağ damlatmis vites pedalınin olduğu yer hep yağli yağli , arada tak sesi gelmesi ve tıkır tıkır ses gelmesini araştırdığımda motor bloğunun komple değişmesi gerektiğinin farkına vardım. Motoru aldığım ilk zaman bı abi vasıtasıyla yağına baktım abi dedi hiç yağ kalmamış bunda dedi ve yag ekledik yaklaşık 500 ml yağ koyduk motora şu anda baktıgimda yağ kaçırdığı için yine aynj seviyeye inmiş çok az kalmış motorsikleti yağsiz kullandigim için yatak saracağindan şüpheleniyorum ne yapmam gerekir bana yol gösterirseniz çok iyi olur 125 CC lik motosiklet bunun bana maliyeti ne olur cevap veren olursa şimdiden teşekkürler (şu an geç oldu yağ damlatmalarinin ve motor etrafından yag kaçırmasınin fotoğrafini yarın koyacağım)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Tecrübesizlikten yana yapılan yanlışlıklar var, zincir aşırı bolsa düşük devirlerde takırtı yapar ve vuruntu sesi çıkartır, vites pedalının orayada zincir gelen arta kalan yağlar geliyor olabilir, son olarakta abi dediğiniz kişi yağın nasıl ölçülceğini bilmiyor olabilir. Bahsettiğiniz yerden yağ kaçırsa bile onun işi çok basit ve dert edilecek bir konusu asla yok. Son olarak motosikletinizdede krank yatağı yok .

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübesizlikten yana yapılan yanlışlıklar var, zincir aşırı bolsa düşük devirlerde takırtı yapar ve vuruntu sesi çıkartır, vites pedalının orayada zincir gelen arta kalan yağlar geliyor olabilir, son olarakta abi dediğiniz kişi yağın nasıl ölçülceğini bilmiyor olabilir. Bahsettiğiniz yerden yağ kaçırsa bile onun işi çok basit ve dert edilecek bir konusu asla yok. Son olarak motosikletinizdede krank yatağı yok .
    Ohhh valla çok teşekkür ederim geceden beri gözüme uyku girmedi nasıl halletcem nasıl yapcam diye

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    silindir piston aşınması kaç km surdugunuze baglı.blok açılmadan bilinemez.için rahat etsin diyorsan 3-5bin civarına blok açtırabilirsin.ustanın silindirin ve pistonun ölçülerini bilmesi lazım.kit olarak 2bini geçecegini sanmıyorum silindir pistonun.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Hiç yağ kalmayan motora 500ml yağ koyulmaz, motorun yağ kapasitesi kadar alınır ve komple değişim yapılır. Ayrıca bahsettiğiniz kadar yağ kaçağı varsa bunun nedenini sorun ustaya, maşallah karter hariç her yerde yağ var motorda. Sürekli bu kadar çok yağ kaçıran bir motosikleti kullanmayın. Hem kendinizi, hem de yola akan yağ yüzünden diğer insanları tehlikeye atmayın. Götürün servise çözsünler sorunu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)