Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dron hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Arkadaşlar drone almak istiyorum.
    Daha önce bu işin eğitimini alıp dron ehliyeti de aldım.
    Alacağım cihazı sisteme kaydettikten sonra motosiklet gezilerimde zaman zaman video almak istiyorum.
    Ticari amacım olmayacak ama çok iyi bir şey alacak da bütçemiz yok.
    Kısacası hangi marka modeli önerirsiniz nelere dikkat etmem gerekiyor fikir öneri herşeye açığım.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tenere700
    Ben de DJI Mini2 var, DJI'ın genel olarak tüm modelleri güzel (Tello modeli hariç) ama motorsiklet gezilerinde kullanacaksanız "takip" özelliği olan ve her yöne engel algılama sensörü olan bir model seçmeniz daha iyi olacaktır. DJI Mini2'de sadece aşağı yönlü engel algılama var.

Birde çoğu modelde telefonu bağlayıp kullanmanız gerekiyor, takip modunu açıp kendinizi motorsiklet sürerken çekmek isterseniz aynı zamanda kumanda telefon bağlantı kısmınıda kollamanız gerekiyor. Yani drone kumandasını üzerinde telefon olacak şekilde muhafaza etmek zor olabilir.

DJI Mini3 Pro'da kumanda kendinden ekranlı bence büyük avantaj.

Onun dışında birkaç tane çin malı dronum oldu, onlar zaten oyuncak gibiydi, tabi hepsi bütçe meselesi, şimdi fiyatlara baktım, bakmaz olaydım.

Motosikleti
    Alıntı voodevil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de DJI Mini2 var, DJI'ın genel olarak tüm modelleri güzel (Tello modeli hariç) ama motorsiklet gezilerinde kullanacaksanız "takip" özelliği olan ve her yöne engel algılama sensörü olan bir model seçmeniz daha iyi olacaktır. DJI Mini2'de sadece aşağı yönlü engel algılama var.

Birde çoğu modelde telefonu bağlayıp kullanmanız gerekiyor, takip modunu açıp kendinizi motorsiklet sürerken çekmek isterseniz aynı zamanda kumanda telefon bağlantı kısmınıda kollamanız gerekiyor. Yani drone kumandasını üzerinde telefon olacak şekilde muhafaza etmek zor olabilir.

DJI Mini3 Pro'da kumanda kendinden ekranlı bence büyük avantaj.

Onun dışında birkaç tane çin malı dronum oldu, onlar zaten oyuncak gibiydi, tabi hepsi bütçe meselesi, şimdi fiyatlara baktım, bakmaz olaydım.
    Dji mini 2 yi herkes tavsiye ediyor ama.

Motosikleti
    Tenere700
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dji mini 2 yi herkes tavsiye ediyor ama.
    DJI Mini2 güzel zaten bende tavsiye ederim ama bence en büyük eksiği takip et özelliği yok (aslında yazılımsal ama DJI özelliği açmamayı tercih ediyor).

İmkan varsa Mini3 pro almak daha mantıklı, kumandadan ekran olması büyük avantaj.

Motosikleti
    Takip et özelliği olan dji mini2 den sonraki ürün ney

Motosikleti
    Tenere700
    Mini 2'nin birde SE versiyonu var ama sanırım ondada takip özelliği yok, sadece kamera ile ilgili farklar var.

Bir sonraki model olan mini3'te takip özelliği var, standart kumanda ile satın alma seçeneğide var, fiyat daha uyguna geliyor.

Motosikleti
    Mini 2'nin birde SE versiyonu var ama sanırım ondada takip özelliği yok, sadece kamera ile ilgili farklar var.

Bir sonraki model olan mini3'te takip özelliği var, standart kumanda ile satın alma seçeneğide var, fiyat daha uyguna geliyor.
    Fiyatları baya uçmuş yaaa alternatif başka marka varmı.

Motosikleti
    Tenere700
    Fiyatları baya uçmuş yaaa alternatif başka marka varmı.
    Bir sürü marka varda, istediğiniz amaca yönelik benim bildiğim başka düzgün marka yok. Birde ileride yedek parça v.s ihtiyaç olucaktır illaki, bu durumda DJI almak mantıklı.

Diğer yandan hobi olarak uçurmak istiyorum gps,hareket engelleme v.s olmasın derseniz çinli çok marka var ama genelde oyuncak sınıfındalar, istediğiniz görüntülemeleri muhtemelen yapamayacaksınız.

Motosikleti
    Bir sürü marka varda, istediğiniz amaca yönelik benim bildiğim başka düzgün marka yok. Birde ileride yedek parça v.s ihtiyaç olucaktır illaki, bu durumda DJI almak mantıklı.

Diğer yandan hobi olarak uçurmak istiyorum gps,hareket engelleme v.s olmasın derseniz çinli çok marka var ama genelde oyuncak sınıfındalar, istediğiniz görüntülemeleri muhtemelen yapamayacaksınız.

Çok haklısınız

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Dji mini 3 pro alacaksanız alın, takip et özelliği onda çünkü sensörleri var, mini 3 ise kısıtlanmış modeli.

Motosikleti
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dji mini 3 pro alacaksanız alın, takip et özelliği onda çünkü sensörleri var, mini 3 ise kısıtlanmış modeli.
    araştırmaya halen devam ediyorum işin doğrusu.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Arkadaşlar drone almak istiyorum.
    Daha önce bu işin eğitimini alıp dron ehliyeti de aldım.
    Alacağım cihazı sisteme kaydettikten sonra motosiklet gezilerimde zaman zaman video almak istiyorum.
    Ticari amacım olmayacak ama çok iyi bir şey alacak da bütçemiz yok.
    Kısacası hangi marka modeli önerirsiniz nelere dikkat etmem gerekiyor fikir öneri herşeye açığım.
    Ben sırf eğlenmek için (kayıt amacı gütmeden) dji tello aldım. Üflesen dengesi bozuluyor. Kapalı mekanda kullanmak gerekiyor. Dış mekanda o kadar rüzgarsız ortamı denk getirmek imkansız. Yani kaliteli bir şey almadıktan çok da bir işe yaramıyorlar.

Motosikleti
    Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sırf eğlenmek için (kayıt amacı gütmeden) dji tello aldım. Üflesen dengesi bozuluyor. Kapalı mekanda kullanmak gerekiyor. Dış mekanda o kadar rüzgarsız ortamı denk getirmek imkansız. Yani kaliteli bir şey almadıktan çok da bir işe yaramıyorlar.
    evet araştırmalarım sonucunda bende aynı fikre eriştim .

Motosikleti
    Tenere700
    DJI Tello oyuncak sınıfına giriyor, zaten kumanda olarakta telefonu kullanıyorsunuz (yada bluetoothlu joystick alabilirsiniz) ve bluetooth ne kadar çekerse o kadar uzağa gidebilir, gps yok, gimbal yok.

Dışarıda sadece rüzgar yoksa uçurabilirsiniz ama ben olsam hiç uçurmam.

Aslında kendi sınıfında güzel alet, programlanabilir versiyonuda var (kendi yazılımınızı yapıp cihaza komut gönderebiliyorsunuz) ama görüntü almak için işe yaramaz.

Motosikleti
    DJI Tello oyuncak sınıfına giriyor, zaten kumanda olarakta telefonu kullanıyorsunuz (yada bluetoothlu joystick alabilirsiniz) ve bluetooth ne kadar çekerse o kadar uzağa gidebilir, gps yok, gimbal yok.

Dışarıda sadece rüzgar yoksa uçurabilirsiniz ama ben olsam hiç uçurmam.

Aslında kendi sınıfında güzel alet, programlanabilir versiyonuda var (kendi yazılımınızı yapıp cihaza komut gönderebiliyorsunuz) ama görüntü almak için işe yaramaz.
    3 alacak bütçe yok ..15-16 bini geçmemeli o yüzden 2 lere bakacağım ..

Motosikleti
    Tenere700
    3 alacak bütçe yok ..15-16 bini geçmemeli o yüzden 2 lere bakacağım ..
    Mini2'lerin fiyatlar bile yürümüş gitmiş, 4,5 ay falan olmuş ben alalı şimdi tekrar baktım 2buçuk kat artmış fiyat. Nasıl iştir anlamak mümkün değil.

Motosikleti
    Mini2'lerin fiyatlar bile yürümüş gitmiş, 4,5 ay falan olmuş ben alalı şimdi tekrar baktım 2buçuk kat artmış fiyat. Nasıl iştir anlamak mümkün değil.
    Ben artık hiç şaşırmıyorum alıştık

poer.145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    650F
    Mini 2 den alt modellerine bakmayın iletisim teknolojisi cok farklı sürekli bağlantınız kopar.takip özelliği olan mini 3 alırsanız sizi çok memnun edecektir.mini 2 için satılan yazılımlar var takip özelliği için ama dronda sensör olmadığı için motorda dro u gözünüzle sürekli kontrol edemezsiniz tavsiye etmem o yüzden.diger markalar zaten çöp hiç bakmayın

Motosikleti
    Alıntı poer.145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mini 2 den alt modellerine bakmayın iletisim teknolojisi cok farklı sürekli bağlantınız kopar.takip özelliği olan mini 3 alırsanız sizi çok memnun edecektir.mini 2 için satılan yazılımlar var takip özelliği için ama dronda sensör olmadığı için motorda dro u gözünüzle sürekli kontrol edemezsiniz tavsiye etmem o yüzden.diger markalar zaten çöp hiç bakmayın
    Mini 3 ler ciddi para benim için o yüzden 2 ye yöneldim ama fiyatlardan sonra zaten hobi boş ver dediğim oluyor

Motosikleti
    ARORA ZRX 200
    Çanta da duran bir drone var sadece piller yenilenecek bilginiz olsun

Yıllardır çalışmıyor ondan önce daha basit olanı ile öğrendim sonra bir numara büyütüp

Daha iyi PİLOT oldum sonra bıraktım kovalamaca oynamak gereksiz dedim, gerçi kimse herhangi bir işlem yapamaz ama

Bir yaştan sonra sıkıntı oluyor insanlar çok ÇİĞ oldu.. istersenniz İrtibat verebilirim. eski Üyeyim... merak etmeyin..!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler