Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
29. sayfa BirinciBirinci ... 192728293031 ... SonuncuSonuncu

Ekonomi hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Emekliler çok mutluymuş. Ölene kadar reisle devam diyorlarmış (reis değil, kendileri ölene kadar).

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Cenk Ayvaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EYT de hem gün hem de sigortalilik süre sarti aranmiyor mu? 5750 gün ve 25 yil sigortalilik süresini dolduran emekli olamiyor mu? Bu durumda emekli olabilen kisilerin yas ortalmasi daha yüksek olmaz mi?
    EYT hem gün hem yıl şartı arıyor. Benim mesela 25 yılı çok geçmiş ama arada eksik günlerim olduğu için 5600 günü tamamla diyor devlet bana, hala bekliyorum günüm dolmasını, az kaldı. Hatta bu ay günüm doldu sanıp sevinmiştim şirketteki muhasebeci arkadaş ile baktık, 95 yılı için benim gün sayım 400 küsür gün görünüyor, nasıl olur dedik bir yılda 360 gün var sigorta olarak, alakasız bir başka isim görünüyordu detaylı dökümde. şimdi sgk merkezine gidip bunu düzeltin diyeceğim, onları çıkarınca 240 gün daha kalıyor, yine emekli olamadım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "EYT çıktığından beri ilave vergiler" çok doğru bir tespit değil.
    Ülke zaten uçurumdan aşağı gidiyor, EYT çıksa da çıkmasa da bu ek vergiler gelecekti.

abi o cümlenin devamı da var sadece başını almasaydın keşke.

eyt cıktıgından beri ilave vergiler, gelir vergisi dilim hesaplamalarının farkındasınız ancak kabul etmemeye calısıyorsunuz. tekrar diyorum ülkeyi batıran eyt değil dogru, ama etkenlerden birisi de eyt.

Alıntı Cenk Ayvaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EYT de hem gün hem de sigortalilik süre sarti aranmiyor mu? 5750 gün ve 25 yil sigortalilik süresini dolduran emekli olamiyor mu? Bu durumda emekli olabilen kisilerin yas ortalmasi daha yüksek olmaz mi?
    aranıyor da fark eder mi; herkes ya kücükken emeklilik için erken sigortalandı ya da 17 18 inde calısmaya başladı. benim ofisimde 42-43 yaşında ınsanlar var eyt
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi o cümlenin devamı da var sadece başını almasaydın keşke.

eyt cıktıgından beri ilave vergiler, gelir vergisi dilim hesaplamalarının farkındasınız ancak kabul etmemeye calısıyorsunuz. tekrar diyorum ülkeyi batıran eyt değil dogru, ama etkenlerden birisi de eyt.

aranıyor da fark eder mi; herkes ya kücükken emeklilik için erken sigortalandı ya da 17 18 inde calısmaya başladı. benim ofisimde 42-43 yaşında ınsanlar var eyt
    bazı şeyler söylendi mi ardına bakılmaz :p
    Ya tabii ki EYT de bir mali külfet ama dediğim gibi ülkenin ekonomik problemlerinin ne sebebi ne de etkenlerden büyük olanı.
    abi 8 sene mi önceydi neydi cangız holdingin 900mio TL vergi borcu silindi. bir tane şirketin kaç sene önceki ödemesi gereken para yani.

EYT olmalı mıydı olmamalı mıydı konusu çok başka tartışmalar da içerir o yüzden çok kesin bir şey söyleyemiyorum. En nihayetinde 45 yaşında emekli olmak olmaması gereken bir şey, ama geçmişte bu kanun çıkarıldıktan sonra birileri oldu birileri olamadı falan karman çorman orta doğu işleri işte =)

benim zaten emeklilik beklentim sıfır, bağkur da ödememeye başladım, erkenden sigorta da yok mezarda emeklilik. o saate kadar ben devletin eline kaldıysam - ki kalınmış durumda da evin kira olmasa giderin olmasa yani daha iyi şartlarda bile yine 9500TL ile ne bok yiyeceksin sanki? o yüzden oradan beklentimi kapattım bitti gitti.
    espresso bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Amerika'da 65 yaşından önce kimse dokunamıyor emekli maaşına. Çünkü adı üstünde: emeklilik maaşı. Orta yaş ek gelir maaşı değil, vatandaşa aylık rüşvet değil.

Ciddi yıpranma payı olan meslekler istisna olmak kaydıyla EYT bal gibi saçmalıktır, yanlıştır.

Ülke olarak sorunlarımızdan biri de eğitim seviyemiz ve dünya görüşümüzden bağımsız olarak: Doğruyu bal gibi biliriz ama işimize geldiği zaman 2+2=5'in doğru olduğu matematiği bir şekilde icad ederiz evelallah.
    pea bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emekliler çok mutluymuş. Ölene kadar reisle devam diyorlarmış (reis değil, kendileri ölene kadar).
    Reyizler ölmez, vatan bölünmez.. Bayrak inmez ,ezan dinmez..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika'da 65 yaşından önce kimse dokunamıyor emekli maaşına. Çünkü adı üstünde: emeklilik maaşı. Orta yaş ek gelir maaşı değil, vatandaşa aylık rüşvet değil.

Ciddi yıpranma payı olan meslekler istisna olmak kaydıyla EYT bal gibi saçmalıktır, yanlıştır.

Ülke olarak sorunlarımızdan biri de eğitim seviyemiz ve dünya görüşümüzden bağımsız olarak: Doğruyu bal gibi biliriz ama işimize geldiği zaman 2+2=5'in doğru olduğu matematiği bir şekilde icad ederiz evelallah.

65 abartı Tr şartlarında günde 12 saat 6 gün çalışıldıgını ve beslenmenin yetersizliğini vs. sayarsak 55 güzel
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika'da 65 yaşından önce kimse dokunamıyor emekli maaşına.....
    Ahahah Almanya gibi Amerika da bizi kıskanıyormuş meğerse kıskanma Haşmet gel burda 55 de emeklisin mis gibi 1000 dolar bak benim gibi yıpratıcı meslekler grubunda çalışıyorsan 47 de huzura erersin :D yok yahu ihtiyaçtan değil can sıkıntısı çalışmaya devam ediyorum :(
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EYT hem gün hem yıl şartı arıyor. Benim mesela 25 yılı çok geçmiş ama arada eksik günlerim olduğu için 5600 günü tamamla diyor devlet bana, hala bekliyorum günüm dolmasını, az kaldı. Hatta bu ay günüm doldu sanıp sevinmiştim şirketteki muhasebeci arkadaş ile baktık, 95 yılı için benim gün sayım 400 küsür gün görünüyor, nasıl olur dedik bir yılda 360 gün var sigorta olarak, alakasız bir başka isim görünüyordu detaylı dökümde. şimdi sgk merkezine gidip bunu düzeltin diyeceğim, onları çıkarınca 240 gün daha kalıyor, yine emekli olamadım.
    Bu genel manada ciddi problem.
    Eskiden tüm kontroller elle yapılırdı. Dilekçe verdikten sonra 1 yılda zor emekli maaşı bağlanırdı.
    Şimdi sistem toplam günün tamamsa emekli ediveriyor.
    Problemde burada başlıyor.

@espresso, o fazla günleri, sana ait olmayanları mutlaka sildir.

İlave olarakta günün dolduğu anda başvurma.
    2-3 ay daha fazla prim yatır sonra başvur.

Sgk emekli ettikten sonra akıllı tarayıcılarla geçmişe dönük kontrol yapıyor.
    Hatayı bulduğu anda yandın.

Hiç unutamadığım bir örnek var.
    2-3 sene önce tv ve gazetelere konu olmuştu.

Adam emekli oluyor. Maaşı bağlanıyor.
    10 yıl emekli maaşı tıkır tıkır her ay ödeniyor.
    10 yıl sonra sgk adama yazı gönderiyor.
    "30 gün eksiğiniz var. Aslen bunu tamamlamadan emekli olamazsınız.
    Emekliliğin iptaline,
    10 yıldır emekli maaşı olarak ödenen meblağın kanuni faiziyle iadesine,
    30 gün eksik günün tamamlanmasından sonra tekrar emekliliğe sıfırdan başvurulmasına"
    karar veriyor.

Adam en son tayyipten medet umuyordu.

Benzer şey başıma geldi.
    Listede bana ait olmayan, başka birinin günleri vardı.
    Emeklilik dilekçemde bunların silinmesini ve bana ait görünen günden düşülmesini talep etmiştim.
    Bunu hiç dikkate almadan maaş bağladılar.
    Tabi maaş olması gerekenden fazla.
    Maaşı olması gereken hale getirene kadar 1 yıl uğraştım.

Sgk müfettişi "bu eninde sonunda ortaya çıkardı. Maaşın fazla ödenen kısmını,
    isterse 20 yıl geçsin, senden veya varislerinden faiziyle çatır çatır alırlardı" demişti.

Eğer başvuru dilekçemde bana ait olmayan xxx kişiye ait günlerin silinmesini istediğimi
    belirtmemiş olsam, emekliliğim iptal olacak, ödenen maaşların tamamı faiziyle geriye alınacak (benden veya varislerimden)
    sonra tekrar sıfırdan emeklilik başvurusu yapmak zorunda kalacakmışım.

O yüzden;
    -Dilekçeni doğru bir şekilde yaz. İki nüsha götür.
    Birini evrak kayda ver, diğerine evrak kayıt no bassınlar sende kalsın ve sakla.
    -60 gün bile olsa gerekenden fazla gün prim ödemesi yap.
    arndiol, espresso ve haluk23 bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Hani şu EYT mevzu olunca 42 yaşında emeklilikten bahsediliyor ya bunun oranını gerçekten EYT liler içinde kaç kişi biri açıklasa.Bnim çevremde en erken emekli olan 47 yaşında.Ben 51 yaşında oldum çıkmasaydı 2024 ağuştosta zaten olacaktım.Orada da kademeli geçiş var.Ama daha 25 yılı doldurmamış EYT liler var daha emekli olmamış.Adam 43 yaşını bekliyor.Sanırım bir iki sene daha emekli olan olur sonrasında uzunca bir süre ssk dan emekli olan olmaz.Benim hanım bile 58 görünüyor.daha 42 yaşında 2002 yada 2004 girişli.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani şu EYT mevzu olunca 42 yaşında emeklilikten bahsediliyor ya bunun oranını gerçekten EYT liler içinde kaç kişi biri açıklasa.Bnim çevremde en erken emekli olan 47 yaşında.Ben 51 yaşında oldum çıkmasaydı 2024 ağuştosta zaten olacaktım.Orada da kademeli geçiş var.Ama daha 25 yılı doldurmamış EYT liler var daha emekli olmamış.Adam 43 yaşını bekliyor.
    açıklananlara göre 49.9 imiş abi.

herkes kendi civarına göre yorum yapıyor tabi orası ayrı

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ufuk abi benimde sigorta dökümünde başka isimler görünüyordu.Ben başvuru falan yapmadım Online başvuru yaptım.Bu konu ile ilgili sgk yı aradım bana eğer o pirimleri sizin olduğunu düşünüyorsanız ödendi makbuzlarını (3o sene öncesinden bahsediyor)ibraz ederseniz adınıza kaydedilir dediler.
    Ben emekli olduğum gün sayısına baktığımda o pirim günleri düşmüşler zaten.
    Öyle uğraşmaya gerek yok heralde artık.Normal adına ödenmiş günlerin toplamı emekli olduğun günle aynıysa sorun yok.Ama yabancı kişinin primleri de hesab edilmişse sıkıntı.Dediğin gibi düzeltmek lazım.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu genel manada ciddi problem.
    Eskiden tüm kontroller elle yapılırdı. Dilekçe verdikten sonra 1 yılda zor emekli maaşı bağlanırdı.
    Şimdi sistem toplam günün tamamsa emekli ediveriyor.
    Problemde burada başlıyor.

@espresso, o fazla günleri, sana ait olmayanları mutlaka sildir.

İlave olarakta günün dolduğu anda başvurma.
    2-3 ay daha fazla prim yatır sonra başvur.

Sgk emekli ettikten sonra akıllı tarayıcılarla geçmişe dönük kontrol yapıyor.
    Hatayı bulduğu anda yandın.

Hiç unutamadığım bir örnek var.
    2-3 sene önce tv ve gazetelere konu olmuştu.

Adam emekli oluyor. Maaşı bağlanıyor.
    10 yıl emekli maaşı tıkır tıkır her ay ödeniyor.
    10 yıl sonra sgk adama yazı gönderiyor.
    "30 gün eksiğiniz var. Aslen bunu tamamlamadan emekli olamazsınız.
    Emekliliğin iptaline,
    10 yıldır emekli maaşı olarak ödenen meblağın kanuni faiziyle iadesine,
    30 gün eksik günün tamamlanmasından sonra tekrar emekliliğe sıfırdan başvurulmasına"
    karar veriyor.

Adam en son tayyipten medet umuyordu.

Benzer şey başıma geldi.
    Listede bana ait olmayan, başka birinin günleri vardı.
    Emeklilik dilekçemde bunların silinmesini ve bana ait görünen günden düşülmesini talep etmiştim.
    Bunu hiç dikkate almadan maaş bağladılar.
    Tabi maaş olması gerekenden fazla.
    Maaşı olması gereken hale getirene kadar 1 yıl uğraştım.

Sgk müfettişi "bu eninde sonunda ortaya çıkardı. Maaşın fazla ödenen kısmını,
    isterse 20 yıl geçsin, senden veya varislerinden faiziyle çatır çatır alırlardı" demişti.

Eğer başvuru dilekçemde bana ait olmayan xxx kişiye ait günlerin silinmesini istediğimi
    belirtmemiş olsam, emekliliğim iptal olacak, ödenen maaşların tamamı faiziyle geriye alınacak (benden veya varislerimden)
    sonra tekrar sıfırdan emeklilik başvurusu yapmak zorunda kalacakmışım.

O yüzden;
    -Dilekçeni doğru bir şekilde yaz. İki nüsha götür.
    Birini evrak kayda ver, diğerine evrak kayıt no bassınlar sende kalsın ve sakla.
    -60 gün bile olsa gerekenden fazla gün prim ödemesi yap.
    Ben de aynı bu şekilde yapma niyetindeyim.
    Uzun dönem dökümü yazdırıp SGK'ya gidip bakın burada başka birinin günleri var bunları silin diyeceğim. 210 gün 7 ay yapar, a ay da fazladan eklenirse sorun olmaz benim için, acelem yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Ufuk abi benimde sigorta dökümünde başka isimler görünüyordu.Ben başvuru falan yapmadım Online başvuru yaptım.Bu konu ile ilgili sgk yı aradım bana eğer o pirimleri sizin olduğunu düşünüyorsanız ödendi makbuzlarını (3o sene öncesinden bahsediyor)ibraz ederseniz adınıza kaydedilir dediler.
    Öyle uğraşmaya gerek yok heralde artık.Normal adına ödenmiş günlerin toplamı emekli olduğun günle aynıysa sorun yok.Ama yabancı kişinin primleri de hesab edilmişse sıkıntı.Dediğin gibi düzeltmek lazım.
    Benim listemde 1995 yılına ait başka birinin 210 günlü primi görünüyor. Zaten tuhaf lan bütün yıllar toplam 360 günken 1995 yılı 420 gün olmuş. bu 210gün çıksın 210 gün daha sabrederim. zaten emekli oldum diye çalışmayı bırakacak halim yok, çocukların okul masrafına yetmez emekli maaşı.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açıklananlara göre 49.9 imiş abi.

herkes kendi civarına göre yorum yapıyor tabi orası ayrı
    Dediğim gibi 2024 ün eylülüne kadar emekli olanlar olacaktır.1999 dan 25 yıl sayarsak 2024 eylüle kadar olan kısımdada emekliler olacak sonrasında 2000 yılında giriş yapan bir kadın bildiğim kadarı ile 58 yaş şartı aranıyor.2000 yılında 18 yaşında olsa heralde 2040 yılında falan emekli oluyor.Oraya kadar toparlar sgk kendini.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Birde şu var 42 yaşında emekli olmakta iyi bişey değil.42 de olan adamın prim günlerinin çoğu bağlanma oranının düşük olduğu yıllardan hesap edilecek ve zaten pirim gün sayıısı düşük olacak.Aldığı maaşta anca ek gelir mahiyetinde olacak.Bu adamın o maaşla çalışmadan geçinmesine imkan yok.Bence 42 de eyt li olacağına deseydilerki şu maaş bağlanma oranlarını iyileştirin biz 42 yaşında eyt istemiyoruz 53 55 yaşına kadar çalışalım ama daha yaşanacak bir maaş bağlansın.
    Ama bizim ahali okadar ileriyi düşünmez.O gün gelince düşünürüz yine hükümet bir güzellik yapar seçim öncesi diye düşünüyordur.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de aynı bu şekilde yapma niyetindeyim.
    Uzun dönem dökümü yazdırıp SGK'ya gidip bakın burada başka birinin günleri var bunları silin diyeceğim. 210 gün 7 ay yapar, a ay da fazladan eklenirse sorun olmaz benim için, acelem yok.

Benim listemde 1995 yılına ait başka birinin 210 günlü primi görünüyor. Zaten tuhaf lan bütün yıllar toplam 360 günken 1995 yılı 420 gün olmuş. bu 210gün çıksın 210 gün daha sabrederim. zaten emekli oldum diye çalışmayı bırakacak halim yok, çocukların okul masrafına yetmez emekli maaşı.
    Bizim yandaki işyerinden birisi emekli olacağını söyleyince "şu prim günlerine bir bakalım" demiştim.
    Halbuki Sgk'ya gitmiş 30 gün sonra emeklilik başvurusu yapabilirsin demişler.

Neyse, yazıcıdan çıkardık dökümünü.
    Karman çorman.
    Bir yıl 480 günü görünüyor. Diğerinde 380 gün. Böyle bir şey mümkün değil.
    Ayın 25.inde işe girip 28.inde çıkmış görünüyor. O ay 4 gün çalışmış görünmesi lazım ama 24 gün görünüyor.
    Toplamdada 24 gün diye geçiyor.
    Bir ayın primi 3 kez yatmış görünüyor.
    Ayın 5.de X'de işe başlıyor, 7.sinde ise Y'de işe başlıyor.
    Ama X şirketinden çıkışı 2 ay sonra işlenmiş. Bu aylarda her iki şirketten prim yatmış görünüyor.
    Aynı anda her iki şirkette 30 ar gün çalışması mümkün değil.
    15 er olsa parttime olabilir dersin izahı var.
    Birkaç hata daha var.

Uzatmayalım bir liste yaptım bu tekrar gitti sgk'ya.
    Adamlarda şaşırmışlar benim listeyi görünce.
    Tekrar kontroller yapılıyor.
    30 gün sonra değil 6 veya 7 ay sonra emeklilik başvurusu yapabileceği çıkıyor ortaya.
    Sonunda 30 gün fazlasıyla 6 ayı doldurdu ekim sonu başvurdu. Aralık sonu ilk maaşı yattı.

Her halukarda dilekçeyi verirken
    "bana ait olmayan günlerin silinmesi, varsa işlenmemiş günlerimin işlenmesi"
    şeklinde vermekte fayda var.
    Neredeyse hiç birimiz 30 sene öncesini hatırlamak şansına sahip değil.
    Tabi bu sürede sadece 2-3 iş yeri değiştirildiyse iş daha kolay.

Mesela al sana olabilecek bir hata;
    15 yıl önce X firmasında çalışıyordun.
    X firması diyelimki 2005 mart-nisan primlerini yatırmadı.
    Ama nasıl olduysa sistemde yatırılmış görünüyor.
    Olmaz demeyin, bu ülkede her şey olur.
    10 yıl sonra bu ortaya çıktığında sizin 2 aylık ödenmiş görünen priminiz otomatik olarak ödenmemiş duruma düşecektir.
    Olay hadi kurtulayım o iki ayın primini ödeyeyim demekle hallolmuyor.
    Çünkü işverenin primini yatırıp yatırmadığını kontrol etmek yükümlülüğün var.
    O 60 günü düşünce prim günün emekli olmaya yetmiyorsa bu durumda haksız emekli edilmiş durumuna düşeceksin.
    Buda haksız maaş aldın demek. Tüm ödenen maaşların faiziyle iadesi durumu ortaya çıkması işten bile değil.

O nedenle ısrarla enaz 60 gün fazlanız olsun, dilekçenize sadece emekli olmak istiyorum değil,
    yukarıdaki gibi ibareyi yazın diye üstüne basa basa söylüyorum.

Kaybedeceğiniz birşey yok.
    Dilekçenize 2 satır ilave edecekseniz hepsi o.

Benim durumumda ben dilekçeme bunu yazdığım için olay bakanlığa kadar gitti ve
    "idari hata" statüsünde değerlendirildi.

Maaşın fazla yatırılan kısmını ertesi yıl maaşımdan her ay kesilmek suretiyle geriye ödedim.
    mertowski ve espresso bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Zamaninda birlikte calistigimiz bir abi var, babamdan buyuk. Zorla emekli ettilerdi, yetmis kusur yasinda. Cok calistigi icin emekli maasi normal maasindan fazla ciktiydi. Velhasil emekli oldu daha fazla aylik almaya basladi adam Halen arada bir toplantilarimiza katilir internet uzerinden.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben dilekçe falan vermedim.E-devletten başvurdum.O durumda ne olacak.Birde artık bu işler dijital ortama aktarıldığından çok bariz hatalar dışında dönüp geriye bakacaklarını sanmıyorum.Neden öyle düşünüyorum.Çünkü bu pirim sorunlarınla ilgili hiç bir memur girip arşiv araştırmıyor.Araştırmak için girecek olsan ortamda bu iş için para aldığını düşünüyorlarmış diğer memurlar.Hani adam bulsan bile girip bakmıyorlar diyorlar.
    Şöyle bir örnek biliyorum adam normalde yatmış olan pirimi eksik görünüyor.Başvuru yapıyorlar sgk ya eksik pirimlerimi düzaltın diye.Genel uygulama kimse gidip arşivden araştırma yapmıyor 2 ay sonra bulunamamıştır diye standart dönüş yapıyorlar.Bu arkadaşada bulunamamıştır diye dönüş yapılıyor.
    Adam bu süre zarfında eksik görünen prim günlerinin ödendi dekontunu bulup tekrar başvurunca arşivden bulup düzeltiyorlar.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dönem içinde birden fazla yerde çalışılmış ise çalışılan her işyerinden prim kesintisi yapılır ve kesintiler hizmet dökümüne girer. Ancak emeklilikte sadece birisi hesaba katılır.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dönem içinde birden fazla yerde çalışılmış ise çalışılan her işyerinden prim kesintisi yapılır ve kesintiler hizmet dökümüne girer. Ancak emeklilikte sadece birisi hesaba katılır.
    Benim bu şekilde 4 yıl x 8 ay çift sigortalılığım var. Asıl işimin yanında bir özel okulda haftada bir saat bilgisayar dersi veriyordum.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Utanmadan bu yılı "Emekli Yılı" ilan etmişler.

Resmen alay ediyorlar...
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
29. sayfa BirinciBirinci ... 192728293031 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)