Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Ekonomi hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI
    xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz halk olarak para biriktirmeye, paramıza para katmaya takık durumdayız, herkes zengin olmak istiyor ama parayı bulduktan sonra telefonu, motoru, arabayı ve en sonunda hanımı değiştirmek dışında bir vizyonumuz yok. Mal gibi yaşadıktan sonra o parayı kazanmanın ne önemi var?
    Çocuk yaşlardan itibaren ebeveynler tarafından (eleştirmiyorum) kaygı ile büyütülen cocukların ilerde bu yönde davranmalarından daha doğal birşey olamaz.

25 yaşımda idim, çok mutsuz oldugum bir işyerinde çalısıyordum.. Anneme bir gün " Ölümüne mutsuzum anne" dedim.

" Aman oğlum işin olsun da, işine dikkat et" dedi

Yani kaygı konusu bizde kültür, ata sporu. Ayda 150K kazanan adamda bile mevcut.
    Thracian ve espresso bunu beğendiler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle her kazandığını birikim yatırım yapan arkadaşlara her zaman diyorum bu kazandığınız paralar siz yaşlanınca sağlığınızı geri getirmeye yetmez bence fazla kasmayın azcık kendinize değer verin kendinizi geliştirin kişisel bakım mental sağlık (spor sanat gezi hobiler vs) gibi şeylere para harccayın sağlıklı beslenin diyorum
    ben böyle yaşıyorum arta kalanı biriktiriyorum birikmezse de çok mühim değil
    Türkiyede yaşlanınca hayatta kalabilmek ve kimseye yük olmamak için birikim yapmak zorundasın.
    Kendimden örnek vereyim hasbelkader eytden emekli oldum. Kök maaşım 6500 TL. aldığım 7.500 TL.
    Eşimin emekli olma imkanı yok gibi birşey.
    48 yaşındayım kendi işimi 5-6 yıl daha yapabilirmiyim bilmiyorum.
    Çalışamayacak duruma gelince 7.500 lirayla geçinilemeyeceği gün gibi aşikar.
    Benim tavsiyem 30 yaşına kadar hayatı yaşamak 30 dan sonra birikim yapmak lazım.
    F54 bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyede yaşlanınca hayatta kalabilmek ve kimseye yük olmamak için birikim yapmak zorundasın.
    Kendimden örnek vereyim hasbelkader eytden emekli oldum. Kök maaşım 6500 TL. aldığım 7.500 TL.
    Benim tavsiyem 30 yaşına kadar hayatı yaşamak 30 dan sonra birikim yapmak lazım.
    Evin olacak, eğer kirada yaşayacaksan o paraya geçinemez ölünceye kadar çalışırsın

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bu ne açgözlülük. 6500 TL'ye ayda kaç ekmek alabiliyorsunuz, hesapladınız mı? Az biraz doyun. Ekmek bulamayanlar var (Almanya, Amerika, vs).
    F54 bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ne açgözlülük. 6500 TL'ye ayda kaç ekmek alabiliyorsunuz, hesapladınız mı? Az biraz doyun. Ekmek bulamayanlar var (Almanya, Amerika, vs).
    Cümlenin sonuna "(!)" koymayı unuttuğunu var sayıyorum.
    F54 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ercüment abi bende öyle olduğunu biliyorum 40 yaşındayım çevremde ne kadar eyt li varsa çalışmaya devam ediyor
    ben diyorum ki dünya nın hangi memleketine gidersen git yaşlanmaya başladıkça işlerin yavaşlar buna orantılı maaşın yükselir çoluk coçuk büyüdüğü içinde pek masrafın kalmaz yani kazandığın para eline kalır ve refah bir emeklilik yaşarsın
    ama burası cehaletin nirvanası bunu emekli olup kuru ekmeğe muhtaç olana kadar kimse görmüyor saçma sapan hamaset söyletileri peşinden gidip sovan ekmek yeriz diyorlar halbuki peşinden gittikleri saraylarda yaşıyorlar bunu sorgulayan bir çocuk yetiştirmeye çalışıyorum
    ama ben böyle demiyorum emekli olduğum da böyle olmamak adına kişisel gelişim girişimcilik ve e ticaret adına ciddi eğitimler alıp bir ek gelir oluşturmak adına çalışıyorum evet şuan halihazırda 2 tane işte çalışıyorum birikim yapıyorum ama emekli maaşı yanında bir tane daha ek gelir olsa fena mı olur
    hayır o yüzden yeni bir ticari işe başladım bundan 10 yıl sonra çok farklı yerlerde olabilmek adına çalışıyorum ama hayatı kaçırmadan
    espresso ve Ercument bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Cümlenin sonuna "(!)" koymayı unuttuğunu var sayıyorum.
    (Almanya, Amerika, vs)=(!)
    May the Force be with McLaren Mercedes

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Teşekkür etmediğim arkadaş varsa hepinize tekrar teşekkür ederim.

Emekli maaşına gelirsek.

ÇALDILAR...

Emeklinin cebinden yıllarca çaldılar. Başkalarına verdiler.
    Bizim paramızı başkalarının cebine aktardılar.

Cenneti burada yaşıyorlar.
    Yok öyle yağma.
    Cehennemide bu dünyada yaşamalarını ve sürünmelerini canı gönülden diliyorum.
    tommygun, Guven, DickName ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayva

Motosikleti
    CBF150
    Erdoğan:
    "Hamas bir terör örgütü değil,
    topraklarını ve vatandaşlarını koruma mücadelesi veren bir kurtuluş ve mücahitler grubudur."

Dış güçler loading
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Normal. Bunların ortağı da Hizbullah terör örgütü değildir diyor.
    espresso bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Erdoğan:
    "Hamas bir terör örgütü değil,
    topraklarını ve vatandaşlarını koruma mücadelesi veren bir kurtuluş ve mücahitler grubudur."

Dış güçler loading
    Terör örgütleri mevcut ülkenin yönetimini ya da toprak bütünlüğünü bozmaya çalışan oluşumlardır. Ya da küresel olarak tek hedefe yoğunlaşan suikast ve eylemler yapan (ASALA gibi El kaide gibi)....

Sizce Hamas bunların hangisini yapıyor. İşgalci bir güce karşı kendi toprağını savunmak terörmüdür.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Yoo, terör örgütü o değil. Canın öyle istediği için bu şekilde yorumluyorsun

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoo, terör örgütü o değil. Canın öyle istediği için bu şekilde yorumluyorsun
    Doğrusunu öğrenelim

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Terör örgütleri mevcut ülkenin yönetimini ya da toprak bütünlüğünü bozmaya çalışan oluşumlardır. Ya da küresel olarak tek hedefe yoğunlaşan suikast ve eylemler yapan (ASALA gibi El kaide gibi)....

Sizce Hamas bunların hangisini yapıyor. İşgalci bir güce karşı kendi toprağını savunmak terörmüdür.
    İsrail'i günahım kadar sevmem ama yanlış hatırlamıyorsam Hamas terör örgütü sürekli olarak İsrail sınırlarında silahlı eylem yapan bir örgüt.En son İsrail topraklarında binlerce sivili katletti.Bunlarda sizin "ülkenin toprak bütünlüğünü bozmaya çalışan oluşum tanımına uyuyor.Bu toprakların nasıl İsrail'e geçtiği ayrı tartışma konusu.Savunma kendi topraklarında düşmana karşı olur,başka devletin toprağında sivilleri katlederek olmaz.

Bana göre terör örgütü sivillere karşı silahlı eylem düzenleyen oluşumdur.Bu durumda da Hamas bir terör örgütü,İsrail de terör örgütü gibi davranan bir devlet.

Filistinli masum sivillerin her zaman yanındayız.Ama Filistinli sivil ile Hamas'ı bir birinden ayırt etmek lazım.Hamas'ın yaptıkları yüzünden Filistinli sivillere sırt çeviremiyiz ama Fisilistinliler zulüme uğruyor diye gidip Hamas denen teröristleri savunacak halimiz yok.Bütün bu olayları başlatan İsrail denen ruh hastasına bu saldırının fırsatını veren,savaşı başlatan en başta zaten Hamastı.Hamas'ın yaptıkları yıllardır sadece ve sadece İsrail'e yarıyor.Hatta ciddi Hamas'ın İsrail tarafından kurulmuş ve onun kontrolünde hareket eden bir terör örgütü olduğunu düşünmeye başladım.
    espresso bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsrail'i günahım kadar sevmem ama yanlış hatırlamıyorsam Hamas terör örgütü sürekli olarak İsrail sınırlarında silahlı eylem yapan bir örgüt.En son İsrail topraklarında binlerce sivili katletti.Bunlarda sizin "ülkenin toprak bütünlüğünü bozmaya çalışan oluşum tanımına uyuyor.Bu toprakların nasıl İsrail'e geçtiği ayrı tartışma konusu.Savunma kendi topraklarında düşmana karşı olur,başka devletin toprağında sivilleri katlederek olmaz.

Bana göre terör örgütü sivillere karşı silahlı eylem düzenleyen oluşumdur.Bu durumda da Hamas bir terör örgütü,İsrail de terör örgütü gibi davranan bir devlet.

Filistinli masum sivillerin her zaman yanındayız.Ama Filistinli sivil ile Hamas'ı bir birinden ayırt etmek lazım.Hamas'ın yaptıkları yüzünden Filistinli sivillere sırt çeviremiyiz ama Fisilistinliler zulüme uğruyor diye gidip Hamas denen teröristleri savunacak halimiz yok.Bütün bu olayları başlatan İsrail denen ruh hastasına bu saldırının fırsatını veren,savaşı başlatan en başta zaten Hamastı.Hamas'ın yaptıkları yıllardır sadece ve sadece İsrail'e yarıyor.Hatta ciddi Hamas'ın İsrail tarafından kurulmuş ve onun kontrolünde hareket eden bir terör örgütü olduğunu düşünmeye başladım.
    Bakın orası İsrail toprağı değil işgal altında 1967 anlaşmasına göre Filistin toprağı . Sivil insanların zarar görmesi kabul edilemez.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Doğrusunu öğrenelim
    Niyetin olursa bir gün konuşuruz. Bunun için de (muhtemelen) öncelikle taraf olmayı bırakman ya da konuya tarafını unutarak bakman gerekir.

İsrail devletinin insanlık dışı uygulamalar yapması, Hamas'ı bir terörist grup olmaktan çıkarmaz.
    1967 anlaşması dye anlattığın şey bile konuya taraf olarak yapılan yorumlardan kaynaklanan bir eksik bakış. 6 gün savaşından sonra tekrar savaş yapıldı? Kaldı ki İsrail'in işgalci statüsünde olması da Hamas'ı terör örgütü olmaktan çıkarmaz.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niyetin olursa bir gün konuşuruz. Bunun için de (muhtemelen) öncelikle taraf olmayı bırakman ya da konuya tarafını unutarak bakman gerekir.

İsrail devletinin insanlık dışı uygulamalar yapması, Hamas'ı bir terörist grup olmaktan çıkarmaz.
    1967 anlaşması dye anlattığın şey bile konuya taraf olarak yapılan yorumlardan kaynaklanan bir eksik bakış. 6 gün savaşından sonra tekrar savaş yapıldı? Kaldı ki İsrail'in işgalci statüsünde olması da Hamas'ı terör örgütü olmaktan çıkarmaz.
    Hamasın terör eylemlerinden bir kaç örnek yazarmısın

Motosikleti
    CBF150

Bence haması savunmak için bir süre beklemek lazım.
    Reisin "R" leri meşhurdur.
    DickName bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hamasın terör eylemlerinden bir kaç örnek yazarmısın
    Buyurun videosu var.Çıplak kadın cesetlerini pick-upların arkasında gezdirdikleri.Genç kadınlara tecavüz ettikleri videolar da var.Ama onları burada yayınlamak pek uygun olmaz.
    https://www.youtube.com/watch?v=wAFDI63yvNQ

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)