Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Ekonomi hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bwnzin cok pahali,evde cekirdek çitliyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

Bwnzin cok pahali,evde cekirdek çitliyoruz.
    Dur bi baslik acayim da ortam senlesin biraz
    Aynen valla benzin aldım bugün bitmesin diye ite ite çkaracaktım motoru 350 lira nedir ya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emekliler memnun, benim memnun olmamam günah sayılır.
    2 sene sonra forumda 20 senen dolacak, ha gayret emekliligine az kaldi Renklisuyum

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yaşa takılırım ben, gencim daha
    Seni görmek ne güzel sürpriz

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşa takılırım ben, gencim daha
    Seni görmek ne güzel sürpriz
    .....
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Aslan Bulut bugünkü Yeniçağ Gazetesi köşe yazısında,
    yaşadığımız ekonomik sıkıntı ve fakirleşmenin nedenini
    farklı bir gözlem ve yorumla açıklamış...

Yazının linki : http://www.yenicaggazetesi.com.tr/bi...ir-696699h.htm

Bir ülkede orta gelir grubu neden yok edilir?

Ekonomi yazarı arkadaşımız Remzi Özdemir, Halk TV’de yaptığı yorumda,
    “Orta gelir grubunun yok edilmesi gibi bir çaba görüyorum...
    Altında üretim için asgari sınırı bir gram olarak belirleyerek
    vatandaşı borsaya yönlendirmek istiyorlar...” dedi...

Ben öteden beri, Türk ekonomisinin bilinçli olarak çökertildiğini düşünüyorum.
    Ülkenin bütün kaynakları, sanki yabancılar tarafından savaş sonunda işgal edilmiş gibi talan ediliyor.
    Üstelik milyonlarca yabancı da Türkiye’nin nüfus yapısını değiştirmek için kullanılıyor.
    Bu arada, ülkenin bütün kurucu değerleri, iktidar tarafından yıpratılıyor,
    hedeflerinin devleti yıkıp yeniden kurmak olduğunu da saklamıyorlar...

Ekonomideki baş aşağı gidişi son olarak şöyle özetlemiştim:

“Türkiye, dört iklime ve dünyanın en verimli ovalarına,
    her türlü maden ve enerji kaynaklarına ve muhteşem bir coğrafyaya sahip güçlü bir ülkedir.
    Halkı çalışkan ve ataktır.
    Böyle bir ülkenin ekonomik sıkıntıya düşmesi için ülkeyi yönetenlerin özel çaba sarf etmesi gerekir!
    Sadece bugünkü iktidarı kastetmiyorum ama mevcut iktidarın yaptığı en önemli işlerden biri,
    ülke kaynaklarını çeşitli yollarla yurt dışına aktarmaktır.
    Yolsuzlukları da buna eklerseniz, ülke halkının neden enflasyonla boğuştuğu anlaşılır.

Halkın cebindeki paranın çalınmasının sebebi
    Büyük Orta Doğu Projesi’nin Türkiye ayağına geçmek için Türk Milleti’nin direncini kırmaktır!”

Türk Milleti’nin direncini kırmak için bilimsel verilere dayalı bir operasyon sürdürülüyor.
    Yoksa bir ülke ekonomisinin bu kadar kötü yönetilmesi söz konusu bile olamaz.

Emeklilerin, açlık sınırının çok altında bir aylık gelire mahkûm edilmesinin sosyal sonuçlarını düşünelim.
    Milyonlarca emeklinin iş bulması veya çalışması da pek mümkün olmadığına göre, böyle bir kararın sebebi ne olabilir?
    Bugün 7500 lira emekli maaşı, dört kişi de olsanız, bir kişi de olsanız,
    ayda dört defa yapılan pazar alışverişi masrafına bile yetmiyor.
    Emekli ev sahibi değil kiracı ise artık bu para en düşük kiraya da yetmiyor.
    Öyleyse orta gelir grubunun yok edilmesi çabası, emekliler için toplu katliam girişimi demektir.
    Zira bu parayla yaşanmaz!

Orta gelir grubu, “Devlet yardımı almadan ekonomik şartlarla başa çıkabilenler” olarak tanımlanıyor.
    “Geliri giderine yetebilen, zorunlu ihtiyaçlarını karşılayabilen,
    kültürel faaliyetlere ve eğlenceye de bütçe ayırabilen nüfus” kastediliyor.
    İşte bu nüfus, bir milleti millet yapan değerlerin de koruyucusudur.

Çok zenginler, küresel şirketlerle evlenerek varlıklarını sürdürür,
    açlık sınırındaki fakirler ise siyasetle meşgul olamaz, çünkü kendi derdine düşmüştür,
    bu sebeplerle ülkenin huzur ve düzenini, orta gelir grubu sağlar...

Şimdi, orta gelir grubu sıralamasında başta gelen doktorlar, mühendisler bile fakirleşmiş olmaktan yakınıyor.
    Öyle ki milletin imkânları ile yetiştirilen bu kadrolar, ülke dışına adeta kaçıyor.
    Yerlerine de diploma denkliğini bir kenara bırakın;
    gerçek bir diploması olup olmadığı bile belli olmayan Suriyeliler alınıyor!

Ülkenin en seçkin kadrolarının dışarıya kaçması,
    arkalarından da “giderlerse gitsinler” denilmesi,
    orta gelir grubunun bilinçli olarak yok edildiğinin göstergelerinden sadece biridir.

Peki bunu neden yapıyorlar?

İktidarın ideolojik hedefleri, Türk kimliğine dayalı devleti yıkarak yerine,
    milliyetin yerine dini koyan bir devlet kurmayı gerektiriyor.
    Bu hedef, İngiltere’nin 20’nci yüzyılın başında geliştirdiği,
    “Ilımlı bir halife şemsiyesinde dörtlü konfederasyon” modeline de uygun düşüyor.

Mevcut rejimin yıkılması için orta direği çökertiyorlar.
    İktidarın, dış destekle kurulması ve bütün ekonomik başarısızlığa rağmen ayakta tutulmasının asıl sebebi budur.
    Acı olan şu ki muhalefet de, aynı küresel merkezlerin uydusu durumundadır.
    Muhalefetin ekonomik bir çözümü de yoktur! Bu durum geniş kitleler tarafından anlaşılmadıkça,
    ülke için kurtuluş da yoktur!
    tommygun ve Thracian bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sonuna kadar okudum. Kusura bakmayın ama ne saçmasapan bir yazıdır yahu.

Ne konu bütünlüğü var. Ne anlatıları arasında mantıklı geçişler var.

Yuh.

Motosikleti
    speederbike
    Bu da muhalefetin dıj güççüsü. Kimse sorumluluğu sokaktaki halka yüklemiyor.
    DickName, espresso ve pea bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslan Bulut bugünkü Yeniçağ Gazetesi köşe yazısında,
    yaşadığımız ekonomik sıkıntı ve fakirleşmenin nedenini
    farklı bir gözlem ve yorumla açıklamış...

Yazının linki : http://www.yenicaggazetesi.com.tr/bi...ir-696699h.htm

Bir ülkede orta gelir grubu neden yok edilir?

Ekonomi yazarı arkadaşımız Remzi Özdemir, Halk TV’de yaptığı yorumda,
    “Orta gelir grubunun yok edilmesi gibi bir çaba görüyorum...
    Altında üretim için asgari sınırı bir gram olarak belirleyerek
    vatandaşı borsaya yönlendirmek istiyorlar...” dedi...

Ben öteden beri, Türk ekonomisinin bilinçli olarak çökertildiğini düşünüyorum.
    Ülkenin bütün kaynakları, sanki yabancılar tarafından savaş sonunda işgal edilmiş gibi talan ediliyor.
    Üstelik milyonlarca yabancı da Türkiye’nin nüfus yapısını değiştirmek için kullanılıyor.
    Bu arada, ülkenin bütün kurucu değerleri, iktidar tarafından yıpratılıyor,
    hedeflerinin devleti yıkıp yeniden kurmak olduğunu da saklamıyorlar...

Ekonomideki baş aşağı gidişi son olarak şöyle özetlemiştim:

“Türkiye, dört iklime ve dünyanın en verimli ovalarına,
    her türlü maden ve enerji kaynaklarına ve muhteşem bir coğrafyaya sahip güçlü bir ülkedir.
    Halkı çalışkan ve ataktır.
    Böyle bir ülkenin ekonomik sıkıntıya düşmesi için ülkeyi yönetenlerin özel çaba sarf etmesi gerekir!
    Sadece bugünkü iktidarı kastetmiyorum ama mevcut iktidarın yaptığı en önemli işlerden biri,
    ülke kaynaklarını çeşitli yollarla yurt dışına aktarmaktır.
    Yolsuzlukları da buna eklerseniz, ülke halkının neden enflasyonla boğuştuğu anlaşılır.

Halkın cebindeki paranın çalınmasının sebebi
    Büyük Orta Doğu Projesi’nin Türkiye ayağına geçmek için Türk Milleti’nin direncini kırmaktır!”

Türk Milleti’nin direncini kırmak için bilimsel verilere dayalı bir operasyon sürdürülüyor.
    Yoksa bir ülke ekonomisinin bu kadar kötü yönetilmesi söz konusu bile olamaz.

Emeklilerin, açlık sınırının çok altında bir aylık gelire mahkûm edilmesinin sosyal sonuçlarını düşünelim.
    Milyonlarca emeklinin iş bulması veya çalışması da pek mümkün olmadığına göre, böyle bir kararın sebebi ne olabilir?
    Bugün 7500 lira emekli maaşı, dört kişi de olsanız, bir kişi de olsanız,
    ayda dört defa yapılan pazar alışverişi masrafına bile yetmiyor.
    Emekli ev sahibi değil kiracı ise artık bu para en düşük kiraya da yetmiyor.
    Öyleyse orta gelir grubunun yok edilmesi çabası, emekliler için toplu katliam girişimi demektir.
    Zira bu parayla yaşanmaz!

Orta gelir grubu, “Devlet yardımı almadan ekonomik şartlarla başa çıkabilenler” olarak tanımlanıyor.
    “Geliri giderine yetebilen, zorunlu ihtiyaçlarını karşılayabilen,
    kültürel faaliyetlere ve eğlenceye de bütçe ayırabilen nüfus” kastediliyor.
    İşte bu nüfus, bir milleti millet yapan değerlerin de koruyucusudur.

Çok zenginler, küresel şirketlerle evlenerek varlıklarını sürdürür,
    açlık sınırındaki fakirler ise siyasetle meşgul olamaz, çünkü kendi derdine düşmüştür,
    bu sebeplerle ülkenin huzur ve düzenini, orta gelir grubu sağlar...

Şimdi, orta gelir grubu sıralamasında başta gelen doktorlar, mühendisler bile fakirleşmiş olmaktan yakınıyor.
    Öyle ki milletin imkânları ile yetiştirilen bu kadrolar, ülke dışına adeta kaçıyor.
    Yerlerine de diploma denkliğini bir kenara bırakın;
    gerçek bir diploması olup olmadığı bile belli olmayan Suriyeliler alınıyor!

Ülkenin en seçkin kadrolarının dışarıya kaçması,
    arkalarından da “giderlerse gitsinler” denilmesi,
    orta gelir grubunun bilinçli olarak yok edildiğinin göstergelerinden sadece biridir.

Peki bunu neden yapıyorlar?

İktidarın ideolojik hedefleri, Türk kimliğine dayalı devleti yıkarak yerine,
    milliyetin yerine dini koyan bir devlet kurmayı gerektiriyor.
    Bu hedef, İngiltere’nin 20’nci yüzyılın başında geliştirdiği,
    “Ilımlı bir halife şemsiyesinde dörtlü konfederasyon” modeline de uygun düşüyor.

Mevcut rejimin yıkılması için orta direği çökertiyorlar.
    İktidarın, dış destekle kurulması ve bütün ekonomik başarısızlığa rağmen ayakta tutulmasının asıl sebebi budur.
    Acı olan şu ki muhalefet de, aynı küresel merkezlerin uydusu durumundadır.
    Muhalefetin ekonomik bir çözümü de yoktur! Bu durum geniş kitleler tarafından anlaşılmadıkça,
    ülke için kurtuluş da yoktur!
    Başlangıçta doğru tespitler var ama pusulasız siyaset yapınca kendi milliyetçi söylemine uygun şekilde dış güçler komploculuğuna yaslanmış.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Hikâyede iki fakir adam var. Bunlar komşu. Birkaç davarları, tavukları, küçük arazileri var. Ve ikisi sürekli kavga hâlinde. Tavuk yüzünden, tarla yüzünden, küçük büyük her mesele yüzünden kavga ediyorlar.

Hızır iki adamı izliyor ve müdahale etmeye karar veriyor.

Bir gün ikisinden birisinin kapısını rastgele çalıyor. Adamı alıyor karşısına, “dile benden ne dilersen” diyor, “ne istersen yapacağım, ama sana yaptığımın iki katını komşuna yapacağım.”

Adam uzun uzun düşünüyor, sonra Hızır’ın karşısına geçiyor: “Hızır Aleyhisselam, senden dileğim şudur: Benim bir gözümü kör et.”

Malum partilileri bu hikayedeki adama benzetiyorum.Biz yapamıyoruz onlar da yapmasın biz yaşamadık onlar da yaşamasın vs.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    1.Bu ülkede yaşamayınca anlatmak istediği anlaşılamayabilir.
    2.Önemli olan tespitler. Yoruma katılmayabilirsiniz ama tespitler önemli.
    ........

boşverelim ekonomiyi.
    Nasılsa yorum ne olursa olsun battık gitti.
    .....

Sanatçının yaptığı şu güzelliğe bakar mısınız...
    .
    .
    Nasate bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    İki gün sonra keserler

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.Bu ülkede yaşamayınca anlatmak istediği anlaşılamayabilir.
    2.Önemli olan tespitler. Yoruma katılmayabilirsiniz ama tespitler önemli.
    Tespitlere katilmamak mumkun degil ama bu tespitler bir yere baglanmiyor. Sebep-sonuc iliskisi hak getire. Katildigimiz bu tespitlerin arasina komplo teorimsi iddialar serpistirilmis rastgele.

Bakin devlet hic bir yere gitmiyor. Gizli bir plan, buyuk bir oyun falan da yok. Turkiye potansiyel olarak cok zengin bir ulke ama bu kadar kotu yonetilirse tabii ki de fakirlesiriz. Afrika ve orta dogu, zengin dogal kaynaklara sahip fakir ulke kayniyor. Petrol ve dogal gaz zengini komsumuz Iran'a bakin, agizlari kokuyor. Cunku rezil bir yonetime sahipler.

Türk ekonomisini bilinçli olarak biz çökerttik. Ayakkabi kutulari ortaya ciktiginda devletin zirvesi agziyla itiraf etti ne yaptiklarini, ve biz yine gidip ulkenin anahtarini bu insanlara emanet ettik. Elin batilisi en ufak uckagit ve israfi affetmiyor, sepetliyor yoz siyasetcisini. Bizimkiler kor goze parmak yapmasina ragmen bas taci yapiyoruz. E n'olacakti? Ne bekliyorduk?

Geniş kitleler tarafından anlaşılmasi gereken asil bu, sacmasapan hikayeler ve komplo teorileri degil. Fakirlesmemizin sebebi illuminatinin yuz yil onceki toplantilarinda gizli degil, bugun simdi burnumuzun dibinde apacik duruyor ve suratimiza bakiyor.
    pea ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Komplo mu )

Akp nin bir amerikan projesi olmadigini bilmeyen biri var mi burasda ?
    Turkiye ye bop ile birlikte "ilimli islam modelini" ni uygun gorenler kim ?

İran ve misir nasil bu hale geldi ? Tamamen batinin isi.
    Ulen fefo gibi bir yapiyi cidden erzurumlu cahil bir imamin mi organize ettigine inaniyorsunuz ? Mal misiniz oljm siz ?

Tamam, halka kızıyorum ama bu ulke batinin destegiyle 50 yildir icten ice oyuldu.
    Amann neyse, ya...gelmisim burda modern tariksrcilara laf anlatiyoruz,sacma.
    gitaristgkn, Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tespitlere katilmamak mumkun degil ama bu tespitler bir yere baglanmiyor. Sebep-sonuc iliskisi hak getire. Katildigimiz bu tespitlerin arasina komplo teorimsi iddialar serpistirilmis rastgele.

Bakin devlet hic bir yere gitmiyor. Gizli bir plan, buyuk bir oyun falan da yok. Turkiye potansiyel olarak cok zengin bir ulke ama bu kadar kotu yonetilirse tabii ki de fakirlesiriz. Afrika ve orta dogu, zengin dogal kaynaklara sahip fakir ulke kayniyor. Petrol ve dogal gaz zengini komsumuz Iran'a bakin, agizlari kokuyor. Cunku rezil bir yonetime sahipler.

Türk ekonomisini bilinçli olarak biz çökerttik. Ayakkabi kutulari ortaya ciktiginda devletin zirvesi agziyla itiraf etti ne yaptiklarini, ve biz yine gidip ulkenin anahtarini bu insanlara emanet ettik. Elin batilisi en ufak uckagit ve israfi affetmiyor, sepetliyor yoz siyasetcisini. Bizimkiler kor goze parmak yapmasina ragmen bas taci yapiyoruz. E n'olacakti? Ne bekliyorduk?

Geniş kitleler tarafından anlaşılmasi gereken asil bu, sacmasapan hikayeler ve komplo teorileri degil. Fakirlesmemizin sebebi illuminatinin yuz yil onceki toplantilarinda gizli degil, bugun simdi burnumuzun dibinde apacik duruyor ve suratimiza bakiyor.
    @hasmet, burada yaşamayıncadan kastım "insanlar bazı yorumlarını net ve açık şekilde dile getiremiyor.
    Sonunda silivride soluğu almak istemiyor. Bunun kimseye faydası yok"

Böyle olunca tespit yapılıyor ama yorum tarafında farklı şeyler çıkabiliyor.

Aynen dediğin gibi, "tespitlere katılmamak mümkün değil".

Yoruma gelince kendi yorumunu kendin çıkaracaksın mecburen.

Motosikleti
    SD 1290R
    Anlıyorum @ufoz.

Herkes başının çaresine bakmak durumunda.

İsteyen istediğine inanmakta serbest. Sonucuna katlanacak olan yine kendisi sonuçta. Özgürlük güzel şey

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Komplo mu )

Akp nin bir amerikan projesi olmadigini bilmeyen biri var mi burasda ?
    Turkiye ye bop ile birlikte "ilimli islam modelini" ni uygun gorenler kim ?

İran ve misir nasil bu hale geldi ? Tamamen batinin isi.
    Ulen fefo gibi bir yapiyi cidden erzurumlu cahil bir imamin mi organize ettigine inaniyorsunuz ? Mal misiniz oljm siz ?

Tamam, halka kızıyorum ama bu ulke batinin destegiyle 50 yildir icten ice oyuldu.
    Amann neyse, ya...gelmisim burda modern tariksrcilara laf anlatiyoruz,sacma.
    Doğru tespitler arasına sanki çok gizli bilgilermiş gibi uzun uzun komplo teorileri sıkıştırılmış diyorum. Yoksa tabi ki ABD ve kimi batı ülkelerindeki güç grupları ortalığı karıştırmak, kendilerine göre işlerine gelen şekilde yönetim istiyorlar bu gerçek ama içerisi sağlam olsa dış güçler denen artık her kimse bir şey yapamaz. Yani dış güçler diye abartmaya gerek yok. İçeride soru var ki dış güçler karışıp istedikleri şekilde yönlendirebiliyorlar. Dış güçleri şu ülke bu ülke gibi o ülkelerde yaşayan bütün insanları sanki tek ve aynılarmış gibi genelleyip çok güçlülermiş gibi teoriler abartmaya komplo diyorum, bu içerideki çürümeyi gözden saklıyor.

Bir isveç gibi, bir Finlandiya gibi olsaydık dış güçlerin hiç böyle şeylere gücü yetmezdi, buraya karışmak akıllarına bile gelemzdi ama işte durum öyle değil.
    pea bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru tespitler arasına sanki çok gizli bilgilermiş gibi uzun uzun komplo teorileri sıkıştırılmış diyorum. Yoksa tabi ki ABD ve kimi batı ülkelerindeki güç grupları ortalığı karıştırmak, kendilerine göre işlerine gelen şekilde yönetim istiyorlar bu gerçek ama içerisi sağlam olsa dış güçler denen artık her kimse bir şey yapamaz. Yani dış güçler diye abartmaya gerek yok. İçeride soru var ki dış güçler karışıp istedikleri şekilde yönlendirebiliyorlar. Dış güçleri şu ülke bu ülke gibi o ülkelerde yaşayan bütün insanları sanki tek ve aynılarmış gibi genelleyip çok güçlülermiş gibi teoriler abartmaya komplo diyorum, bu içerideki çürümeyi gözden saklıyor.

Bir isveç gibi, bir Finlandiya gibi olsaydık dış güçlerin hiç böyle şeylere gücü yetmezdi, buraya karışmak akıllarına bile gelemzdi ama işte durum öyle değil.
    İcerisi saglam olsa fillandiya olsa demisin fakat tartisistigimiz konu bu degil ki ?

Yazida neye karsi cikildi ben hala anlamadim.

"İktidarın, dış destekle kurulması ve bütün ekonomik başarısızlığa rağmen ayakta tutulmasının asıl sebebi budur."
    Dogru degil mi ?

"Acı olan şu ki muhalefet de, aynı küresel merkezlerin uydusu durumundadır."
    Bilmiyorum,mumkundur.

Ulkeyi tam anlamiyla cokertene kadar destege devam edecekler.
    Simdi avrupanin her dedigini yapan, multecileri kendi ulkesinde tutan.coplerini bile gonderdigi 3.dunya ulkesi konumunda olmamiz tabiki batinin, abd nin ve rusyanin isine geliyor.

Eski İcisleri bakani soylu efendi abd icin neler demisti. abd den tik yok
    Tayyip avrupaya neler dedi, mini mini tepki disinda hicbirsey demediler.

İslerine geliyor cunku.akp devam etmeli.
    Turkiye onemli, triliyon dolarlik enerji yataklarina sahip musluman toplumlara ornek olabilirdi.
    Demokrasi,aydinlanma bunlar cok tehlikeli adamlar icin.

Cucuk kadar ,hicbir kaynaga sahip olmayan uzakdogu ulkeleri bile ne hale geldi.
    Italian bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Her ülke kendi çıkarına bakar.

Yoz ve yolsuz siyasetçileri destekleyerek kendi ayağına sıkan ülkelere "aman etmeyin yapmayın" demezler. Sömürürler bir güzel.

Hem farzı muhal yardım etmek isteseler bile, kendi başına dolandırıcı olmayan birini bulmaktan aciz bir ülkeye hangi dış güç ne fayda sağlayabilir?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    İcerisi saglam olsa fillandiya olsa demisin fakat tartisistigimiz konu bu degil ki ?

Yazida neye karsi cikildi ben hala anlamadim.

"İktidarın, dış destekle kurulması ve bütün ekonomik başarısızlığa rağmen ayakta tutulmasının asıl sebebi budur."
    Dogru degil mi ?

"Acı olan şu ki muhalefet de, aynı küresel merkezlerin uydusu durumundadır."
    Bilmiyorum,mumkundur.

Ulkeyi tam anlamiyla cokertene kadar destege devam edecekler.
    Simdi avrupanin her dedigini yapan, multecileri kendi ulkesinde tutan.coplerini bile gonderdigi 3.dunya ulkesi konumunda olmamiz tabiki batinin, abd nin ve rusyanin isine geliyor.

Eski İcisleri bakani soylu efendi abd icin neler demisti. abd den tik yok
    Tayyip avrupaya neler dedi, mini mini tepki disinda hicbirsey demediler.

İslerine geliyor cunku.akp devam etmeli.
    Turkiye onemli, triliyon dolarlik enerji yataklarina sahip musluman toplumlara ornek olabilirdi.
    Demokrasi,aydinlanma bunlar cok tehlikeli adamlar icin.

Cucuk kadar ,hicbir kaynaga sahip olmayan uzakdogu ulkeleri bile ne hale geldi.
    Hırbo, ara sırada olsa aklı başında laflar ediyorsun
    Italian bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Gavur ne yaparsa yapsın, oyu kim atıyor? Bizim millet. Nokta.
    Örneğin, ayakkabı kutuları cehape'den çıksaydı cehape yüzde bir oy alır mıydı?
    Italian ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)