Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Ekonomi hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdoğan'ın kazanmasının sebebi halen siz ve sizin gibi düşünen muhalif kesim. Ağlayıp sızlayıp onu bunu suçlamaya gerek yok. Sorumlu aynada.
    kendin söyledin, en güçlü aday dedin, söyle; tayyip karşısında en güçlü aday kimdi?

birde erdoğanın kazanmasının sebebi nasıl ben oluyorum?

benimle dalga geçtiğini düşünmeye başladım, eğer mantıklı bir cevap vermez isen iyi bozuşacağız haberin olsun, kafamı fena halde bozmaya başladın çünkü.

edit: kusura bakmayın konu da ikili tartışmaya dönüyor ama adam saçmalıyor ne yapayım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Şu yanılgıyı gerçekten bırakalım artık.Adayın gerçekten önemi yok.Kimi koyarsanız koyun AKP ye oy verecek adam yine bir kulp bulup AKP ye verecek oyunu.İş yerinde 5500tl emekli kök maaşı olan biri var 7500tl maaş alıyor.Biz emekli maaşına zam olayını konuşurken oda zam alacağını zannediyor safım.
    Dedim sana zam yok sen yine 7500 alacaksın.Nasıl olur yok olmaz öyle bir şey diyor.Neyse iki gün sonra anladı safım.İsyan ediyor olurmu öyle şey diye.

Dedim niye şikayet ediyorsun reisin sana reva gördüğü para bu.Bana diyorkii eee sizde iyi bir aday gösterseydinizde ona verseydim diyor.Hasttirrr lan oradan dedim.Senin babanı göstersem sen yine vermezsin.Bişey diyemedi.
    espresso, tommygun, Alper_tim ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Gelin bozuşalım. Ne olacaksa artık

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    2023 yılı ek bütçesi yasalaştı: Deprem bölgesindeki hastanelere 78 milyon, Diyanet'e 276 milyon ayrıldı

https://t24.com.tr/haber/2023-yili-e...alasti,1120105

Motosikleti
    speederbike
    Deprem bölgesindeki insanların seçimine saygı duymak lazım.
    Italian ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu yanılgıyı gerçekten bırakalım artık.Adayın gerçekten önemi yok.Kimi koyarsanız koyun AKP ye oy verecek adam yine bir kulp bulup AKP ye verecek oyunu.İş yerinde 5500tl emekli kök maaşı olan biri var 7500tl maaş alıyor.Biz emekli maaşına zam olayını konuşurken oda zam alacağını zannediyor safım.
    Dedim sana zam yok sen yine 7500 alacaksın.Nasıl olur yok olmaz öyle bir şey diyor.Neyse iki gün sonra anladı safım.İsyan ediyor olurmu öyle şey diye.

Dedim niye şikayet ediyorsun reisin sana reva gördüğü para bu.Bana diyorkii eee sizde iyi bir aday gösterseydinizde ona verseydim diyor.Hasttirrr lan oradan dedim.Senin babanı göstersem sen yine vermezsin.Bişey diyemedi.
    eğer öyle olsaydı 1. turda tayyip alırdı, demek ki öyle senin dediğin gibi değilmiş durum. tayyibe verecek kişi tayyibe vermeyebiliyormuş aslında. hatta 2. turda tayyibe oy vermek istemeyenler seçeneklerde tayyip karşısında kk yi görünce oyunu tayyibe verdiler.

kaldı ki ben halen tayyibin seçimi kazandığına inanmıyorum ama o ayrı bir konu, ben sadece senin tezini çürütmek istedim çünkü yanlış düşüncenin yayılmasını istemiyorum, tayyibin karşiısında ki isimin kim olduğu önem arz ediyordu. 1. turda da tayyibin nasılda çoğunluk tarafından istenmediğini gördük.

yani şu anda çoğunluğun istemediği bir aday seçildi, bu bilinmeli, yani bu bariz ortada iken niye böyle söylemlerde bulunuyorsunuz anlamıyorum.

Levent Gültekin bir şeyler söyledi ve ona inanıyoruz çünkü kk halen istifa etmedi ve edemiyor da olabilir.

Gelin bozuşalım. Ne olacaksa artık
    işte bak, ben senin en başından beri dalga geçtiğini biliyordum, emin olduğum bir şey var, yüz yüze olsak böyle dalga geçmeyeceğinden %100 eminim. peki neden klavye başında iken de aynı tutumu sergilemiyorsun? ayıp değil mi? utanmıyor musun? senin bu yaptığını biz çocukken yapıyorduk, aklımız ermiyordu ve doğruyu yanlışı bilmiyorduk yada umursamıyorduk.

şimdi büyüdük ve az çok adam olduk ve hareketlerimize her türlü mecrada dikkat etmeye çalışıyoruz, tabi yine kusurlarımız var ama utanmamız ve mahcubiyetimiz de var.
    neyse, görüyorum m ki sende büyümüşsün ama tam olarak adam olamamışsın. efendi olamamışsın, insana yakışır hareketlerde bulunmuyorsun, insansı erdemlere henüz uzaksın.

edit: ben seçileni önemsemiyorum, ben insanların fikir ortaklığına bakıyorum, ülkede kimse birlik olamadığı için sürünüyoruz. bana kalsa tüm siyasetçilerin mal varlıklarına ben el koyarım, tabi hep beraber halk olarak el koyarız.

Motosikleti
    speederbike
    Puhahaha. Hiç güleceğim yoktu. Bozuşmuyor muyduk?

Adam değilim belki.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Puhahaha. Hiç güleceğim yoktu. Bozuşmuyor muyduk?

Adam değilim belki.
    özel mesaj gönderdim, oradan devam edelim.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Watercolors un duruşu belli.Kılıçdaroğluna oy vererek ben ve benim gibi oy verenlere Tayibi seçtirdin diyorsun.Sinan Oğana verip İkinci turda Tayibi destekleyen Sinana oy verdiğin için sen Tayibi seçtirmemiş oluyorsun.Bizmiyiz suçlu yani.

Türkiyede siyasal partilerin durumunu ayrıca değrelendirelim o ayrı konu.Başkanın milletvekilini delegeyi seçtiği bir sistemde kendini seçecek adamları getirip o adamlara kendini seçtirmek gibi saçma bir düzen var.O yüzden parti başındaki adamları değiştirmek zor.MHP de bile ne kazanlar kaynadı AKP desteği ile Bahçeliyi yıkamadılar ayrı partiler kurmak zorunda kaldılar.
    Bunu tartışacağımız zaman orada düşüncelerimizi ayrıca paylaşırız.Konu o değil.
    haklılık payım yok mu? kılıçdaroğlunun adaylığına rağmen 1. turda tayyip seçilemedi, bu kanıt değil mi? reisçiler artık öyle bir bıkmışlar ki kılıçdaroğlu kazanır diye korkularını umursamadan sinan oğana oy vermediler mi?

yani hepiniz gördünüz işte, bu olan şey nasıl görmemezlikten geliniyor ben onu anlamıyorum. kaldı ki kılıçdaroğlu aday olduğu günden beri ben karşı çıktım, peki siz karşı çıktınız mı? karşı çıktıysanız zaten "tayyibi sen seçtirdin" lafını üzerine alınma.

ama kk adaylığına karşı çıkmadıysan kusura bakma da tayyip sizin yüzünüzden seçildi. kk olmasaydı rte den bıkmış insanlar tıpkı istanbul belediye seçimlerinde olduğu gibi büyük bir fark ile muhalefeti seçerlerdi.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Akaryakıta dev zam: Benzin 34 lirayı, motorin 33 lirayı aştı

https://t24.com.tr/haber/resmi-gazet...-artti,1120222
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    @watercolors, @fatih.met, hepimiz iyi niyetli insanlarız. Öyleydi, böyleydi. Bana öyle geliyor ki durum ne olursa olsun çok değişen bir şey olmayacaktı. Bu saatten sonra kahraman bir siyasetçinin bir şeyleri değiştireceğini beklemek saflık gibi geliyor bana. Kurulu sistem birlikte iş yapabileceği siyasetçileri bulunduruyor piyasada, muhalefet dahil. Uyumsuz olanlar ya içeride, ya dışarıda, ya da yerin altında.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı XGAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akaryakıta dev zam: Benzin 34 lirayı, motorin 33 lirayı aştı

https://t24.com.tr/haber/resmi-gazet...-artti,1120222
    Ohh, belki pazar günleri gezdiğimiz yollar daha tenha olur, rahat gezeriz.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Bi dahaki seçimde konvoy da yapamayacaklar bu gidişle

Motosikleti
    speederbike
    @fatih.met, mesaj kutum dolu cevap yazamıyorum. Ama burada yazdıklarınızdan çok da farklı şey söylememişsiniz. Birer cümlelik üç mesaj nedir? Çok sinirlisiniz, biraz çıkın hava alın. Bozuşmamak için zor tutuyorum dediniz. Buyrun bozuşun dedim. Hala bana diyorsunuz bozuşsana ne bekliyorsun diye :D. Çıkın katkınız olan zamlı benzini alın, birkaç tur atın, hava alın.

@hasmet, aynısını diyorum. Siz biliriniz, İngilizce'de bir laf var. "His race to lose" diye. Bu seçimlerde muhalif kitle (partiler değil) öyleydi. Ama yok onu beğenmedim, yok bunu beğenmedim demekten iyi kötü bir aday etrafında toplanamadılar ve çoğunluk oldukları halde kaybettiler (Bunu yukarılarda çok açıkladım, daha yazmayacağım). Önceki seçimler gibi azınlıkta değillerdi. Onun için, onlara da üzülmem artık. Kurunun yanında biz de yanmayı göze alıyoruz dediler, buyursunlar yansınlar.

Benzin zammı kaçınılmazdı. Muhalefet de gelse ekonominin rayına oturması için zam gelecekti zaten (Şimdikiler bu parayı yine çarçur edecekler, o ayrı tabii). Acı reçetesiz şu anki durumdan kurtulmayı kimse beklemesin. Benim güldüğüm, "ekonomi çok iyi, Gabar'da petrol çıktı" diye sevinen tayfa.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İran örneğine katılıyorum. Ayaklanma olacak, değişecek diye umutlanmanın çok bir anlamı yok.
    Amaclari zaten ulkeyi kaosa suruklemek. Baska hicbir matematigi yok bu zamlarin.

Istanbulda yabancilara konut satisi yok dediler. Iyide vatandaslik veriyorsun yabanciligi mi kaldi.

Yabancilari gonder asgari ucrete ve yakita zammi frenle. Bak kiralar ve market fiyatlari nasil geriliyo

Motosikleti
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amaclari zaten ulkeyi kaosa suruklemek. Baska hicbir matematigi yok bu zamlarin.

Istanbulda yabancilara konut satisi yok dediler. Iyide vatandaslik veriyorsun yabanciligi mi kaldi.

Yabancilari gonder asgari ucrete ve yakita zammi frenle. Bak kiralar ve market fiyatlari nasil geriliyo
    Yabancılar artık İstanbuldan konut almayı bıraktı zaten Araplar alıyordu her yere doldular .Artık Ege ve Akdeniz bölgesinden alıyorlar Trabzonda levhalar arapça olmaya başladı . Uzungöl arabistan gibi.
    samet10 bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı XGAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2023 yılı ek bütçesi yasalaştı: Deprem bölgesindeki hastanelere 78 milyon, Diyanet'e 276 milyon ayrıldı

https://t24.com.tr/haber/2023-yili-e...alasti,1120105
    Niye her şeyde diyanet karıştırılır, kıyaslanır anlamış değilim.

Her iki kurumun işlev ve boyutu farklı tabi ki buna göre harcanan paranın da farklı olmasından daha doğal ne olabilir ki?

Bence inanmayanların, inanmamanın verdiği bilinç altındaki rahatsızlığı tatmin etme yolu galiba bu kıyaslamalar?

Motosikleti
    İnanç kul ile Allah arasındadır .Diyanet ne yapıyor dini kontrol etmeye çalışıyor kendi siyasi görüşüne göre inancı yönlendiriyor . Tarikatlar vs insanların inançlarını yönetmesin diye diyanet var . E tarikatler de var o zaman diyanete gerek yok düz mantık. Faiz haram değil diye açıklama yaptı. Bakara suresi 275.ayetten haberi olmayan bir diyanet 276 milyonu nereye harcıyor ? Gırtlağımıza kadar vergi binmiş , milletin bi tarafına yılan kaçmış , deprem bölgesinde insanlar sineklerin içinde sıcakta sokaklarda yaşıyor seni üzeceğim ama ben sorarım bu para nereye harcanıyor diye.

Vergi veren sokakta yaşarken , diyanet işeri başkanının Maybach s680 4matic veya s500 long ile gezmesi benim zoruma gidiyor.

Sen makarna yiyerek yaşayabilirsin biz insanlar diğerleri gibi sebze meyve de yemek istiyoruz.
    Ercument, XGAMER, Mr.wind ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye her şeyde diyanet karıştırılır, kıyaslanır anlamış değilim.

Her iki kurumun işlev ve boyutu farklı tabi ki buna göre harcanan paranın da farklı olmasından daha doğal ne olabilir ki?

Bence inanmayanların, inanmamanın verdiği bilinç altındaki rahatsızlığı tatmin etme yolu galiba bu kıyaslamalar?
    Diyanet, ilk başta inananların karşı olması gereken bir kurum, çünkü amacı dine hizmet değil, dini devletin çıkarlarına göre kontrol ve manipüle etmek. Inanmayanların da karşı olması gereken bir kurum, çünkü seküler olduğunu iddia eden bir ülkede diyanet diye bir kurum olmaz. Velhasıl vergi veren herkesin karşı olması gereken bir kurum.
    Cyan, XGAMER, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    5 sene boyunca güzel güzel izleyeceğiz fakirliğimizi, zaten sonrası ise daha beter olacak, 21 senede ülkenin bu halini yaratanlara güvenen milletin kararı bu, daha ne görmesi gerekiyorsa muhalefet dahil hak etmiş bir şekilde görecektir.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Diyanet diye bir kurumun olmaması lazım bencede.İnananlar tıpkı ABD deki gibi dini inançlarını yaşamak için cami yapsınlar.Camide görev yapanların maaşlarını caminin genel giderlerini o camiye giden cemaat karşılasa.Ulkede kaç tane cami aktif olarak ayakta kalırdı acaba.
    Ama tabi madalyonun birde öteki yüzü varki.Bizim insanımızı bu IQ seviyelerinle cemaatlerin eline bırakırsan daha beter bir durum.Sağ Sol meselesi ile birbirine düşürülen ülkede din üzerinden çok daha kolay insanları manupüle edip bölerler. İki tarafı çokomelli değnek.Nereyi seçersen artık.

Fatih ilk turda RTE ye oy vermeyende yine kendini kandırmış olmuyormu.KK ya oy vermeyerek ilk turda muhalefetin kazanmasına engel olan her oy RTE nin hanesine yazar.Sen adayı ne yapacaksın bu sistemin değişmesini isteyen adam önce bu sistemi değiştirmeye uğraşır.Tırıvırı yapanın samimiyetini sorgularım.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)