Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Ekonomi hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabun,şampuan,deterjan ıslak mendil,her türlü temizlik ve hijyen ürününün KDV si %8 den %20 ye çıkarıldı.Türkiye yüzyılı gümbür gümbür geliyor.Artık sadece zenginler g.tünü tuvalet kağıdı ile silebilecek.
    Çözüm basit: TOTO S550e. Ekmek yoksa pasta yiyelim arkadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyiki Kemal Kılıçdaroğlu kazanmadı
    Erdoğan dışında kim kazanırsa kazansın sittin sene dillerine dolarlardı hakkaten.
    Alper_tim bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sabahtan beridir telefon kaydı ile uğraşıyorum. Millet vergi dairelerine hücum etmiş durumda.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Her yaptıkları uygulama başka bir rant kapısı açıyor.Bu gün yeni telefon alıp 6 binden kayıt yaptıranlar yarın üzerine 10 k koyup satarlar.
    espresso ve ufoz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabahtan beridir telefon kaydı ile uğraşıyorum. Millet vergi dairelerine hücum etmiş durumda.
    Bilmediğim için soruyorum.
    Şimdi mağazada satılan resmi ithal telefonlarındamı tescil vergisi ne ıvırsa işte, o damı arttı?

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her yaptıkları uygulama başka bir rant kapısı açıyor.Bu gün yeni telefon alıp 6 binden kayıt yaptıranlar yarın üzerine 10 k koyup satarlar.
    Pasaportu ve vizesi olan hafta sonu Bulgaristana akın eder herhalde.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Eksisozluk'ten bir alıntı yapmak istedim.

akp çok şanslı bir parti.
    kendi tabanı zamları alkışlıyor. muhalif taban ise ohhh diyerek alkışlıyor svihs diyerek.
    böyle bir atmosferde akp ise sapladıkça saplıyor. win win aq.
    espresso, DickName ve mertowski bunu beğendiler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmediğim için soruyorum.
    Şimdi mağazada satılan resmi ithal telefonlarındamı tescil vergisi ne ıvırsa işte, o damı arttı?

Pasaportu ve vizesi olan hafta sonu Bulgaristana akın eder herhalde.
    Yurt dışından getirilen telefonlar ülkemizde imei numarası üzerinden sisteme kayıt ediliyor. Kayıt edilirken de hazineye 6100 lira ateş ediyoruz. Yarın itibariyle ateş harlandi, 20.000 lira olacak.

Motosikleti
    SD 1290R
    Yurt dışından getirilen telefonlar ülkemizde imei numarası üzerinden sisteme kayıt ediliyor. Kayıt edilirken de hazineye 6100 lira ateş ediyoruz. Yarın itibariyle ateş harlandi, 20.000 lira olacak.
    Yani dışarıdan alınan telefonun üzerine $766 devlete haraç verilecek öyle mi? Yahu sıfır iphone 14 zaten $800... Türkiye'de ne kadar sıfır iphone 14?

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de ne kadar sıfır iphone 14?
    Bugün itibarıyla 47.499 ile 52.499 TL arası. Yani 1. 800 ila 2.000 dolares.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    aq aypon 15 max pıro almayı düşünürken şayomiye devamke

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ne güzel. Devlet zenginden alıp fakire veriyor.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuh. Telefon değil, kuvvetli oyun laptop'ı parası. Şu ekranı katlanan, açılınca tablet olan telefonlar o fiyat yahu...

Bir kaç ay önce telefonumun düşüp ekranı kırıldıydı. Yaptırmak ya da sıfır S23 Ultra'ya $1000 bayılmak yerine S21 Ultra'nın kullanılmamış ama dükkanda görücüye çıkmış versiyonunu $450'a edindiydim Amazon'dan...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Amerikan halkı fakir olduğu için firmalar garibanlar da alsın diye ucuz teşhir ürünü sunuyor işte. Zengin adam ucuz mal almaz.
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Hem de ne fakir... Harcadığımız her sentin hesabını yapıyoz valla... Gerçi seçtiklerimizin de harcadığı her sentin hesabını soruyoz. "Taxpayer Protection Pledge" diye bir nane var. Başa geçmeye niyetlenen seçimden önce vergi arttırmamaya yazılı söz veriyor... Amerika'dan iphone yerine asıl böyle fikirler almak lazım aslında.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabun,şampuan,deterjan ıslak mendil,her türlü temizlik ve hijyen ürününün KDV si %8 den %20 ye çıkarıldı.Türkiye yüzyılı gümbür gümbür geliyor.Artık sadece zenginler g.tünü tuvalet kağıdı ile silebilecek.
    Bence çok adil olmuş fakir ne yiyor ki, ne sıçsın?
    DickName ve Thracian bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    İhtiyarlar,

Mutlumusunuz!

Katakulli enflasyon rakamlarıyla 3-4 yıl içerisinde asgari üctretinde gerisine düşürülen emekli maaşlarıyla mutlusunuzdur umarım.

Adam, "herşey çok pahalı, hiç bir şey alamıyoruz" diyor arkasındanda "bütün bunların sebebi esnaf, sonuna kadar aqp ciyiz" diye ekliyor.
    Bütün bunların nedeni makarna yemekmidir bilemem ama Türk halkı hiç bu kadar cahil bırakılmamıştı.

Bugüne değin pek bu cümleyi kurmayı tercih etmezdim ama artık,

"Size daha beteri müstahaktır. Aç kalırsanız belki aklınız başınıza gelir" demekten kendimi alamıyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İhtiyarlar,

Mutlumusunuz!

Katakulli enflasyon rakamlarıyla 3-4 yıl içerisinde asgari üctretinde gerisine düşürülen emekli maaşlarıyla mutlusunuzdur umarım.

Adam, "herşey çok pahalı, hiç bir şey alamıyoruz" diyor arkasındanda "bütün bunların sebebi esnaf, sonuna kadar aqp ciyiz" diye ekliyor.
    Bütün bunların nedeni makarna yemekmidir bilemem ama Türk halkı hiç bu kadar cahil bırakılmamıştı.

"Size daha beteri müstahaktır. Aç kalırsanız belki aklınız başınıza gelir" demekten kendimi alamıyorum.
    "Bu dünya fani" kafasında olmaya devam edildikçe akıl başa gelmeyecektir... Cennet ve Cehennem buradadır kafasına geçilirse belki, o da uzun bir süre sonra.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Bu dünya fani" kafasında olmaya devam edildikçe akıl başa gelmeyecektir... Cennet ve Cehennem buradadır kafasına geçilirse belki, o da uzun bir süre sonra.
    Sanki sorun cahillik değil de dinmiş, inançmış gibi habire din karşıtı söylemlerle Erdoğanı indirek olarak destekleyemeye devam edeceksek üç kat kötüsüne şimdiden hazırlanmakta fayda var. Velhasıl dincisiyle dinsiziyle sonuna kadar hakkediyoruz başımıza geleni.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki sorun cahillik değil de dinmiş, inançmış gibi habire din karşıtı söylemlerle Erdoğanı indirek olarak destekleyemeye devam edeceksek üç kat kötüsüne şimdiden hazırlanmakta fayda var. Velhasıl dincisiyle dinsiziyle sonuna kadar hakkediyoruz başımıza geleni.
    Cahilliğin tanımını yapar mısın?

Daha yukarıda yazdığım teorik ve ampirik olarak gayet doğru ve bunu da çok iyi biliyorsun. ;)
    espresso bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    İhtiyarlar,

Mutlumusunuz!

Eskiden enflasyon vs doğruydu en azından. Ülkenin en güzel dönemlerini yaşadılar gencecik çocuklara eziyet çektiriyorlar.Ben ömrümde böyle saçma şey görmedim müslüman olduğunu iddia eden insanların bizi kandırmasını cebimizdeki parayı almasını oturup izliyoruz .Seçimlerde oyları çalmasınlar diye kendimizi yırtıyoruz.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)