Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213

EYT

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bu ülkücü arkadaşlar en son "siz bu milletin muahafazakarlığını bilmiyorsunuz" diye okuma yaptıklarında Emsalettin'i getirdiler önümüze.. ben vermedim oy, veren arkadaşlar kaç kere keseydim elimi dediniz?
    Sonra.. o zamanlar yüksek profilli olan liderleri 2015 Haziran'ında çıktı vurdu masaya, gördük sonucunu.
    Suriye'de yapılan operasyonları da bizlerin romantik cahilliğimizden okuyamadığımızı, Türkiye'nin dev kazanımlarıyla sonuçlanacağını falan anlatıyorlardı..

Kılıçdaroğlu neden aday olmasın diyince argüman yok.
    Anketlerde kazanamıyor diyorlar, 17 anketin 4 tanesinde Kılıçdaroğlu kazamıyor evet. Bu 4 anketin 3'ünde İmamoğlu da kazanamıyor, diğerinde de 0.9 puanla kazanıyor. Aynı Ekrem ayrıca İBB seçimlerini de kazanamıyordu anketler başladığında.. ne anlatıyorsunuz ya =) İmamoğlu'nun aday olmasını istemek ne demek? İBB'deki kesilen musluğun büyüklüğünü anlamanız için ne yapmamız lazım? Adamlar bildiklerini kaybettikleri seçimden sonra zaman kazanmak için seçim tekrarına gitti, kaç tane kanun değişti iBB'nin önünü kesebilmek için.. Kaybettikleri paranın gücün haddi hesabı yok. Bunu geri vermeyi nasıl göze alabiliyorsunuz? AKP'nin en güçlü silahlarından biridir ilk iktidara geldiğinde İBB'yi zaten avucunun içinde tutuyor olması..

Esasında hepi topu kendi potansiyelleri 10% olan ülkücülerin 40 yıldır ülkenin içişleri bakanlığından tüm asayişini yönettikleri yetmezmiş gibi, bitmiyor nazları niyazları.. İstanbul'u İYİP kazandırdı falan gibi anlamsız anlamsız tripler.. Kendi yaptırdıkları anketlere inanıp nara atıyorlar arkadaş... Açık açık Alevi istemiyoruz, Kürt sorununda şahin olmayan istemiyoruz diyemiyorlar.. Bırakın kazanamayacak olmasını, rahat rahat kazanma yoluna girdiği için, masayı kaldırıp attılar. Kılıçdarın da sabahına uzatmadan sol partiler ile görüşmesi güzel hareket, doğru hareket. Ülkücü teamüller kisvesiyle rant kapısına dönüşmemiş ilk bakanlar kuruluna doğru bir adımdır umarım.

İş zorlaştı evet, ama belki de daha iyiye doğru sonuçlanarak. İkinci turda kazanacak hareketler de geçerli hareketlerdir. Meral şimdi Ümit Özdağ'ı aday gösterse
    RTE 47 Dedem 40 Özdağ 13 olarak ikinci tura gitsin mesela. Hem bugünkü gibi kıvırma şansı da kalmaz böyle bir ikinci turda... Ak kara tertemiz çıkar. Hoş geçmişte çıktıktan sonra ne oldu malum
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yam haşmet bırak şimdi, bizi teselli etmek için diyosun belli ki nasıl organik fişne suyu olmaz yaw kapitalizmin göbeğinde? Organik vişne suyu vardır mutlaka, lüks marketlere bak, kefenin cebi yok mezara mı götürecen paracıkları, harca gitsin :D

Vişne suyu kesmez dersen o zaman viski de olabilir. Şöyle meşe fıçılarda yaşlandırılmış bi scotch whisky ve çukulata ne iyi gider seçim akşamı.

Uzaklardan bizim halimize ah vah edersin yalancıktan. ha RTE seçilmiş ha KK ne fark edecek sana, senin maaş dolarla değil mi?
    Valla bizimki gibisini tatmış değilim daha. Bu sebze meyve milleti acaip lokal. Mesela antep fıstığı, fındık, kayısı, incir, bunlara burada alternatif yok. Var ama kaliteleri düşük. En basitinden buranın en kaliteli organik kırmızı mercimeği bile yine burada üç katı daha ucuza satılan Türk mercimeği kadar lezzetli değil. Her şeyde böyle değil tabii ki. Buranın badem, ceviz ve fıstığı da hem bol, hem ucuz, hem de acaip kaliteli. Honeycrisp diye bir elma turu var, süper.

Viski sevmiyorum ya... acaip iğrenç geliyor bana. Alışmaya da niyetim yok açıkçası. Ucuz bir şey de değil zaten. Lakin limonlu votka soda eşliğinde kutlamalara katılabilirim

Şaka bir yana acaip kritik bir süreçten geçiyoruz. Önümüzdeki 2-3 ayda akıllıca kararlar veremezsek bu günlere rahmet okutacak sefalet seviyesi ufukta beklemekte... Evet benim tuzum kuru, durum beni çok etkilemiyor ama umarım sonuç kötü olmaz. Habersiz tipler "hadi iyisin ucuza yaz tatili" diyor ama dünyada ucuza yaz tatili yapacak üçüncü dünya ülkesi sıkıntısı yok, güney Amerika dolu. Sevdiğim insanların refahı ve mutluluğu bir yana, doğup büyüdüğüm ülkeyle övünmek isterim, "keşke..." diye iç çekmek değil. Yazık yahu...

Velhasıl herkese diyecegim o ki: Aklınızı başınıza devşirin. İktidarın kendi çıkarı için gösterdiği esnekliği bir zahmet siz de kendiniz icin gösterin. Kendi geleceğiniz ve refahınız için taviz vermeyi, uzlaşmayı öğrenin. Becermiyorsanız kusura bakmayın ama Mikasa kokteyl bardağını ağzına kadar Smirnoff sour berry lemon votkayı doldurup, içine 3 buz atıp, ayaklarımı yeni evin arka bahçesindeki ormana doğru uzatıp, "hay aklınıza limon sıkayım embesiller" capsli fotoğrafı foruma yükleyince bozulmak yok
    SuleymanE ve espresso bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kılıçdaroğlu neden aday olmasın diyince argüman yok. Anketlerde kazanamıyor diyorlar, 17 anketin 4 tanesinde Kılıçdaroğlu kazamıyor evet.
    Hangi partiye oy verdiğini kim biliyor?

SuleymanE ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bu ülkücü arkadaşlar en son "siz bu milletin muahafazakarlığını bilmiyorsunuz" diye okuma yaptıklarında Emsalettin'i getirdiler önümüze.. ben vermedim oy, veren arkadaşlar kaç kere keseydim elimi dediniz?
    Sonra.. o zamanlar yüksek profilli olan liderleri 2015 Haziran'ında çıktı vurdu masaya, gördük sonucunu.
    Suriye'de yapılan operasyonları da bizlerin romantik cahilliğimizden okuyamadığımızı, Türkiye'nin dev kazanımlarıyla sonuçlanacağını falan anlatıyorlardı..

Kılıçdaroğlu neden aday olmasın diyince argüman yok.
    Anketlerde kazanamıyor diyorlar, 17 anketin 4 tanesinde Kılıçdaroğlu kazamıyor evet. Bu 4 anketin 3'ünde İmamoğlu da kazanamıyor, diğerinde de 0.9 puanla kazanıyor. Aynı Ekrem ayrıca İBB seçimlerini de kazanamıyordu anketler başladığında.. ne anlatıyorsunuz ya =) İmamoğlu'nun aday olmasını istemek ne demek? İBB'deki kesilen musluğun büyüklüğünü anlamanız için ne yapmamız lazım? Adamlar bildiklerini kaybettikleri seçimden sonra zaman kazanmak için seçim tekrarına gitti, kaç tane kanun değişti iBB'nin önünü kesebilmek için.. Kaybettikleri paranın gücün haddi hesabı yok. Bunu geri vermeyi nasıl göze alabiliyorsunuz? AKP'nin en güçlü silahlarından biridir ilk iktidara geldiğinde İBB'yi zaten avucunun içinde tutuyor olması..

Esasında hepi topu kendi potansiyelleri 10% olan ülkücülerin 40 yıldır ülkenin içişleri bakanlığından tüm asayişini yönettikleri yetmezmiş gibi, bitmiyor nazları niyazları.. İstanbul'u İYİP kazandırdı falan gibi anlamsız anlamsız tripler.. Kendi yaptırdıkları anketlere inanıp nara atıyorlar arkadaş... Açık açık Alevi istemiyoruz, Kürt sorununda şahin olmayan istemiyoruz diyemiyorlar.. Bırakın kazanamayacak olmasını, rahat rahat kazanma yoluna girdiği için, masayı kaldırıp attılar. Kılıçdarın da sabahına uzatmadan sol partiler ile görüşmesi güzel hareket, doğru hareket. Ülkücü teamüller kisvesiyle rant kapısına dönüşmemiş ilk bakanlar kuruluna doğru bir adımdır umarım.

İş zorlaştı evet, ama belki de daha iyiye doğru sonuçlanarak. İkinci turda kazanacak hareketler de geçerli hareketlerdir. Meral şimdi Ümit Özdağ'ı aday gösterse
    RTE 47 Dedem 40 Özdağ 13 olarak ikinci tura gitsin mesela. Hem bugünkü gibi kıvırma şansı da kalmaz böyle bir ikinci turda... Ak kara tertemiz çıkar. Hoş geçmişte çıktıktan sonra ne oldu malum
    Ya hocam tek taraflı bakış açısının örneği olmuşsun resmen. Kemal dedeyi seviyorsun belli, eyvallah bende insan olarak severim dürüst adam ama gözünüzü seveyim az gözünüzü açın ya.

Kemal dedenin neden aday olmaması gerektiği konusunda argüman çok. Hemde tasdikli bilgi vereyim :

2002, 2007, 2011, 2015, 2018 Genel seçim sonuçlarına bi bakın anlarsınız.

Halk o kadar seviyormuş ki kemal dedeyi her seçimde rakibi RTE yi seçmişler ezici farkla...

En son 2018 seçimlerinde yüzde 22,65 oy aldık, oy oranımız artmış başarılıyız diye seviniyordu bizim kemal dede.

Sonuçlarla sizin hayal dünyanız tutmuyor beyler uyandırayım. Chp li bir kadının sözleri geldi aklıma: "yahu kime sorsam ben oy vermedim dedi, sen vermedin ben vermediysem nasıl yüzde 50 oy aldı bunlar anlayamıyorum?" diyordu. Nişantaşı, bebek taraflarda takılıp sadece kendi çevresindeki kişilere sorunca şaşkınlık büyük oluyor haliyle.

Benim için aleviymiş, sünniymiş, ateistmiş, müslümanmış hiç farketmez düzgün insan olsun yeter. Ama toplumda bu böyle işlemiyor.

Ülkücü geçinen tayfa da iktidarın stepnesi olmayı kendilerine yakıştırıyorlarsa onlara başka söz söylemeye gerek yok, bu ayıp onlara yeter.

Şimdi burada bu gerçekleri hatırlattım diye bana yüklenmeyin boşa, benim tarafım belli, muhalefet tarafında aday kimse oyum ona.

Ama benim oyum yetmiyor, sevseniz de sevmeseniz de muhafazakar emmilerin oyu da gerekiyor.

İnşallah ben boşuna panik yapmışımdır da seçim sonucu sizin dediğiniz gibi çıkar. Ama çıkmazsa "aaaa niye böyle oldu ki şimdi" diye şaşırmayın diye anlatıyorum bunları. Tontiş Kemal dedeniz aday olmasa daha iyi olur dedim diye hemen kızmayın bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bizimki gibisini tatmış değilim daha. Bu sebze meyve milleti acaip lokal. Mesela antep fıstığı, fındık, kayısı, incir, bunlara burada alternatif yok. Var ama kaliteleri düşük. En basitinden buranın en kaliteli organik kırmızı mercimeği bile yine burada üç katı daha ucuza satılan Türk mercimeği kadar lezzetli değil. Her şeyde böyle değil tabii ki. Buranın badem, ceviz ve fıstığı da hem bol, hem ucuz, hem de acaip kaliteli. Honeycrisp diye bir elma turu var, süper.

Viski sevmiyorum ya... acaip iğrenç geliyor bana. Alışmaya da niyetim yok açıkçası. Ucuz bir şey de değil zaten. Lakin limonlu votka soda eşliğinde kutlamalara katılabilirim

Şaka bir yana acaip kritik bir süreçten geçiyoruz. Önümüzdeki 2-3 ayda akıllıca kararlar veremezsek bu günlere rahmet okutacak sefalet seviyesi ufukta beklemekte... Evet benim tuzum kuru, durum beni çok etkilemiyor ama umarım sonuç kötü olmaz. Habersiz tipler "hadi iyisin ucuza yaz tatili" diyor ama dünyada ucuza yaz tatili yapacak üçüncü dünya ülkesi sıkıntısı yok, güney Amerika dolu. Sevdiğim insanların refahı ve mutluluğu bir yana, doğup büyüdüğüm ülkeyle övünmek isterim, "keşke..." diye iç çekmek değil. Yazık yahu...

Velhasıl herkese diyecegim o ki: Aklınızı başınıza devşirin. İktidarın kendi çıkarı için gösterdiği esnekliği bir zahmet siz de kendiniz icin gösterin. Kendi geleceğiniz ve refahınız için taviz vermeyi, uzlaşmayı öğrenin. Becermiyorsanız kusura bakmayın ama Mikasa kokteyl bardağını ağzına kadar Smirnoff sour berry lemon votkayı doldurup, içine 3 buz atıp, ayaklarımı yeni evin arka bahçesindeki ormana doğru uzatıp, "hay aklınıza limon sıkayım embesiller" capsli fotoğrafı foruma yükleyince bozulmak yok
    Sıkma canını hasmet, bizde artık antep fıstığıymış, kuru kayısıymış, incirmiş falan alıp doya doya yiyemiyoruz zaten. Eskiden eve sürekli fıstıklı baklava girerdi, şimdi cevizlisini bulsak şükrediyoruz

Valla bizim buralarda gidişat fena, bu seçimde de bir şeyler değişmezse ayvayı yedik demektir.

Sen onu bunu boşver, gel biz senin oraların dedikodusunu yapalım. Sizin çılgın Joe Biden giderse yerine kim gelecek onu de hele? Şimdi Biden bunak falan ama adamın bir duruşu var. Ayrıca rakiplerinde liderlik vasfı yok bi kere. Kim alır ameriga seçimlerini?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi partiye oy verdiğini kim biliyor?

https://www.youtube.com/watch?v=aWYKclbCK44
    Soruyu anlamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Ya hocam tek taraflı bakış açısının örneği olmuşsun resmen. Kemal dedeyi seviyorsun belli, eyvallah bende insan olarak severim dürüst adam ama gözünüzü seveyim az gözünüzü açın ya.

Kemal dedenin neden aday olmaması gerektiği konusunda argüman çok. Hemde tasdikli bilgi vereyim :

2002, 2007, 2011, 2015, 2018 Genel seçim sonuçlarına bi bakın anlarsınız.

Halk o kadar seviyormuş ki kemal dedeyi her seçimde rakibi RTE yi seçmişler ezici farkla...

En son 2018 seçimlerinde yüzde 22,65 oy aldık, oy oranımız artmış başarılıyız diye seviniyordu bizim kemal dede.

Sonuçlarla sizin hayal dünyanız tutmuyor beyler uyandırayım. Chp li bir kadının sözleri geldi aklıma: "yahu kime sorsam ben oy vermedim dedi, sen vermedin ben vermediysem nasıl yüzde 50 oy aldı bunlar anlayamıyorum?" diyordu. Nişantaşı, bebek taraflarda takılıp sadece kendi çevresindeki kişilere sorunca şaşkınlık büyük oluyor haliyle.

Benim için aleviymiş, sünniymiş, ateistmiş, müslümanmış hiç farketmez düzgün insan olsun yeter. Ama toplumda bu böyle işlemiyor.

Ülkücü geçinen tayfa da iktidarın stepnesi olmayı kendilerine yakıştırıyorlarsa onlara başka söz söylemeye gerek yok, bu ayıp onlara yeter.

Şimdi burada bu gerçekleri hatırlattım diye bana yüklenmeyin boşa, benim tarafım belli, muhalefet tarafında aday kimse oyum ona.

Ama benim oyum yetmiyor, sevseniz de sevmeseniz de muhafazakar emmilerin oyu da gerekiyor.

İnşallah ben boşuna panik yapmışımdır da seçim sonucu sizin dediğiniz gibi çıkar. Ama çıkmazsa "aaaa niye böyle oldu ki şimdi" diye şaşırmayın diye anlatıyorum bunları. Tontiş Kemal dedeniz aday olmasa daha iyi olur dedim diye hemen kızmayın bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Sıkma canını hasmet, bizde artık antep fıstığıymış, kuru kayısıymış, incirmiş falan alıp doya doya yiyemiyoruz zaten. Eskiden eve sürekli fıstıklı baklava girerdi, şimdi cevizlisini bulsak şükrediyoruz

Valla bizim buralarda gidişat fena, bu seçimde de bir şeyler değişmezse ayvayı yedik demektir.

Sen onu bunu boşver, gel biz senin oraların dedikodusunu yapalım. Sizin çılgın Joe Biden giderse yerine kim gelecek onu de hele? Şimdi Biden bunak falan ama adamın bir duruşu var. Ayrıca rakiplerinde liderlik vasfı yok bi kere. Kim alır ameriga seçimlerini?
    Şimdi temellendirdiğin ilk kısma değineyim, Kemal dede döneminde önce CHP'ye oy vermeyi sonra da oy vermeyi bıraktım. (Sadece iptal edilen İstanbul yerel seçimlerinde iptal edilince kızıp gittim laza bastım) Söylediklerimin nedenlerini anlayabilmen için öncelikle benimle ilgili böyle tahminler yapmaman lazım, faydası olmadığı gibi olsa olsa yanlış bir önyargı edinip ne demek istediğimle ve neden bunu demek istediğimle ilgili yanlış bir fikir edinme riskin olur.

Devamında 2002, 2007, 2011 seçimleri ile Kemal Kılıçdaroğlu arasında bir bağlantı kurmuşsun, ve bu kurduğun bağlantıların üzerine bir fikri inşa ediyorsun. ve ben sana somut bir örnek veriyorum, onunla ilgili bir tespitin yok? Tam da aynı argümanlarla, CHP halktan kopuk, o seçim bu seçim dediler olmadı, bunlar anadolu çomarını bilmez, çeşitli onlarca varyete ile ortak cumhurbaşkanı adayı seçimi MHP'ye teslim edildi. Emsalettin'i attılar önümüze. Şimdi mevcut RTE iktidarının vekili. Bu adayı aynı yukarıda saydığın argümanlar ile getirdi MHP.

Şimdi ben sana 2002 falan değil başka bir perspektiften anlatayım Kılıçdaroğlu'nun hikayesini.
    KK 2010 bahar yaz aylarında geldi CHP'nin başına. Hemen sonrasında balyoz falan başladı, ikinci cumhuriyet rüzgarı diye bir tiyatro dönüyor, Haziran 2011'de AKP 50% oy alıyor. Kürt açılımı var, bir sürü aydın geçineni, çakalı, safı hepsi binmişler gemiye (açılımda kimler vardı diye kavga olmasın diye çakalla safla herkesi kapsadım geçelim oraları). Kılıçdaroğlu da çözüm sürecine temelde karşı değil, HDP'yi muhattap alarak mecliste açık şekilde çözülmeli diyor. Bu CHP'nin 1991 raporundan beri söylemi, bana göre de olması gereken, bahçelinin de 2000'lerin başında söylediği bir şey mesela. Neyse.
    Gezi oldu, dimdik durdu Kemal. Olması gereken zaten övmek için değil, unutmayalım diye.
    17-25 Aralık oldu, Kemal bu kasetleri dinletti mecliste, dökümlerini okudu. Unutmayın bu hareketi de, bunu kimse yapmadı işte.

E yaptı da noldu diyeceksiniz, e bir bok olmadı evet çünkü o sırada kişi başına düşen milli gelir Türkiye tarihinin en yüksek seviyesindeydi. Gençler bizim 1980'den önce Dünya ile ticareti sınırlı bir ülke olduğumuzu unutmayın başlarken. takvimler 2013'ü gösterirken istediğimiz motoru alıp binmiyor muyduk? Bugünkü gibi Çinli Hintli furyası mı vardı Türkiye'de? Ekonomiyi batıracak şekilde yanlış yönlendirilmiş olsa da ülkede para vardı para. Ekonomi tıkırında gidiyordu, patlamak üzereydi bağırdık falan filan diyeceksiniz ok de...
    Solu tanımamakla itham ettiğiniz halkı siz tanımıyorsunuz. 2023'ten öönce mezardan Atam kalksa seçim kazanamazdı, bunun farkına varmak lazım. Gayet de yüksekten atıyorum evet, istediğiniz getirin ya, kimse Recep Tayyip Erdoğan ve AkParti devletini yenemezdi seçimde. Şimdi şartlar oluştu, çünkü millet aç, bu kadar basit. Yani şu an Kılıçdaroğlu'nun kazanamamasını iki şey sağlar. Birincisi 2015'in çok daha ağır bir tekrarını yaşatırlar bu ülkeye, bomba patlamadık yer kalmaz, doğuda ne kadar yaşayan Kürt varsa tepelerine binerler, Suriye Irak artık abelerinden izin koptuğu kadar uçar dururlar. Bu olursa, yine kim gelirse gelsin Tayyip alır gider, yaşadık aynısını taristen ders almak derken hani. yaşadık bunu.
    ikincisi masa içinde çok acayip bir şey patlar, yine kim olsa seçilemez. yani kısaca demek istediğim, sabote edilmezse doğal bir seçime gidersek Kılıçdar temiz temiz alır arkadaşım. Alır. Benim 20 akrabam var 18'i vermiyor falan... abi bu argümanın "ay çevremde kime sorsam biz vermedik diyor" diyen abladan ne farkı var? kardeşim senin çevren zaten akpli derim nezaketli olasım yoksa geçerim. tayyibin kaybedeceğini söylerken 30% alacak demiyoruz zaten, evet ülkenin yarısına yakını bu adamı destekleyecek yine, şaşırmayın vermem diyenlere.

imamoğlu'nun neden asla aday olmaması gerektiğini zaten tekrar etmeye gerek yok diye düşünüyorum.
    benzeri mansur için de olsa da, diyelim hadi ankara'yı gözden çıkardık cumhurbaşkanlığı uğruna. "kaynım kılıçdara vermem diyor" diyen kitleyi yine ülkenin tamamı gibi baz alıyorsunuz. arkadaş mansur'a da kürtler vermeyecekler bunu niye görmezden geliyorsunuz? "gerizekalı" sayısı Kürt sayısından fazla o yüzden onlara oynayalım mı? bu mudur harekat planının özeti? =)) bu mudur "seçilebilecek aday" dediğimiz kişi?
    adamın hali hazırda ülkenin %10-15'i diyebileceğimiz insanların temel değerlerine dümdüz giydirdiği biliniyor, ve bundan daha tehlikelisi, kendisini o kadar başarılı şekilde siyaset dışında bıraktı ki adamın herhangi bir konudaki fikrini bilmiyoruz. bunu hem bizzat ülkenin en büyük ikinci seçmen kitlesni de ikna etmek, hem de zaten ikna etmesi imkansıza yakın bir Kürt seçmen varken yapmak... intiharın dik alası. kendisini tanıttığı kadarıyla mansur yavaş2ın cumhurbaşkanı olmasını ister miyim? tüm siyasi hesapları kenara bırakıp ideal varsayımda hayal ediyorum, ve bilmiyorum. bu milyonlarca insan için geçerli.
    ama kılıçdaroğlu'nun ne uçlarından orta kanadına kadar sol ile bir problemi var, ne de "alevi istemem" diyecek kısıtlı angutlar dışında muhafazakar kesimle derdi olmasını gerektirecek bir tutumu. popülerliğinin tüm anadoluda özellikle orta değil doğu ve güneydoğuda arttığı da biliniyor. anket sonuçlarında vs var yani varsayımda bulunmuyorum.

e mevcut anketlerde de zaten çarpıtıldıkları belli olanlar dışında kaybetmiyor, ki bunların hepsi depremden önceydi. bu felaketin siyasi etkisini konuşmak gamsızlık gibi gelmesin ama chp ve kılıçdaroğlu'na çok pozitif yazdığını da sahadaki herkes biliyor + tip ve tkp için bu daha da yüksek oranda geçerli.

ben bu şartlarda kazanacak en güçlü adayın kılıçdaroğlu olduğunu düşünüyorum. bu nedenle yaptıkları hamleleri doğru buluyorum.
    bana kılıçdaroğlunun geçmişte yaptığı siyasi hataları iletecek varsa yorulmasın lütfen. ben bir kılıçdaroğlu savunucusu sevdalısı falan değilim, mesajın en başında net şekilde belirttim. yaşadığımız süreçle ilgili geçmişte yaşadıklarımızdan yola çıkarak fikrimi belirtiyorum.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    Soruyu anlamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Şimdi temellendirdiğin ilk kısma değineyim, Kemal dede döneminde önce CHP'ye oy vermeyi sonra da oy vermeyi bıraktım. (Sadece iptal edilen İstanbul yerel seçimlerinde iptal edilince kızıp gittim laza bastım) Söylediklerimin nedenlerini anlayabilmen için öncelikle benimle ilgili böyle tahminler yapmaman lazım, faydası olmadığı gibi olsa olsa yanlış bir önyargı edinip ne demek istediğimle ve neden bunu demek istediğimle ilgili yanlış bir fikir edinme riskin olur.

Devamında 2002, 2007, 2011 seçimleri ile Kemal Kılıçdaroğlu arasında bir bağlantı kurmuşsun, ve bu kurduğun bağlantıların üzerine bir fikri inşa ediyorsun. ve ben sana somut bir örnek veriyorum, onunla ilgili bir tespitin yok? Tam da aynı argümanlarla, CHP halktan kopuk, o seçim bu seçim dediler olmadı, bunlar anadolu çomarını bilmez, çeşitli onlarca varyete ile ortak cumhurbaşkanı adayı seçimi MHP'ye teslim edildi. Emsalettin'i attılar önümüze. Şimdi mevcut RTE iktidarının vekili. Bu adayı aynı yukarıda saydığın argümanlar ile getirdi MHP.
    ...

ben bu şartlarda kazanacak en güçlü adayın kılıçdaroğlu olduğunu düşünüyorum. bu nedenle yaptıkları hamleleri doğru buluyorum.
    bana kılıçdaroğlunun geçmişte yaptığı siyasi hataları iletecek varsa yorulmasın lütfen. ben bir kılıçdaroğlu savunucusu sevdalısı falan değilim, mesajın en başında net şekilde belirttim. yaşadığımız süreçle ilgili geçmişte yaşadıklarımızdan yola çıkarak fikrimi belirtiyorum.

Sen net bir argüman ortaya koydum demişsin de senin baktığın anket sonuçlarıyla benim baktıklarım aynı değil demek ki. Birçok ankette RTE halen KK ye göre önde gözüküyor, KK nın önde olduğu anket sayısı hala daha az. Ayrıca bu anketi yapan kurumların bağımsızlığı bile şüpheliyken bunları net somut argüman gibi paylaşmak çok ilginç bir düşünce yapısı gerçekten. Bknz örnek

Yakın Türkiye tarihini uzun uzun yazmaya gerek yok ,hepimiz onu yaşayarak zaten gördük (hasmet hariç o gurbette :D )
    Kemal dede destanı yazmaya da gerek yok, kendisi bir "kaset vakası" sayesinde partisinin başına "getirilmiş" bir kişi. Daha kendi partisi içerisindeki başkanlık seçimlerinde tek adamlık saltanatı kurulmasına göz yuman,ama ülkeye demokrasi getireceğini vaadeden fazla koltuk sevdalısı bir dedemiz. Ama diğer açıdan dürüst ve devlet malını cukkalmamış olması gibi iyi yanları da mevcut. Öyle hakkında destanlar yazılacak birisi değil benim gözümde.

Son 5 genel seçimdeki hezimetlerin KK ile nasıl alakası yok ya, pardon? Hocam nasıl bir düşünce yapınız var gerçekten anlayamıyorum. Anket sonuçları net argüman ama kaybedilmiş 5 genel seçim sonucu net argüman değil ve KK ile de hiç alakası yok öyle mi???

Tamam abi, sen haklısın. Ben yanılmışım, Kemal dede RTE yi ezer geçer. Aslında son 5 seçimde de geçmiştir, hatta ülkeyi chp yönetiyordur da ben alternatif evrende yaşadığımdan benim evrenimde kaybetmiş demek ki,k

Oluyor böyle, alternatif evrenlerde yaşayınca fikirler de alternatif oluyor,kusuruma bakmayın.

Kemal dedeye seçimlerde başarılar diliyor, ayrıca sizi de bu tontiş dedemize geçmişte hiç oy vermediğiniz için esefle kınıyorum.

Adamlar 75 yaşındaki defalarca seçim kaybetmiş adamı savunuyorlar diyecek bir şey bulamıyorum. "Çıkar telefonunu" diyen dayılardan zerre kadar farkları yok.

Neyse, böyle devam edelim bakalım 120 yaşına kadar şans denemeye devam. Belki olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Yav çıldıracağım, öteki de çıkmış "ersan şen" diye birini aday göstermek için konuşalım demiş. Vallahi kafayı yememek elde değil bunlar bizle alenen daşşak geçiyorlar.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Soruyu anlamadım.
    Anketlere kimin ne cevap verdiğini kim biliyor dedim, maniple edilebilir dedim. Anket sorusu kaç kişiye soruldu dedim.
    35 senelik seçmenim bana hiç sorulmadı mesela.
    (1987 yılına kadar 21 yaşını dolduranlar oy kullanabiliyordu. Şimdiki gibi olsa 40 senelik seçmen olacaktım.)

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Son 5 genel seçimdeki hezimetlerin KK ile nasıl alakası yok ya, pardon? Hocam nasıl bir düşünce yapınız var gerçekten anlayamıyorum. Anket sonuçları net argüman ama kaybedilmiş 5 genel seçim sonucu net argüman değil ve KK ile de hiç alakası yok öyle mi???
    Üstadım 2002 ve 2007 seçimleriyle Kılıçdaroğlu'nun bağlantısını söyleyebilirsen ben düşünce dünyamı sonuna kadar açmaya hazırım. Hangimiz alterntif evrende gerçekten merak etmeye başladım.

@Dickname'in sorusunu da yanıtlamış olayım, anket sonuçlarını Kılıçdaroğlu'un kazanamayacak aday olması ve Mansur Yavaş'ın aday gösterilmesi gerektiğine sunulan argüman olduğu için kullandım. Alternatif evrenden gelen anketlere bakıyorum, Kılıçdaroğlu'nun kaybettikleri açıktan aday listesi verilen yani bir kesimin Ekrem bir kesimin Kemal dediği dağıtık anketler. Muhalefetin tek adaya indirildiği iki anket var 2023'te, ikisinde de KK RTE'yi geçiyor. Anketle iş bitmiyor elbette de, ortada duran sayısal veriler üzerinde anlamı az da olsa mutabakat sağlamakta fayda var. Bu muhalefetin konsolide edildiği dediğim son Avrasya anketinde HDP aday göstermiş gibi sorulduğu halde Kılıçdaroğlu yine RTE'yi geçmiş.
    Anket konusunda her iki taraf da belirleyici bulmadığına göre son noktayı koyalım.
    Kılıçdar 2022'de yapılan 52 ankette 12 defa kaybediyor. 23%
    Yavaş 2022'de yapılan 32 ankette 6 defa kaybediyor. 18%
    İmamoğlu da 34 ankette 10 defa kaybetmiş bu arada. 29% yani anketlere bakalım halka soralım denirse, iyip’in önerimiz diye iddia ettiğigi gibi, meral'in çağırdığı ekrem'den daha yüksek mesela kılıçdarın şansı. =) (bunu sana söylemediğimi tekrar etmeme gerek yok sanırım) temel olarak iyi partinin istememe nedeninin seçilemeyeceklerini sanmaları olmadığını söylüyorum zaten. bal gibi başka işte dertleri..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:48 ----------

ve yani konu anketin geçerli olması veya benim kozmik kökenim değil ya. en kaba özetini istesen, danışmanlarına kitap okutup kendisi fındık yiyen biri gibi, der ki ekonomik şartlardan ötürü kimse yenemezdi diyor diye bir fikir çıkartır. bunun neden geçersiz olduğuna dair bir karşıt görüş sun mesela. 2015’teki kıyım ve 2016’da olan post darbe olayların seçim sonuçlarına neden etkisi olmadığını anlat. Napıcan ben hangi evrendeyim. hepimiz orta doğu bataklığındayız.
    DickName bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hani diyorsunuz ya, biz zaten muhalefetin adayı kim olursa olsun oy vereceğiz ama köydeki cahil muhalif dayı öyle hareket etmiyor. İşte o muhalif dayının AKParti seçmeninden bir farkı yok ve bunların ciddi bir oranı varsa toplum (yandaşıyla ve muhalifiyle) RTE'den başkasını haketmiyor demektir.

Doğal seleksiyon toplumlar için de işler. Aklını kullanan (Allah'ın emridir aynı zamanda) toplum uçar gider, aklını kullanmayan sefaletine şükreder.
    SuleymanE ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    Üstadım 2002 ve 2007 seçimleriyle Kılıçdaroğlu'nun bağlantısını söyleyebilirsen ben düşünce dünyamı sonuna kadar açmaya hazırım. Hangimiz alterntif evrende gerçekten merak etmeye başladım.

@Dickname'in sorusunu da yanıtlamış olayım, anket sonuçlarını Kılıçdaroğlu'un kazanamayacak aday olması ve Mansur Yavaş'ın aday gösterilmesi gerektiğine sunulan argüman olduğu için kullandım. Alternatif evrenden gelen anketlere bakıyorum, Kılıçdaroğlu'nun kaybettikleri açıktan aday listesi verilen yani bir kesimin Ekrem bir kesimin Kemal dediği dağıtık anketler. Muhalefetin tek adaya indirildiği iki anket var 2023'te, ikisinde de KK RTE'yi geçiyor. Anketle iş bitmiyor elbette de, ortada duran sayısal veriler üzerinde anlamı az da olsa mutabakat sağlamakta fayda var. Bu muhalefetin konsolide edildiği dediğim son Avrasya anketinde HDP aday göstermiş gibi sorulduğu halde Kılıçdaroğlu yine RTE'yi geçmiş.
    Anket konusunda her iki taraf da belirleyici bulmadığına göre son noktayı koyalım.
    Kılıçdar 2022'de yapılan 52 ankette 12 defa kaybediyor. 23%
    Yavaş 2022'de yapılan 32 ankette 6 defa kaybediyor. 18%
    İmamoğlu da 34 ankette 10 defa kaybetmiş bu arada. 29% yani anketlere bakalım halka soralım denirse, iyip’in önerimiz diye iddia ettiğigi gibi, meral'in çağırdığı ekrem'den daha yüksek mesela kılıçdarın şansı. =) (bunu sana söylemediğimi tekrar etmeme gerek yok sanırım) temel olarak iyi partinin istememe nedeninin seçilemeyeceklerini sanmaları olmadığını söylüyorum zaten. bal gibi başka işte dertleri..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:48 ----------

ve yani konu anketin geçerli olması veya benim kozmik kökenim değil ya. en kaba özetini istesen, danışmanlarına kitap okutup kendisi fındık yiyen biri gibi, der ki ekonomik şartlardan ötürü kimse yenemezdi diyor diye bir fikir çıkartır. bunun neden geçersiz olduğuna dair bir karşıt görüş sun mesela. 2015’teki kıyım ve 2016’da olan post darbe olayların seçim sonuçlarına neden etkisi olmadığını anlat. Napıcan ben hangi evrendeyim. hepimiz orta doğu bataklığındayız.
    Hocam neden bu haldeyiz sana 1 cümleyle özetleyeyim mi?

Sen Kemal dede ve partisine 1 oy dahi vermediğini söylemişsin ama adam hakkında burada destanlar yazıyorsun. Eyvallah, tamam kemal dede kusursuz olsun. Ben ise kendisine güvenip oy vermişim ve karşılığında oyumun hesabını soruyorum, eleştiriyorum, artık koltuk sevdalısı olmaması gerektiğini savunuyorum.

Yani bizim ülkemiz böyledir, biri sever ama 1 oy bile vermez, biri de oyunu verir ama karşılığını ister, hesabını da sorar. Hangisi doğru hangisi yanlış onun kararını da bırak başkaları versin.

Alternatif evrende yaşayan benim hocam, başkasını itham etmeye gerek yok.

Dedem aday olsun tabi, genel seçimleri 5 kez kazandığı gibi 6. yı da fark atarak kazanır muhakkak.

Bir kez daha yazayım, beni ikna etmenize gerek yok, ben oyumu yine muhalif kesime vereceğim zaten.

O yüzden gereksiz polemiklere hiç gerek yok, ben haksızım siz haklısınız diyerek konuyu kapatıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani diyorsunuz ya, biz zaten muhalefetin adayı kim olursa olsun oy vereceğiz ama köydeki cahil muhalif dayı öyle hareket etmiyor. İşte o muhalif dayının AKParti seçmeninden bir farkı yok ve bunların ciddi bir oranı varsa toplum (yandaşıyla ve muhalifiyle) RTE'den başkasını haketmiyor demektir.

Doğal seleksiyon toplumlar için de işler. Aklını kullanan (Allah'ın emridir aynı zamanda) toplum uçar gider, aklını kullanmayan sefaletine şükreder.
    Hocam iyi diyon hoş diyon doğru diyon da bu sistem değişsin istiyoruz tek derdimiz bu. Kurunun yanında yaşta yanıyor sonra.

Oy vermeyen vermesin beter olalım deyip kestirip atmak işin kolayı. O cahil emminin de oyunu almayı başarınca bak İstanbul ve Ankara seçimleri kazanıldı.

Yani neymiş? Doğru aday ve doğru siyaset ile aslında seçim kazanılabiliyormuş. Tek derdimiz bu, yoksa aday hay sen olmuşsun hay ben olmuşum hay Kemal dede hiç umurumda değil. Tek derdim sistemin artık değişmesi, insan gibi şartlarda yaşayabilmek.

Motosikleti
    speederbike
    O cahil emmilerin hepsini birden memnun etmenin imkanı yok. Biri KK'ya oy vermem, biri Mansur'a oy vermem, vs vs (Emmiler için konuşuyorum). E vermeyin, böyle devam edin. Onun için diyorum ya, böyle davranırlarsa bizim millet henüz daha iyisini hak etmiyor demektir.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amarika seni çok şımartmış.

Akıl vermeler, yol göstermeler, üstel üstel konuşmalar.

Dediğimi yapmazsanız içkimi doldurup ne haliniz varsa görün bak ben akıllı adamım nasıl yaşıyorum fotoları koyup sizi çatlatacağımlar falan filan.

Sen kendini aşmışsın HAŞMET......

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    abi sana argümanları tartışalım diyorsun sen bana diyorsun ki sen 1 oy vermedin ama destan yazıyorsun..
    ben Kemal varken CHP'ye hiç oy vermedim demedim, önce CHPye oy vermeyi bıraktım, sonra hepten oy vermeyi bıraktım dedim. Yazdığım şey de destan değil, sahip olsak ölmeyeceğimiz ama bir türlü de gözümüzü götürmeye korktuğumuz şey.
    Farklı bir fikir.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amarika seni çok şımartmış.

Akıl vermeler, yol göstermeler, üstel üstel konuşmalar.

Dediğimi yapmazsanız içkimi doldurup ne haliniz varsa görün bak ben akıllı adamım nasıl yaşıyorum fotoları koyup sizi çatlatacağımlar falan filan.

Sen kendini aşmışsın HAŞMET......
    Kabul. Lakin yazdığım "Kendi geleceğiniz ve refahınız için taviz vermeyi, uzlaşmayı öğrenin" yanlış mı? Kendiniz için yapmıyorsanız bana gıcık olup nispet olsun diye yapın bari

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bütün forum siyaset bilimci olmuş anasını satayım.

abicim vatan haini değil ise malum şahıstan kurtulmak için gerekirse ayakkabı kutusuna oy verin.

manyak mısınız 1 secim daha kaybedersek geri dönüşü olmayacak, siz hala adam seciyorsunuz. su an zaman o adamı gönderme zamanı.

meral gibi oyları bölmeye calısan hainlerin gazına gelmeyin. ulan kadının az gururu olsa 5/6 cogunluga uyup demokrasiyi kabul eder, isyan ettiği adamın partisindeki belediye başkanlarına davet cagrısı yapmaz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    6 kişiden 5'inin dediği dayatma oluyor ama bunun ille de böyle olsun, yoksa masadan kalkarım tavrı dayatma olmuyor

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Arkadaşlar konunun dayatma ile mahatma gandhi ile falan bir alakası olmadığını biliyoruz değil mi?

Yani İyi Parti'nin "abi bak bize dayatma yapıyosunuz kalkıyorum ben" falan diyerek kalktığını düşünmüyorsunuz değil mi?
    Niye Ersan Şen zıpladı? Niye Ersan zıplayınca Kılıçdaroğlu 418 milyar dolar diye tweet attı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

haha... şimdi de İmam'la Yavaş "yetkili" yardımcı olsun salvosu atmışlar.
    Ya çok büyük delikanlısınız ülkücüsünüz söylesenize arkadaş esas derdinizi. Kılıçdar seçilmezdi madem yanına yardımcı koyunca mı seçilecek? Millete salak muamelesi de had safhada, ama sorsan milletin isteğini cuntacı Kemal'e kabul ettirmeye çalışıyorlardır..
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Yine karamsarlığa kapıldık nedense.Son Cumhurbaşkanlığı seçiminde RTE %52.38 le kazandı.Yıl 2018.O zamanki ekonomik koşulları bir hatırlayıp mesela ben 2017 de motora başlarken CBR650R alayım dedim.İşte buradaki arkadaşlar sayesinde 600 lükle başlanmayacağını falan öğrendim.Bakım buradaki nüans alabilecektim.Bu gün bayaaa uzak bir hayal.

Ekonominin 5 senede içinden geçilmiş hani yargıydı yasaklardı demokrasiydi onları saymıyorum bizim millet bunları önemsemez cebine bakar.Benim yazın her gün balkonda rakı içen komşum AKP ye atıyordu oyu işler iyi aman bozulmasın diye.Üstüne deprem oldu.Liyakat ın ne kadar önemli olduğunu canlarımız enkaz altında kurtarılmayı beklerken öldüler gördük.

Son tahlilde eğer şu anki durumda mevcut hükümet 3 puan bile oy kaybetmediyse zaten kapayalım dükkanı gidelim.

Birde şöyle düşünelim KK cumhurbaşkanı olduğunda CHP nin başına başka biri geçecek KK nında bu son siyasal görevi olacaktır.İki üç yıl sonra zaten parlementer sisteme geçiilip yeniden seçim yapılması gerek o zaman isteyen istediği partiye oy verebilir.Ama şu an İYİ partinin yaptığına rağmen karamsarlığa kapılmaya gerek yok.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Yetkili CB yardımcısı diye bir şey yok bildiğim kadarıyla. Ama istiyorlarsa bize tahsis edilecek CB yardımcılığı Ekrem/Mansur'dan birine verilsin diyebilirler.

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)