Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Vizeler kalkıyor, sınırlar açılıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Artık pasaportumuz da yerli ve milli.

Bizim pasaportu gören gavurların çenesi yere düşecek ve sınırlar açılacak. Haberde böyle bir şey yazmıyor ama büyük bir gururla açıklama yapıldığına göre böyle bir etkisi de vardır diye düşündüm.

https://www.aa.com.tr/tr/gundem/baka...slatti/2672230
    Italian bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Millet de bunları dinleyip her şeyin tos pembe olduğuna inanıyor ya hala...
    stubborn bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Cok fena yerli ve milli mikiş donuyor Otis abi

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Eski pasaportlar yerli ve milli değil miydi? Eski pasaportlarımızı Almanya mı basıyordu? İngiltere mi basıyordu? Horozdan türediklerine inanan denyo Fransa mı basıyordu?
    Italian, espresso, zekeriyaimam ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    speederbike
    Pasaport nedir ya, özünde kağıttan oluşan bir defter. İster Denizli'de üret, ister Amerika'da üret. Hangisi daha ucuzsa orada yap. Millet ona mı bakacak?

Geçen yolda gidiyorum. İletişim Bakanlığı mı, başka bir bakanlık mı ne, köprüye yazı yazmış, Türksat bilmem kaç göklerde diye. Bana ne arkadaş. Amerika veya Alman vatandaşı biliyor mu uzayda kaç uyduları var diye. Bizim de bilmemize gerek yok. 1 tane gerekiyorsa 1 tane yolla, 100 tane gerekiyorsa 100 tane yolla. Beni ilgilendiren kısmı benim hayatıma etkisi. Mesela interneti ben hızlı kullanabiliyor muyum, ucuza kullanabiliyor muyum, o önemli. İnternet kablosunu ister kendin üret, ister Zimbabwe'den al, bana ne. Ama bana ucuz ve hızlı internet ver. Asıl mesele o. Bizimkiler göz boyuyor. Yok, SİHA yapmışız da. Eeee? Bana katkısı?
    espresso, Motoseverrr ve Italian bunu beğendiler.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Bir iş yapıyor gibi önlükleri giymişler gören de sanacak Cern’de ki gibi hadron parçacık testi yapıyorlar, meğer pasaport basıyorlarmış.
    Italian, mattiadestro ve espresso bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bunlar yakında parada basar.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    çıldırıyorum

yerli ve milli şekilde postalayacağız sizi, suyunuz kaynadı.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ulkenin ic isleri bakani laf arasinda medyaya "hain ve fitneci" diyor...

Sebep? Yeni pasaportlarin fiyati yuksek olacak spekulasyonu yapmislar...

E peki ucuz mu olacak? Yanlis mi yazmislar? Soyle o zaman ne kadar olacagini, de ki "fiyat yuksek degil, bu kadar olacak." Bunu demeden "hain, fitneci" nedir...

Hayir, bir de bu haberlerin getirdigi ek is yuku uzerine "biz bunu da hallederiz"... E o zaman sorun nedir?

Yahu her sey bir yana "hain ve fitneci" nedir? "Dogru" vardir "yanlis" vardir... Ne bicim laflar, ne bicim bir uslup bu?
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar yakında parada basar.
    Çoktan bastık paraları Leyla'ya.

Hadi gene iyisiniz - 21 Eylül 2016

ATM seri numarası sıralı gıcır paralar veriyor! --> 13 Kasım 2021 - Eko Dünya, Gündem

espresso ve okanbagiscan bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ben ve oğullarım çifte vatandaş ( Bulgaristan, Türkiye eşim sadece Tür vatandaşı ) ..

Çocukların Bulgar nüfus ve pasaportlarının süresi dolmuş yenilenmeleri lazım. Dün gittik talep formu doldurma bir kaç saniye üç, beş çarpı işareti, ad soyad, harç yatırmak aynı memur kredi kartınız varsa hemen tahsil ediyor. Yoksa hemen bitişik kapı banka bir memur koymuş ona nakit ödüyorsunuz. Memurun hemen yanında fotoğraf kabini kendi fotoğraf çekiyor.

Kısacası tüm işlemler beş dakikadan az tutuyor.

Saat 13:20 de işlemimiz bitti sıkı durun 14:00 da gelin yeni nüfus kartınızı ve pasaportunuzu alın dediler. Dedikleri saatte hemen yanındaki memurdan teslim aldık.

Kısacası 5 dakika işlem süresi ve 40 dakika sonra da teslimat.

Haaaaa gitmeden önce Türk pasaportlarının da süresi bitmişti yenisini çıkarıp gidelim dedik. Onu mu bir ay bekledik.
    espresso bunu beğendi.

AB nin en fakir ülkesi, her zaman bir Türkler Bulgaristan'ı küçümsemişizdir. Böyle fakir Böyle açlar da falan da filanda.

Ama asıl aç onlar değil biziz.

Bakın şu anda pasaport defter ücreti 225,00 TL, Har(a)ç ise 1.478,30 TL dir, yani toplam maliyet vatandaş için 1.703,30 TL dir.

O fakir küçümsediğimiz Bulgaristan'da ise olay şu şekilde;
    Defter maliyeti 30 avro. 3 çeşit pasaport alma şekli var, başburduktan 30 gün sonra teslim alma, 3 gün sonra teslim alma ve sabah başvurup akşam teslim alma.
    başvurduktan sonra 30 gün sonra teslim alacaksan pasaportunu sadece 20 avro ödüyorsun ve bizdeki gibi haraç yok! şimdi diyeceksiniz devlete maliyeti 30 avro neden 20 avroya veriyor zararına diye? Şöyle 3 gün içinde teslima lacaksan 40 avro, sabah başvurup akşam teslim alacaksan 100 avro ödüyorsun. O yüzden o 30 günlük pasaporttan kaynaklı 10 avro zararı diğer teslim alma seçeneklerinden karşılıyorsun.

Yani diyor ki devler paran yoksa ucuza ben sana pasaport veririm ama acelesi olana da e bi zahmet sen de biraz yüksek öde ki dengeleyelim diyor.
    Ve bizdeki gibi yurt dışı çıkış haraç gibi saçma bişey yok.

Hükumet vatandaşını seviyor düşünüyor maşallah Yetmez ama EVET!!!

Not: birde 1.703,30 TL bayıldığımız yetmiyormuş gibi haftalarca hatta aylarca pasaport bekleyenler var çıkmıyor...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT25 2016
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AB nin en fakir ülkesi, her zaman bir Türkler Bulgaristan'ı küçümsemişizdir. Böyle fakir Böyle açlar da falan da filanda.

Ama asıl aç onlar değil biziz.

Bakın şu anda pasaport defter ücreti 225,00 TL, Har(a)ç ise 1.478,30 TL dir, yani toplam maliyet vatandaş için 1.703,30 TL dir.

O fakir küçümsediğimiz Bulgaristan'da ise olay şu şekilde;
    Defter maliyeti 30 avro. 3 çeşit pasaport alma şekli var, başburduktan 30 gün sonra teslim alma, 3 gün sonra teslim alma ve sabah başvurup akşam teslim alma.
    başvurduktan sonra 30 gün sonra teslim alacaksan pasaportunu sadece 20 avro ödüyorsun ve bizdeki gibi haraç yok! şimdi diyeceksiniz devlete maliyeti 30 avro neden 20 avroya veriyor zararına diye? Şöyle 3 gün içinde teslima lacaksan 40 avro, sabah başvurup akşam teslim alacaksan 100 avro ödüyorsun. O yüzden o 30 günlük pasaporttan kaynaklı 10 avro zararı diğer teslim alma seçeneklerinden karşılıyorsun.

Yani diyor ki devler paran yoksa ucuza ben sana pasaport veririm ama acelesi olana da e bi zahmet sen de biraz yüksek öde ki dengeleyelim diyor.
    Ve bizdeki gibi yurt dışı çıkış haraç gibi saçma bişey yok.

Hükumet vatandaşını seviyor düşünüyor maşallah Yetmez ama EVET!!!

Not: birde 1.703,30 TL bayıldığımız yetmiyormuş gibi haftalarca hatta aylarca pasaport bekleyenler var çıkmıyor...
    pasaportu çıkarsan ne olacak vize çıkmıyor ki? almanya'nın %5 vize reddetme oranı %20'ye gelmiş.

şirket ortağı amcam vize alamadı şaka gibi. bitirdiler ülkeyi.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ve oğullarım çifte vatandaş ( Bulgaristan, Türkiye eşim sadece Tür vatandaşı ) ..

Çocukların Bulgar nüfus ve pasaportlarının süresi dolmuş yenilenmeleri lazım. Dün gittik talep formu doldurma bir kaç saniye üç, beş çarpı işareti, ad soyad, harç yatırmak aynı memur kredi kartınız varsa hemen tahsil ediyor. Yoksa hemen bitişik kapı banka bir memur koymuş ona nakit ödüyorsunuz. Memurun hemen yanında fotoğraf kabini kendi fotoğraf çekiyor.

Kısacası tüm işlemler beş dakikadan az tutuyor.

Saat 13:20 de işlemimiz bitti sıkı durun 14:00 da gelin yeni nüfus kartınızı ve pasaportunuzu alın dediler. Dedikleri saatte hemen yanındaki memurdan teslim aldık.

Kısacası 5 dakika işlem süresi ve 40 dakika sonra da teslimat.

Haaaaa gitmeden önce Türk pasaportlarının da süresi bitmişti yenisini çıkarıp gidelim dedik. Onu mu bir ay bekledik.
    Abi Konsolosluktan uzatabilirdin (randevu bulmak biraz sıkıntı ve uzun sürüyor çıkması), ayrıca bilmiyorsan eşine Schnegen vizesi ücretsiz alabilirsin, bazı ülkeler TR deki evlilik kaydınınızı kabul ederken bazıları BG den de evlilik kaydınız olmasını istiyor, TR de ki evliliğinizi BG de kaydettirebilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

Alıntı mattiadestro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pasaportu çıkarsan ne olacak vize çıkmıyor ki? almanya'nın %5 vize reddetme oranı %20'ye gelmiş.

şirket ortağı amcam vize alamadı şaka gibi. bitirdiler ülkeyi.
    Ya o ayrı rezillik zaten, ama TR nin direk müdahalesi yok burda dolaylı olarak suçlu, Ama saçma sapan pasaport ücretleri, yurt dışı çıkış haracı gibi dünyada olmayan vatandaşı sömürme yöntemlerinden direk hükumet sorumlu.
    espresso bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gri listede olan bir ülkeyiz.
    stubborn bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Ama pasaportu kendimiz üretiyoruz. Hem de dünyanın en güvenli pasaportu. Malum, Amerikalısı, Almanı Türkiye'ye kaçmak için habire sahte pasaport hazırlıyor. Güneydoğuda pasaporta da gerek yok. Elini kolunu sallayan sınırın bu tarafına geçiyor.
    stubborn bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birde 1.703,30 TL bayıldığımız yetmiyormuş gibi haftalarca hatta aylarca pasaport bekleyenler var çıkmıyor...
    Deveden bir farkımız yok. Her yanımız eğri. 5 Ağustos tarihinde (3.315+400+200)3.915 TL har(a)ç ödediğim silah ruhsatım halen basılıp teslim edilmedi.
    İşin komiği otuz sene önce, ben daha o tükanda çırak iken aynı ruhsatı üç günde düzenleyebiliyordum. O üç günün iki günü de büyükbaşların ıslak imzasını beklerken geçiyordu. Şimdi imzayı ıslatmıyorlar bile.
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Abi Konsolosluktan uzatabilirdin (randevu bulmak biraz sıkıntı ve uzun sürüyor çıkması), ayrıca bilmiyorsan eşine Schnegen vizesi ücretsiz alabilirsin, bazı ülkeler TR deki evlilik kaydınınızı kabul ederken bazıları BG den de evlilik kaydınız olmasını istiyor, TR de ki evliliğinizi BG de kaydettirebilirsiniz.[COLOR="Silver"]
    Konsolosluktan uzatmak biraz zahmetli oluyor onları da kendimize benzetmişiz Biz o zahmeti göze alamadık hem çocuklarla bir gezi yapma fırsatı oldu.

Eşim için ücretsiz schengen vizesini bilmiyordum. Teşekkür ederim bir bakacağım. Varsa hazır bilgi paylaşırsan sevinirim.

Not: Bir önceki yazında verdiğin Bulgaristan pasaport ücretleri euro değil leva olacak. 1 euro yaklaşık 2 leva yani o şekilde yazarsan iki kat fazla ücret oluyor. Hızlı olan 200 leva yada 100 euro o doğru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski pasaportlar yerli ve milli değil miydi? Eski pasaportlarımızı Almanya mı basıyordu? İngiltere mi basıyordu? Horozdan türediklerine inanan denyo Fransa mı basıyordu?

2018 seçimlerine kadar İstanbul, Beşiktaş'ta basılıyordu. CeHaPe seçimleri kazanınca paydos dendi.
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    2018'de gavura geçmiş işte. Şimdi tekrar yerli ve milli oldu. Pasaport Destanı.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Burada $130. Yenilemeler mektupla yapılabiliyor. Artık yeni bir pilot uygulama başlatmışlar, fotoğraf falan yükleyip internet üzerinden de yapılıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

Bu arada, bazı belediyelerimizin uyduruk sebeplerle gri hizmet pasaportu basıp insanları yurt dışına kaçırmaya aracılık etmiş olduğunu unutmayalım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler