Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Almanya'dan gelen sucuklarinin Turkiye'deki sucuklardan guzel olmasi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cb250r
    Ilginc bir konu biliyorum

Yillardir akrabalarimin Almanyadan getirdigi sucuklari yerken farkettigim durum. Oncelikle sucuk gurusu degilim tabiki.

Piyasada bulunan sahin, coskun, cumhuriyet, polonez, apikoglu, pinar ivir zivir butun sucuklari denedim. Fena degiller tabiki. Lakin bu alamanyadan gelen sucuk off aman yarabbim bu nedir boyle?

Bikere cok az yagli. Bizim sucuklar gibi 250gram pisirince tavada bi cay bardagi yag birakmyor. Ayrica sahici bir et tadi geliyor agiza resmen. Bu durum salam ve sosislerde de ayni.

Velhasil herseyin dandigini tukettigimiz gibi, sucugun da dandigini tuketiyoruz.

Ayrica "kaliteli sucuk yagli olur" lafini ortaya atanin da yatacak yeri yok. yuzde 35 yuzde 40 yag nedir amk.

cok canim sıkkın cok..
    espresso, killingroad ve levend84 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık yok
    Böyle bir durum var, haklısınız. Yurtdışında özellikle Güney Amerika ve Avrupa daki et kalitesi bizdekinden çok ama çok daha iyi. Sadece Rusya ve Ukrayna çok tırt. Isıl işlem çok kötü bir şey.
    Özellikle bir tavuksever olarak, Kazakistan Özbekistan Pakistan daki tavuklar harika ötesi.
    Tek itirazım kaliteli sucuk evet yağlı olur Akyazı Hendek yaylalarına gelenler, Çökekler Köyüne uğrayıp hakiki manda sucuğu alsınlar. Türkiye de aslında var kaliteli et, aramak bulmak lazım.
    Mr.wind, espresso ve F54 bunu beğendiler.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Market sucukları her zaman tırttır. Biz senede bir 10 kg kıyma alır kendimiz yaparız market sucukları gelir bizim sucukların elinden öper :D Ben iyice bekletirim beton olur sucuk miss miss :D Kasaplar desen kelle eti karıştırır :D Kendiniz yapın. Pahalı olur elbette ama ne yediğinizi bilir kendi ağzınızın tadıyla yersiniz :D
    Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sucuğun iyisi kararır ve dolapta vakumlu saklanmaz ise küflenir diye biliyorum. Kararmayan ve (uygun olmayan koşullarda durduğunda) küflenmeye sucuk içinde kanserojen Sodyum Nitrit E250 vardır. İşlenmiş etleri mümkünse hiç ya da çok az tüketin...
    Mr.wind, espresso, hasmet ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    250r
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sucuğun iyisi kararır ve dolapta vakumlu saklanmaz ise küflenir diye biliyorum. Kararmayan ve (uygun olmayan koşullarda durduğunda) küflenmeye sucuk içinde kanserojen Sodyum Nitrit E250 vardır. İşlenmiş etleri mümkünse hiç ya da çok az tüketin...
    Ben genelde kasaptan, kasap sucuğu alıyorum. Kendi imalatı.
    Zarın beyazlaştığını gördüm ama içinde herhangi bir küflenme görmedim şimdiye kadar.
    Bundan sonra ben de mi evde yapmayı denesem acaba ?
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilginc bir konu biliyorum

Yillardir akrabalarimin Almanyadan getirdigi sucuklari yerken farkettigim durum. Oncelikle sucuk gurusu degilim tabiki.

Piyasada bulunan sahin, coskun, cumhuriyet, polonez, apikoglu, pinar ivir zivir butun sucuklari denedim. Fena degiller tabiki. Lakin bu alamanyadan gelen sucuk off aman yarabbim bu nedir boyle?

Bikere cok az yagli. Bizim sucuklar gibi 250gram pisirince tavada bi cay bardagi yag birakmyor. Ayrica sahici bir et tadi geliyor agiza resmen. Bu durum salam ve sosislerde de ayni.

Velhasil herseyin dandigini tukettigimiz gibi, sucugun da dandigini tuketiyoruz.

Ayrica "kaliteli sucuk yagli olur" lafini ortaya atanin da yatacak yeri yok. yuzde 35 yuzde 40 yag nedir amk.

cok canim sıkkın cok..
    Ahshaga ,ya moruk almanin turklerden daha kotu yapabilecegi bir sey olabilir mi ?

Ustun irk adamlar tabiki sucugu da daha iyi olacak.

Ya bi de eksi de balikesir in yanturali sucugunu cok ovmusler gittim yerel bir marketten sucugu aldim hic te oyle abartilacak bir sey gorenedim ben.

Ama sonra farkettim ki iki tane yanturali sucuk var.Biri ahmet yanturali galiba,digeri duz yanturali olabilir.

Hangisi guzel bunun bilen var mi ?

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Market sucukları her zaman tırttır. Biz senede bir 10 kg kıyma alır kendimiz yaparız market sucukları gelir bizim sucukların elinden öper :D Ben iyice bekletirim beton olur sucuk miss miss :D Kasaplar desen kelle eti karıştırır :D Kendiniz yapın. Pahalı olur elbette ama ne yediğinizi bilir kendi ağzınızın tadıyla yersiniz :D
    Kasap bir tanidik acliktan olsem kasap sucugu yemem dediginden beri kasap sucugu yemedim acikcasi. Ben bu kendin yapma isini bi arastirayim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:37 ----------

Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahshaga ,ya moruk almanin turklerden daha kotu yapabilecegi bir sey olabilir mi ?

Ya bi de eksi de balikesir in yanturali sucugunu cok ovmusler gittim yerel bir marketten sucugu aldim hic te oyle abartilacak bir sey gorenedim ben.

Ama sonra farkettim ki iki tane yanturali sucuk var.Biri ahmet yanturali galiba,digeri duz yanturali olabilir.

Yanturali soyismi dolandirici soyismine benziyor gibi geldi bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

Alıntı Gouranga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir durum var, haklısınız. Yurtdışında özellikle Güney Amerika ve Avrupa daki et kalitesi bizdekinden çok ama çok daha iyi. Sadece Rusya ve Ukrayna çok tırt. Isıl işlem çok kötü bir şey.
    Özellikle bir tavuksever olarak, Kazakistan Özbekistan Pakistan daki tavuklar harika ötesi.
    Tek itirazım kaliteli sucuk evet yağlı olur Akyazı Hendek yaylalarına gelenler, Çökekler Köyüne uğrayıp hakiki manda sucuğu alsınlar. Türkiye de aslında var kaliteli et, aramak bulmak lazım.
    Evet bazi yoresel urunler cok guzel oluyor. Bazen kayseriden ev yapimi sucuk geliyor oda fena degil. Ama yok bu Alaman sucuklarinin yerini alabilecek sucuk yemedim daha.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Havaalanına giden köy yolundaki Dursunköy'deki kasabın sucuğu güzel. Zaten tek kasap var, direkt görürsün.

Walla ben bu yemek işinde gözümün görmediğine gönül katlanır, karnım doyuyorsa bir problem yoktur mantığı ile yaklaşıyorum.
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alaman sucuğuna schwein fat katıyor olmasınlar yağ oranını tutturmak için bak o zaman olur :D
    espresso bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Muz yağı vardır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Domuz pirzolasinin da cok guzel oldugunu soyliyolar ama yemem.domuzdaki bir madde erkek beynindeki esini kiskanma bolgesini etkiliyormus.

Adamlarin gavatligi burdan geliyor yani.Bilimsel bir gercek.
    oldcockroach bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Domuz pirzolasinin da cok guzel oldugunu soyliyolar ama yemem.domuzdaki bir madde erkek beynindeki esini kiskanma bolgesini etkiliyormus.

Adamlarin gavatligi burdan geliyor yani.Bilimsel bir gercek.
    Haklısın bak bizim burada bir erkek var yaban domuzu yiyip karısını apartmanın kapıcısına bir şişe şarap ve az bir miktar nakite kiralıyor. Bilimsel gözlem :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:21 ----------

Sucuk yazdık, et yazdık google hemen et reklamı çıkarmaya başladı :D Google bekarım ben buna uygun reklam ver artık :D
    ❤️Honda❤️ bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Algidanın bile yurt dışı dondurması ile buradaki dondurması arasında süt oranı farklı görseller paylaşıyorlardı.Biz fakir olduğumuzdan adamlar satış yapabilmek için önce kaliteden sonra gramajdan çalıyorlar.
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bizim millet sözde süper kalite, özde çöp gibi yaşadığı için normal bu tezatlık.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT

Balıkesir'deki Yanturalı sucuklarının markasının sahibi kardeşler anlaşamayıp ayrılınca eskidne beri devam eden imalathaneyi işleten kardeş yanturalı markasını diğer kardeşi tescil ettirdiği için kullanamıyormuş, Vedatbey Sucukları adı ile devam ediyormuş yani eski yanturalı. Dİğer kardeş de yanturalı markası ile üretime devam ediyormuş ama sucuk konusunda fikrine güvendiğim tanıdıklar vedatbey sucuklarını tavsiye ediyor.

Ben Trakya sucuğu seviyorum, köylerde kasaplarda yapılanlar. Çatalca'nın köylerindeki kasaplar güzel, ara sıra oralara gidip alıyorum.

Bir de Boşnak'ların isli sucuğu var o d açok güzel, biranın yeninda çiğ çiğ dilimlyince biraz da kuru et nefis gidiyor. Onun güzel yapan kasabı da Cyan arkadaş sağolsun göstermişti, uzak gibi ama hadi yol yapmış oluruz gidelim demiştim. şimdi fırsat buldukça o kasaptan kuru et ve boşnak usulu sucuk almaya gidiyorum.

Çok eskidne İzmir'in bir köyünde yaşarken komşum teknesinin mazor depolarını doldurmak için yılda bir sisam adasına gidip gelirdi. 10 ton depo olunca o zamanlar mazot Türkiyede daha pahalıydı, denizde özgürce gidebilen bir araç için de karşıkı adaya gidip gelmek normal bir şey tabi, gitmişken kocaman dev gibi neredeyse 2 kilo getirecek bir salam getirmişti bana hediye olarak. Nefisti. Sucuk salam sosis gibi şeyleri avrupalılar biliyor güzel yapmayı.

Marketlerde satılan fabrikasyon markaları hiç saymıyorum zaten. Kendiniz yapabiliyorsanız sucuk yapın, yapamıyorsanız köylerden kasabalardan küçük kasaplardan alın, ipte gölge bir yere asıp bir ay kadar bekletirseniz kurur, daha da nefis olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

Alıntı Gouranga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güney amerika'da et yemeyince aç kalınıyormuş. Vejeteryan bir arkadaşım Arjantin'e göç etmişti, 10 yıldır falan orada yaşıyor. ilk gittiğinde instagramdan mangal başında fotolarını görünce hayrola sen et yemezdin demiştim. Burada et dışında yiyecek bulmak çok zor ve pahalı, yiyorum artık demişti. Sonradan restoran da işletmeye başladı, kebap falan yapıyordu orada.
    ❤️Honda❤️, Cyan, Mr.wind ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    yurtdışı seyahatlerimde illa ki markete girer, yumurtanın içine doğrayabileceğim bir et şarküteri ürünü alırım. daha bir tane lezzetlisine rastlamadım. hele ki ukrayna'da bir sucuk almıştım, görüntüsü tam tokat bez sucuğu :D ama gel gelelim tadına, koca sucuğu yiyemeden salladım çöpe. birde piştikten sonra çok ağır kokuyorlar. güzel memkeletimizin şarküteri ürünlerine kurban olayım valla. ama yalan yok domuz pastırmasının tadı hakikaten güzel oluyor lakin o da o kadar yağlı ki o kadar incecik şeyden bu kadar yağ nasıl çıkıyor diyorsun.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurtdışı seyahatlerimde illa ki markete girer, yumurtanın içine doğrayabileceğim bir et şarküteri ürünü alırım. daha bir tane lezzetlisine rastlamadım. hele ki ukrayna'da bir sucuk almıştım, görüntüsü tam tokat bez sucuğu :D ama gel gelelim tadına, koca sucuğu yiyemeden salladım çöpe. birde piştikten sonra çok ağır kokuyorlar. güzel memkeletimizin şarküteri ürünlerine kurban olayım valla. ama yalan yok domuz pastırmasının tadı hakikaten güzel oluyor lakin o da o kadar yağlı ki o kadar incecik şeyden bu kadar yağ nasıl çıkıyor diyorsun.
    Belki pişirdiğiniz için kötü olmuştur. Bizdekinin aksine dışarıdaki sucuk görünümlü salamlar pişirilmez. Tabi ki bu tamamen bir alışkanlık ve ağız tadı meselesi, "bence" bizim memlekette şu aşağıdakilerle kapışacak bir ürün yok maalesef: (Bu küçük bir seçki daha ne ürünler var neler, mesela orijinal mortadella ve jambona bayılırım...)

espresso, okanbagiscan, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki pişirdiğiniz için kötü olmuştur. Bizdekinin aksine dışarıdaki sucuk görünümlü salamlar pişirilmez. Tabi ki bu tamamen bir alışkanlık ve ağız tadı meselesi, "bence" bizim memlekette şu aşağıdakilerle kapışacak bir ürün yok maalesef: (Bu küçük bir seçki daha ne ürünler var neler, mesela orijinal mortadella ve jambona bayılırım...)

https://www.volpifoods.com/wp-conten...-1600x1000.jpg
    Yaa, fena özendim şimdi.
    İlk fırsatta bir Bayrampaşa turu yapmam lazım. Böyle sucuklar salamlar bulamıyoruz en azından boşnak sucuğu alayım, haftasonu biranın yanında yerim dilim dilim.
    Cyan ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa, fena özendim şimdi.
    İlk fırsatta bir Bayrampaşa turu yapmam lazım. Böyle sucuklar salamlar bulamıyoruz en azından boşnak sucuğu alayım, haftasonu biranın yanında yerim dilim dilim.
    Gideceğin zaman haberim olsun ben de katılırım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa, fena özendim şimdi.
    Yillar once Bayrampasali bi arkadasim vardi Alican. Kanadaya gitmek istiyordu ve ielts sinavina hazirliyordum Alicani.

Bigun gittim, dedi ki Bosna dan kuru et geldi yermiyiz. Dedim yeriz. 2 bira actik ders bitene kadar 1 kilo eti yedik
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)