Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Almanya'dan gelen sucuklarinin Turkiye'deki sucuklardan guzel olmasi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık yok
    Türkiye önemli bir domuz eti üreticisi. Yapılan ihracata ve turistik bölgelerdeki tüketime bakınca, tüketimin çok ama çok üstünde üretimimiz var.
    Sucuk sosis analizlerinde hep çıkıyor, ama isimler açıklanmıyor. Gıda üreticileri jelatinleri ve kemikleri kullanıyor ama isimleri açıklanmıyor.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Gouranga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye önemli bir domuz eti üreticisi. Yapılan ihracata ve turistik bölgelerdeki tüketime bakınca, tüketimin çok ama çok üstünde üretimimiz var.
    Sucuk sosis analizlerinde hep çıkıyor, ama isimler açıklanmıyor. Gıda üreticileri jelatinleri ve kemikleri kullanıyor ama isimleri açıklanmıyor.
    İstanbul Gaziosmanpaşa'da büyük bir domuz çiftliği olduğunu duyunca çok şaşırmıştım. Muhtemelen yediğimiz birçok şarküteri ürününün içinde domuz eti var.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Domuz eti denildiği gibi lezzetliyse, ve birçok şarküteri ürününde domuz varsa, nasıl beceriyorlar lezzeti yok etmeyi?
    espresso ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Domuz eti denildiği gibi lezzetliyse, ve birçok şarküteri ürününde domuz varsa, nasıl beceriyorlar lezzeti yok etmeyi?
    Ahah cok mantikli bir soru. Hadi ateistler bunu da cevaplayin

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    İçine dana eti katınca tadı bozuluyordur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Amma domuz ovdunuz ya

Alin size domuzlu bir parca,bu da cok lezizdir.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olm bende domuz eti yemem. Suana kadar hic yemedim. Gerci kim bilir ne etleri yedik bu ulkede orasi da ayri bir konu
    Ben her türlü hayvanı usulune uygun hazırlanıp/pişirildiyse yerim. Birileri yiyorsa zehirli değildir o zaman yenir benim et konsunda görüşüm budur. Afrika'ya gitsem mesela çekirge kızartması bile yerim sırf denemiş olmak için, belki severim belki sevmem ama denerim en azından.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Super olur gidelim. "Gercek sucugun pesinde" isimli bi tur duzenleyelim
    Bu cumartesi öğleden sonra fırsatım olacak gibi görünüyor. Şu an kadıköydeyim ama arabaylayım burada, eve arabayla dönüp sonra metrobüsle tekrar kadıköye dönüp otoparktan motorumu alıp bir daha eve gitmem lazım, motoru eve getirirsem cumartesi fısatım olur.
    Bayrampaşa'dan kuru et ve sucuk alıcam, kesin zam gelmiştir ama 2-3 ayda bir alınca olsun o kadar diyorum.

Bu arada bizim Cyan ile kuru et ve sucuk aldığımız yerin Trakya'da kendi dana çiftliği varmış, yani domuz eti değilmiş. Eklemiş olayım.
    Mr.wind bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Gouranga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir durum var, haklısınız. Yurtdışında özellikle Güney Amerika ve Avrupa daki et kalitesi bizdekinden çok ama çok daha iyi. Sadece Rusya ve Ukrayna çok tırt. Isıl işlem çok kötü bir şey.
    Özellikle bir tavuksever olarak, Kazakistan Özbekistan Pakistan daki tavuklar harika ötesi.
    Tek itirazım kaliteli sucuk evet yağlı olur Akyazı Hendek yaylalarına gelenler, Çökekler Köyüne uğrayıp hakiki manda sucuğu alsınlar. Türkiye de aslında var kaliteli et, aramak bulmak lazım.
    sucuğun iyisi manda veya tosun dan değil beygirden yapılır
    manda sucuğu çökeklerde değil çatalköprü de olur halen daha yapanlar var
    Gouranga bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben her türlü hayvanı usulune uygun hazırlanıp/pişirildiyse yerim. Birileri yiyorsa zehirli değildir o zaman yenir benim et konsunda görüşüm budur. Afrika'ya gitsem mesela çekirge kızartması bile yerim sırf denemiş olmak için, belki severim belki sevmem ama denerim en azından.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Bu cumartesi öğleden sonra fırsatım olacak gibi görünüyor. Şu an kadıköydeyim ama arabaylayım burada, eve arabayla dönüp sonra metrobüsle tekrar kadıköye dönüp otoparktan motorumu alıp bir daha eve gitmem lazım, motoru eve getirirsem cumartesi fısatım olur.
    Bayrampaşa'dan kuru et ve sucuk alıcam, kesin zam gelmiştir ama 2-3 ayda bir alınca olsun o kadar diyorum.

Bu arada bizim Cyan ile kuru et ve sucuk aldığımız yerin Trakya'da kendi dana çiftliği varmış, yani domuz eti değilmiş. Eklemiş olayım.
    espresso hocam cumartesi Bakirkoyde dersim olmaz ise, mutlaka geliyorum tamamdir
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık yok
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sucuğun iyisi manda veya tosun dan değil beygirden yapılır
    manda sucuğu çökeklerde değil çatalköprü de olur halen daha yapanlar var
    Doğru orada da iyi bir sucukçu vardı bakkaldaki sucuklar gayet iyiydi
    F54 bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Herhangi bir bulgaristan göçmeni marketine gidin lukanka isteyin tütsülü yağlı sucuk nasıl olur görün
    espresso ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herhangi bir bulgaristan göçmeni marketine gidin lukanka isteyin tütsülü yağlı sucuk nasıl olur görün
    Yukarıd abenim bahsettiğim sucuk da boşnak kasabından tütsülü yağlı sucuk. Nefis oluyor.
    Balkanlarda biliyorlar bu işi. Hepsini dolaşıp her yerinde sucuk köfte falan yemek lazım.
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Yukarıd abenim bahsettiğim sucuk da boşnak kasabından tütsülü yağlı sucuk. Nefis oluyor.
    Balkanlarda biliyorlar bu işi. Hepsini dolaşıp her yerinde sucuk köfte falan yemek lazım.
    Hocam maşallah yürüyen gurmesin sen. Hiçbir zaman meşhur olan yemek için gidip, yol yapıp, döneyim mantığına giremiyorum ben. Benzinlikte sandviç bulsam yerim
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ahah cok mantikli bir soru. Hadi ateistler bunu da cevaplayin
    Olur :D
    Domuz etinin her türlüsü o kadar baskın bir tada sahip değil. Dana etini düşünün, birbiriyle alakası olmayan tadda lezzette bir çok eti var dananın.
    Domuz eti tadı olarak genelde bahsedilen şey domuz sosisinin tadı, onun da bir sürü çeşidi var. Ama misal domuzdan öyle steak'ler var ki, dana eti zannedip yer insan.

-
    Ben zamanında bir et üreticisinde çalışandan "domuz ürünü kullanılmadan sosis denilen şeyi yapmak mümkün değil" yorumu duymuştum. Pek inandırıcı gelmemişti ama, yazayım dedim.
    Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur :D
    Domuz etinin her türlüsü o kadar baskın bir tada sahip değil. Dana etini düşünün, birbiriyle alakası olmayan tadda lezzette bir çok eti var dananın.
    Domuz eti tadı olarak genelde bahsedilen şey domuz sosisinin tadı, onun da bir sürü çeşidi var. Ama misal domuzdan öyle steak'ler var ki, dana eti zannedip yer insan.

-
    Ben zamanında bir et üreticisinde çalışandan "domuz ürünü kullanılmadan sosis denilen şeyi yapmak mümkün değil" yorumu duymuştum. Pek inandırıcı gelmemişti ama, yazayım dedim.
    Ahah buda cok mantinkili hocam saol
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam maşallah yürüyen gurmesin sen. Hiçbir zaman meşhur olan yemek için gidip, yol yapıp, döneyim mantığına giremiyorum ben. Benzinlikte sandviç bulsam yerim
    Gurmelikle işim yoktur aslında. Yani gençliğimin 7 yılı yatılı okulda geçtiği için önüme konan her yemeği yerim. Köfte, kebap, sucuk, kokoreç falan severim o kadar.
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Gurmelikle işim yoktur aslında. Yani gençliğimin 7 yılı yatılı okulda geçtiği için önüme konan her yemeği yerim. Köfte, kebap, sucuk, kokoreç falan severim o kadar.
    Kokoreç dedin beni can evimden vurdun. Senelerdir yemiyorum walla. Bakayım yemeksepetinde varsa sipariş edeyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

Kokoreççi yokmuş
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kokoreç dedin beni can evimden vurdun. Senelerdir yemiyorum walla. Bakayım yemeksepetinde varsa sipariş edeyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

Kokoreççi yokmuş
    Yaa, eskiden kokoreç ve bira en ucuz şeylerdi, şimdi yarım ekmek kokoreç en son 1 ay önce aldığımda 55 liraydı. Kokoreç 55 lira olunca o kadar para vereceksem döner yerim köfte yerim diyorum hep kokoreç kalıyor. aslında çok severim.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Gerçek döneri 55 liraya bulamazsınız. Saman döneri o piyasadakiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    "Avrupa'da hayvan şoklanarak öldürülüyor, Türkiyedeki gibi kanı akıtılarak kesilmediği için kan hayvanın içinde kalıyor ve eti lezzetsiz oluyor" diye bir düşünce var. Bu doğru mudur?
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)