Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Polis park halindeki motoru çalıştırtabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba. Arkadaş ana yolda gazlayıp petrole tuvalete giriyor, çıktığında polisleri motorun başında görüyor. Gazlayan sen miydin, o ses çıkaran motor bu mu gibisinden bir şey söyleyip çalıştırmasını istiyorlar. Arkadaş karşı koyuyor ama seni ters kelepçe yapıp tutuklarım bak gibisinden tehditlerle ve zorbalıkla motoru arkadaşa çalıştırtıyorlar. Ardından ceza yazıp bağlıyorlar.
    Arkadaş gerekli yerlere şikayetlerini yaptı ama benim sormak istediğim iki gün sonra bizim de başımıza böyle bir şey gelirse nasıl davranmalıyız? Polisin böyle bir yetkisi var mı, Haklarımız nelerdir bunları öğrenmek istiyorum internette pek bir şey bulamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Muz cumhuriyetinde her şey mümkün

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben daha genç iken, jandarma motorumu almak istedi. Nedeni ise çevirme olduğunu gördüm, çevirmeye girmedim. Yol gidiş gelişti o zamanlar. Geri döndüm. Beni kocaman motoruyla kovaladı. 150 cc motorla nereye kadar kaçabilirdimki. Motoru almak istedi. Anahtarı kaldırıp çalıların içine fırlattım. Motoru alamadılar, çekicide çağıramadılar. O zamanlar alo dediğinde gelecek çekici pek yoktu. Tutanak tuttular. Mahkeme bana 750-tl idari para cezası kesti tam 10 yıl sonra. O cezayı ödedim. Yani demem şuki, en az alabileceğiniz zarar kadar olsun davranışlarınız. Jandarmanında çevirmeyi bırakıp beni kovalama yetkisi yoktu ama yaptılar. Oysaki çevirmeye çok uzaktım. Nasıl gördün, aklına nerden geldi beni takip etmek. Demek o sıra canları sıkılmış. Az ekşın yapalım demişlerdir.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jandarmanında çevirmeyi bırakıp beni kovalama yetkisi yoktu ama yaptılar. Oysaki çevirmeye çok uzaktım. Nasıl gördün, aklına nerden geldi beni takip etmek. Demek o sıra canları sıkılmış. Az ekşın yapalım demişlerdir.
    İnsanlarla uğraşmak dert.

Jandarma uygulama yaparken geri dönüp kaçan birini görüp peşine düşüyor yine de milletin gözünde suçlu oluyor.

Kovalamasa bu seferde salla başı al maaşı pozisyonuna düşüyor.
    M.balibey, DickName ve fatih.met bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ters kelepçe yapsa ne olacak? Karakola götürüp ifadesini alacak. Öte yandan, motor bağlama sebebi ne? Motordan ses çıkması gürültüyü yapanın o olduğunu mu gösteriyor? Patlak egzozla ortalığı inleten Şahin yerine 3 dk sonra oradan geçen Ferrari'ye mi ceza yazacaklar? Kanıtsız ceza olmaz. İtiraz etsin arkadaşınız.
    killingroad ve Shrieker bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sokak arasinda gazlayan o.clarini kac defa sikayet ettim bir bok oldugu yok.

Ama sikayet üzerine gszlayan yavsagi polis bulsa insanlari rahatsiz eden o.c sen miydin calistir sunu dese motorcu ne yapmali ?

Bence karsi cikmali ve seni adana ya surdururum.diye tehdit etmeli.polis geri vites yapacaktir,kesin bilgi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sokak arasinda gazlayan o.clarini kac defa sikayet ettim bir bok oldugu yok.

Ama sikayet üzerine gszlayan yavsagi polis bulsa insanlari rahatsiz eden o.c sen miydin calistir sunu dese motorcu ne yapmali ?

Bence karsi cikmali ve seni adana ya surdururum.diye tehdit etmeli.polis geri vites yapacaktir,kesin bilgi.
    Polisin motoru çalıştırmaya zorlaması yanlış olmuş. Olması gereken ''niye insanları rahatsız ediyorsun a.q mun çocuğu diyerek egzosu o y.vşağın ardına sokmalıydı. 125/250cc açık egzosla gezen ebeveyni belli olmayan yaşam formları kesinlikle polise diklenmeli hatta ve hatta bıçak çekerek kendilerini savunmalıdır.
    ❤️Honda❤️ bunu beğendi.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlarla uğraşmak dert.

Jandarma uygulama yaparken geri dönüp kaçan birini görüp peşine düşüyor yine de milletin gözünde suçlu oluyor.

Kovalamasa bu seferde salla başı al maaşı pozisyonuna düşüyor.
    Geçmişte gençlik yıllarında yapılmış birşey. Çokda kasmamak lazım muhterem. Ayrıca Yasak, yapamassın. Kafana göre adam kovalayamassın... Genelde salla başı al maaşıdır. Görevini yapan binde on memuru tenzih ederim. Yüksek oranda millet memur tayfasından memnun değil.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmişte gençlik yıllarında yapılmış birşey. Çokda kasmamak lazım muhterem. Ayrıca Yasak, yapamassın. Kafana göre adam kovalayamassın... Genelde salla başı al maaşıdır. Görevini yapan binde on memuru tenzih ederim. Yüksek oranda millet memur tayfasından memnun değil.
    Uygulamayı yapan Jandarma olduğuna göre bölgenin asayişinden de sorumlu demektir. Kendisini görüp kaçan/kaçmaya çalışanı kovalamayacak da ne yapacak? Niye kaçtınız? Demek ki suçlusunuz. Suçlunun peşinden gitmek görevi değil midir kolluk kuvvetlerinin? Ya ehliyetiniz yoktu ya da başka bir şey. Sonuçta suçlu iken yüzeye çıkmak sadece sıvı yağ gruplarına mahsustur
    M.balibey, DickName ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Polisin motoru çalıştır bakıcaz demeye hakkı vardır burda ters bir şey yok.. arabalardada özellikle warex olduğunu şüphelendikleri araçları çalıştır gaz ver diyorlar..

Burda anlamadığım arkadaş niye yok çalıştırmam falan demiş çalıştırır dı polisler o motor değilmiş tamam der giderlerdi mevzu bu kadar uzamazdı…

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ters kelepçe yapsa ne olacak? Karakola götürüp ifadesini alacak. Öte yandan, motor bağlama sebebi ne? Motordan ses çıkması gürültüyü yapanın o olduğunu mu gösteriyor? Patlak egzozla ortalığı inleten Şahin yerine 3 dk sonra oradan geçen Ferrari'ye mi ceza yazacaklar? Kanıtsız ceza olmaz. İtiraz etsin arkadaşınız.
    Arkadaş A ehliyetini daha yeni aldı 20 yaşında. Ehliyetle beraber cc yükseltmişti. Ehliyeti de motoru da yeni. Genç olduğu, ses çıkartmadığı için ezdiler muhtemelen. Bayiden egzozun orijinal aksesuar ve ses değerlerinin kanuna uygun olduğuna dair kaşeli imzalı belgeyi çoktan aldı zaten. Egzoz cezası iptal olur da polisin yaptığı muameleye anlam veremiyoruz. Nasıl korkuttularsa ilk başta Polisleri şikayet etmek istemedi. Şehir eşkiyalarını polis yaparlarsa daha çok böyle olay yaşanır.

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygulamayı yapan Jandarma olduğuna göre bölgenin asayişinden de sorumlu demektir. Kendisini görüp kaçan/kaçmaya çalışanı kovalamayacak da ne yapacak? Niye kaçtınız? Demek ki suçlusunuz. Suçlunun peşinden gitmek görevi değil midir kolluk kuvvetlerinin? Ya ehliyetiniz yoktu ya da başka bir şey. Sonuçta suçlu iken yüzeye çıkmak sadece sıvı yağ gruplarına mahsustur
    Birde sana...
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisin motoru çalıştır bakıcaz demeye hakkı vardır burda ters bir şey yok.. arabalardada özellikle warex olduğunu şüphelendikleri araçları çalıştır gaz ver diyorlar..

Burda anlamadığım arkadaş niye yok çalıştırmam falan demiş çalıştırır dı polisler o motor değilmiş tamam der giderlerdi mevzu bu kadar uzamazdı…
    Hakkı vardır derken neye dayanarak bunu söylüyorsun? Hangi kanunda hangi maddede geçiyor?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakkı vardır derken neye dayanarak bunu söylüyorsun? Hangi kanunda hangi maddede geçiyor?
    Polis arkadaşa motorunu çalıştır egzos varmı yokmu bakıcaz demiş şüpheli görmüş arkadaşında motoru çalıştırırdı o motor değilmiş der giderdi polisler ..

Polisin buna hakkı varmı tabiki var..
    Yakalama gözaltına alma ifade alma yönetmeliği vardır açıp okuyabilirsin şimdi koca yönetmeliği burda yazamam orda bir madde de aynen üç aşağı beş yukarı şuna benzer bir şey yazar görev yaparken memura mukavemette bulunan karşı gelen veya görevinden alıkoymak maksadıyla kolluk kuvvetine zorla karşı koyan ve yakalanmadıkları taktirde hareketlerine devam etmeleri ihtimali bulunan kişiler diye bir bölüm vardır …

Bu motora özel bir şey değil aynı şeyleri arabalarda da yapıyorlar özellikle warex egzoslu arabalarda şüphelenirlerse gaza bas gaz ver diyorlar ..

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %100 haklısın. Askerliği jandarma olarak yaptım arada bir trafik uygulaması da atıyorduk. Çevirmeden kaçanların tamamın hırsız ve kaçakçı tiplerdi. Tarihi eser, silah, madde ne ararsan bunlardan çıktı. Velhasıl kelam çevirmeden kaçanlar ekseriyetle it, uğursuz tiplerdir.
    ero__ ve maktama bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Egzoz konusunda bir haksızlık hukuksuzluk yaşadığınızı düşünüyorsanız forumda "Bsa Bora" nick.li arkadaşın açtığı konulara bir göz atın derim. Bsa Bora bu egzoz işini Adana'da kan davası haline getirdi ve iyi de etti. Ha eğer mahalle arasında çin malı dandik dunduk egzozla milletin kafasını şişiriyorsak zaten haksızız, oturalım oturduğumuz yerde.
    espresso, mattiadestro ve F54 bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Çoğunuza gülüyorum, bir de haktan hukuktan bahseden adamlarsınız. Benim canım benzin istasyonunda oturup kahve içmek istiyorsa oturur kahvemi içerim 2 saat boyunca. O motora da benden başkası elini süremez, değil polis, il emniyet müdürü gelsin bozmam rahatımı.

Hadi yine şanslılar, ohal mevzuları devam ediyor. Gelir benim üstümü bir şekilde arar, gbt yapar, isterse göz altına alır( herkese yemez ) ama o motora do-ku-na-maz. Dokunduğu an görüntü alır, kamu memurunun görevini kötüye kullanmasından şikayetçi olurum, bana karşı en ufak saygısızlığında direkt şikayetçi olurum. Dilekçe yazmak, vermek 2 saatimi alır. Memurlar iyi uğraşıyor sonrasında, kimse girmek istemiyor bu toplara.

Motor çalındığı zaman kılını kıpırdatmayan emniyet teşkilatının işini kolaylaştırmak için egzozdan ceza mı yiyeyim bir de, salak mıyım ben? Adamlar bütün hırsızların ad, soyad, adresini biliyorlar. İsteseler çalınan motorları bulmak bir günlerini alır, emniyet yüzünden böyle bir piyasa oluştu. Emniyettekiler yakalamıyor, yakalasalar hakimler ceza vermiyor.

Polisin vatandaşı tehdit etmesi ne demek? Koskoca Türkiye emniyet teşkilatının düştüğü hallere bak.
    espresso, mattiadestro ve Motoseverrr bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğunuza gülüyorum, bir de haktan hukuktan bahseden adamlarsınız. Benim canım benzin istasyonunda oturup kahve içmek istiyorsa oturur kahvemi içerim 2 saat boyunca. O motora da benden başkası elini süremez, değil polis, il emniyet müdürü gelsin bozmam rahatımı.

Hadi yine şanslılar, ohal mevzuları devam ediyor. Gelir benim üstümü bir şekilde arar, gbt yapar, isterse göz altına alır( herkese yemez ) ama o motora do-ku-na-maz. Dokunduğu an görüntü alır, kamu memurunun görevini kötüye kullanmasından şikayetçi olurum, bana karşı en ufak saygısızlığında direkt şikayetçi olurum. Dilekçe yazmak, vermek 2 saatimi alır. Memurlar iyi uğraşıyor sonrasında, kimse girmek istemiyor bu toplara.

Motor çalındığı zaman kılını kıpırdatmayan emniyet teşkilatının işini kolaylaştırmak için egzozdan ceza mı yiyeyim bir de, salak mıyım ben? Adamlar bütün hırsızların ad, soyad, adresini biliyorlar. İsteseler çalınan motorları bulmak bir günlerini alır, emniyet yüzünden böyle bir piyasa oluştu. Emniyettekiler yakalamıyor, yakalasalar hakimler ceza vermiyor.

Polisin vatandaşı tehdit etmesi ne demek? Koskoca Türkiye emniyet teşkilatının düştüğü hallere bak.
    İçini dökmüşsün belliki geçmişten bir sıkıntın olmuş ama önce yazılanları oku okuduktan sonra belki arkadaşlar yanlış anlamışım dersin ..

Kimse seni de beni de durup dururken gelip motorunu çalıştır demez anladın .. en fazla gbt mizi yapar gerekirse üstümüzü arar şüpheli görmüşse o kadar ama durup dururken motorunu çalıştır arabanı çalıştır demez ..

ilk mesajı iyi oku arkadaş gazlamış yüksek ihtimal arkadaşın egzozda oynamada var belki… Belki polisler dur ihtarı verdi arkadaş motorun sesinden duymadı belki gözünden kaçtı başka bir şey oldu ama ne olmuşsa polisler motoru süren arkadaşın peşine düşmüşler belli ki benzinlik te denk gelme işi bana tesadüf gelmedi şahsen …
    bu noktadan sonra polis için arkadaş şüphelidir en fazla masumsa karıştırmışlarsa arkadaşa motorunu çalıştır derler niye çalıştırmasın ben çalıştırırdım suçum yoksa ne uğraşıcam.. karıştırdınız herhalde memur bey derdim o ben değilsem zaten ne diyecekler ya kusura kalma der yada tamam der giderler bende hayırlı görevler derim … Bitti gitti ..
    fatih.met bunu beğendi.

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçini dökmüşsün belliki geçmişten bir sıkıntın olmuş ama önce yazılanları oku okuduktan sonra belki arkadaşlar yanlış anlamışım dersin ..

Kimse seni de beni de durup dururken gelip motorunu çalıştır demez anladın .. en fazla gbt mizi yapar gerekirse üstümüzü arar şüpheli görmüşse o kadar ama durup dururken motorunu çalıştır arabanı çalıştır demez ..

ilk mesajı iyi oku arkadaş gazlamış yüksek ihtimal arkadaşın egzozda oynamada var belki… Belki polisler dur ihtarı verdi arkadaş motorun sesinden duymadı belki gözünden kaçtı başka bir şey oldu ama ne olmuşsa polisler motoru süren arkadaşın peşine düşmüşler belli ki benzinlik te denk gelme işi bana tesadüf gelmedi şahsen …
    bu noktadan sonra polis için arkadaş şüphelidir en fazla masumsa karıştırmışlarsa arkadaşa motorunu çalıştır derler niye çalıştırmasın ben çalıştırırdım suçum yoksa ne uğraşıcam.. karıştırdınız herhalde memur bey derdim o ben değilsem zaten ne diyecekler ya kusura kalma der yada tamam der giderler bende hayırlı görevler derim … Bitti gitti ..
    Olayı yaşayan arkadaşın olay anında yanındaymış gibi konuşmayı ne zaman bırakacaksın? Tamam haklısın kesin bir şey olmuştur bu başlığa mesaj yazıp durma.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ortalik kizisiyor arkadaslar herkes tarafini secsin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)