Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Sakarya’da Çaldığı Motosiklet İle Kaza Yapan Genç

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Buna acınmaz adamın motorunu çalmış iyi olmuş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    Sakin olun sampiyonlar Hammurabi yasalarinda bile Hirsizligin cezasi idam degil.

Aslinda bu olaya duygusal yaklasan ben degilim suan. Hirsizligin cezasi olüm ise bu ulkenin tepesinden tirnagina kadar herkesin ölmesi gerekir.

Bu cografyada herkes gucu yettigi olcude çalar. Tepedeki ulkeyi calar, sen vergiden calarsin. Herkes ölsun amk o zaman.

Ben ogretmenim. istanbulun en sikintili liselerinden birinde 5 senem gecti. 3 bin kisilik lisemin yarisi, ölmesine sevindiginiz cocuklardan olusuyordu. E atalim bombayi amk hepsi olsun?

Bi cocuk motor calmis, ölmesine sevindiniz. Olum cezasi gerektiren suclari isleyip olenleri gorunce bende sevinirim, gebersin it derim.

Hatta numkun olsa, bazi suclari isleyen kisilerin gonullu celladi olup, ellerimle gozlerinin icine bakarak bogmak isterdim.

yasadigimiz bok cukuru cografyada maruz kaldigimiz adaletsizliklerin intikamini, bu cocugun olumune kutlama yaparak cikarmak hangi insanliga sigar?

Cocuk motor calmis. insani yasam hakkimizi ve gelecegimizi calanlara vermemiz gereken tepkiyi, baklava calan cocuklara mi verelim?

Amacim kimseyi kirmak saygisizlik yapmak degil, yalniz tekrar belirteyim sapla samani ayirmak lazim. Hirsizligin cezasi olum olsaydi bu ulkede insan kalmazdi.

Birisi benim motorumu calarsa, calan kisinin olmesini istemem. Zararimi karsilamasini isterim.

Cocuk motor calmis. Suc islemis. Islenen suca karsi, bu cografyanin mazlumlari olarak, duygusal bir abartili tepki vermemiz gayet dogal. Verdiginiz tepkinin abartili oldugunu siz de biliyorsunuz.

Ama bende bir cocugun (veya gencin) olumune bu kadar sevinilmesinden, o sevincin yaziya dokulup paylasilmasindan rahatsiz oldugumu belirtiyorum.

Saygilar
    espresso bunu beğendi.

seyfi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakin olun sampiyonlar Hammurabi yasalarinda bile Hirsizligin cezasi idam degil.

Aslinda bu olaya duygusal yaklasan ben degilim suan. Hirsizligin cezasi olüm ise bu ulkenin tepesinden tirnagina kadar herkesin ölmesi gerekir.

Bu cografyada herkes gucu yettigi olcude çalar. Tepedeki ulkeyi calar, sen vergiden calarsin. Herkes ölsun amk o zaman.

Ben ogretmenim. istanbulun en sikintili liselerinden birinde 5 senem gecti. 3 bin kisilik lisemin yarisi, ölmesine sevindiginiz cocuklardan olusuyordu. E atalim bombayi amk hepsi olsun?

Bi cocuk motor calmis, ölmesine sevindiniz. Olum cezasi gerektiren suclari isleyip olenleri gorunce bende sevinirim, gebersin it derim.

Hatta numkun olsa, bazi suclari isleyen kisilerin gonullu celladi olup, ellerimle gozlerinin icine bakarak bogmak isterdim.

yasadigimiz bok cukuru cografyada maruz kaldigimiz adaletsizliklerin intikamini, bu cocugun olumune kutlama yaparak cikarmak hangi insanliga sigar?

Cocuk motor calmis. insani yasam hakkimizi ve gelecegimizi calanlara vermemiz gereken tepkiyi, baklava calan cocuklara mi verelim?

Amacim kimseyi kirmak saygisizlik yapmak degil, yalniz tekrar belirteyim sapla samani ayirmak lazim. Hirsizligin cezasi olum olsaydi bu ulkede insan kalmazdi.

Birisi benim motorumu calarsa, calan kisinin olmesini istemem. Zararimi karsilamasini isterim.

Cocuk motor calmis. Suc islemis. Islenen suca karsi, bu cografyanin mazlumlari olarak, duygusal bir abartili tepki vermemiz gayet dogal. Verdiginiz tepkinin abartili oldugunu siz de biliyorsunuz.

Ama bende bir cocugun (veya gencin) olumune bu kadar sevinilmesinden, o sevincin yaziya dokulup paylasilmasindan rahatsiz oldugumu belirtiyorum.

Saygilar
    Ne kadar zor durumda olursa olsun yine de başkasının malına göz kondurmayan insanlar var. Belki zevki çaldı belki ihtiyacı vardı ama ÇALDI! Kendi cezasını kendisi verdi. Üzülecek bir durum yok. Düzene aykırı olan her canlının göç etmesi dileğiyle.
    bursalıali bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Caldigi adamin ekmek teknesi hayati baklava ,simit veya ekmek calmakla ayni sey degil kaza yapmasa ilk is gidip sasilerini silip kullanacakti ya da parcalayacakti motoru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Bence ailesine dava acmali motorun sahibi zararının tazmini icin.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Saygilar
    Mr Wind,morukcum bak seni asagidaki anarsist durumuna sokmak istemiyorum..

oyle yerlerden girerim ki bu adamlari vururum degil keserim demek zorunda kalirsin

burakreads bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Saygilar
    Şu geberen şerefsiz it ölmeseydi yarın öbür gün benim evime girip beni ve karımı öldürüp evdeki değerli eşyaları alıp kaçsaydı daha iyi mi olacaktı?Benim anlatmaya çalıştığım şey bir insan öldü diye değil benim can ve mal güvenliğime potansiyel tehlike yaratan bir yaratık ortadan kalktığı için seviniyorum.Çünkü devlet polis hiç bir şey yapmıyor.Yakalayıp yakalayıp salıyor bunları.

Baklavan çalan çocuk falan demişiniz ama bu çocuk değil ve gıda maddesi çalmıyor.Gıda çalan bir çocuk yakalarsam polise şikayet etmem gider marketten yüklü bir erzak alırım gönderirim evine.

Devletteki hırsızlara hiç girmeyelim.Onların hemen ölmesini değil önce çaldıklarını faizi ile geri verip yavaş yavaş ölmesini istiyorum.Onlara zaten yıllardan beri tepki gösteriyoruz."Eee ama onlara tepki göstermiyorsunuz bu çocuğa neden tepki gösteriyorsunuz" çok yanlış düşünce.Büyük küçük er türlü suça ve hırsızlığa tepki göstermeliyiz.Tepki göstermemek acımak suçu ve kötülüğü normalleştirir.

Hemen hemen hiç bir ülkede hırsızlığa idam cezası yoktur.Ama çoğu modern ülkede bir kere en ufak hırsızlıktan yakalandığınızda bir daha yıllarca gün yüzü göremezsiniz.Ama bu ülkede kanunlar resmen hırsızlardan yana.Hırsız evime girse ben kendimi savunurken hırsızı yaralasam ben suçlu oluyorum.Amerika'da hırsızlığa idam yok ama bazı eyaletlerde sizin şahsi sınırlarınız(eviniz,bahçeniz,garajınız) içinde hırsızı yakalarsanız sorgusuz sualsiz öldürebiliyorsunuz.İster tabanca ile vurun ister samurai kılıcı ile doğrayın.Hakkınızda dava bile açılmıyor.Benim Türkiye'de tam olarak istediğim bu.Devlet benim mal ve can güvenliğimi koruyamıyorsa bıraksın bari ben kendi başımın çaresine bakayım ama ona da engel oluyor.

Şu anda nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama belli ki hırsızlık hiç başınıza gelmemiş.Benim Karacabey'de başıma gelmeyen kalmadı.Bir kaç kez halat kilitli motorumu sürüklemişler kaldıramadıkları için bırakmışlar.Bir kere aküm çalındı.Arkadaşlarımın defelarca ekipmanları çalındı.Özellikle mültecilerin sayıları arttığından beri hırsızlık patlama yaptı.Hadi benim motosikletimi boş verin insanların bisikletleri,çocukların bisikletleri,bebek arabaları evet bebek arabaları,bahçe kapıları,apartman kapıları,camii korkulukları,garajlardan apartman içlerin motosikletler ve artık aklınıza daha ne gelirse hepsi çalınıyor ve polis hiç bir b.k yapmıyor.Akşamları birazcık kafayı dinlemek için balkona çıkıyor.Olaysız akşam yok.Her akşam ya bekçiler ya polisler birilerini kovalıyor.Sürekli bağırış çağırış.Ve olayların çoğunun faalleri sizin ama çocuk bunlar ya dedikleriniz.Kaldı ki bunlar çocuk değil.Ergenlik çağına girmiş bireyler artık çocuk değildir.

Bütün bunları da geçtik her yerde hayvanlar öldürülüyor,kadınlara tecavüz ediliyor,sokak ortasında sizin o çocuk diye acıdıklarınız bıçak zoru ile insanları soyuyor,öldürüyor.Benim yaşadığım şehirde artık geceleri güven içinde sokakta dolaşamıyoruz.Sizin o çocuk diye acıdıklarınız gerçekten çocuk olanlara tecavüz edip kafasına taş ile ezip öldürüyorlar.Bu tecavüze uğrağanlar,yaralananlar,öldürülenler çocuk değil mi?Onların canı yok mu?

Son olarak bu çocuk diye acıdıklarınızın benim ve ailemin can ve mal güvenliğine saygısı var mı? YOK
    Bunları iş başında yakalasam bana acır mı?Bana sempati gösteriri mi?GÖSTERMEZ,ACIMAZ.Sıkışınca takar bıçağı
    Kusura bakayım bu şartlar altında bana acımayan ben hiç acımam.İster çocuk olsun ister yetişkin.

Kusura bakmayın ama gene rahatsız edeceğim ama evet şu p.çin gebermesine gram üzülmedim hatta sevindim.Önceden de dediğim gibi darısı ister devleti soyan ister motosiklet çalan bütün hırsızların katillerin başına.Bunlar benim can ve mal güvenliğimi tehtid edecek,hayatımı cehenneme çevirecek,bir çok özgürlüğü dolaylı yoldan engel olacak ben de onlara acıyacağım.Yok öyle bir dünya.İnsan muamelesi görmek istiyorlarsa önce insan gibi hareket etsinler.Türkiye'de kanunen Amerika'daki gibi hırsızları öldürmek yasallaşsın,çocuk yetişkin fark etmez ceza yemeyeceksem gördüğümü direk indirim.Gram vicdanım sızlamaz gece de mışıl mışıl uyurum.Benim yaşam alanıma tecavüz edip benim mal can güvenliğimi tehdit edenin yaşamaya hakkı yoktur.Elimde olsa yaş fark etmeksizin bütün hırsızları,katilleri,tecavüzcüleri bir kere hepsini ortadan kaldırırdım.Birazcık iyi normal insanlar rahat etsin.
    DickName, bursalıali ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu geberen şerefsiz it ölmeseydi yarın öbür gün benim evime girip beni ve karımı öldürüp evdeki değerli eşyaları alıp kaçsaydı daha iyi mi olacaktı?
    Yemin ediyorum mr winnd i yuksrdaki ansrdist durumuna dusurmek icin birebir ayni ornegi verecektim.

Ayni ornegi dusundum ya,vallahi cok ilginc

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mr Wind,morukcum bak seni asagidaki anarsist durumuna sokmak istemiyorum..

oyle yerlerden girerim ki bu adamlari vururum degil keserim demek zorunda kalirsin

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...xm7Wfy30k&s=10
    Ahah olm hemen humanist justice warrior kalibina sokma

Bu dunyadan yok olmasi gerekenler listesine bu cocuk giremez demek istedim sadece.

saygilar morukcum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Şu geberen şerefsiz it ölmeseydi yarın öbür gün benim evime girip beni ve karımı öldürüp evdeki değerli eşyaları alıp kaçsaydı daha iyi mi olacaktı?Benim anlatmaya çalıştığım şey bir insan öldü diye değil benim can ve mal güvenliğime potansiyel tehlike yaratan bir yaratık ortadan kalktığı için seviniyorum.Çünkü devlet polis hiç bir şey yapmıyor.Yakalayıp yakalayıp salıyor bunları.

Baklavan çalan çocuk falan demişiniz ama bu çocuk değil ve gıda maddesi çalmıyor.Gıda çalan bir çocuk yakalarsam polise şikayet etmem gider marketten yüklü bir erzak alırım gönderirim evine.

Devletteki hırsızlara hiç girmeyelim.Onların hemen ölmesini değil önce çaldıklarını faizi ile geri verip yavaş yavaş ölmesini istiyorum.Onlara zaten yıllardan beri tepki gösteriyoruz."Eee ama onlara tepki göstermiyorsunuz bu çocuğa neden tepki gösteriyorsunuz" çok yanlış düşünce.Büyük küçük er türlü suça ve hırsızlığa tepki göstermeliyiz.Tepki göstermemek acımak suçu ve kötülüğü normalleştirir.

Hemen hemen hiç bir ülkede hırsızlığa idam cezası yoktur.Ama çoğu modern ülkede bir kere en ufak hırsızlıktan yakalandığınızda bir daha yıllarca gün yüzü göremezsiniz.Ama bu ülkede kanunlar resmen hırsızlardan yana.Hırsız evime girse ben kendimi savunurken hırsızı yaralasam ben suçlu oluyorum.Amerika'da hırsızlığa idam yok ama bazı eyaletlerde sizin şahsi sınırlarınız(eviniz,bahçeniz,garajınız) içinde hırsızı yakalarsanız sorgusuz sualsiz öldürebiliyorsunuz.İster tabanca ile vurun ister samurai kılıcı ile doğrayın.Hakkınızda dava bile açılmıyor.Benim Türkiye'de tam olarak istediğim bu.Devlet benim mal ve can güvenliğimi koruyamıyorsa bıraksın bari ben kendi başımın çaresine bakayım ama ona da engel oluyor.

Şu anda nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama belli ki hırsızlık hiç başınıza gelmemiş.Benim Karacabey'de başıma gelmeyen kalmadı.Bir kaç kez halat kilitli motorumu sürüklemişler kaldıramadıkları için bırakmışlar.Bir kere aküm çalındı.Arkadaşlarımın defelarca ekipmanları çalındı.Özellikle mültecilerin sayıları arttığından beri hırsızlık patlama yaptı.Hadi benim motosikletimi boş verin insanların bisikletleri,çocukların bisikletleri,bebek arabaları evet bebek arabaları,bahçe kapıları,apartman kapıları,camii korkulukları,garajlardan apartman içlerin motosikletler ve artık aklınıza daha ne gelirse hepsi çalınıyor ve polis hiç bir b.k yapmıyor.Akşamları birazcık kafayı dinlemek için balkona çıkıyor.Olaysız akşam yok.Her akşam ya bekçiler ya polisler birilerini kovalıyor.Sürekli bağırış çağırış.Ve olayların çoğunun faalleri sizin ama çocuk bunlar ya dedikleriniz.Kaldı ki bunlar çocuk değil.Ergenlik çağına girmiş bireyler artık çocuk değildir.

Bütün bunları da geçtik her yerde hayvanlar öldürülüyor,kadınlara tecavüz ediliyor,sokak ortasında sizin o çocuk diye acıdıklarınız bıçak zoru ile insanları soyuyor,öldürüyor.Benim yaşadığım şehirde artık geceleri güven içinde sokakta dolaşamıyoruz.Sizin o çocuk diye acıdıklarınız gerçekten çocuk olanlara tecavüz edip kafasına taş ile ezip öldürüyorlar.Bu tecavüze uğrağanlar,yaralananlar,öldürülenler çocuk değil mi?Onların canı yok mu?

Son olarak bu çocuk diye acıdıklarınızın benim ve ailemin can ve mal güvenliğine saygısı var mı? YOK
    Bunları iş başında yakalasam bana acır mı?Bana sempati gösteriri mi?GÖSTERMEZ,ACIMAZ.Sıkışınca takar bıçağı
    Kusura bakayım bu şartlar altında bana acımayan ben hiç acımam.İster çocuk olsun ister yetişkin.

Kusura bakmayın ama gene rahatsız edeceğim ama evet şu p.çin gebermesine gram üzülmedim hatta sevindim.Önceden de dediğim gibi darısı ister devleti soyan ister motosiklet çalan bütün hırsızların katillerin başına.Bunlar benim can ve mal güvenliğimi tehtid edecek,hayatımı cehenneme çevirecek,bir çok özgürlüğü dolaylı yoldan engel olacak ben de onlara acıyacağım.Yok öyle bir dünya.İnsan muamelesi görmek istiyorlarsa önce insan gibi hareket etsinler.Türkiye'de kanunen Amerika'daki gibi hırsızları öldürmek yasallaşsın,çocuk yetişkin fark etmez ceza yemeyeceksem gördüğümü direk indirim.Gram vicdanım sızlamaz gece de mışıl mışıl uyurum.Benim yaşam alanıma tecavüz edip benim mal can güvenliğimi tehdit edenin yaşamaya hakkı yoktur.Elimde olsa yaş fark etmeksizin bütün hırsızları,katilleri,tecavüzcüleri bir kere hepsini ortadan kaldırırdım.Birazcık iyi normal insanlar rahat etsin.
    Dostum sanirim kendimi iyi ifade edemiyorum.

Motosiklet calmis bir insani, "yarin bu haneye tecavuz de eder, adam da picaklar, milletin karisina kizina da sarkintilik eder" gibi olasiliklarla suclayamazsin.

Ben motosiklet calan gencin kaza yapip olmesine kutlama yapmiyorum diye, suçu yada sucluyu savunmus olmuyorum.

Her sucun bir cezasi vardir. Bana gore bazi suclar ölüm gerektirir. Bazi suclar icin ölüm hafif kalir; suclunun yasadigi her saniyeyi iskence cekerek gecirmesi, olmemesi, bu dunyada cehennem azabinin mislini yasamasi gerekir.

Tavrim kesin ve net. O genc insan evladi suc islemis. Belki hata idi, belki keyif aldi bilemiyorum. o sucun karsiligi olum degil.

Sozgelimi yasadigimiz dunyada motosiklet calmanin cezasi olum olsaydi bile, o motosikleti calan kisinin ölumune kutlama yapacak degildim.

Sende caldin. Vergi caldin. sira caldin. emek caldin. malzeme caldin. is caldin. trafikte yol caldin.Caldin birseyler bundan adim gibi eminim. (Harbiden hicbisey calmadiysan parti kur oy verelim)

Devletin ve devleti yonetenlerin gelecegimizi caldigi, Bircok din adaminin bile bu suca alet oldugu boktan cografyada, hirsizlik uzerine kurulu bir duzen var.

Bu duzenin icinde motosiklet calan bir gencin ölümune kutlama yapmayacagim. Kutlama yapanlarin msjlarindan da rahatsiz oldum. Net
    ❤️Honda❤️, Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Offf mr wind.Adam ne guzel basimiza dert olmadan gocup gitmis sevinecegine moralimizi bozuyosun yavvv.

Yavv bu hirsiz hirsiz.Duzelmesine imkan yok.5 ay ya yatar ya yatmaz cikip yinee ayni isi yapacak.

Firsati olsa ve yakalanmayacagini bilse cebindeki 500 tl icin seni keser atar bunlar.

Hayalinde nasil bir hirsiz canlaniyor bilmiyorum ama ben boyle biri olacagina yuzde 95 eminim.

Yuzde 5 hata payi varsa da saglik olsun.
    DickName, tecrube0 ve xtrafrozen bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sozgelimi yasadigimiz dunyada motosiklet calmanin cezasi olum olsaydi bile, o motosikleti calankişinin ölumune kutlama yapacak degildim.
    tommygun, espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Offf mr wind.Adam ne guzel basimiza dert olmadan gocup gitmis sevinecegine moralimizi bozuyosun yavvv.

Yavv bu hirsiz hirsiz.Duzelmesine imkan yok.5 ay ya yatar ya yatmaz cikip yinee ayni isi yapacak.

Firsati olsa ve yakalanmayacagini bilse cebindeki 500 tl icin seni keser atar bunlar.

Hayalinde nasil bir hirsiz canlaniyor bilmiyorum ama ben boyle biri olacagina yuzde 95 eminim.

Yuzde 5 hata payi varsa da saglik olsun.
    Morukcum ölunce kutlama yapacagim basta baş hirsiz olmak uzere, uzuuuuuunca bir isim listesi var elimde.

Benim dusmanim takim elbiseli zengin hirsizlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

Ahah bi Al capone eksikti. dunyanin gelmis gecmis en azili gangisteri olunca boyle vecizelerin paylasiliyor iste
    espresso bunu beğendi.

Ahah olm hemen humanist justice warrior kalibina sokma

Bu dunyadan yok olmasi gerekenler listesine bu cocuk giremez demek istedim sadece.

saygilar morukcum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Dostum sanirim kendimi iyi ifade edemiyorum.

Motosiklet calmis bir insani, "yarin bu haneye tecavuz de eder, adam da picaklar, milletin karisina kizina da sarkintilik eder" gibi olasiliklarla suclayamazsin.

Ben motosiklet calan gencin kaza yapip olmesine kutlama yapmiyorum diye, suçu yada sucluyu savunmus olmuyorum.

Her sucun bir cezasi vardir. Bana gore bazi suclar ölüm gerektirir. Bazi suclar icin ölüm hafif kalir; suclunun yasadigi her saniyeyi iskence cekerek gecirmesi, olmemesi, bu dunyada cehennem azabinin mislini yasamasi gerekir.

Tavrim kesin ve net. O genc insan evladi suc islemis. Belki hata idi, belki keyif aldi bilemiyorum. o sucun karsiligi olum degil.

Sozgelimi yasadigimiz dunyada motosiklet calmanin cezasi olum olsaydi bile, o motosikleti calan kisinin ölumune kutlama yapacak degildim.

Sende caldin. Vergi caldin. sira caldin. emek caldin. malzeme caldin. is caldin. trafikte yol caldin.Caldin birseyler bundan adim gibi eminim. (Harbiden hicbisey calmadiysan parti kur oy verelim)

Devletin ve devleti yonetenlerin gelecegimizi caldigi, Bircok din adaminin bile bu suca alet oldugu boktan cografyada, hirsizlik uzerine kurulu bir duzen var.

Bu duzenin icinde motosiklet calan bir gencin ölümune kutlama yapmayacagim. Kutlama yapanlarin msjlarindan da rahatsiz oldum. Net
    Asıl ben tam olarak anlatamıyorum sanırım.Ülkemizde hırsızlığa herhangi bir ceza yok.Hırsızları içeride tutamıyorlar.Bu yüzden insanlar hırsızların ölümüne seviniyor.Kanunların uygulandığı normal bir ülke olsaydı bizde bu tarz olaylara normal tepkiler verirdik.

Gerçi bu adamı içeri tıksan ne olacak?Çıkınca gene hırsızlığa devam edecek.Aşağıdaki olayların benzerlerine sebep olacaktı;
    https://www.hurriyet.com.tr/gundem/s...nimdi-41595717

Bu lafı üstüme direk hakaret olarak alıyorum.Hayır herhangi bir şey çalmadım.Sadece ben değil etrafımdaki çoğu insan şu saydıklarını yapmamıştır.Hayatımda sadece bir kere yanlışkıkla sıra önüne geçtim.O da her zaman girdiğim feribot kuyruğu normalde 2 sıra oluyordu köprü hizmete alındığından dolayı tek sıraya düşürmüşler sağda bekleyen araçlarda en sağda sıra oluşturmuş,onları feribot kuyruğu değil park halinde araç zannedip geçtim.Bu şekilde 3-4 araç yanlışlıkla kuyruğun önüne geçtik.Fark edip dönmeye kalktım görevliler trafiği tıkama devem et diye uyardı.Vergi çalmak,sıra çalmak,emek çalmak,malzeme çalmak.Bu tarz ufak tefek çakallıklar beni zengin etmez.Bu tarz şeylerden elde edeceğim 3-5 kuruş kar için adımı kirletmem.

Tam olarak nerede yetiştiniz bilmiyorum ama bizim Trakya'da yerde bulunan para bile alınmaz O paranın hayrını göremezsin derler.(Büyük miktar para bulunursa sahibi aranır,küçük miktar bulunursa olduğu yerde bırakılır zaten sahibini bulma imkanı yok.)
    Zaten herkes çalışıyor bir şekilde diye suçun ve kötülüğün meşrulaştırılması ve kanıksanması gerçekten üzücü.

Evet toplum genel olarak kötü ama sizin tahmin ettiğiniz kadar kötü değil.Herkes çalmıyor ve çoğu kişi özellikle yanlışlıkla bile olsa başkasının hakkına girmemeye dikkat ediyor.
    espresso, DickName ve bursalıali bunu beğendiler.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    suzuki gsx-r 250
    İstek üzerine geldim konuyu okudum,hırsızın kaza yapıp ölmesine sevinmek,en az hırsızlığın kendisi kadar ahlak dışı bir durumdur,geçiniz.

Alıntı burak arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstek üzerine geldim konuyu okudum,hırsızın kaza yapıp ölmesine sevinmek,en az hırsızlığın kendisi kadar ahlak dışı bir durumdur,geçiniz.

"hırsızın kaza yapıp ölmesine sevinmek,en az hırsızlığın kendisi kadar ahlak dışı bir durumdur."Türkçe bilgim beni yanıltmıyorsa şu cümleden "hırsızın ölmesine sevinenler hırsızdan daha ahlaksızdır" anlamı çıkıyor.

Vay canına arkadaşlar hepmiz ahlaksınızın önde gideniyiz.Bir daha hırsızla karşılatığınızda hiç zorluk çıkarmayın cüzdan telefon hepsini verin.Direnmeyin.Evinize hırsız girerse hırsızın eşyaları taşımısana yardım edin.Motosikleti yada arabanızı çalarsa hırsızla görüşüp noterde devir işlemini yapın.Yazık günah hırsızlar çalıntı araba motosiklet ile dolaşmasın.Yeterki hırsızlar ölmesin zarar görmesin.Bizim malımızı çalınmış,hırsız tarafından cinayete kurban gitmişiz hiç sorun değil.Yeterki gönüller bir olsun.

Şu "Sosyal Adalet Savaşçıları" (Social Justice Warrior) daha fazla ileri gidemez diyorum ama her seferinde beni şaşırtmayı beceriyorlar.Şimdi de hırsız haklarını savunuyorlar.

Dostum bilmem farkındamısın Amerika'nın bazı eyaletlerinde bırak hırsızın ölmesine sevinmek direk hırsızı kendin öldürebiliyorsun.Yasal hakkın.

Yaptığınız yersiz hümanizm harbiden insanlara zarar verir cinsten.
    tommygun, DickName, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cb250r
    "hırsızın kaza yapıp ölmesine sevinmek,en az hırsızlığın kendisi kadar ahlak dışı bir durumdur."Türkçe bilgim beni yanıltmıyorsa şu cümleden "hırsızın ölmesine sevinenler hırsızdan daha ahlaksızdır" anlamı çıkıyor.

Vay canına arkadaşlar hepmiz ahlaksınızın önde gideniyiz.Bir daha hırsızla karşılatığınızda hiç zorluk çıkarmayın cüzdan telefon hepsini verin.Direnmeyin.Evinize hırsız girerse hırsızın eşyaları taşımısana yardım edin.Motosikleti yada arabanızı çalarsa hırsızla görüşüp noterde devir işlemini yapın.Yazık günah hırsızlar çalıntı araba motosiklet ile dolaşmasın.Yeterki hırsızlar ölmesin zarar görmesin.Bizim malımızı çalınmış,hırsız tarafından cinayete kurban gitmişiz hiç sorun değil.Yeterki gönüller bir olsun.

Şu "Sosyal Adalet Savaşçıları" (Social Justice Warrior) daha fazla ileri gidemez diyorum ama her seferinde beni şaşırtmayı beceriyorlar.Şimdi de hırsız haklarını savunuyorlar.

Dostum bilmem farkındamısın Amerika'nın bazı eyaletlerinde bırak hırsızın ölmesine sevinmek direk hırsızı kendin öldürebiliyorsun.Yasal hakkın.

Yaptığınız yersiz hümanizm harbiden insanlara zarar verir cinsten.
    Hocam oncelikle "sende caldin" lafim icin affola. aslinda o laf size degil, toplumun buyuk cogunlugunu olusturan hirsizlara idi. Kusura bakma tekrar.

Donuyoruz dolasiyoruz ayni yerde dolaniyoruz. emin olun sizi cok iyi anliyorum, ama kendim tam olarak anlasilamiyorum sanirim.

Ben hayatim boyunca hirsizlik dahil hicbir sucu mesrulastirmayi destekleyici bir soylemde bulunmadim. Boyle onursuz bir davranis ta sergilemedim.

Tekrar soylemek istiyorum. Motosiklet calmis bir insan evladi oldugu icin swvinmeyecegim. Keske yasasaydi ve cezasini cekseydi.

Bu vatandasin yaptigi bu onursuz davranisin riski tezahur etmis, genc kaza yapip olmus. Yani bok yoluna gitmis. pisi pisine olmus.

En basindan beri belirtmek istedigim uzere, bu pisi pisine gerceklesen olume ne sevinecegim, nede kutlama yapacagim. Hatta cok uzuldum.

Ben bir ogretmenim. Meslegimin oldukca fazla bir suresini sosyo-ekonomik duzeyi oldukca dusuk bir bolgede, tabiri caizse herturlu pisligin normallesmis oldugu bir bolgede calisarak gecirdim. Bkz Kadriye Moroglu Lisesi.

Sahit oldugum, deneyimledigim olaylari yazsam birakin forum konusunu, kitap cikar. Hemde birkac cilt. Hirsizlik, gasp, bicaklama, silahla yaralama. Vurulan sabikali ogrencimi hastanede ziyarete de gittim.

Dagda 2 sene kalmis, istismara ugramis ogrencime pdr hizmeti de yuruttum. Amcalari dagda leş olmus, babasi hapiste ogrencimi batakliktan cikarmak icin elimden gelen destegi de sagladim.

ogrencilerimin buyuk bir cogunlugu bircok sucun bir sekilde normallestigi bir tarzda hayatina devam ediyor. Ben hicbirine yok olmasi gereken mikrop muamelesi yapmadim.

Guzel seyler de yaptik hocam. Hirsiligi kleptopmani seviyesine getirmis ogrencilerimizi Resmi kurumlar ve kendi yuruttugumuz rehberlik servisi ile rehabilite olmasina destek olduk.

Beni rol model olan 10larca ogrencime sigarayi biraktirdim. Organize suc orgutlerinin parcasi olmayi hayatinin en buyuk gayesi edinmis bilmem kac ogrencime bu yoldan donmesi icin destek sagladim.

Hocam ne guzel, nispetem duzgun bir cografyada, guzel insanlar tarafindan yetistirilmissiniz. Cok sanslisiniz. Duzgun insan olmak, sizin yetistiginiz toplumun dogal bir sonucu.

Benim ogrencilerimin yetistigi cografyanin dogal sonucu suc islemek. Guce tapilan, zayifin ezildigi, bir nevi hayatta kalmak icin duzgun insan olmanin yetmedigi, diger insanlarin hakkini gasp etmenin zaruri oldugu bir toplum bu.

Motosiklet calan insanin can vermesine sevinen insanlari o bolgeye davet ediyorum. sevinecek cok malzemeniz olur, haberlere yansimayan bunun gibi hergun olay duyar ve gorur, neseniz yerine gelir.

Tekrar soyluyorum ve bu konuda cok netim. Genetik sosyopatlari haric tutuyorum, cocuk suc islemez. suca itilir. Ben caldigi motosiklet ile olen hirsizin olumune sevinmeyecegim.

Motosikleti
    suzuki gsx-r 250
    Evet arkadaşım Türkçen seni yanıltmıyor ,hırsızın ölümünü istemek hırsızlıktan daha büyük bir ahlaksızlıktır , tam olarak bunu demek istedim ,doğru anlamışsın tebrik ederim.
    Hatta bak birkaç şey daha söyleyeyim daha da şaşıracaksın , hırsızlık adi bir suçtur ve kanunlar önünde cezası vardır,insanlar yüzlerce farklı sebepten hırsızlık yapabilir , aç kalmıştır , hasta kardeşine ilaç almak zorundadır , o motosikleti çok sevmiş ve gezmek istemiştir veya çok aşağılık bir insandır ve sırf zevk için çalmıştır bunu bilemeyiz ama hırsız bir gün ıslah edilebilir ,fakat senin döküntü demir parçası motosikletin hiçbir insanı tekrar hayata döndüremez işte sırf bu yüzden hiçbir hırsızı öldürmüyoruz , ne acayip şeyler değil mi? İnsan hayret ediyor sjw filan

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...
    Meslegimin oldukca fazla bir suresini sosyo-ekonomik duzeyi oldukca dusuk bir bolgede, tabiri caizse herturlu pisligin normallesmis oldugu bir bolgede calisarak gecirdim. Bkz Kadriye Moroglu Lisesi.

Sahit oldugum, deneyimledigim olaylari yazsam birakin forum konusunu, kitap cikar
    ...
    Oooo, Kanarya Mah. Kitap çıkacağına inanırım. (1998 - 2013 arası Yenibosna'da çalıştım, Sefaköy'de ve Halkalı'da oturan arkadaşlarım vardı bölgeyi biraz bilirim; o zamanlar daha efsaneydi, şimdilerde o kadar değil sanırım...)

...
    Tekrar soyluyorum ve bu konuda cok netim. Genetik sosyopatlari haric tutuyorum, cocuk suc islemez. suca itilir. Ben caldigi motosiklet ile olen hirsizin olumune sevinmeyecegim.
    Psikopatları nsandan saymıyorum; bir şekilde kendimi / ailemi falan savunmak için böyle bir tipe zarar vermek zorunda kalırsam hiç vicdan yapmam. Sinek ezmekten farklı hissetmem açıkçası. (Tabi aslen retorik bir konu; Nereden test yapacağız da kişinin psikopat olduğundan %100 emin olacağız?)
    Mr.wind bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Biz Türkler çok çok eski bir medeniyetiz. Bize her ne kadar "Türklük = İslam" anlayışı empoze edilmeye çalışılsa da Hz. Peygamber'e Şeriat inmeden yüzlerce yıl önce bile Türkler tarih sahnesinde yer almaktaydı, o dönem denyo Araplar adam olsun diye sürekli onlara Peygamber gönderiliyordu, anca bu kadar olabildiler.

Türkler'in tarih sahnesinde bu kadar uzun süre yer almayı başarabilmelerinin nedeni SJW olmaları, hümanist olmaları, ılık olmaları, "hırsız da olsa insandır" anlayışı değil kardeşini boğdurtacak kadar acımasız ve sert olmalarıydı.

Bu nedenle malımızı, mülkümüzü çalan sığınmacı duvara toslayıp öldü diye de üzülmeyelim ağalar. Kusura bakmayın ama benim çöp oğlu çöp motorum binlerce sığınmacının canından kıymetlidir benim için.
    DickName, PsychOnur, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    suzuki gsx-r 250
    Bu taş bana geldi galiba sjw ne demek bilmiyorum evet hümanist ve sosyalist bir insanım.

Söylediklerinizin tek bir kelimesine bile katılmıyorum,bu konuda anlaşmamız mümkün değil,o yüzden sizinle tartışmayacağım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)