Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Benzin zammı, sosyal hayatımızı da bitiriyor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    benzin pahalı motoru çekersin kenara az kullanırsın idare edersin, daha kötü senaryo ise ilerleyen günlerde daha fahiş vergi, sigorta, muayene ücreti zamları yapılırsa?
    drtayfun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yüksek cc motorları hayal edemiyorum. 200 cc'lik motorum herhalde 60 kuruş falan yakıyor.

Önceden "şuradan değil de suradan geleyım yolu uzatayım" derdim şimdi utanmasam kaldırımdan gidip yolu kısaltacagım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek cc motorları hayal edemiyorum. 200 cc'lik motorum herhalde 60 kuruş falan yakıyor.

Önceden "şuradan değil de suradan geleyım yolu uzatayım" derdim şimdi utanmasam kaldırımdan gidip yolu kısaltacagım.
    Benim motorla aynı yakıyormuş. Her yüksek cc çok yakacak diye bir şart yok. NC olsa 68Kr, Tracer olsa 76Kr yakacak. (Benzin litresi 17₺ olarak kabul edildi...)

Çok para o ayrı... İstanbul 4. Levent - Bodrum Akyarlar git-gel benim için şu anda sadece benzin 1.070₺.

Motosikleti
    falcon flash 100

Olsun politika faizi yüzde 14 e düştü ya sizde artık dişinizi biraz sıkıp şu kadarcık ta fedakarlık yapın canım.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorla aynı yakıyormuş. Her yüksek cc çok yakacak diye bir şart yok. NC olsa 68Kr, Tracer olsa 76Kr yakacak. (Benzin litresi 17₺ olarak kabul edildi...)

Çok para o ayrı... İstanbul 4. Levent - Bodrum Akyarlar git-gel benim için şu anda sadece benzin 1.070₺.
    100 km'de 3.5 litre olarak hesapladım. genel olarak 3-3.5 arası yakıyorum.

Valla bi ara heveslendık araba alalım dedil, arabarlda 1.5 tl e yaklasınca dedik ki "hava güzelse motor kötüyse toplu taşıma"

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olsun politika faizi yüzde 14 e düştü ya sizde artık dişinizi biraz sıkıp şu kadarcık ta fedakarlık yapın canım.
    abi bakkaldan para üstü diye sakız alıp ekonomiye can veriyorum bir de arada Bakan Nebati'nin fotoğrafını açıp gözlerine bakıp ekonomiyi destekliyorum.
    yaşlıveacemi ve -Black- bunu beğendiler.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Bizim insanımız 1 haftaya unutur zamları sıkıntı etmemek lazım böyle seyleri. Durumun değişeceğini düşünmüyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Benzin zammı sosyal hayattan ziyade hayatı tehliyeke atıyor. Bir çok kişi belirtmiş zaten. İşin içerisinde lojistik veya aracıların olduğu her mal veya hizmette fiyatlarin artışı söz konusu olacağından , özellikle gıda sektörünün TAMAMINDA" ( Sadece meyve sebzeler için değil)

Fiyatlar artış gösteriyor,gösterecek. Dolayısıyla zaten baktığınız zaman bir ailenin,çocukların yetersiz besin tüketimi dolayısıyla ruhsal ve fiziksel sağlıkları da etkilenecek. Benzin zammı herşey için büyük bir tehtit çünkü buna bağlı olarak fiyatı artan bir çok ürünün birim bazında talebi düşeceği için üretimin de ilerki zamanlarda düşmesi söz konusu olacak. Benzin zammı orta-uzun vadede istihdamı bile etkileyebilir.

Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin zammı sosyal hayattan ziyade hayatı tehliyeke atıyor. Bir çok kişi belirtmiş zaten. İşin içerisinde lojistik veya aracıların olduğu her mal veya hizmette fiyatlarin artışı söz konusu olacağından , özellikle gıda sektörünün TAMAMINDA" ( Sadece meyve sebzeler için değil)

Fiyatlar artış gösteriyor,gösterecek. Dolayısıyla zaten baktığınız zaman bir ailenin,çocukların yetersiz besin tüketimi dolayısıyla ruhsal ve fiziksel sağlıkları da etkilenecek. Benzin zammı herşey için büyük bir tehtit çünkü buna bağlı olarak fiyatı artan bir çok ürünün birim bazında talebi düşeceği için üretimin de ilerki zamanlarda düşmesi söz konusu olacak. Benzin zammı orta-uzun vadede istihdamı bile etkileyebilir.
    ama bu bir kesimin "benim arabam yok arabası olan düşünsün" kısmını değiştirmiyor. anlatamadık millete herşeyin birbiri ile dolaylı da olsa etkileşimde oldugunu.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Akıllanacaklar.Önce hep 20 liralık alanlar vardı sonra 50 oldu şimdi 100 alsan kurtarmaz.
    -Black- ve espresso bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Evimiz ana yol kenarında ve trafiğin bol olduğu bir bölge, motorcular falan saçma salak egzoz takıp kafa şişiriyorlardı, trafik oluyordu, biraz kafam rahatlamaya başladı eskisine göre.

Oh be, dünya varmış, iyi kafa şişirdiniz ha. Eskiden karşıdan karşıya geçemezken şimdi al topu alman kale oyna, D100 bomboş :D

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    ama bu bir kesimin "benim arabam yok arabası olan düşünsün" kısmını değiştirmiyor. anlatamadık millete herşeyin birbiri ile dolaylı da olsa etkileşimde oldugunu.
    Elimizden ne gelir ki abi... ne yazık ki hiç bir şey yapamıyoruz

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siz trafik azaldı diye sevinirken öte tarafta ÜRETİCİ yavaş yavaş ski tutuyor arkadaşlar bence çok fazla sevinmeyin. kararında ve idareli sevinin.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Bence yeterli degil .. Zenginle fakir ayrımı hala çok netleşmedi benim gözümde.. Fakirlerle aynı otobanı kullanmak tedirgin ediyor beni.
    -Black- ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim insanımız 1 haftaya unutur zamları sıkıntı etmemek lazım böyle seyleri. Durumun değişeceğini düşünmüyorum.
    O bi haftada unutulanlar başka şeyler. Tecavüzler, şehitler, cinayetler falan çabuk unutuluyor.

Bu direkt cüzdana yansıyor. Hatta, kapıdan çıkmadan başlıyorsun düşünmeye nereye gideceğini, ne kadar yakacağını.

Düşünmesen de benzinliğe gidince, o sana hatırlatıyor kendini.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evde rakı, bira yapmayı öğrendik. Benzin yapmayı da çözersek muazzam olur.
    Hadi gözün aydın. Adanalılar çağrını duymuş.

Adana'da 72 Ton Sahte Akaryakit Ele Geçirildi
    espresso, yec, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    250r
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O bi haftada unutulanlar başka şeyler. Tecavüzler, şehitler, cinayetler falan çabuk unutuluyor.

Bu direkt cüzdana yansıyor. Hatta, kapıdan çıkmadan başlıyorsun düşünmeye nereye gideceğini, ne kadar yakacağını.

Düşünmesen de benzinliğe gidince, o sana hatırlatıyor kendini.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

Hadi gözün aydın. Adanalılar çağrını duymuş.

Adana'da 72 Ton Sahte Akaryakit Ele Geçirildi
    Evde bira güzel oluyor. Hem kendin üretiyorsun, hem ucuza geliyor. Benim biralar AnadoluEfes Malt'tan güzel.

Tuborg goldu tercih ederim,evet.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evde bira güzel oluyor. Hem kendin üretiyorsun, hem ucuza geliyor. Benim biralar AnadoluEfes Malt'tan güzel.

Tuborg goldu tercih ederim,evet.
    Ale iyidir, IPA daha da iyidir, tuborg neymis!
    espresso ve okanbagiscan bunu beğendiler.

Motosikleti
    250r
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ale iyidir, IPA daha da iyidir, tuborg neymis!
    Daha o kısma gelemedim henüz. Yeni bir set kuracağım yakınlarda. Malt özütü tavsiyesi varsa alabilirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çare 100km de 1 litre yakan dizel motosiklet.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha o kısma gelemedim henüz. Yeni bir set kuracağım yakınlarda. Malt özütü tavsiyesi varsa alabilirim.
    Benim kuzen yapıyor. En ucuz kitle ale mayası ile ekstradan 3-4 çeşit şerbetçi oltu alıp ipa yapıyor. Bomonti ipa'dan çok daha güzel oluyor. biraz pahalıya geliyor şişesi 6 lirayı geçiyor ama olsun. Kit ve malt kısmında ucuza kaçınca gövdesi düşük oluyor biraz ama fazladan şerbetçiotları güzel aroma veriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çare 100km de 1 litre yakan dizel motosiklet.
    100km'de 5.5-6 litre yakan benzinli arabamı satıp dizel araba aldım bu da 100km'de 7.5 litre yakıyor şehir içinde. Ben arabayı değiştirdim bu sefer dizel fiyatı benzini geçti, bu da benim şanssızlığım.

Motorun deposunu en son Kasım ayında doldurmuştum, kasım sonundan beri garajdan çıkarmıyorum zaten. Sorarlarsa hava soğuk derim.
    Cyan bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz trafik azaldı diye sevinirken öte tarafta ÜRETİCİ yavaş yavaş ski tutuyor arkadaşlar bence çok fazla sevinmeyin. kararında ve idareli sevinin.
    Yok ya, öyle değil, bildiğim bir üretici var. Otomatik zincir yağlama cihazı üretiyor. Halinden son derece memnun.
    DickName bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler