Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu Kripto Para Sizi Dolandırmak İçin İcat Edildi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yamaha ybr

2009'da bitcoin'in piyasaya sürülmesinden bu yana kripto para madenciliği yapıyorlar. Kripto para birimleri ilk başlarda önemsenmese de yavaş yavaş pizza satın almak için bile kullanılan finansal para sistemine dâhil oldu. Bu büyük teknoloji dünya hükümetleri için bir cehennem, adeta hız treni yolculuğu gibi çok hızlı gerçekleşti.

Eğer en başından beri bu gemideysen şanslısın, muhtemelen şu an çok zenginsin, eğer 2010 yılında 10 bitcoin satın almış olsaydın en fazla 1 dolar öderdin. Bugün bu bitcoinler neredeyse yarım milyon dolar değerinde olurdu.

Bunun gibi istatistikleri her yerde görmüşsünüzdür. Aslında bunlar, bu kripto para çılgınlığını yarattı. Yatırımcılar büyük getiriler arıyor, tıpkı ABD de altın hücumda olduğu gibi. Bu altına hücum meselesini bilmiyorsan videoda onuda anlattım çünkü bu konuyla gerçekten bağlantılı.

Bu videoda zengin olma hayali ile dolandırmak üzere inşa edilen bir kripto para sistemini araştırdık. Kripto para yatırımı güvenilir mi? Bu Kripto Para yani Altcoin Sizi Dolandırmak İçin İcat Edildi. Bu kripto para dolandırıcılığı ile 175 ülkede milyonlarca insanı dolandırıldı.
    Voltaren, tommygun ve DickName bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bitcoin balonu yakında patlar

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    1 dolarlık dahi coin almamış olanlar
    3-5 seneye abi yiaaa biz kaçırdık o treni demeye başlarlar

varsa sağda solda ufak tefekte olsa paranız emtianız güvendiğiniz bir borsada güvendiğiniz bir coine basın ytd
    unutun emin olun çok şey kazandırır ytd
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 dolarlık dahi coin almamış olanlar
    3-5 seneye abi yiaaa biz kaçırdık o treni demeye başlarlar

varsa sağda solda ufak tefekte olsa paranız emtianız güvendiğiniz bir borsada güvendiğiniz bir coine basın ytd
    unutun emin olun çok şey kazandırır ytd
    "borsada güvendiğiniz bir coine basın" dedikten sonra "ytd" yazmanız bir şey değiştirmiyor, açık açık yatırım tavsiyesi vermiş oldunuz.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kripto paradan en çok korkan büyük devletler çünkü matbaada basıp piyasaya sürülen kağıt materyalin tahtının sallanması götlerini tutuşturdu.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "borsada güvendiğiniz bir coine basın" dedikten sonra "ytd" yazmanız bir şey değiştirmiyor, açık açık yatırım tavsiyesi vermiş oldunuz.
    ytd artık insanların diline eline plesenk olmuş öylesine yazmıştım
    güvendiğiniz bir coine basın, araştırın tabii ki de
    araştırmadan neye güveneceksiniz

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Grafik kartı üreticileri ve enerji şirketlerinin mok yemesi olabilir mi? Bu işten iyi parayı onlar kazanıyorlar. Yoksa ellerindeki malı satıp parasını toplayalım diye niye uğraşsınlar? Kur bitkoyun çiftliğini üret üretebildiğin kadar. Ondan sonra paraya para deme koyun de.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Insanlarin ac gozlulugu yuzunden, decentralize bir odeme araci olacakken artik borsa/yatirim araci haline gelmis durumda. Bitcoin teknolojisinin amaci bu degildi ilk ciktiginda.
    Cyan ve DickName bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Zamanında bir çin eticaret sitesinden 0.22Bitcoin ödeyip elektronik sigara cihazı almıştım. 30 dolar gibi bir şey ediyordu. Şimdi 0.22 bitcoin 8bin küsür dolar ediyor. Keşke harcamasaymışım. O aldığım cihaz da 2 yıl içinde bozuldu o da ayrı konu.
    Cyan ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında bir çin eticaret sitesinden 0.22Bitcoin ödeyip elektronik sigara cihazı almıştım. 30 dolar gibi bir şey ediyordu. Şimdi 0.22 bitcoin 8bin küsür dolar ediyor. Keşke harcamasaymışım. O aldığım cihaz da 2 yıl içinde bozuldu o da ayrı konu.

aklıma şu herif geldi, kötü olmuş
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    kripto currencylerin tek amaci dectralized bir odeme sistemi degil ki, bildigimiz bankacilik sistemini yikacak decentralized finance, boyle bir degisimin olaysiz olacagini dusunmemeli kimse.

temel prensip olarak btc’nin dunyadaki tum varliklarda alin satin yapilabilmesi tum para birimleri gibi btc’nin de amaci. Bugun bunu tl ile de yapabilirsiniz, yeterince paraniz varsa tl cinsinden varliginiz ile gidip apple inc’i satin alabilirsiniz mesela.

tum dunyada var olan banknot ve metal paralarin usd cinsinden degeri: $7,6 trilyon.

altin icin $1235/ounce ile bu deger $7,6 trilyon.
    btc icin bu $361.000/btc olacaktir.
    Dunyadaki toplam mali varlik (broad money) $90 trilyon.
    bitcoin’in dunyanin para birimine donusmesi durumunda 21milyoj bitcoin’in bugun 90trilyon dolara esitlenmesi, yanl bir btc’nin $4.285.714 olmasi demek. adinda 1 var diye neden 1btc’nin bir kurus, bir dolar gibi bir birim olmasi gerekiyor? O is icin satoshi var zaten.

kripto odeme sistemleri ve merkeziyetsiz finans bir gercek. ama bu bitcoin alma plani yaparken batabileceginiz ihtimalini ortadan kaldirmiyor. Sacma sapan bir dini meraktan oturu yasadigimiz donemi 2000’li yillar olarak tanimliyoruz, medeniyetimiz 10bin yilini gectigi halde.. uzun donemi gormek cok zorlasiyor boyle bir egitimden gecince, 100-150 yil icinde olabilecekleri ya da potansiyellerin buyuklugu kestiremiyoruz. Evrimi anlayamama sebeplerinden biri de bu.

ytd :p
    Mr.wind, espresso ve f0cus bunu beğendiler.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu ölü kripto piyasasında bile kredi kartlarımın borcunu döndürecek kadar da olsa birşeyler kazanıyorum. benim cebime para giriyosa herkesin cebine girer.
    herkesin yaptığını yaparsanız kazanamazsınız. kriptoda piyasa yüksekken reklamı bol bol yapılır. bu reklamdan dolayı herkes, yanan ampule sineklerin uçuştuğu gibi hınçla kriptoya saldırır. o ampül söndüğü an kimse ne yapacağını bilemez. baya baya yaprak dökümü olur. herkes yolunu kaybeder.

işte tam da yatırım yapılacak zaman, o ampül sönüp iyice soğuduğu zamandır aslında. herkesin elini eteğini çektiği zaman, herşey dibi görmüşken allah ne verdiyse basıp giren "eğer sabrederse" kazanmama ihtimali (vur-kaç koinlere yatırmadığı sürece) yok denecek kadar azdır. ben zamanında öyle yapmıştım. şükür oradan gelen sermayeyi çevire çevire hala ekmeğini yiyiyorum. ilk yatırdığım miktarı da miningten gelen ethereumdan yapmıştım. birkaç yüz liralık elektrik faturası dışında pek masrafım olmadı şansıma.

bu piyasayla ilgili hiçbirşey bilmiyorsanız, piyasada bilinen belli başlı koinlere, piyasa ölüyken yatırım yapın ve sadece bekleyin. birkaç sene içinde meyvesini bol bol yersiniz.

bir nevi toprağa fidan dikmek gibi düşünün yani.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben 42 yaşımdayım, bu vizyonsuzlukla bu yaşa sağ salim nasıl geldim ben de şaşıyorum.

2015 ya da 2016 bu Bitcoin'i ilk duyduğum zamanlardı, iş arkadaşlarımız arasında muhabbeti dönmüştü. Dedim "ya öyle şey mi olur? inanmayın, zütecekler sizi" havaya saçacak param da vardı, keşke alsaymışım üjj bejj birşeyler.
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    arkadaşım nereden duyum almış bilmiyorum ama kredi çekmiş ve 71 bin lirayı hiç duyulmadık bir kripto paraya yatırmış, ne kadarını kredi çekti bilmiyorum ama 71 bin lirası şu anda 800 lira falan ediyor.. hiç olmayan paranın kredisini ödüyor şu anda.

Bu tür tuzağa düşme olayları eskiden de vardı, en son çiftlik bank olayı geliyor aklıma işte, yani bu dolandırılma olayını kriptoya bağlamayın, o insanların dolandırılasıları gelmiş.

Bu kripto olayı bildiğiniz bankacılık sistemi ama biraz daha gelişmiş, "Block Chain" diyorlar yani blokların zincirleme bağlı olmasından geliyor.. Her blokta bir insanın varlıkları kayıtlı tutuluyor ve bu bloklar dünyanın dört bir yanındaki kişisel bilgisayarlar tarafından işleniyor ve merkeziyetsiz denilmesi buradan geliyor..

Bankacılık sistemine göre daha ucuza işlem ücreti yani hizmet parası alıyor.. Mesela ben 5000 rvn gönderiyorum ve çok kısa sürede gidiyor ve 1 RVN hizmet ücreti kesiliyor. yani 5 bin lira gönderiyorsunuz ama 1 lira işlem ücreti gidiyor... ve bunu insan değil bilgisayarlar yapıyor ve 7/24 takas yapma imkanı var. Şu anki bankacılık sisteminden daha verimli görünüyor.
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu ölü kripto piyasasında bile kredi kartlarımın borcunu döndürecek kadar da olsa birşeyler kazanıyorum. benim cebime para giriyosa herkesin cebine girer.
    herkesin yaptığını yaparsanız kazanamazsınız. kriptoda piyasa yüksekken reklamı bol bol yapılır. bu reklamdan dolayı herkes, yanan ampule sineklerin uçuştuğu gibi hınçla kriptoya saldırır. o ampül söndüğü an kimse ne yapacağını bilemez. baya baya yaprak dökümü olur. herkes yolunu kaybeder.

işte tam da yatırım yapılacak zaman, o ampül sönüp iyice soğuduğu zamandır aslında. herkesin elini eteğini çektiği zaman, herşey dibi görmüşken allah ne verdiyse basıp giren "eğer sabrederse" kazanmama ihtimali (vur-kaç koinlere yatırmadığı sürece) yok denecek kadar azdır. ben zamanında öyle yapmıştım. şükür oradan gelen sermayeyi çevire çevire hala ekmeğini yiyiyorum. ilk yatırdığım miktarı da miningten gelen ethereumdan yapmıştım. birkaç yüz liralık elektrik faturası dışında pek masrafım olmadı şansıma.

bu piyasayla ilgili hiçbirşey bilmiyorsanız, piyasada bilinen belli başlı koinlere, piyasa ölüyken yatırım yapın ve sadece bekleyin. birkaç sene içinde meyvesini bol bol yersiniz.

bir nevi toprağa fidan dikmek gibi düşünün yani.
    hocam siz daha iyi bilirsiniz, sistemdeki herkesin kazanmasi icin, sisteme yeni kisilerin girmesi gerek.

bitcoin sayisi sabit kalip, bitcoine yatirilan para artarsa, bitcoinin fiyati artacaktir. Ama tabiki bitcoin miktorarinin da sabit kalmadigini biliyoruz.

Cunku bitcoin sisteminin ayakta kalmasi "mining" yapanlarin bilgisayarlarinin server olarak kullanilmasi ve buna karsilik mining yapanlara bitcoin ile odeme yapilmasi.

iste burasi sistemi acmaza sokuyor. cunku sistemin hayatta kalabilmesi icin mininge ihtiyaci var. Mining demek bitcoin miktarinin artmasi demek. Miktarin artmasi da degerinin dusmesi demek.

Tabiki benim beynim sisteme yon verenlerin beyni yaninda amip gibi kalir. o yuzden yeni bir formul bulacaklardir.

Ama sadece sunu soylemek istiyorum, coin yatirimi yapacaksaniz zarar ettiginizde sizi uzmeyecek miktarda yatirin.

blockchain dogasi geregi, bitcoin gelecekte bir zamanda cok buyuk bir krizi yasamak zo-run-da! Krizler parasi az olanin elindeki alir, zengine verir.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kripto para bir kısım para kaybederken bir kısım kar etsin diye yaratılan birşey.

Saglam coin'ler için bu başlık tamamen gereksiz.

Kripto da olan 15 tanıdıgımın 10'u ciddi kazanc saglayıp motorunu yükseltti, 5'i zararda.

Orana bakarsak aslında gayet makul.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam siz daha iyi bilirsiniz, sistemdeki herkesin kazanmasi icin, sisteme yeni kisilerin girmesi gerek.

bitcoin sayisi sabit kalip, bitcoine yatirilan para artarsa, bitcoinin fiyati artacaktir. Ama tabiki bitcoin miktorarinin da sabit kalmadigini biliyoruz.

Cunku bitcoin sisteminin ayakta kalmasi "mining" yapanlarin bilgisayarlarinin server olarak kullanilmasi ve buna karsilik mining yapanlara bitcoin ile odeme yapilmasi.

iste burasi sistemi acmaza sokuyor. cunku sistemin hayatta kalabilmesi icin mininge ihtiyaci var. Mining demek bitcoin miktarinin artmasi demek. Miktarin artmasi da degerinin dusmesi demek.

Tabiki benim beynim sisteme yon verenlerin beyni yaninda amip gibi kalir. o yuzden yeni bir formul bulacaklardir.

Ama sadece sunu soylemek istiyorum, coin yatirimi yapacaksaniz zarar ettiginizde sizi uzmeyecek miktarda yatirin.

blockchain dogasi geregi, bitcoin gelecekte bir zamanda cok buyuk bir krizi yasamak zo-run-da! Krizler parasi az olanin elindeki alir, zengine verir.
    miningciler için kriptonun miktarı artmıyor ki, mevcut varlığın bir kısmı işlem ücreti olarak onlara gidiyor.. yanlış mı biliyorum? ben 5000 rvn gönderirken 1 rvn kesiliyor ya, işte o 1 rvn benden eksiliyor ve işlem yapan kişilere gidiyor.. yani kripto paranın miktarı artmıyor, günlük işlem miktarı değişiyordur, yani trade edilen miktar.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kripto para bir kısım para kaybederken bir kısım kar etsin diye yaratılan birşey.

Kripto da olan 15 tanıdıgımın 10'u ciddi kazanc saglayıp motorunu yükseltti, 5'i zararda.

o tokatlama işi her sektörde yapılıyor dedim az önce, uzun oldu diye okumadın sanırım.. insanları her platformda her ortamda dolandırmanın yolu vardır ve doğal olarak kripto para sisteminde de dolandırabilirsin. Bu kripto para sisteminin yani Blok Chain sisteminin suçu değildir, bu tamamen insanın kendi akılsızlığının suçu, düşünmeden/görmeden/bilmeden iş yapıyor ve dolandırılıyor.. dediğim gibi bu dolandırılmayı her ortamda yaşıyor o ahmaklar, sadece kripto parada yaşamıyorlar.

edit: hem sizin dedikleriniz kripto para dan ziyade "borsa" oynayanlardır, yani borsa iniş çıkışları kriptolarda daha hareketli olduğu için döviz yerine onu kullanıyorlar, riski göze alan kişi zarar etmeyi de göze alır, bu onun tercihidir, hepsi için "dolandırıldı" demek pek doğru olmaz, bunu de eklemiş olayım.. ama kredi çekip de girilmez bu işe, yada son kurşunun ile bu işe girmek mantıklı olmaz.
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bahsettigin sey kriptopara degil, kripto para borsasi, ikisi ayni sey degil. Dunya uzerinde hic bir borsada (zeytin/yag/balik vs) sadece kazanan ya da sadece kaybeden olmaz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    80bin TL kredi çekip şu an bu varlığı 1milyon TL olan insan da biliyorum ben. (Ben değilim merak etmeyin :D)

Bu bir kazanma kaybetme sistemi değil, bu aslında bir borsa değil, konu bu değil.
    Herşeyin al-satı yapılabildiği gibi bunların da yapılıyor. Al-sat ile para kazanma hedefleniyorsa bilinmeli ki al-sat ile para da kaybedilebilir.
    Tüm varlıklarınızı gider Dolar'da tutarsanız bir şey kaybetmezsiniz.
    Ama Dolar ile bir fx işlemi yaparsanız, orada al-sat hareketi başlar bu da potansiyel bir değişiklik demektir, artısı eksisi her türlüsü mümkün.
    espresso bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Lale_Çılgınlığı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler