Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çiftçiden sonra esnaf

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Şu tomofil konusunda "bol traktörlü" çiftçimiz şımarık bulunmuştu.

Yanına esnaf da eklendi. Milletin "açız" söylemlerini zaten abartılı buluyoruz.

3 dönem ve üstü Akp seçmeni zaten o.ospu (Benim söylemim değil, sakata gelmeyelim)
    bakınız: http://www.motosiklet.net/forum/konu...toreni-33.html

İzmir'in 500 yıllık tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda esnaf, zamlara isyan etti ve "Artık tüm küçük esnaf dayanamayacak durumda" açıklamasını yaptı. Öte yandan, Muğla'da bir vatandaş ev ve iş yerine gelen 2 bin 34 liralık faturaya karşın elektrik firması kapısına siyah çelenk bıraktı.

Hem yakıyosun, hem ağlıyosun. İyice şımardılar anlayacağınız. Seray Sever'e de 4100 lira gelmiş. Gülse, 1600 lira kârda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Benim yan komşu yazın balkonda atlletle hergün bira rakı götüren adam AKP ci.
    Soruyorum senin ne işin olur AKP ile niye oy veriyorsun diye.Bana istikrar diyordu işler iyi şimdi hükümet falan değişir işlerim bozulur diyordu.Aslında bunların hepsi statükocu.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim yan komşu yazın balkonda atlletle hergün bira rakı götüren adam AKP ci.
    Soruyorum senin ne işin olur AKP ile niye oy veriyorsun diye.Bana istikrar diyordu işler iyi şimdi hükümet falan değişir işlerim bozulur diyordu.Aslında bunların hepsi statükocu.
    Seray'da bir statükoculuk olduğu doğru. 2019'da destek veriyormuş. Atletle rakı falan içmiyordur herhalde ama, yine de destekliyormuş.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Laz Dayı diyor ki: "Sap yavaş yavaş girmeye başladı, oturamayrum"��

F54 bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu dalabi çalişeyımı bok çalişayi çektim onu fişunuu.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Son haftada motosiklet ile alakası olmayan konu açmak da ki maharetini biraz da bu yana da gösterecek misin .
    Yoksa böyle iyi devam mı

Bu arada 3 konuyu bir hafta da açan ne oluyor..aynen

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Haddini bil gardaşım!
    1-Ben direkt sana bir söylemde bulunmadum.
    2- Söylenen laf zaten sana ait. Orada linki verdim.

Oradan beni direkt hedef alma. Varsa çiftçinin, esnafın derdi ile ilgili edeceğin iki laf, onu söyle.

"Bu arada 3 konuyu bir hafta da açan ne oluyor" İlkokul çocuğu musun sen?

Motosikleti
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haddini bil gardaşım!
    1-Ben direkt sana bir söylemde bulunmadum.
    2- Söylenen laf zaten sana ait. Orada linki verdim.

Oradan beni direkt hedef alma. Varsa çiftçinin, esnafın derdi ile ilgili edeceğin iki laf, onu söyle.

"Bu arada 3 konuyu bir hafta da açan ne oluyor" İlkokul çocuğu musun sen?
    Yok daha küçüğüm...
    Seni motosiklet net in asıl işlevine davet ediyorum. Ben daha küçüğüm beceremiyorum. Ama sende o akıl,feraset ve bilgi var.
    Forum da cep telefonunu kullanabilsek. Belki bir iki kendin yap falan paylaşırım. Ama bilgisayar özürlü tüm. Ama sen yaparsın..
    Haydi bu küçük yeğenini kırma yoksa ağlarım

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok daha küçüğüm...
    Seni motosiklet net in asıl işlevine davet ediyorum. Ben daha küçüğüm beceremiyorum. Ama sende o akıl,feraset ve bilgi var.
    Forum da cep telefonunu kullanabilsek. Belki bir iki kendin yap falan paylaşırım. Ama bilgisayar özürlü tüm. Ama sen yaparsın..
    Haydi bu küçük yeğenini kırma yoksa ağlarım
    Davet ettiğin yerde ilgini çekecek yazılar var. Bu bölümde dolaşacağına oraya git.
    Bulamazsan, göremezsen linki de burada:
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Davet ettiğin yerde ilgini çekecek yazılar var. Bu bölümde dolaşacağına oraya git.
    Bulamazsan, göremezsen linki de burada:
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/
    Tamam abi sağolasın. Sen devam et

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    -Black- Bu bilgilendirici ve gündem dolu başlıkları açtığın için teşekkürler.

İnsanlar hadleri olmadan kendilerini Allah'a bile şirk koşuyorlar bu forumda ki gözümle gördüm. Birine dine inanmıyorsun diyen bile var. Sorsan dini kendi çıkardı sanki sığıcık.

Önce insanların konuları doğru başlıklar altına açmayı öğrenmesi, bu paralelde doğru yapmayanın cezasının kesilmesinin adaletli olacağını düşünüyorum. Kimse yaşlı olduğu için direksiyon başında adam öldürünce cezadan indirim almıyordur her halde ?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    enerji gübre traktör yedek parçası usd ye bağlı olduğun yakında yiyecek ekmek bulamayacağız
    üretim eksik değil çiftçi hakkını alamadığı için üretmeyi bırakıyor durum hayvancılıkta da aynı durumda et süt içinde aynı şeyleri söyleyebiliriz
    doğru düzgün plam program yapılmıyor üreticiye teşvikler yetersiz eğitimde hukukta sağlıkta olduğu gibi bilinçli bir şekilde tarım ve hayvancılıkta da köreltiliyor memleket
    dünya da kendin kendine her anlamda yetebilecek kapasite'de 5 tane ülkeden biriydik ne duruma düştük
    Thracian bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Şımarık çitçiye bir darbe de Murat Muratoğlu'ndan geldi.

Yazının başlığı: Çiftçi şımarmasa bari!

Dram mı, komedi mi İstatistik Kurumu'nun verileri? İnsan kâh üzülüyor kâh gülüyor… Kısa adı TÜİK olan kuruma göre tarımsal üretimdeki maliyet artışı yüzde 36.2 seviyesinde kaldı.

Kıyaslarsanız her bir kalemde yüzde 100'den fazla artış var. Geçen yıl elektrik kwh birim fiyatı 0.92 liradan bu yıl 2.06 liraya… Geçen yıl 7.5 lira olan mazot fiyatı, bu yıl 15 liraya çıktı.

★★★

Yoğun kullanılan gübrelerin 50 kiloluk torbalarının fiyatları 300 lira ile 650 lira arası…

Yani? Gerisini Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Ülkemizde son bir yılda yüzde 342 artan gübre fiyatını, dünyada yaşanan fiyat artışının altında” diyerek tamamladı.

Peki, o zaman İstatistik Kurumu'nun maliyet artışı nasıl yüzde 36'da kaldı? En az yükseliş yüzde 33 ile kasa ve ipte… Demek kurum onları baz aldı…

★★★

Sera üretiminde sadece domatesin son bir yılda maliyet artışı yüzde 138… Toplamda yaklaşık 220 milyar lira borcu olan çiftçi ne yapacak? Fiyatları artırmayıp zararla yatıp hacizle mi kalkacak?

Tarlalarda sonbahar gübrelemesi neredeyse yapılamadı. Yapan da geçen yılın yarısı, çeyreği kadar gübre attı. Allah ne verirse artık modunda takıldı… Nasıl verimli olabilir ki? Bu bir dram değil mi?

★★★

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise tam bir komedi… “Fındıkta, kirazda, incir ve kayısı üretiminde dünya lideriyiz… Küçükbaş ve büyükbaş hayvan varlığında Avrupa'da birinciyiz… Su ürünleri yetiştiriciliğinde Avrupa'da birinci sıraya yükseldik… Türkiye tarımsal hasılasıyla dünyanın en büyük onuncu tarım ülkesi…” Haşhaş, kuru üzüm ve ayvayı unuttu kendisi…

İyi güzel de o zaman bu fiyatlar ne? Her şey ithal edilir mi? Biraz da ondan bahsetse… Nasıl bir tarım politikası uygulanıyorsa öyle… Kazanılan para nerede?

★★★

Çıktı, “Tarım kesimi Türkiye'de en çok kayrılan kesimdir ve böyle olması lazımdır. Bu bizim kesimi şımartmaz” sözleriyle çiftçiye “hadi yine iyisiniz” demeye getirdi.

O kadar rahat söylüyor ki, şahsen “ben mi başka ülkede yaşıyorum” diye şüpheleniyorum. Bu ne gamsızlık arkadaş, bilmediğimiz bir Türkiye daha mı var?

Bütçede yine şu kadar para ayırdık falan diyorlar ya… O da eksik…

★★★

İktidar 2006 yılında kanun çıkarttı. Milli gelirin en az yüzde 1'ini tarımsal desteklemeye ayıracaktı. Çiftçiye verilecek desteğin yap-işlet-devret ihaleleri ile yandaş müteahhitlere harcandığı ortaya çıktı.

Tarımla uğraşanlara destek vermek için kurulmuş kamu bankası Ziraat ne yaptı? Çiftçiye haciz yolladı.

Yandaşa gazete, televizyon satın alması için milyar dolarlık kredi açtı. Ödenmedi! Kimse de bir şey demedi. Bunu nereye koymalı?

Gıda fiyatlarında düşüş uman varsa beklemesin boşuna… Böyle tarak böyle başa…
    DickName bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hollanda'nın 2021 yılı tarımsal ihracatı 118 milyar dolar imiş.

Sinirden kendi kendimi kesicem arkadaş bu nedir?

Yav olmuyorsa Hollanda'dan sözleşme ile tarım uzmanı alalım kardeşim, adamlar ekip halinde gelsinler. maaş mı istiyorsun al sana maaş, prim mi buyur kardeşim prim; sen bize bu işi öğret biz amelelik yaparız diyelim ya.
    YasinC, espresso ve DickName bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sorun bilmememizde değil ki. Her işi yoluna koyacak adamlar var ülkede, Adalet ve Kalkınma Partisi içinde de var. Ama işte, onlar değil de milletle dalga geçmeyi sevenler getiriliyor göreve.
    SuleymanE bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Çiftçi şımarık, esnaf işi bilmiyor. Tüm şartlar mükemmel sorun çiftçi ve esnafta.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun bilmememizde değil ki. Her işi yoluna koyacak adamlar var ülkede, Adalet ve Kalkınma Partisi içinde de var. Ama işte, onlar değil de milletle dalga geçmeyi sevenler getiriliyor göreve.
    Aynen katılıyorum. İşi hak edene verseler, birazcık liyakate önem verseler, şu içinde olduğumuz berbat ekonomik durumda olmazdık.

İddia ediyorum, dünyanın en iyi işleyen firmasının başına bu hükümeti koy, 5-10 seneye iflas ettirirler. Çünkü ahbap-tanıdık ilişkisiyle saçma sapan kişiler göreve gelirse hiçbir iş düzgün yürümez.

Hala da bize bir şey olmaz kafasında devam ederek televizyona çıkıp vatandaşla dalga geçen açıklamalar yapabiliyorlar.

Bakalım dananın kuyruğu ne zaman ve nerede kopacak?
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    İş bilmedikleri için değil, beceriksizliklerinden de değil.

Bilerek ve isteyerek yapıyorlar bunu. Altını özellikle çizeyim!
    DickName bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten bu akaryakıt ve enerji zamlarından sonra çiftçi iş yapamaz hale geldi. Birçok işletme ise batma noktasında.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni motosiklet net in asıl işlevine davet ediyorum.
    Bir motosiklet eğitmeni de böyle bir davette bulunmuştu geçenlerde...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)