Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Çiftçiden sonra esnaf

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Öyle de bir laf var. Siyaset yapacaksan bırak işini, siyasete gir.
    Oldu.
    Siyasetçi tıp okumayacak ama sağlık sistemi hakkında konuşacak, hukuk okumayacak ama hukuk hakkında konuşacak, mühendislik okumayacak ama mühendislik gerektiren işler hakkında konuşacak, öğretmenlik okumayacak ama eğitim sistemi hakkında konuşacak. Bırak siyaseti makamını, tıp hakkında konuşacaksan tıp, hukuk hakkında konuşacaksan hukuk, mühendislik hakkında konuşacaksan mühendislik, eğitim hakkında konuşacaksan öğretmenlik oku derler adama.
    tommygun, Metehan07-70, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Bizim genlerimizde var, kültürümüzde var. Dogrular konusulmaz bizde , acıtır cunku. Uyanmak istemiyor kimse rüyasından. Agır geliyor pencereden gelen ışık, yorganı yine kafasına çekiyor.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ortadoğu kültürünün temel prensibi "itaat ve endoktrinasyon" kavramlarıdır.
    bu kavramlar bireyin oluşumuna izin vermez.
    ortaya yeni bir oluşum çıksa dahi sürdürülebilirliği azdır.

ortalama primat zekasında olmayan zavallılar karşılarında bulunanları da aynı seviyede görmek isterler, bir anlamda sığ sulara çekip orada boğmaz isterler.

uzun zamandır ülkenin tek gündemi, milletin üstüne yıkılan ekonomidir. gündem ne kadar değiştirilmek istense de değişmiyor.
    birtakım imtiyazlı gruplar haricinde ülkenin çoğunluğu yoksulluk çekiyor. geçenlerde bir yeğenim iş buldu, açtan yoksula terfi etti.

hastalıktan dün 266 kişi öldü ve bunlar resmi rakamlar. sağlık bakanı "her şey yolunda" diyebiliyor.
    enflasyon tarihi seviyelerde maliye bakanı "gözlerime bakın" diyebiliyor.
    insanlar sokak röportajlarında yokluktan ağlıyorlar.
    ülke her anlamda çöküyor zira temelleri yok edildi.

"çıkar telefonunu" diyebilen bir cahil ordusu sayesinde bu hale geldik. "istikrar" diye söylenirken ülkenin bu hale geleceğini söylüyorduk. son nokta "kuru ekmek bulabiliyorlarsa aç değillerdir" oldu.

elektrik faturaları ev ya da dükkan kiraları ile yarışır oldu.
    ve halen primat zekasından yoksun ahlaksız, haysiyetsiz tipler akıl vermeye çalışıyor.

yazacak o kadar çok şey ama bu zavallılar anlamamakta ısrar edeceklerdir. umurumda da değiller.
    ozanın dediği gibi:

mezarına bir tas suyu dökenin de avradını ...
    can't be worried about that shit. life goes on man.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle de bir laf var. Siyaset yapacaksan bırak işini, siyasete gir.
    Oldu.
    Siyasetçi tıp okumayacak ama sağlık sistemi hakkında konuşacak, hukuk okumayacak ama hukuk hakkında konuşacak, mühendislik okumayacak ama mühendislik gerektiren işler hakkında konuşacak, öğretmenlik okumayacak ama eğitim sistemi hakkında konuşacak. Bırak siyaseti makamını, tıp hakkında konuşacaksan tıp, hukuk hakkında konuşacaksan hukuk, mühendislik hakkında konuşacaksan mühendislik, eğitim hakkında konuşacaksan öğretmenlik oku derler adama.
    Siyaset asıl siyasetçilere bırakılmamalı, her birey politize olmalı ve herhes içinde olmalı ki bir şeyler düzelebilsin. Siyaset siyasetçilere bırakınca bu hale geliyor zaten. Temsili demokrasi denen şey sahte demokrasidir, tek gerçek demokrasi doğrudan demokrasi, o da artık bu çağda mümkün aslında. Hiç bir birey bir başkasını temsil etme yetkisinde olmamalı, zaten hiç bir bireyin bir başka bireye üstünlüğü yoktur o zaman kimse bir başkasının iradesini eline geçiremesin. Bunu olabilmesi için tamamı politize olmuş bir toplum gerekir, herkes kendisinin siyasetçisi olmalı.
    DickName ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyaset asıl siyasetçilere bırakılmamalı, her birey politize olmalı ve herhes içinde olmalı ki bir şeyler düzelebilsin. Siyaset siyasetçilere bırakınca bu hale geliyor zaten. Temsili demokrasi denen şey sahte demokrasidir, tek gerçek demokrasi doğrudan demokrasi, o da artık bu çağda mümkün aslında. Hiç bir birey bir başkasını temsil etme yetkisinde olmamalı, zaten hiç bir bireyin bir başka bireye üstünlüğü yoktur o zaman kimse bir başkasının iradesini eline geçiremesin. Bunu olabilmesi için tamamı politize olmuş bir toplum gerekir, herkes kendisinin siyasetçisi olmalı.
    Aga çok doğru dedin,ama bunun için toplumun tamamının belli bir eğitim ve kültür seviyesine ulaşmış olması gerek. Benim otuz senedir dediğim şey; ülkenin başına ne geliyorsa cahillikten geliyor.
    Zamanında Aziz Nesin'e çok sövdüm, çok hakaret ettim, şimdi kendisinden özür diliyorum, ışıklar içinde uyusun.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga çok doğru dedin,ama bunun için toplumun tamamının belli bir eğitim ve kültür seviyesine ulaşmış olması gerek. Benim otuz senedir dediğim şey; ülkenin başına ne geliyorsa cahillikten geliyor.
    Zamanında Aziz Nesin'e çok sövdüm, çok hakaret ettim, şimdi kendisinden özür diliyorum, ışıklar içinde uyusun.
    Zaten sonun aeklemiştim ya bunun için tamamı politize olmuş toplum gerekir. Politize olmak için de zaten belli bir bilgi ve kültür gerekli.

Yani bir şey olabileceği yok.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)