Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Faizler artarmı düşermi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Birkaç güne bu karar hayatımızı baya etkilicek.Ben bu ay pas geçeceğini düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bir gram aklı mantığı olan herkes yükseltilmesi gerektiğinde hemfikir, zaten MB'nin gösterge faizi MB'nin gösterge faizi olmak dışında hemen hiç bir yerde de geçerli değil. Anca dövizin tetiklenmesi ve bankalar aracılığı ile devletin daha fazla soyulması için kullanılan bir enstrümana dönüştü. Daha dün MB'den 15% ile para alanlar 22% ile Hazine tahvili aldılar.

Ancak mega amirin ille de düşük olacak diye konuşup durmasından ötürü pozisyon alamıyor kimse. Bunu böyle bağır çağıra söyleyip artırırsa da şaşırmam, ülke ülke değil ahıra dönmüş durumda, hiçbir şeye şaşırmam.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence faiz 0 (sıfır) olmalı. Madem faiz haram, sıfırla gitsin değil mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence faiz 0 (sıfır) olmalı. Madem faiz haram, sıfırla gitsin değil mi?
    Ulen enflasyon 55 60
    Faiz 16

Ortada eksi faiz var,ama eksi faiz de gunahsa bilmiyorum.

Hiç kimsemi demiyoe bu şekilde olmuyor bu iş diye ya.Bir allahın kulu yokmu yemin ediyorum yazık

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Muhalefetin de iktidarın da keyfi ve rahatı yerinde.. Dostlar alışverişte görsün..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    yav arkadaş Reis yazın Merkez e faizler inmeli dedi ,yaz boyunca indirmediler, sonbaharda gene inmeli dedi, bu sefer indirdiler, açıklamada da piyasalara göre hareket edeceğiz, fiyat istikrarı v.s sağlayacağız sonra Hazine bakanı çıktı olumlu yorum yaptı, faiz indirme gibisinden, Reis bu seferde faiz inmeli Nas var bize uymayanlar bizle çalışmasın v.s dedi
    faiz gene indi, dolar fırladı, yetmedi Çin modeli düşük faiz yüksek kur diye diye doları 14 de dayandırdılar ,müdahale etmeyeceğiz dediler ,13.90 geçirmemek için müdahale geldi hem de 2 kere sonra Credit s Merkez büyük olasılıkla faiz indirmeyecek toplantıda böyle dedi dedi ,yalanlama v.s gelmedi sonra Katar ziyareti milyarlar akacak dendi, ardından Barclays 300 baz indirebilir dedi ,yeni hazine bakanı da faiz inmeli dedi dedi dedi, vs vs

yahu arkadaş amaç ne ? yazık değil mi bu millete ? bir karar verin, bir plan koyun ortaya, zaten enflasyon ezmiş milleti, birde bilinmezlik tüm ticareti neredeyse durduruyor, bu son olaylar 5.6 ay içinde gelişenler ,daha eski olayları anlatmaya sayfalar yetmez, gel de bu ortamda al sat yap yada yatırım yap şaka gibi

şimdi indirimler devam ederse dolar roketleyecek
    aynı kalırsa yataya sarar bir süre
    faizler artarsa orana göre kurda da gerileme olacak

bizde sermayemizi ,,birikimimizi korumaya çalışacağız ,zar falan mı atsam iddia mı oynasam aynı şey gibi :D

dolar 13.50 konusunda yazmıştım buraya da yapıştırdım, kardeş işin özeti artırılması ama güven çok önemli güven, ne olacağına güvenebilen var mı ? uzun vade zaten on yıllardır yön yukarı ama orta ve kısa vade meçhul işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

birde benim anlamadığım kaçtır bankalara ve finans kuruluşlarına hafta sonları bilgi veriliyor veya toplantı yapılıyor, şimdi yazdığım bu kuruluşlar bilgi vererek gerçeklerimi söylüyor ? yoksa bildiğimiz manipülasyon mu yapıyor ? konuşulanlar gerçek bilgiyi veriyor ise bu bilgilerden halkın haberi neden olmuyor ? hayır bilgi değilse manipülasyon suçu işledikleri için neden müdahale edilmiyor ? gel de çık işin içinden

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Faiz sözde %15 e düşürüldü ama hazine %22,7 faiz ile borç alıyor bu nasıl bir işleyiş çözemedim.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    merkez bankası bu ay ellemicez dedi.bu ay sabit kalıcak diye görünüyor tahmin ediyorum.ama başkan yıl sonuna kadar 1 tane daha faiz indirimi olacak dedi.bencede 0 olsun rahat rahat kuru ekmeğe talim edelim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yap sabit yıllık 10 bırak öyle kalsın ihtiyacı olan alsın kullansın fakir fukura borç harç birşeylere sahip olsun

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Bildigim kadarıyla abd de faiz 0-025 yani %1 bile degil Avrupa aynı keza kafirler biliyor faizin zararını biz bilmiyoruz

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yap sabit yıllık 10 bırak öyle kalsın ihtiyacı olan alsın kullansın fakir fukura borç harç birşeylere sahip olsun
    Tamamda ozman 128 milyarı erittikleri gibi millet yağmalar o parayı.Benim hiç ihtiyacım falan yoksa bile %10 dan faizle kredi veren varsa aylık ödeyeceğim miktarın tamamaı kadar kredi çekerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)