Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Gurbetçilerin had sınırlarını aşmaları.

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekonomi böyle giderse yakında bu tip şeylere maruz kalabilirler.
    Hiçbir şey olmaz, bizim insanımızı en iyi betimleyen cümle "Aman ağzımızın tadı bozulmasın Ali Rıza Bey" dir. Biz halk olarak yapamayız, bir tarafımız yemez.
    dreams82, espresso, Ekrem_06 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yok.
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lafım size değildi, Mercedes de iyi arabaydı zamanında.
    Tahmin etmiştim. Şaka mahiyetinde yazdım.
    tommygun bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kurulu düzenimiz var yeğen, yoksa memleketimize döneriz. türkiye cok iyi
    espresso bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kurulu düzenimiz var yeğen, yoksa memleketimize döneriz. türkiye cok iyi
    Dön o zaman dediğin zaman vantilatör gibi kayış çeviriyorlar, izlemesi çok zevkli oluyor.

Açıkçası ben gurbetçi olsam burada insanların yüzüne bakamam utancımdan fakat bunların surat kayış gibi olmuş.
    Italian bunu beğendi.

Motosikleti
    Yok.
    Avrupa Birliği ile Türkiye arasında bir antlaşma yapıldı ve yürürlüğe ya girdi ya girecek. Avrupa sınırları içinde ikamet eden Türk vatandaşlarının banka bilgileri talep edilmesi durumunda Almanya finansbakanligina bildirilmesi ile ilgili. Bu durumda burada kaçak çalışan, yardım alıp Türkiye de onlarca evi olanlar için büyük problemler ve cezalar gelecek. Adam burada devlet yardımı alıyor,aynı zamanda kavak olarak bir başkasının yanında çalışıyor. O zaman bu kadar memleket meraklısı çıkacak mı bakalım.
    espresso bunu beğendi.

Dön o zaman dediğin zaman vantilatör gibi kayış çeviriyorlar, izlemesi çok zevkli oluyor.

Açıkçası ben gurbetçi olsam burada insanların yüzüne bakamam utancımdan fakat bunların surat kayış gibi olmuş.

Açıkçası ülkelerin daha milliyetci olması gerekiyor.

Gurbetci tip senin ülkende seni begenmiyor, sosyal medyada böyle konuşuyorsa vuracaksın kıçına tekmeyi dönecek ülkesine.

Ben çifte vatandaşlıga da karşıyım, bir seçim zorunlu olmalı.
    Cenk Ayvaz, drtayfun ve Italian bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yok.

Daha önceleri gurbetçiler bu kadar antipati ile bakilmiyordu. Çünkü bu kadar yüzsüz ve şerefsiz olduklarını anlamamistik. Şimdi gerçek yüzleri ortaya çıktığı için Anavatan da büyük tepki çekiyorlar. Bu şekilde konuşmaya devam ettikleri sürece tepkilerden dolayi Türkiye ye gitmekte zorlanacaklar.
    espresso ve Italian bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Cenk Ayvaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa Birliği ile Türkiye arasında bir antlaşma yapıldı ve yürürlüğe ya girdi ya girecek. Avrupa sınırları içinde ikamet eden Türk vatandaşlarının banka bilgileri talep edilmesi durumunda Almanya finansbakanligina bildirilmesi ile ilgili. Bu durumda burada kaçak çalışan, yardım alıp Türkiye de onlarca evi olanlar için büyük problemler ve cezalar gelecek. Adam burada devlet yardımı alıyor,aynı zamanda kavak olarak bir başkasının yanında çalışıyor. O zaman bu kadar memleket meraklısı çıkacak mı bakalım.
    Girdi çoktan. Hatta o bilgiler AB'ye gönderildi bile. Şimdi mesela Almanya diyor ki : Eğer Türkiye'deki mal varlığınızı bana gönüllü bildirirseniz sadece vergisini alırım, ceza yazmam. Yok saklarsanız canınızı fena yakarım. Oradaki uyuşturucu işi yapan, karanlık işler çeviren mafya için çok iyi bir önlem bu, hepsini şutla gitsin ülkeden, daha da sokma içeri. Miss...
    espresso, Cenk Ayvaz ve Osm@n bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayır, orada kazanıp ülkemize üretim alanında bir katkı sağlasalar eyvallah diyeceğim ama orada kazanıp buraya gelip ev, arsa satın alıyorlar (geneli) vizyonsuz sığ insanlar. Bir bunlar bir de görgüsüz araplar. enflasyonu azdıran bir unsur da bunlar. Kendi memleketimizde ev, arsa alamaz duruma düştük yahu!
    Cenk Ayvaz bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açıkçası ülkelerin daha milliyetci olması gerekiyor.

Gurbetci tip senin ülkende seni begenmiyor, sosyal medyada böyle konuşuyorsa vuracaksın kıçına tekmeyi dönecek ülkesine.

Ben çifte vatandaşlıga da karşıyım, bir seçim zorunlu olmalı.
    Gurbetçileri beğenmesek de TR ekonomisi için katkıları büyük, AB deki sosyal yardım da olsa kaçak çalışıyor da olsa TR ye milyonlarca euro dövüz akıtıyorlar, yatırım yapıyorlar. Bu her ne kadar bizim hoşumuza gitmese de bu ülke çıkarı için faydalı bişey...

Çifte vatandaşlık konusuna gelince sana katılmıyorum. Özellikle kendi özelimde.

Ben Bulgaristan doğumluyum. Benim aslım 500-600 senedir o topraklarda yaşıyor, Anadolu Osmanlı olmadan önce Balkanlar Osmanlı'ydı ve 93 harbinden sonra zorla geri göç ettirlilmeye çalışıldı oradaki Türk ve Müslüman toplum.
    Özellikle sosyalizm döneminde Türkler ve benim ailem dahil çok sıkıntılar çekti. Özelikke de 80 lerde. 89 da zaten büyük zorunlu göç oldu. Şu anda Bulgaristan nüfusunun %10 civarında Türk ve Bulgarlar hala tam haklarını vermiş değil AB üyesi olmalarına rağmen. ve ben 1998 den beri TR de yaşadığımdan dolayı 2011 de TC vatandaşı oldum, e tabi BG vatandaşlığım da devam ediyorum. ve evet her ne kadar size ters gelse de ben BG de özellikle oy kullanmaya gayret ediyorum. 1 oy 1 oydur. Her ne kadar şu anki Türklerin kurduğu parti çok iş beceremiyor olsa da ne kadar güçlü olursa o kadar Türklerin haklarını savunuyorlar. ve oradaki yaşayan insanların hayatlarını bir nebze de olsa kolaylaştırıyorlar.

Aynı şekilde sizin gibi düşünen Bulgarlar da TR de yaşayan BG vatandaşlarının oy kullanmasın gibi kampanyalara giriştiler. Onları da anlıyorum ama benim açımdan bana göre oy kullanmamız lazım. Çünkü o topraklara orda yaşayan benim halkıma vefa borcum var. Onların sayesinde onların mücadelesi sayesinde kimliğimizi yaşatabildik (naim filmini izlersen ne demek istediğimi anlarsın)

Saygılar.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Sizin durumunuz farklı , orası sizin ata toprağınız. Gurbetçiler çalışmaya gitmiş sıradan işçiler, oralara ne bağı var, ne kültürel ortak yanları, ne katkıları.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Duygusal kısma girersek Eskimolar hariç herkes başka ülke için de oy kullanır. Birisi der ki dedem Mısır'da doğdu, öteki der ki biz Kafkaslar'dan gelmişiz, Yunan der ki biz mubadeleyle geldik, Türkiye asıl vatanımız, vs. Objektif kriterler belirlemek lazım. Bence ikamet edilmeyen ülkede oy kullanılmamalı. Çifte vatandaşlığa da engel olmaz aslında. Almanya'daki insanlar oradaki büyükelçilikte kendileriyle ilgilenen müdürü seçsin.
    Italian, Osm@n ve Kinky Kylie bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Oy kullanma meselesinde şu an sonuç işimize gelmediği için böyle düşünüyoruz, ama herkes kendini kandırmaya devam ediyor.

Bir kişi, o ülkenin pasaportunu cebinde taşıyorsa oy kullanabilir, nokta.
    Kime vatandaşlık veririm, kimi vatandaşlıktan çıkarırım, bunlar başka konular. İkametgahı Türkiye'de olmayanı çıkartırım dersin mesela, peki buyur çıkar. Ama cebine pasaport koyduğun kimseye oy verme diyemezsin.

Benim sülalemin hatırı sayılır bir kısmı Almanya Avusturya İsviçre üçgeninde yaşıyor.
    ve ben Avrupa'ya gititğimde hiçbirine haber vermiyorum. Konunun geri kalanıyla ilgili eyyorlamam bu kadar.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    O dediğiniz kısmı kanuni kısmı. Kanunda varken kimse kimseye oy verme diyemez zaten. Ama kanunlar değişir.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Tabii ki.
    Benim mantıksal sorgulamam şöyle çalışıyor, o insanın cebine bir pasaport koyduysan o pasaportun sağladıkları / sağlamadıkları vb tüm olaylar nedeniyle söz sahibisindir. Bu nedenle cebinde pasaport olan herkesin oy kullanması gerektiğini düşünüyorum.
    Ama tabii yurtdışında doğan, orada yaşayan bir insana vatandaşlık vermeli miyiz? Geniş bir konu.

Ama bence çok çok çok çok önemsiz bir detay bu. Verdikleri oylar nedeniyle bu kadar takıyoruz.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    İçeride oy verenler çok bilinçli de dışardakinimi bilinçlendireceğiz.Yurt dışıdaki düzenden memnun kendi çıkarı için veriyorda.Bizim burada açlık sınırı altında ot gibi yaşayan aynı düzeni savunuyor ben onu anlayamıyorum.
    COQ ve Osm@n bunu beğendiler.

Yaşamadıgı ülkenin kaderi hakkında söz sahibi olmanın neresi mantıklı anlayamıyorum.

20 yılda malum pariye oy verip buradan ev arsa kıyafet mücevher alıp daha da zengin oldular.

adamlar bencil, bencil degilse de mevzuyu bilmiyor oy veriyor.
    Kinky Kylie bunu beğendi.

Motosikleti
    Yok.
    Kısa bur süreliğine görev icabi yurt dışına gidenlerin oy vermesinden bir sakınca görmüyorum ama onlarca yıldır Turkiye'ye sadece tatil için gelmiş olan kişilerin oy kullanması bana saçma geliyor.
    arndiol ve Italian bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Yaşamadıgı ülkenin kaderi hakkında söz sahibi olmanın neresi mantıklı anlayamıyorum.

20 yılda malum pariye oy verip buradan ev arsa kıyafet mücevher alıp daha da zengin oldular.

adamlar bencil, bencil degilse de mevzuyu bilmiyor oy veriyor.
    Öncelikle, herkes bencil. Sen de yaşam standartların düştüğü için farklı bir partiye oy veriyorsun, ben de.
    Oy vermek zaten bencilliktir onu kenara koyalım.

Yaşamadığı ülkenin kaderi hakkında söz sahibi olmanın neresi mantıklı dersen, e yukarıda söylediğimi tekrar ediyorum.
    Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu.
    Bana bu pasaportu verdiğin zaman ben bu pasaportla Dünya'nın neresine gidebiliyorum gidemiyorum konusunda ülkenin yönetiminin kararlarından etkilenir hale gelirim. Bu heralde bütün Dünya'da da böyle kabul edilir. Ülkenin vatandaşıyım. Yaşamayana vatandaşlık vermiyorum dersen ok, tekrar edeyim. Bu konuşulabilir, ama pasaportu verdiysen konu kapanmıştır.

Neden yıllardır bu ülkede olmayan insanların vatandaş olmasına kızmıyorsunuz da oy vermesine kızıyorsunuz?

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle, herkes bencil. Sen de yaşam standartların düştüğü için farklı bir partiye oy veriyorsun, ben de.
    Oy vermek zaten bencilliktir onu kenara koyalım.

Yaşamadığı ülkenin kaderi hakkında söz sahibi olmanın neresi mantıklı dersen, e yukarıda söylediğimi tekrar ediyorum.
    Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu.
    Bana bu pasaportu verdiğin zaman ben bu pasaportla Dünya'nın neresine gidebiliyorum gidemiyorum konusunda ülkenin yönetiminin kararlarından etkilenir hale gelirim. Bu heralde bütün Dünya'da da böyle kabul edilir. Ülkenin vatandaşıyım. Yaşamayana vatandaşlık vermiyorum dersen ok, tekrar edeyim. Bu konuşulabilir, ama pasaportu verdiysen konu kapanmıştır.

Neden yıllardır bu ülkede olmayan insanların vatandaş olmasına kızmıyorsunuz da oy vermesine kızıyorsunuz?
    birkaç mesaj önce ona da laf etmiştim. çifte vatandaşlık bile olmamalı. ya o ülkede yaşayacak burayı unutacak ya burada yaşayacak orayı unutacak.

ne güzel, euro 11 tl, adam orada 11 katımız para kazanıyor, oraya göre hayatını şekillendiriyor ama yaşamadıgı ülke hakkında karar veriyor

o pasaportu da ellerınden almak lazım.
    killingroad bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)