Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Honda gidiyor :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    honda gidiyor hükümet gundikliyor. %30u nasıl aldı ama.

saraya para lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani,gitmesi hayirli oldu,biraz da baska milletleri mi somursun diyorsun Honda pek anlamadim.

Valla bu isler boyle yuruyor..komunist parti tarafindan yonetilen ve parlementosunda orak cekic bulunan Cin de isciler daha iyi sartlarda mi calisiyor mesela ?

Honda da calisan isciler Turkiye standartlarinin cok ustunde olduklarini dusunuyorum.

Beyaz yakali cevreden kurtulup biraz gozlem yaparsaniz insanlarin nasil agir sartlarda calistigina sasarsiniz.

Yabanci yatirima, hele ki boyle uretim yapan fabrikalara sirf iscilerin hakki verilmiyor diye klasik sol argumanlarla karsi cikmak cok bos is geliyor bana..

Bak boyle diyorum diye ceviz almamazlik yapma ama,benim gorusum boyle
    Gitmesi hayırlı oldu demedim. Keşke gitmeseydi demeye getirdim. En azından kazı daha az bağırtarak sömürüyordu ki işçilerin sesi çok çıkmıyordu. İşçi haklarının olmaması honda firmasının suçu değil, onlar ülkede kural ne varsa uyarlar, tabi ki şirketlerin işi olabildiğince kar etmek olacak. Ama işçi sınıfının hali Çin'den beter olan bir ülkede bile durmuyorlarsa vardır başka bir korkuları. Klasik sol argumanlarım olsa onlarla karşı çıkardım ama şimdki komunist geçinen Çin ya da eski sovyetler gibi ülkelerin de işçi sınıfını nasıl sömürdüğünün farkındayım.

Beyaz yakalı çevre dersen de o çevre daha beter, daha işçi olduğunun farkında değiller kendilerini ayrı bir sınıf sayıyorlar oysa baksalar iş kanununa göre işçiler bir farkları yok. Eğer çalıştığın yerin sahibi değilsen işçisindir bu kadar net ama malesef beyaz yakalı dediklerimiz de bunun farkında değil.

Aman Honda gitsin, yatırım yapılmasın falan demiyorum, sadece böyle küçük jestler yaptılar diye çok abartmamak lazım diyorum. İşçi sınıfı da kendini kurtarsın, onları kurtarmaya çalışanların karşısına da işçi sınıfı çıkıyor, sonra ağlamasınlar. Haa sendikalı olabilen bazı şanslıları da bu sendikalar niye bizi satıyor, yaa bu sendika başkanı niye benden çok kazanıyor diye düşünsünler biraz. Yani sorun ve dert çok, hangi birinden başlanacak orası karışık. Ama benim bir birey olarak hiç birine şöyle yapın böyle yapın deme hakkım da yok niyetim de yok.

Onu boşver, ceviz konusunda yaz, bekliyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:38 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hegel ne demis, "insanlar hak ettikleri sekilde yonetilirler"
    E işte o yüzden işin orasına karışamam. Ben sadece Honda çok da şirin değildi demek istedim. Ama şimdi öncesinde tıkır tıkır maaşlarını alıyorlarken başka işçilere hiç destek olmamış bir işçi sınıfına da çok destek olamayacağım. %30'u vergiye gitmiş, gitsin tabi, o kanunları çıkaran devletin yönetimini onlar seçiyor hiç şaşırmasınlar.
    Hırbonen bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet. Şu anda Çin'de asgari ücret bizdekinden yüksek, hatta 3-5 yıldır durum böyle.
    https://www.bbc.com/turkce/haberler/...apple_panorama

Çin de asgari ucret yukselmiş olabilir,zaten kendimizle kıyaslayıp sukredelim demek için de yazmamıştm.Kapitalizm evet kotu de alternatifleri de goruyoruz işte.

Zaten batı firmaları çin e yıllarca yatırım yapmasaydı çin bu hale gelebilir miydi ? Şu an ki standartlarına ulaşabilirler miydi ?
    drtayfun bunu beğendi.

İşçi işçiyi eziyor bu ülkede beyaz mavi rengi farketmiyor

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Tekrar gelecekler..Belkide honda olası karmaşada olmak istemiyordur.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ne bu , pisiklet atelyesi mi? Tekrar geleceklermiş.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)