Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İş arıyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    BayMaellard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG (2023)
    Ustalarım Metalürji ve Malzeme Mühendisligi bitirdim. Askerlik vazifemi de yeni bitirdim ve eve döndüm. Anladığınız üzere iş arıyorum. Online platformlardan kariyer.net, face grupları, LinkedIn gibi yerlerden çok sayıda(cidden çok) başvuruda bulundum. Bir kaç yer ile de yüz yüze görüştüm fakat elde var sıfır. Metal sektörü, seramik sektörü, plastik sanayii, için yardımcı olabilecek var mı?

Düzeltme: Ankara'da ikamet ediyorum. Şehir dışı İstanbul dışında giderim gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    bu malzemelerin yapılışı karışımı ile ilgilimi mesleğin ,öyleyse Ostim de bazı tornacılara metal karışımları sunan biri vardı, profesör birisiydi tahminim doğruysa mesleğin iyi, mesleğini biraz daha açarsan sana zahmet düşünelim ne olabilir , dediğim kişi tanıdığım tornacıya motor v.b parçaları krank gibi sert dayanıklı metal parça kalıpları üretiyordu tornacı da işliyordu

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Merhabalar.
    Öncelikle hayırlı olsun.

Öncelikli olarak sizin mesleğinizi Demir-Çelik sektörü çok seviyor. Çevrenizdeki Ağır sanayii kuruluşlarına yüz-yüze kesinlikle yüz-yüze olarak başvurularınızı yapmalısınız. Buralarda çırak mühendis olarak kendinizi ne kadar geliştirirseniz ileride geleceğiniz bir o kadar parlak olur, tabi bunlar iyi fırsatları kovalamak adına geçerli.

Eğer aceleniz yok ise büyük ve Kaliteli Yabancı firmalara internet üzerinden "kendi sitelerinden" başvurun. (yabancı demek insanın canını yakıyor ama maalesef yabancı şirketler çalışanına Türk şirketlerden çok daha fazla değer veriyor.)

Bu bahsettiğimiz yabancı veya Kaliteli firmalar yüz yüze cv almıyor veya başvuru kabul etmiyor olabilirler ama hepsi hakkında bilginiz olması zor. O yüzden elinizden geldiğince fabrikalara uğrayıp iş başvurusunda bulunmak istediğinizi belirtin.

3. olarak da Global şirketlerin staj programlarına başvurursanız (GE, Siemens, .....gibi)gerçekten çok iyi olacaktır. Sonrası da zaten sizin performansınıza bağlı.

Bu arada başvurularınızı büyük şirketlere odaklarsanız imkanlarınız da o seviyede büyük olur. İmkanlar derken kastettiğimiz çok fazla şey öğrenirsiniz ve öğrenmeye dair kaynaklarınız bir o kadar geniş olur. Sonrası ise kaliteli bilgi kaliteli iş.

Ne diyelim Yolunuz açık olsun. Kolay gelsin.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ne yaparsanız yapın öncelikle ingilizce öğrenmeye bakın, biliyorsanız da geliştirin.
    Bu ülkede okumuş insana ihtiyaç yok, ingilizcenizi geliştirip buralarda biraz tecrübe edindikten sonra yurtdışına gidin. Ortadoğuda kalmayın.

Metalurji/malzeme mühendisi bir arkadaşım burada yaklaşık 15 yıl bir tecrübeden sonra Avustralya ve Kanada'ya başvurdu ve ikisinden de kabul aldı. Her iki ülkede de 2 hafta gezip ortamı gördükten sonra 3 yıldır Avustralya'da yaşıyor şimdi. Burada gayet iyi kazancı vardı ama orada çocuğu daha mutlu oldu, bunun için bile gitmeye değer.
    YasinC, Osm@n, gurcanozturk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam.

İngilizceniz yoksa işiniz cok zor.

Girebileceğiniz en basit yer fabrikaların "tedarik planlama" kısımları. Fena para vermezler. Manisa'ya gelirim diyorsan özelden CV'ni yollarsan bizim IK a iletirim.

BayMaellard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG (2023)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam.

İngilizceniz yoksa işiniz cok zor.

Girebileceğiniz en basit yer fabrikaların "tedarik planlama" kısımları. Fena para vermezler. Manisa'ya gelirim diyorsan özelden CV'ni yollarsan bizim IK a iletirim.
    Özelden mesaj ilettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

Hepinize teşekkür ederim tavsiyeleriniz değerli. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)