Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çölleştik

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlkokuldan beri duyduğumu hatırlarım ülke çölleşiyor diye içine sıçtılar otel için orman yap, olmayacak yere hes yap, çarpık düzensiz şehirleşme, su kaynaklarını israf et denizleri zehirle. Üzerine Nasa da kimmiş diye nakarat at..

Ulan 44 derece hava mı olur!!

Kapasın biri güneşii
    tommygun, espresso, Ali Çimen ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlkokuldan beri duyduğumu hatırlarım ülke çölleşiyor diye içine sıçtılar otel için orman yap, olmayacak yere hes yap, çarpık düzensiz şehirleşme, su kaynaklarını israf et denizleri zehirle. Üzerine Nasa da kimmiş diye nakarat at..

Ulan 44 derece hava mı olur!!

Kapasın biri güneşii
    Vallahi bugun baslik acacaktim.Pandemi yasaklarindan dolayi gezemiyorum diye aglasan ben,bugun cok sicak diye evde oturdum :(

Uzuluyom yani,tatil gunleri bu sekilde evde oturmak cok kotu ama napimmm.

Bu verilen hasarların geri dönüşü yok. Yandaş, SP değimiyle onursuz medya müsilaj temizleniyor diye başlıklar atıyor. Ulan denizin altı ölmüş. Ölen balıkları da mı dirilttiniz?

Büyükşehirlere sürekli çevredeki akarsuları çeviriyorlar. Sanki o sular sonsuz Azcık Mantık Kardeşim

Bunun 10 15 yıl sonrası var çoğumuz o zaman güçten de düşeceğiz. Ne bok yiyeceğiz biz??

Ülkenin demografik yapısınında içinden geçildi.
    https://mobile.twitter.com/aykiricom...48075234398208

Böyle vaziyetin kaderin içine

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bugün denize girmek için sabah 300 km yol tepip Bakla Burnu / Çanakkale'ye gittim. Vakitlice döneyim diye de mekandan (mekan dediğime bakmayın, aile plajı) erken ayrıldım. Akşam üstü bile hava o kadar sıcaktı ki yakıt almak harici mola bile vermedim kevlar kot ve motosiklet botuyla pişmeyeyim diye.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Oturun evinizde yahu..Hem sıcak , hem paranız cebinizde kalır..

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    İstanbul'da hissedilen sıcaklık gün içinde 42 dereceyi gördü

https://t24.com.tr/haber/istanbul-da...i-gordu,966747

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oturun evinizde yahu..Hem sıcak , hem paranız cebinizde kalır..
    Evde oturunca sorun bitmiyor ki?

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Çocukları Kemerburgaz Kent Ormanına götürdük bugün belki biraz eser diye
    Resmen çile çektim.

Motosikleti
    MT-07
    İlla bir yere gidilecek ve rüzgar esmesini isteyecekseniz tek çıkarınız Karadeniz kıyılarına gitmek yada Ege kıyılarını kuzeyden (saroz körfezi) görmek. İstanbul içinde mümkün değil serinleyemezsiniz.

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Siz birde adanayı görün sıcaklık pek yok 39° ama hissedilen 43 falan
    Nem %81
    Nemden asfalt ıslanıyor

Motosikleti
    MT-07
    Adana'yı otobandan geçerken bile sevmem. O derece aklımı bulandırıyor. Klima bile etki etmiyor sabaha karşı veya gece yarasından sonra klima açıkken geçmek gerekiyor. Yaş ilerleyip yaşlandıkça Elazığ yolundan yolculuk etmek daha akla mantığa sığar oluyor Fakat otobandan hızlı gitmek ve radar cezası ödememek için mecbur sıcağını göze alıyorum. Yaşar mıyım? Asla!.. Sizlere kolay gelsin...
    espresso bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    2017 de yine böyle sıcak bir hava var, istanbul kağıthane ye gidiyorum, trafik adım adım ilerliyor, normalde sıcak havada dur kalk trafiğinde motor için endişelenirdim çünkü su soğutmalı da değil ve ateş atmaya başladı iyice, alttan alttan öyle yakmaya başladı ki bir ara dedim motorun canı cehenneme ben boğuluyorum, motoru durdurdum bıraktım yolun kenarında iki adım ileri geri yaptım yanıyorum resmen...

......şimdi o günler geldi aklıma; yan odada mining yapan ekran kartlarım var, serin kalsınlar diye vantilatör koymuştum odaya ama bugün iyice sıcaktan bunalınca dedim böyle giderse ekran kartlarından önce ben hard brick olacağım. aldım vantilatörü koydum karşıma oh be :D

devrelerim biraz serinledikten sonra vantilatörü tekrar kartlara dayadım şu an rahatız. hem ankarada deniz yok, istanbulda deniz yüzünden nem var, istanbulun sıcağı daha sakat değil mi?
    espresso bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 de yine böyle sıcak bir hava var, istanbul kağıthane ye gidiyorum, trafik adım adım ilerliyor, normalde sıcak havada dur kalk trafiğinde motor için endişelenirdim çünkü su soğutmalı da değil ve ateş atmaya başladı iyice, alttan alttan öyle yakmaya başladı ki bir ara dedim motorun canı cehenneme ben boğuluyorum, motoru durdurdum bıraktım yolun kenarında iki adım ileri geri yaptım yanıyorum resmen...

......şimdi o günler geldi aklıma; yan odada mining yapan ekran kartlarım var, serin kalsınlar diye vantilatör koymuştum odaya ama bugün iyice sıcaktan bunalınca dedim böyle giderse ekran kartlarından önce ben hard brick olacağım. aldım vantilatörü koydum karşıma oh be :D

devrelerim biraz serinledikten sonra vantilatörü tekrar kartlara dayadım şu an rahatız. hem ankarada deniz yok, istanbulda deniz yüzünden nem var, istanbulun sıcağı daha sakat değil mi?
    Soğuk suyla duş alırken bir yandan terliyorum, var sen hayal et sıcağı. Bu hafta yağmur yapmazsa sıkıntı büyük.

Böyle giderse 10 yıl sonra hintliler gibi ağzımıza minyatür klima takacaz

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adana'yı otobandan geçerken bile sevmem. O derece aklımı bulandırıyor. Klima bile etki etmiyor sabaha karşı veya gece yarasından sonra klima açıkken geçmek gerekiyor. Yaş ilerleyip yaşlandıkça Elazığ yolundan yolculuk etmek daha akla mantığa sığar oluyor Fakat otobandan hızlı gitmek ve radar cezası ödememek için mecbur sıcağını göze alıyorum. Yaşar mıyım? Asla!.. Sizlere kolay gelsin...
    Elazığ daha mı iyi?3 sene önce bi tur dönüşü geçtim ordan motosikletin üzerinde sırılsıklam oldum ben öyle bi nem görmedim hayatımda.2-3 şehir atlayana kadar terim kurumadı

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kasanın kapağını açın, mümkünse açıkta çalışsınlar. Bir de overclock ayarlarından güç kullanımını düşürün, hashrate değeri çok az düşer mesela benim 1070 çok yüksek güçte çalışırken 32 Mh/s hızda çalışıyor ama 160W güç çekiyor, 100W güç çekerken 31Mh/s değeri var yani hızdan çok az kaybedip elektrik tüketiminden yani ısınmadan çok kar ediyorum. AMD kartlarda uğraştırır ama nvidia kartlarda power limit değerini değiştirseniz yeter.

Bu haliyle kart 55 derecede ve fan hızı %30'da çalışıyor. Karşısında 12V yerine 5V uçtan besleyip yavaş ve sessiz dönmesini sağladığım 12cm'lik bir kasa fan var sadece. Hem sesi çok çıkmıyor hem bu sıcakta bile serin.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Bu mining işinde ne çok insan varmış? Hayret ediyorum walla. Paranız daim olsun. Aslında bende girecektim yalan yok ama harcayacağım paranı kendini amorti etmesi uzun süre gözüktü gözüme. Bu yüzden hiç girişmedim o işe...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasanın kapağını açın, mümkünse açıkta çalışsınlar. Bir de overclock ayarlarından güç kullanımını düşürün, hashrate değeri çok az düşer mesela benim 1070 çok yüksek güçte çalışırken 32 Mh/s hızda çalışıyor ama 160W güç çekiyor, 100W güç çekerken 31Mh/s değeri var yani hızdan çok az kaybedip elektrik tüketiminden yani ısınmadan çok kar ediyorum. AMD kartlarda uğraştırır ama nvidia kartlarda power limit değerini değiştirseniz yeter.

Bu haliyle kart 55 derecede ve fan hızı %30'da çalışıyor. Karşısında 12V yerine 5V uçtan besleyip yavaş ve sessiz dönmesini sağladığım 12cm'lik bir kasa fan var sadece. Hem sesi çok çıkmıyor hem bu sıcakta bile serin.
    Teknoloji cahilliği denen bir şey var. Bu yazıyı okurken sonuna kadar onu hissettim.

Hey gidi abaküs hey. Boncuklar, fasulyeler, Romen rakamları ne günlerdi be!

Biz çok şanslıydık şimdiki çocuklar çok şansız boncuk, fasulye, abaküs görmeden büyüyorlar.
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Deniz salya kusuyor, hava ateş, seller de dünyayı yutuyor, bizim kadar bela bir yaratık yok şu dünya üzerinde, yine değinmeden edemeyeceğim bir de ülkenin hali var ki, zaten doğanın bu hale gelmesinde katkıları büyük şahıslar içeriyor.

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deniz salya kusuyor, hava ateş, seller de dünyayı yutuyor, bizim kadar bela bir yaratık yok şu dünya üzerinde, yine değinmeden edemeyeceğim bir de ülkenin hali var ki, zaten doğanın bu hale gelmesinde katkıları büyük şahıslar içeriyor.
    Irzına geçtik son 1-2 asırdır dünyanın şimdi sıra dünyada...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)