Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

KM düşürülmüş araç satın aldım. Bilgi talep ediyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba. Ocak 16 tarihinde bir araba aldım. Diri ve temiz görünüyordu ama yine de ekspertize soktuk onlar da bakıp arabada bir sıkıntı yok dediler. Daha sonra gidip satışı aldık aradan 2 buçuk ay kadar geçti ve bugün tesadüfen aracın 2017 muayenesinde 213bin km olduğunu gördüm. Ben alırken 93bin km idi. Elimde ekspertiz raporu, noter satış belgesi ve makbuzu var. Sizce ne yapmalıyım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    O evrakları koy bir dosyaya km sayacının resmini çek çıktı al onuda dosyaya koy güzel bir dilekçe yaz..Doğru adliyeye orada seni yönlendirirler zaten hangi savcıya vereceğin..Dosyayı savcıya verip bekliyorsun..
    Thracian bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ulen ne memleket be!

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @hachiko nun dedikleri yap.Ülkemin insanı her ne kadar kilometre düşürmeyi kanıksamış olsa da normal gelse,kilometre düşürme ciddi bir doladırıcılıktır.Geçmişte ülkemizde emsal davalar vardır.Ekspertizler km nin orjinalliğini belirleyemez.Ama en azından ekspertiz raporundan yazan km yi aracı alırken km si bu kadardı diye kanıt gösterebilirsiniz.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Al örneği var bak dilekçe dosya örnekleri ben kazandım darısı başına..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...evindirik.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Buda dilekçe örneğinin ve evrakların olduğu sayfa

http://www.motosiklet.net/forum/moto...indirik-3.html
    06Serhat, 68charger, ryangt ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Ekspertiz sadece aracın fiziki kusurlarını görür. Kilometreyi anlayamaz. Aracı almadan önce son muayene raporuna bakmak veya şasi numarasından tramerini sorgulamak gerekiyor. İnsanlar bilmediğinden veya 7 TL sms bedelinden kaçtığı için bu maalesef tür sorunlarla karşılaşabiliyor.

Tramerden hasar kaydına şaşi nosu ile sorgulama yaptım ama muayene kontrolü olduğunu bilmiyordum. Peki bu süreç tahminen ne kadar sürer sizce ?

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Alıntı Enis Yıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tramerden hasar kaydına şaşi nosu ile sorgulama yaptım ama muayene kontrolü olduğunu bilmiyordum. Peki bu süreç tahminen ne kadar sürer sizce ?
    Aracı iade edip paranızı geri alırsınız.. Benim avukatım benzerini ysşadı, adama 4x4 aldı ama araç 4x2 çalışıyor, ön ekipmanı sökmüşler servise gittiğinde fark etti. Ben de bilmiyodum filan dediler o malzemeyi verelim filan dediler kabul etmedi faiziyle para iadesi sonuç..

Aldığım kişi ile görüştüm. Haberim yok böyle bir durumdan. Şehir dışındayım 3 gğn sonra dönünce görüşelim dedi. Bakalım neler olacak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    evrakların hepsini bir araya topluyorsun. sonra mutfağa gidip bir cam bardak alıyorsun. salondaki pompalı damacana ile doldurup içiyorsun. bu kadar,geçmiş olsun.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aldığım kişi ile görüştüm. Haberim yok böyle bir durumdan. Şehir dışındayım 3 gğn sonra dönünce görüşelim dedi. Bakalım neler olacak
    şehir dışı, 3 gün sonra... sanki daha önce duydum gibi ben bunları. neyse moralini bozma sen yine de.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Gayet güzel paranızı geri alırsınız. Hiç moralinizi bozmayın ayıplı maldan dava açılır. Süreç belki biraz uzun sürer ama istediğiniz neticeyi alırsınız. İşte arkadaşlarında başına gelmiş. Dilekçe örnekleride var. Bence şahıs ile muhattap olmaya bile gerek yok. Bu arada yeni araç alırken evraklarını kontrol edin. Ben motoru almadan tüv muaynesine baktım orada kmsi yazıyor artık. Çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın..

Motosikleti
    Honda CBF150
    Hocam öncelikle geçmiş olsun. Ama bazı şeylerin itiraz için 7 günlük itiraz süreleri var. Hernekadar haklı da olsan 7günü geçtiği zaman kabullenmiş sayılıyorsun. Öncelikle tüketici hakem heyetine veya bi avukat a danış. Geçenlerde bi tanıdığım ın başına geldi. Bi gsm şirketinden evi için internet almış ama evine internet için 2ay süreyle gelen giden olmamış. Ve iki ayın sonunda evine icra kağıdı gelmiş. O gsm şirketine gittiğinde genel merkezle konuşun onu demişler. Ve genel merkez biraz oyalamış ve 7 günün geçmesine sebep olmuş bi avukat a gidip sorduklarında ise avukattan gelen cevap : 7 günlük itiraz süresi geçtiği için şu anda yapıcak bişey yok. Bunu yazmamdaki sebep kanunlarda böyle bitakım boşluklar var. Belki senin başına gelen bu olayla ilgili de kanunda boşluk olabilir. İnşallah en kısa sürede sorunun çözülür

Motosikleti
    2016 Cbr250r Repsol
    Adana’da benzer bir olayda 2 yıl 6 ay hapis cezası vermişler nitelikli dolandırıcılık suçundan.
    https://www.google.com.tr/amp/s/www....Y0Gn4eZyzelgjw

Motosikleti
    Duke 200
    Aracın marka modeli ben kac TL’ye aldığınızı yazar misiniz

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Hayır araç ve gayrimenkul yolsuzlukarı için 2 yıl İtiraz süresi var. Bilginize

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Alıntı qqferit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle geçmiş olsun. Ama bazı şeylerin itiraz için 7 günlük itiraz süreleri var. Hernekadar haklı da olsan 7günü geçtiği zaman kabullenmiş sayılıyorsun. Öncelikle tüketici hakem heyetine veya bi avukat a danış. Geçenlerde bi tanıdığım ın başına geldi. Bi gsm şirketinden evi için internet almış ama evine internet için 2ay süreyle gelen giden olmamış. Ve iki ayın sonunda evine icra kağıdı gelmiş. O gsm şirketine gittiğinde genel merkezle konuşun onu demişler. Ve genel merkez biraz oyalamış ve 7 günün geçmesine sebep olmuş bi avukat a gidip sorduklarında ise avukattan gelen cevap : 7 günlük itiraz süresi geçtiği için şu anda yapıcak bişey yok. Bunu yazmamdaki sebep kanunlarda böyle bitakım boşluklar var. Belki senin başına gelen bu olayla ilgili de kanunda boşluk olabilir. İnşallah en kısa sürede sorunun çözülür
    Bahsettiğiniz süre icra itiraz protestosu bu konuyla ilgili değil.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bununla ilgili emsal davalar ve ceza alanlar var.

Hakkınızı hukuki yollardan en kısa sürede almaya çalışın.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Dilekçe yazıp watsapdan resmini yollayın o 3gün varya akşamı bulmaz dönüşü :D bak rengi nasıl değişiyor hea baktınız değişen birşey yok verin savcılığa dosyayı.. 1 seneyi geçmez fazlası ile alırsınız hakkınızı..Arabulucular var artık karşı tarafta suçunu biliyor ise çabuk çözümlenir bu iş..Sağlam cezası var km düşürmenin..

Yeterli aciklamalar yapilmis. Ozellikle km dusurmek nitelikli dolandiriciliga giriyor.

Adamı aradım benim haberim yok arayıp durma, istiyorsan da mahkemeye ver deyip gülerek kapattı telefonu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)