Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

34 ve 06 plakalı araçlar hakkında serzenişler.

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam izmirde izmir plakayı sikayet etmek garip oluyor :D konu bulundugu sehirdeki farklı plakalarla alakalı.

Gerci izmiri de savunmam, ülke genelinde hiçbir araba sürücüsünün savunulacak tarafı yok gerçi.
    Yorum yazan kisi Memleket: Manisa yazmis profilinde, sen Manisa'ya laf etmissin o da karsilik olarak 35'e

Ulke genelinde trafikten anladigimizi soyleyemem. Youtube'da izleyin mobese goruntulerini, hepsi kavsakta gecis hakki, yol verme kazasi. Ne trafik levhalarina bakan var ne de ne oldugunu bilen o levhalarin.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    hocam izmirde izmir plakayı sikayet etmek garip oluyor :D konu bulundugu sehirdeki farklı plakalarla alakalı.

Gerci izmiri de savunmam, ülke genelinde hiçbir araba sürücüsünün savunulacak tarafı yok gerçi.
    hocam farkettiysen istanbuldaki 35lere de laf söylemiştim bornovadaki olay çok aşırı bir olay olduğu için yazdım. daha ilgincini görmem zor, işin komik yanı egede okumuş bir arkadaşım bunun sürekli olduğunu karşıyaka tarafından mı bir yerden gelenler dolaşmak zor geldiği için ters yöne girip bornovaya doğru gidiyorlar demişti. istanbulda olanlar düşünün e-5te ya da temde en sol şeritten 120yle üstünüze gelen bir araba var. olayın olduğu yer

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorum yazan kisi Memleket: Manisa yazmis profilinde, sen Manisa'ya laf etmissin o da karsilik olarak 35'e
    hocam yakalamışsın beni
    espresso bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    06 plakalar bana göre en kötü sürücülerdir, 48 plakalar ise ikinci gelir. 34 plakaların gereksiz telaşı, saçma sapan hızlı sürüşleri bitmedi gitti. Karşıyaka'da bu kapanma zamanlarında bomboş yolda sabah sakin akan trafikte bir bakıyorsunuz bazı araçlar arkadan hızlı şekilde yaklaşıyor veya kırmızı ışıkta hızlı kalkış yapıyorlar. İçimden "bir gelsinler de plakaları görelim" diye düşünüyorum çünkü 35 çıkma ihtimalleri genelde %10 bile olmuyor. Bunlar ya 34 çıkıyorlar, ya 45. Bir sakin olun ya, sahilin deniz havasının tadına varın.

Yukarıda 35 plakalardan şikayetçi olan arkadaşın illerine baktığımızda neden şikayetçi olduğunu anlamak zor değil (Manisa ve İstanbul). 34 ve 45 plaklar gereksiz hızlı araç sürüyorlar, 35'ler yavaş sürmüyor. Öncelikle herkes kendisine ve risk algısına bir ayar çeksin. Bu ülkenin büyük çoğunluğu ne kadar hızlı sürdüğünün farkında bile değil. Hele ki 45 plakaların bu konuda söyleyecek sözü olamaz. Her gün Manisa'ya işe gidip geliyorum, saygısızlıklarıyla, deli gibi hızlı sürmeleriyle adamı sinir ediyorlar. Manisa İzmir yolunda soldan yardıranların neredeyse tümü 45 plakadır, diğerleri de zaten firma servisleridir. Normal hızda araç sürmek kötüyse evet İzmir'de kötü araç kullanılıyor.

Memlekette normal hızla araç sürmek suç olmuş. Herkes araç sürmeyi nerede öğrendiyse o alışkanlıklarıyla araç sürer, bunu aklınızdan çıkarmayın. O sebepten ben kişilerle değil plakalarla uğraşıyorum.

Hızlı sürmek ile ilgili başka da bir genelleme yapacaktım ama şimdi yapmayayım ayıp olmasın. Avrupa kimse hızlı araç kullanmaz, öyle diyeyim.

İşe gidiş yolum 15 16km, ankarada yaşıyorum. Konya yolu ve mevlana bulvarından geçiyorum, 15 25 dakka sürüyo toplam yolum. En az 4 tane sağlayan sollayan, sanki motorla apaçilik yapıyomuş gibi araba kullanan, aralardan geçen hayvan denk geliyo. Sinyal falan zaten hak getire burda öyle bişey yok. Gittikleri yere de götürüyolar hayvanlıklarını demek ki. Biraz çıkışınca kuyruklarını kıstırıp gidiyolar ama nesilleri tükenmiyo işte sorun orda.

Edit: Şöyle bişey de ekleyeyim, burdaki denk geldiğim 34 plakalar yerlilerden de beter. En kötüsü 34 galiba.

Motosikleti
    Honda CBF150
    İstanbul harici şehirlerde bulunan 34 plaka araçlar istisnalar hariç genelde ya şirket aracı veya kiralık filo araçları oluyor. ( kendim bursa da ikamet ediyorum aracım 34 plaka ve üstelik reno symbol. Tamamen ofsayt yani). Şirket aracı olan 34 plakalı araçlar ya işveren baskısı nedeniyle kısa sürede çok iş yaptırma baskısı ile mecburen kasap gibi kullanıyorlar. Veya nede olsa şirket arabası Allah ne verdiyse basayım nede olsa bakımı şirkete ait beni bağlayan durum yok. Kiralık olan araçlar ise : Okadar para verdim kiraladım biraz basayım, makas atayım nede olsa kiralık araç. Sonuç olarak kabahat insan olarak bizde öyle veya böyle insan hayatına kasıtta bulunduğumuzu düşünemiyoruz. Artı bu araçlar bu şekilde kullanınca ömürleri baya kısalıyor milli servet bunlar. Yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal. İşin özü ahlak olarak çokta iyi durumda değiliz.
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda 35 plakalardan şikayetçi olan arkadaşın illerine baktığımızda neden şikayetçi olduğunu anlamak zor değil (Manisa ve İstanbul). 34 ve 45 plaklar gereksiz hızlı araç sürüyorlar, 35'ler yavaş sürmüyor. Öncelikle herkes kendisine ve risk algısına bir ayar çeksin. Bu ülkenin büyük çoğunluğu ne kadar hızlı sürdüğünün farkında bile değil. Hele ki 45 plakaların bu konuda söyleyecek sözü olamaz. Her gün Manisa'ya işe gidip geliyorum, saygısızlıklarıyla, deli gibi hızlı sürmeleriyle adamı sinir ediyorlar. Manisa İzmir yolunda soldan yardıranların neredeyse tümü 45 plakadır, diğerleri de zaten firma servisleridir. Normal hızda araç sürmek kötüyse evet İzmir'de kötü araç kullanılıyor.
    fazla ciddiye alıp gereksiz şeyler yazmışsın. bir imzama bakmanı rica edeceğim. ayrıca ben istanbuldan manisaya arabayla 90-100 km ortalamayla giden insanım. otobanda bile 110a sabitleyip geliyorum.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bir çok ilde araç kiraladım hepsi 34 plakaydı. piyasada gördüğünüz 34 plakaların çoğu istanbuldan gelenler değil o ilde araç kiralayanlardır.

problemin plakalarda olmadığını bu ülke insanının genelinde sıkıntı olduğunu anlamıyorsanız, motorculara kulp takan insanlara itiraz etmemeniz lazım.

sorun ne motorcuda, ne doblocuda, ne bmwlide ne de bilmem ne plakalıda, sorun bunları kullanan insanların hepsinin aynı olması.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ben kamyon şoförüyüm. Çekirdekten yetiştim. Önce kendi aracımdan ziyade karşımdakini sürerim. Ne yapacağını tahmin ederim. Motorda dahada dikkatliyim ben hariç herkes gerizekalıymış gibi görürüm. Tali yoldan araba mı geliyor. Bu mal birazdan önüme atlar derim. Gazdan elimi çekerim. Yanıltmaz tabi ki beni. Neyseki önlemimi almış olurum. Ne yazık ki her memlekette böyle insanlar var. Belli bi şehire bunu mal edemeyiz. Doğudan batıya her yerde direksiyon salladım. Her yerde var bu tipler. Bunun eğitim seviyesi ile filanda alakası yok.
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkes kendı cektıgı derde baksın :D

ben istanbulda terör estiren 35lerinde , izmirde terör estiren 34lerinde taaa nanannanay :D

45 plakayı hıc bı sekılde savunmam. eğer altında tofaş var ise kesin kötü şöfördür. :D

Motosikleti
    Kymco People S200

ben istanbulda terör estiren 35lerinde , izmirde terör estiren 34lerinde taaa nanannanay :D

45 plakayı hıc bı sekılde savunmam. eğer altında tofaş var ise kesin kötü şöfördür. :D
    izmirin neresindesin? manisaya gelince çaça bir tofaş bulup yanlaya yanlaya geleceğim o tarafa

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R

İzmirde arkadaşın düğününe gittim konvoyda kaza olmasın diye gelin arabasının arkasına yanaştım şöför dünya ebine değilde ahiret trenine bindirmek için konvoyu elinden geleni yapıyordu birde şöför izmirliydi

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmirin neresindesin? manisaya gelince çaça bir tofaş bulup yanlaya yanlaya geleceğim o tarafa

karsıyaka :D ama benı bol bol ızmır manısa arası yolda görebilirsin :D

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmirde arkadaşın düğününe gittim konvoyda kaza olmasın diye gelin arabasının arkasına yanaştım şöför dünya ebine değilde ahiret trenine bindirmek için konvoyu elinden geleni yapıyordu birde şöför izmirliydi
    hiçbr şöförü savunmam aga ; hepsi bi cins :D
    oldcockroach bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel olarak Türkiye plakalılar diyelim.
    Doğru teşhis bu işte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:56 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    06 plakalar bana göre en kötü sürücülerdir, 48 plakalar ise ikinci gelir. 34 plakaların gereksiz telaşı, saçma sapan hızlı sürüşleri bitmedi gitti. Karşıyaka'da bu kapanma zamanlarında bomboş yolda sabah sakin akan trafikte bir bakıyorsunuz bazı araçlar arkadan hızlı şekilde yaklaşıyor veya kırmızı ışıkta hızlı kalkış yapıyorlar. İçimden "bir gelsinler de plakaları görelim" diye düşünüyorum çünkü 35 çıkma ihtimalleri genelde %10 bile olmuyor. Bunlar ya 34 çıkıyorlar, ya 45. Bir sakin olun ya, sahilin deniz havasının tadına varın.

Memlekette normal hızla araç sürmek suç olmuş. Herkes araç sürmeyi nerede öğrendiyse o alışkanlıklarıyla araç sürer, bunu aklınızdan çıkarmayın. O sebepten ben kişilerle değil plakalarla uğraşıyorum.

Hızlı sürmek ile ilgili başka da bir genelleme yapacaktım ama şimdi yapmayayım ayıp olmasın. Avrupa kimse hızlı araç kullanmaz, öyle diyeyim.
    Serkan Hocam Siz İzmir'e dönmeden önce Bursa Röno'da uzun süre yöneticilik yapmıştınız. Pekiii Bursa trafiği ve sürücüleri hakkında epeyce
    anılarınız birikmiştir. Var mı acep 3 - 5 anekdot ? Selamlar.
    bursevi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)