Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Why is almost everyone getting angry and writing angry words?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşadığım yerde Facebook ilçe grubunda basit bir konu hakkında herkesin birbirine girmesi, hakaret etmesi esnasında araya karışan ilçemize yerleşik bir ingilizin attığı yorum.

Ulan amma güldüm ha hajdhahajababa.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Welcome to the jungle deseydiniz keşke

Alıntı HaktanCbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Welcome to the jungle deseydiniz keşke
    Puhahaha çıldırıyorum ya, kadın nerden bilsin bir jungle'ın içinde olduğunu. Hayat ona güzel tabii. 1000 sterlin ile krallar gibi yaşıyor. Sonra da why getting angry. Puhaajhdhaha

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Puhahaha çıldırıyorum ya, kadın nerden bilsin bir jungle'ın içinde olduğunu. Hayat ona güzel tabii. 1000 sterlin ile krallar gibi yaşıyor. Sonra da why getting angry. Puhaajhdhaha
    Sen ona söyle onların 150 200 yıl önce yaşayıp atlattıkları sorunları biz yeni yaşıyoruz. ergenlik çalımı gibi bir şey bu de

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen ona söyle onların 150 200 yıl önce yaşayıp atlattıkları sorunları biz yeni yaşıyoruz. ergenlik çalımı gibi bir şey bu de
    Herhalde o sorunlari da yasamamistir hocam
    espresso bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herhalde o sorunlari da yasamamistir hocam
    Emin ol yaşadılar ama kısa sürede aştılar darısı başımıza ama böyle bencil çıkarcı her fırsatta birbirini kazıklamaya çalışan insanlarla nasıl olur orası belli değil.

Aynısı burada da oluyor ya. Hani bir konu açılıyor, üç beş mesajdan sonra millet birbirine giriyor. Vallahi sosyolojik olarak vahim durumdayız. Ülkede politik ve siyasal birlik yok. Bunu dışarıdan bakan birisi çok rahat görebiliyor.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    hasmet ve Ekrem_06 bunu beğendiler.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Puhahaha efsane ya

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bu forumd a da oluyor, insanlar birbirine çatacak yer arıyor.
    Ben uzun zaman önce, daha internet yokken forum gibi iletişim ortamlarında bir şeye cevap yazacaksam kim yazmış bakmadan yazmayı alışkanlık edindim. Böylece tanımadığım görmediğim insanlar hakkında önyargı oluşturmadan o an yazılan şeye cevap veriyorum uzun süreli sinir olma durumu falan olmamış oluyor.
    Burada da yazıları okuyorum ama çoğu zaman kim yazmış fazla bakmıyorum. Bir konuda tartıştığım kişinin başka bir konuda güzel bir gönderisi varsa o tartışmayı aklıma getirmeden aa iyi demiş dersem beğen butonuna tıklıyorum mesela.

Ne gerek var, zaten herkes günlük sorunlar içinde iyice sıkılmış, bir d eburada tartışmaya gerek yok. Ki bir organizasyon yapılsa insanlar bir araya toplaşsa burada bile birbirine laf sokan insanlar bile aynı masada oturunca iyi anlaşabileceklerini farkedecektir.
    Mr.wind ve hasmet bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Haklı. Aynısı "FSM köprüsündeki kaza ..." başlığında benim aklıma geldi... Kazada genç bir motosikletli olmuş. Daha hızlı ölüm isteyeni mi ararsın, birbirine ölüm dileyeni mi... Normal mi bu?

Etkisi yadsınamaz ama mesele sadece ekonomik durum değil bence. Adalet ayarımız, doğruyu yanlışı ayırt etme yetimiz ciddi derecede kaymış durumda.

Medeniyet çağında ve demokratik bir ülkede kabile mantığıyla var olmaya çalışıyoruz. Milliyetçiyim diyenimiz kafatasçı farkında değil, Atatürkçüyüm diyenimiz yobaz farkında değil, ateistim diyenimiz ha keza, dindarım diyenimiz bunların toplamı ama bırak farkında olmayı umrunda bile değil...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gelsın bızım foruma. dostluk kardeşlikdhdsasdfdshdsj

Bence bu kod (angry kodu) biraz genetik, çok fazlaca da çocukken beynimize yazılıyor.

Aile içinde kimlik, etiket, etnisite, din, mezhep konularının konuşulduğu, ebeveyn ilişkilerinin gergin ve bozuk olduğu, aile içinde sağlıklı iletişim ortamının olmadığı çocuk da bundan fazlasıyla etkileniyor. Misal evde eşim ve ablası bazı ırklar hakkında önyargılı ve hakarete varan yorumlar yaparken çocukların da onları dinlediğini farkettim. Dolayısıyla çocuğun kafasında o ırk hakkında direkt bir önyargı oluşmuş oluyor. Kızları sert bir dille uyardım. Bir daha sohbet ederken din ve ırk belirtmeyin dedim. Masaya yumruğumu vurdum ve bulaşıkları yıkamaya gittim muhahaha.

Dolayısıyla necip milletimizin kızgın ve sert karakterli, anlayışsız ve empati yoksunluğunun başat nedeni ailesidir. Daha sonra çevre ve genetik gelir ama bunların yüzdesi küçük.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)