Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çin'in İran'ı sömürgesi haline getirmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şuradan görebilirsiniz:

https://twitter.com/TRintheworld/sta...182890505?s=08

Üçüncü Dünya Savaşı'nın ayak sesleri.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    the man in the high castle diye bir dizi var, dünyayı almanya ve japonya yönetiyor.

3. dünya savası cıkınca benzer bir durum farklı ülkeler ile olacak demedi demeyin

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    the man in the high castle diye bir dizi var, dünyayı almanya ve japonya yönetiyor.

3. dünya savası cıkınca benzer bir durum farklı ülkeler ile olacak demedi demeyin
    Amerika'nın hatası diyorum ben buna. İran'ı köşeye sıkıştırdılar. Onlar da Çin'in kucağına oturdu.
    bursalıali bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika'nın hatası diyorum ben buna. İran'ı köşeye sıkıştırdılar. Onlar da Çin'in kucağına oturdu.
    Aynı sebepten bizde Rusya'nın kucağına doğru gidiyoruz :(

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biz bu kafa ile kucaktan kucağa gezeriz
    Ali Çimen, Emreerol, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Sonuçta her 3'ü de kaybedecekler. Dünyadan izole olup birbirlerine sarılıyorlar , sonları SSCB gibi olacak. İnsan özgürlüğüne dayanmayan hiçbir sistem uzun vadede ayakta kalamaz. Hasretle SSCB gibi yıkıldıkları günü görmeyi bekliyorum.
    mattiadestro bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsanlardaki şu 3.Dünya Savaşı çıkacak fetişizmine bir türlü anlam veremiyorum.Daha önce defalarca yazdım bu kadar kısıtlı kaynak ile savaş mavaş çıkmaz.Bu ekonomik bir ortalık.Batı ülkeleri ile ekonomik bir savaşın içine girilebilir.
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlardaki şu 3.Dünya Savaşı çıkacak fetişizmine bir türlü anlam veremiyorum.Daha önce defalarca yazdım bu kadar kısıtlı kaynak ile savaş mavaş çıkmaz.Bu ekonomik bir ortalık.Batı ülkeleri ile ekonomik bir savaşın içine girilebilir.
    Bu kadar hızlı büyüyüp güçlenen çin'in rahat duracağını mı sanıyorsun dostum? Çıkarlar elbet bir yerde çatışmaya başlayacaktır ve bu işler küçük bir kıvılcıma bakar. Benim korkum nükleer silah kullanmaları. O zaman dünya üzerinde yaşayan canlılar olarak boku kürekle yeriz. Demedi deme.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    3. Dünya savaşı mis gibi düşük yoğunlukta ve proksi savaşlarıyla çoktan başladı. İlk ikisi gibi füzeler roketler vb. yerine çok daha etkili ve ekonomik yöntemler var. Pakistan Hindistan savaşı hatta Iran Israil savaşı bile düşük yoğunluğun artmasına sebeo olmaz. Millet kafayı mı yedi ortalığı Fallout New Vegasa çevirsin
    espresso ve fatih.met bunu beğendiler.

Bu kadar hızlı büyüyüp güçlenen çin'in rahat duracağını mı sanıyorsun dostum? Çıkarlar elbet bir yerde çatışmaya başlayacaktır ve bu işler küçük bir kıvılcıma bakar. Benim korkum nükleer silah kullanmaları. O zaman dünya üzerinde yaşayan canlılar olarak boku kürekle yeriz. Demedi deme.
    Çin'in gücü ekonomi üzerine.Gidip te milyonlarca elektronik alet sattığı Amerika ve Avrupa'ya saldırırsa direk kendi ayağına sıkar.Şu anda ekonomik anlamda ülkeler öyle bir konuma geldi ki herkes birbirine dolaylı olarak üretim ve ekonomik olarak bağlı kimse kimseyle savaşmaya cesaret edemez.Söylediğin gibi nükleer silahlarla bir savaş olursa zaten ortada dünya namına bir şey kalmayacağından çok ta kafaya takmaya değmez.
    bursalıali bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Çini çok abartmayın. Sonuçta çinde bir anlamda abd sömürgesi ülke. Üçüncü dünya savaşaının çıkabilmesi için öncelikle karşı bir güç oluşması gerekli ki dünyanın yedi göbekten ABD olan bağı buna zaten engel. Öncelikle abd gibi güçlü bir ülke olmalıki ufukta öyle bir ülke görünmüyor.
    drtayfun bunu beğendi.

Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çini çok abartmayın. Sonuçta çinde bir anlamda abd sömürgesi ülke. Üçüncü dünya savaşaının çıkabilmesi için öncelikle karşı bir güç oluşması gerekli ki dünyanın yedi göbekten ABD olan bağı buna zaten engel. Öncelikle abd gibi güçlü bir ülke olmalıki ufukta öyle bir ülke görünmüyor.
    Çin'i çok hafife alıyorsun, sebebini öğrenebilir miyim?

Yarasa, köpek, böcek, cenin ve dahi eşek zki bile yiyen milletten her türlü kötülüğü beklerim açıkçası.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Nükleer silahlar kullanmak için değil Herkes caydırıcı güç olarak elde tutuyor. Hiçbir zaman da kullanılacağına inanmıyorum 1945 şartları yok artık bir sürü ülkede Nükleer silah var ve bunların sayıları dünyayı defalarca yok edecek kadar... Belki Nükleere sahip olan ülkeler nükleere sahip olmayanlarla hesaplaşmak için kullanabilir ama zaten güç farkı o kadar fazla ki buna da gerek kalmayacaktır.
    hasmet ve bursalıali bunu beğendiler.
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nükleer silahlar kullanmak için değil Herkes caydırıcı güç olarak elde tutuyor. Hiçbir zaman da kullanılacağına inanmıyorum 1945 şartları yok artık bir sürü ülkede Nükleer silah var ve bunların sayıları dünyayı defalarca yok edecek kadar... Belki Nükleere sahip olan ülkeler nükleere sahip olmayanlarla hesaplaşmak için kullanabilir ama zaten güç farkı o kadar fazla ki buna da gerek kalmayacaktır.
    Öyle deme yiğidim. Trump gibi delinin biri başa geçer. Koyarlar önüne nükleer butonunu, bizim deli de basar geçer.

Gerçi nükleer silah butonuna basmak için bir sürü prosedür varmış. Yani butona gidip hela düğmesine basar gibi zırt diye basilamiyormuş. Sıralı, Silsile yolu ile takip edilen bir yönerge varmış.
    azizsele bunu beğendi.

Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Seviye ne kadarda düştü bu formda. Koskoca Türkiye cumhuriyetini kucaktan kucağa gezdirmeler falan, ne kadar büyük laflar bunlar, ne kadar seviyesiz ithamlar. Millet ağzından çıkanın nerelere gidebileceğini bilmiyor. Admin ler mümkünse en azından vatan ve memleketle ilgili bu tür yorum sahiplerini
    uyarırlarsa çok memnun olurum. Akılları sıra siyaset yapıyolar.[COLOR="Silver"]
    bursalıali ve azizsele bunu beğendiler.

Motosikleti
    xv250
    başlığı görünce inanmadım ve linketıkladım ortaklık yapmışlar işte onlar birbirini sömürmez

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seviye ne kadarda düştü bu formda. Koskoca Türkiye cumhuriyetini kucaktan kucağa gezdirmeler falan, ne kadar büyük laflar bunlar, ne kadar seviyesiz ithamlar. Millet ağzından çıkanın nerelere gidebileceğini bilmiyor. Admin ler mümkünse en azından vatan ve memleketle ilgili bu tür yorum sahiplerini
    Yalan mı söylüyorlar? Ülkede insana değer kalmamışken sizin takıldığınız konu bu mu?
    espresso ve serif abi bunu beğendiler.

Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllardan beri bile bile kasti olarak uygulanan yanlış ve tutarsız dış politikalar ile ülkeyi bu duruma getirenlere kızmak yerine bu durumu ifade edene kızmanız biraz komik olmuş.
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sanki kucaktan kucağa gezmiyormuşuz gibi; tövbe tövbe... Biz Marshall Planı'ndan beri kucaktayız, "bağzı" arkadaşlar konuya halen uyanamamış...
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

Kucak deyince neden aklınıza kötü şeyler geliyor? "Ana kucağı" tabiri var mesela, ayıp bir şey mi?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)