Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

34 ve 06 plakalı araçlar hakkında serzenişler.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ben küçük bir ilçede yaşıyorum. Yaz aylarinda ve son yillarda pandemi sebebiyle küçük ilçemiz 34 ve 06 plakalı araclar ile doldu taştı.

Motor sürerken hassas olurum. Motorcuya saygı beklerim. Araç kullanırken motor sürücülerine öncelik tanirim. İlcemizde hatali arac kullanan yerli kisilerle münakaşa girdiğimde de oldu. Hatta yüzyüze karsilasma ihtimalimiz fazla olduğu için yeri gelince hatasini yuzune vurduğum yerliler de oldu fakat 34 ve 06 plakalar bambaşka yahu!

Yarim metre önüme araç kiranlar, yolun ortasında dakikalarca bekletenler, saygısız onlarca 34 ve 06 plaka ile karşılaşıyorum son zamanlarda.

Bugün bir tanesi (06) delirtti beni. Bisiklet sürüyorum. Sinyal vermeden dönüyor. Bekliyorum sinyal versin diye ama adam oralı bile değil. Belli ki geldiği yerde hiç kullanmamış. Sıfır saygı ki biz buralarda sinyal olayına dikkat ederiz.

Bizde yeşil yanınca kimse kornaya basmaz. Geçen birisi daha yeşil yanmadan kornaya bastı. Tak indim arabadan baktım 34 plaka. Elimle ışığı gösteriyorum. Mal gibi bakıyor.

Bitmedi, bugün bir sürücü (06) ağzındaki pis maskeyi aracından fütursuzca pat diye yolun ortasına atıverdi. Ben böyle bir terbiyesizlik hayatımda görmedim. Mağarada yetişen insan bile bu kadar medeniyetsiz olamaz diye düşündüm.

Nedir abi bu 34 ve 06 olayı? Bir gün birine çatacağım ama dur bakalım.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Genel toplum seviyesi.
    Ali Çimen, fatih.met, M.balibey ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    48 Y ile başlayan plakalara ve 09 plakalarıda ekle 07 yi de atlamayalım.Kusura bakmasınlar ama sorunlu plakalar bunlar benim karşılaştığım.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şehirde medenileştiremediğimiz paralı sığırlar maalesef sizin oralara kaçıyor. Yolun ortasına park edip market alışverişini yapacak kadar düşüncesiz öküzlerimiz var maalesef.
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    06+34 nüfusunu düşününce ülke nüfusunun yaklaşık 1/4 'u demek. Oransal olarak ülkedeki hoduklerin büyük kısmı o plakalı araçlari kullanıyor,
    denk gelme ihtimaliniz çok yüksek.
    espresso bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Mustafa yanlış düşünüyorsun. Şöyle düşünürsen benim gibi 66 yaşında yine direksiyon veya gidon sürmeye devam ediyor olabilirsin ; BENİM DIŞIMDAKİ
    HER SÜRÜCÜ BENİ ÖLDÜRMEYE NİYETLİ, O KADAR Kİ ,BENİM ÖZ BE ÖZ ANNEM BİLE OLSA. Anne evladını öldürmeye niyet eder mi demeyin . Araç kullanıyorsa ,
    niyeti olmasa da dikkatini o anda bir başka şey çekmiş olabilir. Olasılıklar sonsuz . En iyi niyetli ihtimal ile bir anda hafif bir rahatsızlık geçiriyor da olabilir . Biz demirden beygirciler olaraktan bunların hepsini öngörebiliyor olmalıyız. 2 tekerden ,12 tekere kadar her türlü araç
    tepesinde , 2 milyon kilometreden daha fazlasını Ülkem yollarında yapınca öğrendim bunu. O tarihteki ismi profesyonel, şimdi B sınıfı denilen
    ehliyetimi mayıs 1979 da almıştım. O zaman ağır vasıta diye geçiyordu , şimdı E sınıfı ismiyle müsemma ehliyetime de 1981 de sahip oldum. Bu 42
    yılın 37 senesinde evimin ekmeğini direksiyon ile getirdim. Bana bu 42 yılın öğretebildiği tek şey HER KEZ KENDİ DÖTÜNÜ KURTARMAYI BECERSİN oldu. Eğer kendinden başka her sürücüyü BU HERİF YÜZDE Bİ MİLYON ALKOLLÜ diye görmez isen, çok sıkıntı çekersin. Ülkemdeki bütün sürücülerin
    insan gibi araç kullanacakları bir Türkiyem ümidiyle.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mustafa yanlış düşünüyorsun. Şöyle düşünürsen benim gibi 66 yaşında yine direksiyon veya gidon sürmeye devam ediyor olabilirsin ; BENİM DIŞIMDAKİ
    HER SÜRÜCÜ BENİ ÖLDÜRMEYE NİYETLİ, O KADAR Kİ ,BENİM ÖZ BE ÖZ ANNEM BİLE OLSA. Anne evladını öldürmeye niyet eder mi demeyin . Araç kullanıyorsa ,
    niyeti olmasa da dikkatini o anda bir başka şey çekmiş olabilir. Olasılıklar sonsuz . En iyi niyetli ihtimal ile bir anda hafif bir rahatsızlık geçiriyor da olabilir . Biz demirden beygirciler olaraktan bunların hepsini öngörebiliyor olmalıyız. 2 tekerden ,12 tekere kadar her türlü araç
    tepesinde , 2 milyon kilometreden daha fazlasını Ülkem yollarında yapınca öğrendim bunu. O tarihteki ismi profesyonel, şimdi B sınıfı denilen
    ehliyetimi mayıs 1979 da almıştım. O zaman ağır vasıta diye geçiyordu , şimdı E sınıfı ismiyle müsemma ehliyetime de 1981 de sahip oldum. Bu 42
    yılın 37 senesinde evimin ekmeğini direksiyon ile getirdim. Bana bu 42 yılın öğretebildiği tek şey HER KEZ KENDİ DÖTÜNÜ KURTARMAYI BECERSİN oldu. Eğer kendinden başka her sürücüyü BU HERİF YÜZDE Bİ MİLYON ALKOLLÜ diye görmez isen, çok sıkıntı çekersin. Ülkemdeki bütün sürücülerin
    Yok abi bu bambaşka bir arsızlık modeli. Son yıllarda kendinden başka hiçkimseye saygısı olmayan insan sayısında müthiş bir artış var. Bütün dünya etraflarında dönüyormuş gibi bir havalar, kanun kural tanimazlık had safhada. Eskiden bilirsin saygı vardi, sevgi vardi. Şimdi kalmadı.
    espresso, Thracian ve bursalıali bunu beğendiler.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi tam da benim düşüncem bu..
    Hatta trafikteki istisnasiz her sürücü hem kör hem sağır bence..
    Hatta...
    Hani mahalle köpeği vardirya... ısırmaz abi bisey yapmaz derler.. ama köpek bu ne zaman ne yapacağı belli mi olur? Hart diye ısırır..
    Bunun gibi trafikte her sürücünün adam öldürmeye, teşebbüs edebileceğini öngörür gardımızı alırsak uzun yaşarız inşallah..
    Bu farklı bisey...
    Bide farklı hayvanlar var trafikte... seni öldürmeye teşebbüs etmeyen ama kendini öldürtmek,ortalığı temizleme arzusuna kapilmamizi sağlayan...
    Konu ikinci şık ile ilgili sanırım. Ondada görmezden gelmek kişinin kendi akıl ve ruh sağlığı açısından önemlidir bence....
    bursalıali ve espresso bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    06 yı bilmem ancak 34 plaka araçlar izmirde ciddi sıkıntı.

Bu adamlar istanbul trafiğinde istediklerini yapamamış ya da sirket aracı oldugu için yapıştırıp giden tipler. Trafik kuralı vs. yok adamlarda. Özellikle uzun düz bir yolda iseniz o araç o yolda en az 5 kural ihlali yapar. Kendilerinden korkmak gerekir.

Bunun bir üst seviyesi 45 plaka manisa kekoları var. Bunlarda kural ihlali yapmadıgını sanıp kural ihlali yapan, ve mümkün seviye senin kaza yapman için çaba sarf eden tipler. Hatta bunlardan birisi zamanında kasıtlı olarak beni öldürmeye kalktı.

Foça yolunda gidiş dönüş 2 şeritli yolda sollama serbest. Yolun ilersinden gelen araç olmadıgı için 45 plakayı solladım o sırada karşıdan araç görüş hizama girdi. Dogal olarak sağ şerite girmeye calıstım. Şerefsiz herif ben hızlandıgımda hızlandı yavaşladıgımda yavaşladı beni sağa sokmamaya calıstı. (arabadayız bu arada motor değil) , zar zor sağ şerite girdik.
    espresso bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kural tanımamayı 34, 35'te, seni öldürmeye çalışırken hiç bir şey olmuyormuş gibi davranmayı 06'da gördüm.
    Yolun ortasında işemeli, sıçmalı ve alkollü alem yapmayı 45'te gördüm.
    espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Genel olarak Türkiye plakalılar diyelim.
    bursalıali bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600

edit: @Mrider, senin nicki "Minder" olarak okudum nedense :D ne güzel nick koymuş diyecektim ama sonra yanlış okuduğumu fark ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:46 ----------

edit2: aga ne yaptınız türkiyeye ya? ülkenin neresinden tutsak elde kalıyor ne pislik bir yer olduk çıktık yahu, iyice nefret ettim şu memleketten, güzel insanlar çok az.
    espresso bunu beğendi.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Maalesef Ankara'da durum böyle. İlçede oturuyorum Merkeze gittiğim zaman her kesimden sürücü anormal araç kullanıyor.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu 34ler bursa trafiğinin içine etti. Kasım aralıkta ankaraya gittim ankara yine iyi ne zaman trafiğe çıksam bir tane 34 araba yada motosiklet fark etmez ezmeye çalışıyor. Hep bir tabakaneye yetişme durumu var.

bisüre lara da yaşadım
    insanların rahatlamaya geldiği yerde
    yaşamaya çalışmak
    mazoşizm

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    06 yı bilmem ancak 34 plaka araçlar izmirde ciddi sıkıntı.

Bu adamlar istanbul trafiğinde istediklerini yapamamış ya da sirket aracı oldugu için yapıştırıp giden tipler. Trafik kuralı vs. yok adamlarda. Özellikle uzun düz bir yolda iseniz o araç o yolda en az 5 kural ihlali yapar. Kendilerinden korkmak gerekir.

Bunun bir üst seviyesi 45 plaka manisa kekoları var. Bunlarda kural ihlali yapmadıgını sanıp kural ihlali yapan, ve mümkün seviye senin kaza yapman için çaba sarf eden tipler. Hatta bunlardan birisi zamanında kasıtlı olarak beni öldürmeye kalktı.

Foça yolunda gidiş dönüş 2 şeritli yolda sollama serbest. Yolun ilersinden gelen araç olmadıgı için 45 plakayı solladım o sırada karşıdan araç görüş hizama girdi. Dogal olarak sağ şerite girmeye calıstım. Şerefsiz herif ben hızlandıgımda hızlandı yavaşladıgımda yavaşladı beni sağa sokmamaya calıstı. (arabadayız bu arada motor değil) , zar zor sağ şerite girdik.
    ben de aynı şeyleri 35 plakalar için söylemek istiyorum. bornovadan alsancağa giden bölünmüş anayolda son gaz ters yönden giden 35 plaka, foça yolunda rampada ve virajda sollama yapmaya kalkan biz frene basmasak bizi de yanında götürecek 35 plaka ve istanbulda sinyal vermeden dönen, 2 şerit ortasında tıntın giden 35 plakalardan gına geldi artık.

bu durumlar plaka özelinde değil sıkıntı bu ülkenin tüm şehirlerinde tüm plakalarında tüm araba veya motor kullanan veya yayalarında.

ama bornovadaki e-5 benzeri olan üst anayolda 100 küsurla ters yönden gelen kekoyu unatamıyorum o başka bir seviyeydi.
    espresso bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    06'lar gerçekten sıkıntılı,
    gittim adana'dan 01 aldım, kafam rahat.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de aynı şeyleri 35 plakalar için söylemek istiyorum. bornovadan alsancağa giden bölünmüş anayolda son gaz ters yönden giden 35 plaka, foça yolunda rampada ve virajda sollama yapmaya kalkan biz frene basmasak bizi de yanında götürecek 35 plaka ve istanbulda sinyal vermeden dönen, 2 şerit ortasında tıntın giden 35 plakalardan gına geldi artık.

bu durumlar plaka özelinde değil sıkıntı bu ülkenin tüm şehirlerinde tüm plakalarında tüm araba veya motor kullanan veya yayalarında.

ama bornovadaki e-5 benzeri olan üst anayolda 100 küsurla ters yönden gelen kekoyu unatamıyorum o başka bir seviyeydi.

hocam izmirde izmir plakayı sikayet etmek garip oluyor :D konu bulundugu sehirdeki farklı plakalarla alakalı.

Gerci izmiri de savunmam, ülke genelinde hiçbir araba sürücüsünün savunulacak tarafı yok gerçi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Ne bileyim, maymuna ehliyet versen bu kadar kötü kullanmaz, hayatını tehlikeye atmaz diye düşünüyorum.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    45 plakanın yeri ayrı. birde 07 tam bir çılgın..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)