Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Turkiyede neden insanlar surekli birbirini kazikliyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boğaziçi üniversitesi öğrencileri dinsiz ilan edilmiş sanırım, protesto falan yapıyorlarmış bu yeni rektör yüzünden.. tabi akp her zaman ki gibi din üzerinden lekeleme kampanyası başlatmış belli ki...

fakir fukara iyi anlatıyor ondan dinleyebilirsiniz, sizde dinleyin akp destekçileri, sonra bana da diyin ki "anca kendi kendine havlar gidersin"

ne kadar pislik bir kitle olduğunuzu dile getirmek istemiyorum çünkü umurumda değil, ne edersen kendine..
    Bizim hoca derdi, birine dinsiz dersen, ve o dinsiz değilse, sen dinden çıkarsın diye.
    Birine dinsiz demek kimsenin harcı değildir.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aldatılmak, kazıklanmak konu olduğunda mutlaka ortada bir yalan vardır. Her insan yalan söyler. Yalanı kişilik özelliği haline getirenlere yalancı denir.

Yalanın bijolojik gerçekleri de vardır;

"Araştırmalar kronik yalancıların prefrontal kortekslerindeki nöral lif miktarının, ortalamadan yaklaşık %20 oranında daha yüksek olduğunu göstermektedir. Bu durum, iki şekilde yorumlanabilir: Birincisi daha fazla nöral lifin varlığı kişiyi yalan söyleme imkanına kavuşturur çünkü beyinleri hızla yeni hikayeler yaratabilir. İkincisi ise yalancılık beyinde daha fazla nöral lifin gelişmesine neden olur."

Yalancılar her dinden, ırktan veya görüşten olabilirler. Kendimizi korumak için yalancıları tesbit edebilmemiz gerekir. Hayvanların da kullandığı aldatma teknikleri vardır. Bunların başında kamuflaj gelir. Yalancıların sıkça kullandığı bir yöntemdir kamuflaj. Toplumun önde gelen değerlerinin sıkı bir savunucusu gibi görünmek etkili bir kamuflajdır. Bir diğer yöntem "yemleme" dir. çekici görünen bir yem avları üzerine çekecektir.

Kazıklanmaktan korunmak için yalanları ve yalancıları tesbit etmemiz büyük bir önem taşır.

Kaynak : Yalancı Tesbit Rehberi- (Okumak için tıkla)

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim hoca derdi, birine dinsiz dersen, ve o dinsiz değilse, sen dinden çıkarsın diye.
    ben işin o boyutunu aştım, ben müslümanım derim yada ateistim derim ama belki yalan söylüyorum dimi? içimden neye inandığımı kimse bilemez. ayrıca inançsız insanlar benim gözümde daha dürüst kişilerdir.

gerçekten bıktık, yeni nesil bu konuda daha iyi olacak diye düşünüyorum, yani demek istediğim şey inançlar insanın karakterine etki etmiyor, bilakis inanç altında kendini temiz göstermeye çalışanlar pislik insanlar çıkıyor. yani "adam namazında niyazında birisi" diyorsunuz ve kötü biri olacağına ihtimal vermiyor ve kandırılmaya açık pozisyona düşüyorsunuz...

işte bu yüzden hacı hocaların sayısı arttı, aslında hacı hoca yada müslüman görünmeye çalışan ama özünde dolandırıcı bir insan. bu sebeple inançsızlar birilerini kandırmak için kullanacakları bir inanca sahip değiller..

ateistler bakara makara yapmaz, ateistler insanlara üflemezler, yani ne geldiyse inançlılardan geldi hep.
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben işin o boyutunu aştım, ben müslümanım derim yada ateistim derim ama belki yalan söylüyorum dimi? içimden neye inandığımı kimse bilemez. ayrıca inançsız insanlar benim gözümde daha dürüst kişilerdir.

gerçekten bıktık, yeni nesil bu konuda daha iyi olacak diye düşünüyorum, yani demek istediğim şey inançlar insanın karakterine etki etmiyor, bilakis inanç altında kendini temiz göstermeye çalışanlar pislik insanlar çıkıyor. yani "adam namazında niyazında birisi" diyorsunuz ve kötü biri olacağına ihtimal vermiyor ve kandırılmaya açık pozisyona düşüyorsunuz...

işte bu yüzden hacı hocaların sayısı arttı, aslında hacı hoca yada müslüman görünmeye çalışan ama özünde dolandırıcı bir insan. bu sebeple inançsızlar birilerini kandırmak için kullanacakları bir inanca sahip değiller..

ateistler bakara makara yapmaz, ateistler insanlara üflemezler, yani ne geldiyse inançlılardan geldi hep.
    İnançlı gözükenlerden geldi, inancını bilmeyenler sayesinde.
    fatih.met bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin hoca Kabe ye peygambere dine Kur'an a hakaret edene ne derdi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne alaka ? 12 sayfalik bir baslik olmus,birileri kufur falan mi etti?

Ama sizin Audi a8 li seyhulislaminiz ateist ve deist lere sapik demisti galiba..hosuna gitmisti degil mi Ahmet,itiraf et..yalan soyleme bak,gunah cunku.

Sizler varya sizlerrr,neysee hadi.

Edit:ahmet,simdi gordum bogazici ogrencilerin dine hakaret ettigini ima ettin sanirim..

Gezi de de camii de icki icmislerdi degil mi ? Musluman bir bacimizin da uzerine isemislerdi galiba..

Cok aci goruntulerdi...gerci yillar gecti o goruntuleri hala goremedik.Ama yalan degildir herhaldeeee yanii,di mi Atp?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hırbonen, inanmaman onlar için direkt küfür zaten, sen ne anlatıyorsun?

Daha önce de dedim, bu dünyalar / dünya görüşleri tamamen uyumsuz, bir arada bulunmaları tamamen dindarların inançlarının başkaları için anlamsız / önemsiz olabileceği idrak ve kabulüne bağlı. (Tabi ki inançsızlar da * kendi özgürlükleri kısıtlanmadığı sürece * saygı ve tahammül göstermeyi bilecekler.)
    espresso bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    o sözleri söyleyen bir hoca muhtemelen bişey demezdi.
    Sen niye demek zorunda hissediyorsun bi düşünsene!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    cb250r
    bi umut toplumsal sorunlarimizla yuzlesiriz, yeni bir bakis acisi kazaniriz, beyin firtinasi yapariz diye umut etmistik. 12 sayfanin ozeti soyle:

A kisisi: Turkiyede cogunluk birbirini kaziklamanin pesinde. yalan dolan hirsizlik cok fazla.

B kisisi: yok oyle bisey ulkeme laf ettirmem. hölölölö.

C kisisi: doganin kanunu bu uyanik ol kaziklanma, sen askerde cok dayak yersin hölölö.

A kisisi: dini kullanarak insanlari kandiriyorlar.

B kisisi: dinime laf ettirmem hölölö.

A kisisi: Dunyanin en temiz ve asil toplumuyuz diye yetistirildik, bu dogru degil sanki.

B kisisi: milletime laf ettirmem hölölö

A kisisi: tarihimiz de cok farkli anlatildi. Osmanlida Turkler sevilmezdi.

B kisisi: tarihime laf ettirmem pis cahil hölölölölö.

la yoruldum vallahi ya bi gidin de su baslik amacina hizmet etsin.

(birazdan cevap gelecek: hölölölölölö)
    hasmet bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi umut toplumsal sorunlarimizla yuzlesiriz, yeni bir bakis acisi kazaniriz, beyin firtinasi yapariz diye umut etmistik. 12 sayfanin ozeti soyle:

A kisisi: Turkiyede cogunluk birbirini kaziklamanin pesinde. yalan dolan hirsizlik cok fazla.

B kisisi: yok oyle bisey ulkeme laf ettirmem. hölölölö.

C kisisi: doganin kanunu bu uyanik ol kaziklanma, sen askerde cok dayak yersin hölölö.

A kisisi: dini kullanarak insanlari kandiriyorlar.

B kisisi: dinime laf ettirmem hölölö.

A kisisi: Dunyanin en temiz ve asil toplumuyuz diye yetistirildik, bu dogru degil sanki.

B kisisi: milletime laf ettirmem hölölö

A kisisi: tarihimiz de cok farkli anlatildi. Osmanlida Turkler sevilmezdi.

B kisisi: tarihime laf ettirmem pis cahil hölölölölö.

la yoruldum vallahi ya bi gidin de su baslik amacina hizmet etsin.

(birazdan cevap gelecek: hölölölölölö)
    Bize bir liste ver, ne yazıp ne yazamayacağımız hakkında; biz de o listeye göre yazalım o zaman.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bize bir liste ver, ne yazıp ne yazamayacağımız hakkında; biz de o listeye göre yazalım o zaman.
    ne yazarsan yaz asagidaki kurallara uy bence:

1-kisileri konusacaksan, delillerle konus.

2-gecmisi, tarihi, olaylari konusacaksan kaynaklarla konus.

3-fikir uzerine konusacaksan;
    a) katiliyorsan katiliyorum de.
    b) katilmiyorsan sebebini soyle.
    c) karsit fikir soyleyeceksen bi temele oturt.
    d) anlamadiysan sus, dusun.

Yahu üniversitede tez çalışması yapmıyoruz burada. Altı üstü iki lafın belini kıralım dedik, kaynak göster diyorsun

buyrun o zaman kaynak:

hasmet ve ero__ bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Herkes büyük oyunu oyunu küçük dünyasında çözmüş değilim anlaşılan baksana yorumlara. Arkadaşlar bu kadar öfke kutuplaşma kendinize zarar. Türk ekonomisi karma ekonomiden serbest piyasa ekonomisine geçtiği gün tüm bu ahlaksızlıklar hak yemeler başladı. Yalansa yalan deyin. Bugun kime gitsen serbest ekonomi istediğim fiyattan koyarım diyor. Ne bir üst limit ne bir alt limit belirlenmiş durumda. Güçlü kimse o zayıfı eziyor. Mesela bundan ibaret. Her köşeye üniversite açılıyor milyonlarca insana diploma dağıtılıyor. Kaç kişi aldığı için eğitimle istediği mevkiye gelebiliyor. Kaçınız bugün baktığınızda benim emeğim şu kadar eder deyip o emeğinizin karşılığını alabiliyorsunuz.Azgari ücretle çalışıp 7/24 çalışsanız ek mesai alsanız alacağınız para nedir? Neye yeter?Ne alabilirsiniz o paraya!Tabi bu azgari ücretle çalışıp tırmalayan için geçerli. Tuzu kuru olanın keyfi keyif o adam aç gözlü ile o yüzden kazık atıyor. Para hırsı bürümüş var dünya malı hırsı var.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o sözleri söyleyen bir hoca muhtemelen bişey demezdi.
    Sen niye demek zorunda hissediyorsun bi düşünsene!
    Dini değerlere hakarete bir şey demiyecwk hoca ninda o hocaya hoca diyenin de......

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilin bakalım ortak noktaları ne

Dünyanın en mutlu ülkeleri sıralaması:
    Finlandiya (7.769)
    Danimarka (7.600)
    Norveç (7.554)
    İzlanda (7.494)
    Hollanda (7.488)
    İsviçre (7.480)
    İsveç (7.343)
    Yeni Zelanda (7.307)
    espresso bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Temiz kağıdı da alalım mı yazmadan önce?

Motosikleti
    R25
    Birkaç gün önce yeni telefonuma kırılmaz cam almak için bir bayiye gittim. Bana 50 TL olduğunu söyledi. İyi, güzel. Telefon zaten yeni model getir dedim. +5 TL takma ücreti alırım dedi. Sonra başladı ağlamaya. Bana gelişi 50, sana 50'ye vereceğim. Benim burada tek kârım 5 TL vs vs. Ne yaptım? Almadım. 50 yerine 55 dese kazıklanmaya dünden razıyız. Ama ek ücret deyince işler değişti.

Kısacası herkes birbirini yeme peşinde. Arada böyle gözümüz açılıyor ama ne kadar etkili olur tartışılır.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Dini değerlere hakarete bir şey demiyecwk hoca ninda o hocaya hoca diyenin de......
    Birileri, "afedersiniz ermeni" dediginde de bu cumleyi kurdunuz mu ? Dini deger sadece sizinki ile olmuyor.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilin bakalım ortak noktaları ne

Dünyanın en mutlu ülkeleri sıralaması:
    Finlandiya (7.769)
    Danimarka (7.600)
    Norveç (7.554)
    İzlanda (7.494)
    Hollanda (7.488)
    İsviçre (7.480)
    İsveç (7.343)
    Yeni Zelanda (7.307)
    Zırıl zırıl ateist kaynıyor la oralar.

Basamak şu şekilde ilerliyor kanka: çok tanrılı dinler =} tek tanrılı dinler =} bilimin gelişmesi ile ateizm =} İstiklal marşı ve kapanış

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)