Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Tombikler

Motovento
    REKLAM ALANI
    ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sifirdan kendiniz yaptiginiz muddetce istediginiz kadar tatli yiyebilirsiniz
    haklı, arıların iç güdüleri sağlıklı

doğadan kopmuş(patolojik) canlı
    sıfırdan kendi yapamaz
    istemediği kadar yer

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba rx9
    Benim şahsi görüşüm yediginle yaktigin bir birini dengelemeli kısacası bol hareket

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlıklı bir insan zaten uyandıktan sonra koşa, koşa mutfağa gitmiyor.
    annesinden kaçabilirse
    kaçabilecek yaşa geldiğinde
    Pavlov'un Köpeği nden beter edilmemişse
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İp atlamak deli gibi kalori yaktırıyormuş. Nabzın bir anda yağ yakım aralığına çıkıyor ve de ip atlarken tüm vücudun çalışıyormuş. Konuyu bence bir araştır. Sağlığın engel değilse, konuyla ilgili profesyonel anlamda bilgisi olanlara danış. Şayet onlar da uygun derlerse spor malzemeleri satan bir yerden alacağın 15-20 TL değerinde bir iple her gün açık havada çalışmalar yapabilirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İp atlamak deli gibi kalori yaktırıyormuş. Nabzın bir anda yağ yakım aralığına çıkıyor ve de ip atlarken tüm vücudun çalışıyormuş. Konuyu bence bir araştır. Sağlığın engel değilse, konuyla ilgili profesyonel anlamda bilgisi olanlara danış. Şayet onlar da uygun derlerse spor malzemeleri satan bir yerden alacağın 15-20 TL değerinde bir iple her gün açık havada çalışmalar yapabilirsin.
    İp atlamak sağlıklı bir eylem. Lakin; nabız şaşırtma yöntemi ile yakılan yağ sağlık açısından çok tehlikeli.

Birincisi, hızla verilen kilolar her zaman hızla geri alınır.

İkincisi, nabzı sürekli değişken kılmak " düşürmek ve yükseltmek " ciddi kalp rahatsızlıklarına neden olabiliyor.

Sizin de aklınızda bulunsun, bu yüzden ölen insanlar var.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İp atlamak sağlıklı bir eylem. Lakin; nabız şaşırtma yöntemi ile yakılan yağ sağlık açısından çok tehlikeli.

Birincisi, hızla verilen kilolar her zaman hızla geri alınır.

İkincisi, nabzı sürekli değişken kılmak " düşürmek ve yükseltmek " ciddi kalp rahatsızlıklarına neden olabiliyor.

Sizin de aklınızda bulunsun.
    Doğrudur, konu hakkında bilgim yok denecek kadar az olduğu için -miş , -muş gibi ifade kullanıp konuya hakim profesyonellere danışmasını tavsiye ettim. Amatör anlamda şahsi görüşüm; diyetin düzenli sporla desteklenmesi.
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bir kasap olarak benim uzmanlık alanıma giriyor bu durum.
    Ot yemeyi kes ete yönel.
    Doğa zaten sana bunun mesajını veriyor.

Bak otçul hayvan.

Oysa et yiyen öyle mi?

Gördüğünüz gibi sırım gibi.

Hem et hem ot yesek olmaz mı diyenler için.

Yani sonuç belli.

Ay sonuna kadar biftek ve antrikotta indirimlerimiz devam ediyor.
    Şenkardeşler kasabı...
    espresso, Lucas, YasinC ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yiyin gari

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    30 dk yetmez, Asıl yağ yakımı 40 dk'dan sonra başlar. Sen egzersizi 40dk dan sonra saymaya başla. Şekerin Ş'sini tüketme 3 aya 10 kilo gg

Alıntı Ros1n2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 dk yetmez, Asıl yağ yakımı 40 dk'dan sonra başlar. Sen egzersizi 40dk dan sonra saymaya başla. Şekerin Ş'sini tüketme 3 aya 10 kilo gg

ev ortamında sıkıcı oluyor , 40 da başlıyor demek en az 1 saat yapmak anlamına geliyor.

Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    sporla filan olmuyor tek yol boğazı durdurmak

ben if diyetiyle 1.5 ayda 10 kilo verdim.cok basit her yerde yapanların deneyimleri var zaten eksisozluge bakabilirsiniz.

olay vücudu en az 16 saat aç birakma üzerine. kalan 8 saatte ne yersen ye ben şeker yememeye de dikkat ettim bu süreçte. 16 saatte bol bol su içtim,sekersiz cay ve kahve de serbest. ben 10da kahvaltimi yapıp,oglen hafif bir yemek ve 18de de dükkanı kapatıyordum. bu süreçte kendimi daha sağlıklı hissettim,sabah daha kolay ve uykumu almış kalktim.cunku midem de dinleniyordu.deneyin diger diyetlere göre uygulamasi daha kolay

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her kafadan ayrı bir ses çıkar bu konuda. Çünkü bilim bile çoğu konuda ikiye, üçe bazen beşe ona yüze ayrılır

Kalori sayarken kısa vadede bir şey elde edemezsin zaten. Başarı ve başarının devamı için bunu standart haline getirmen gerekli. Küçük kaçamaklar metabolizman için iyi bir şey ama ayda belki de 15 günde bir.

Ben de sigarayı bıraktığım gibi spora başladım, skinny fat dedikleri zayıf ama göbekli (bira fıstık göbeği ) biri olarak düşük kalori ile her gün body yapıyordum ama, hatta göbek 1 ayın sonunda yarı yarıya eridi gitti fakat sonradan bizim hanımın body hocası kuzenine danışınca (fotoğraf boy kilo yaş vb. bilgileri aldıktan sonra) enişte ye dedi. Sabah öğlen ikindi akşam gece ye, karbonhitratı spordan önceki öğünde al diğer öğünlerde tavuk et balık ile birlikte yeşillik ye vb. gibi önerilerde bulundu.Yemezsen kilo kaybedersin ama kasların da gider sonra kilo almak için çok uğraşırsın, göbeği salla gitsin önce hacim kazan göbek hacim kazandıkça kendiliğinden gidecek zaten dedi.

Kısacası işi bilen birine danış, kimse senin için doğru olanın ne olduğunu bilemez. Ama en önemlisi o koca popoyu kaldırıp bir salona gidecek ve kaldırabildiğin kadar ağır kaldıracaksın Ve bunu haftanın en az 4 günü yapacaksın.

Not : 1 alttaki gibi sporla falan olmuyor diyenlere bakma, onlar genç oturduğu yerde kalori yakabiliyorlar.
    espresso bunu beğendi.

2017de 5 aylık ağır bu eğitimden geçip 58den 70 kiloya çıkmıştım Aralık 2017de. 80lere çıkmak için kaba etimi yırtsam da en fazla 74 gördüm ve şuanki kilom 71. Sabit devam ediyo ne veriyorum ne alıyorum. Benim sorunum da kilo alamamak

Muhtemelen aynı yaşlardayız, öyle diyet bilgim pek olmasa da çok az kişinin önereceği bikaç şey söyleyeyim;

-Uyku sürenizi 7 8 saate sabitleyin hiç oynatmayın bu sürenin dışına asla çıkmayın.
    -Aceleniz olmadığı sürece yemek bürenizi uzatın, ne yerseniz yiyin yemek süreniz 30 dakkanın altına inmesin çok yavaş yiyin uzun uzun çiğneyin, tadını çıkarın.
    -Sabah uyandığınızda kendinizi zorlayacak derecede su için, bu 600 700ml de olabilir 1lt de olabilir bünyenize bağlı, sadece içebildiğiniz kadar çok için.(bunun sebebi hücreler içerisinde biriken yağların olası bi eksilme erime durumunda hücrenin, yağın yerini su ile doldurma eğiliminde olması)

Günlük yaşamınıza bunları eklerseniz kilonuzu otomatik azaltacaktır, en kötü ihtimalle kilo almanızı önleyecektir. İyi bi spor ve rejimle de gayet hızlı ve sağlıklı biçimde kilo verebilirsiniz.

Motosikleti
    MT-25
    neyse .. ...
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sporla filan olmuyor tek yol boğazı durdurmak

ben if diyetiyle 1.5 ayda 10 kilo verdim.cok basit her yerde yapanların deneyimleri var zaten eksisozluge bakabilirsiniz.

olay vücudu en az 16 saat aç birakma üzerine. kalan 8 saatte ne yersen ye ben şeker yememeye de dikkat ettim bu süreçte. 16 saatte bol bol su içtim,sekersiz cay ve kahve de serbest. ben 10da kahvaltimi yapıp,oglen hafif bir yemek ve 18de de dükkanı kapatıyordum. bu süreçte kendimi daha sağlıklı hissettim,sabah daha kolay ve uykumu almış kalktim.cunku midem de dinleniyordu.deneyin diger diyetlere göre uygulamasi daha kolay
    Sadece sporla kilo vermenin zor oldugu dogru. Dogru bir yaklasim da degil bence.

Ancak sadece diyetle kilo vermek te oyle. Hatta diyetle cabuk verilen kilolarin bir sure sonra alinmasinin sebebi de bu.

O da vucudun yag ve kas oraninin korunmadan, dengesini ve duzenini bozarak kilo verilmesi. Bir nevi vucudu ac birakiyorsunuz. Ancak vucudun belli gereksinimleri var. Verdiginiz kilonun mumkun oldugunca fazlalik olan yag dokudan gitmesi ideal olan. Bunun icin de hareket, ozellikle zorlayici (barfiks, sinav, alet) egsersiz sart, eger is hayati masa basiysa. Ustelik yag oraniniz azaldiginda yemek yeseniz bile ciddi kilo almiyorsunuz, cunku vucudunuzdaki kas hareket etmeseniz bile enerji harciyor.

Dolayisiyla saglikli ve surdurulebilir kilo vermek icin ikisi de lazim bence.

2 haftada 1 kilo almışım diyet yaparak

kalori hesaplama olayını an itibari ile bırakıyorum, un - şeker 2lisinden komple uzak duracagım

hafif hafif de spor

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sabah erken kalkıp tempolu yürüyüş günde 3 lt su kahvaltıda 2 yumurta haşlama peynir süt bal zeytin sıfır ekmek
    4 ayda 20 kg verdim 95 ten 75 e düştüm
    abur cubur cips çerez redbul kola yı bıraktım
    alkol almaya devam ediyorum fakat artık meyve ile
    ve egzersiz i bırakmadım

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Dün gece 11 sıralarında nerden aklıma geldiyse ekler geldi, çok da severim ama aylardır, pandemi yüzünden eve kapandığımdan beri aklıma gelmemişti. Normalde evde içmeye su yok deseler o saatte dışarı çıkmaya üşenirdim. Giyindim, arabaya atladım, yaklaşık 2km ötede iyi bir fırın var, pasta vb. de yapıyor, ekmek fırını olduğu için geç saattlere kadar açık olduğunu biliyordum, oraya gittim, bir kilo ekler aldım geldim eve.
    Eve gelince de kutunun çeyreğini yemişimdir.
    Diğer çeyreğini de sabah yedim, sabahları kahvaltı yapmayı sevmediğimi için bu da kahvaltı yerine geçsin dedim.
    Çocuklara verdim birer tane yediler bıraktılar, ev halkı yemeyince hepsi bana kaldı.

Sonra diyorum niye kilo veremiyorum diye.
    B

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belli bir yaştan sonra yediğine dikkat edip, spor yapmak mecburi yoksa küt diye gidiverirsin. Haşomun dediği gibi..

Benim rutin senelik işyeri taramasında çıktı, işyeri hekimi kalpte sıkıntı var deyince bir kardiyoloji uzmanına gittim. Baktık kolestrol yüksek riski aşmış, kalp krizi geçirmeme ramak kalmıştı belkide. Yaşta 46 olmuş dedim kendine gel..

Neyse 3 aya yaklaştım, 102 kilodan 90 kg indim, nasıl yaptın dersen, önce 1,5 ay protein diyeti (horozumun dediği gibi ilk etapta iyi kilo verdiriyor) ve hayvan gibi kardiyo ve ağırlık egzersizleri yaptım.(ufaktan başlıyarak tabi önce 5000 tempolu bir sonraki hafta 8000 tempolu, 2 hafta sonra 10000 tembolu gibi) Kasları büyütünce protein diyetini kesip sağlıklı beslenmeye döndüm, bol sebze-meyve-tahıl-kuruyemiş..

Şimdi birkaç gündür aralıklı orucu deniyorum, eğer bana uyarsa bir yaşam biçimi haline getirip kalori kasmadan bu şekilde devam edeceğim.

Bu arada göbeğin ufalması sağlıklı olmaya başladığını gösteriyor. Tartılamasan bile elinde mezureyle bel çevreni ölç.

Tabi gardrop masrafı çıkıyor, özellikle pantalonlar şalvara dönünce..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah erken kalkıp tempolu yürüyüş günde 3 lt su kahvaltıda 2 yumurta haşlama peynir süt bal zeytin sıfır ekmek
    4 ayda 20 kg verdim 95 ten 75 e düştüm
    abur cubur cips çerez redbul kola yı bıraktım
    alkol almaya devam ediyorum fakat artık meyve ile
    ve egzersiz i bırakmadım
    Süper! Cips kötü ama kuruyemişe kararında kalmak kaydıyla devam edin bence. Süper mineral kaynağı ve kötü kolesterol oranını düşürdüğü ispatlanmış...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)