Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şarjlı darbeli matkap tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kafam gittikçe karıştı. Elektrikli mi alayım şarjlı mı? Şarjlı alacaksam 3linkten hangisini önerirsiniz? Elektrikli olacaksa stanley ve dewalt var yukarda link bıraktım. Profesiyonel kullanım olmayacak ama evde çoğu işi kendim yapıyorum bunları sağlaması lazım. İş yerinde raf sabitlemem duvara asmam gerekiyor bunları karşılayabilmeli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Dostlar iki ürün arasında kaldım.

https://ty.gl/1ujflmozh

https://www.koctas.com.tr/mac-allister/b/b-206

Bu iki modelde black and decker daha bilinen bir marka olması bir avantaj. Mac ise koçtaş 5yıl garanti, 2lityum akü veriyor ve çift vites. İkisi arasında kaldım. Kafayı yedirdi bu matkap işi sabahtan beri bunu araştırıyorum.
    şarjlı ile duvar delinmez. delenlere de bütçe yetmez.
    normal darbeli matkap ile duvar delerken zorlanıyorum. pnömatik kırıcı kullanıyorum. yağ gibi deliyor.
    bu arada black & decker'in fiyatı uygunmuş, bunu al bence. mac allister'e bulaşma bile. a101'deki satılanlardan farkı yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şarjlı ile duvar delinmez. delenlere de bütçe yetmez.
    normal darbeli matkap ile duvar delerken zorlanıyorum. pnömatik kırıcı kullanıyorum. yağ gibi deliyor.
    bu arada black & decker'in fiyatı uygunmuş, bunu al bence. mac allister'e bulaşma bile. a101'deki satılanlardan farkı yok.
    Hocam peki ev ve iş yeri kullanımı için alacağım. Elektrikli almak ne kadar mantıklı olur? Elektrikli alırsam aşağıdaki ürünü alacağım. Herkes ayrı bir şey diyor artık hangi tip alcağımı şaşırdım.

https://www.koctas.com.tr/dewalt-750...n/p/1000110754

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Hocam peki ev ve iş yeri kullanımı için alacağım. Elektrikli almak ne kadar mantıklı olur? Elektrikli alırsam aşağıdaki ürünü alacağım. Herkes ayrı bir şey diyor artık hangi tip alcağımı şaşırdım.

amaç ne hocam tam olarak? daha doğru çözümler üretelim.
    yani delik mi açılacak? vidalama mı yapılacak?

Motosikleti
    Bn125
    amaç ne hocam tam olarak? daha doğru çözümler üretelim.
    yani delik mi açılacak? vidalama mı yapılacak?
    Hocam duvara iş yerinde raf asmak ve gardıropları duvarlara sabitlemek istiyorum. Ev eşyası vesaire için montaj işi vsvs. gibi şeyler için kullanacağım. Genel olarak evdeki her matkapla yapılabilcek işi kendim yapıyorum. Eş dostunkini kullanıyordum. Fakat alma kararı aldım. Ciddi ihtiyaç oluyor. Yani tam amatör olarak değil tam da profesiyonel değil ihtiyacım. Herhalde en net bu açıklama olur.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Hocam duvara iş yerinde raf asmak ve gardıropları duvarlara sabitlemek istiyorum. Ev eşyası vesaire için montaj işi vsvs. gibi şeyler için kullanacağım. Genel olarak evdeki her matkapla yapılabilcek işi kendim yapıyorum. Eş dostunkini kullanıyordum. Fakat alma kararı verdim. Ciddi ihtiyaç oluyor. Yani tam amatör olarak değil tam da profesiyonel değil ihtiyacım. Herhalde en net bu açıklama olur.
    https://urun.n11.com/matkap/tc-id-1000-e-kit-einhell-darbeli-matkap-1010-w-P385110085

tavsiyem budur. hem çinlerden kaliteli hem de 1000 watt. mandrenide anahtarsız.
    birçok einhell aletim var. parasına göre kaliteli. bir makita değil. bence black decker'den iyi.

mesela ben şarjlıyı motor blok civatalarını sökerken kullanıyorum. işimi hızlandırıyor.
    mobilya montajında şarjlıların tork ayarı var matkap gibi ölümüne sıkmıyor vidayı.
    ondan sordum vidalama olacaksa iş değişiyor. fakat 40 yılda bir vidalama yapılacaksa matkap da iş görüyor.
    ero__ bunu beğendi.

Motosikleti
    Bn125
    https://urun.n11.com/matkap/tc-id-1000-e-kit-einhell-darbeli-matkap-1010-w-P385110085

tavsiyem budur. hem çinlerden kaliteli hem de 1000 watt. mandrenide anahtarsız.
    birçok einhell aletim var. parasına göre kaliteli. bir makita değil. bence black decker'den iyi.
    mesela ben şarjlıyı motor blok civatalarını sökerken kullanıyorum. işimi hızlandırıyor.
    mobilya montajında şarjlıların tork ayarı var matkap gibi ölümüne sıkmıyor vidayı.
    ondan sordum vidalama olacaksa iş değişiyor. fakat 40 yılda bir vidalama yapılacaksa matkap da iş görüyor.
    Hocam motoru eklemeyi unutmuşum. Motosiklet için de kullanacağım ama onun için 100 150tlye bir şey de alınabilir gibi. Yolladığınız ürün vidalama için uygun değil deniliyor. Bana daha çok iki uca da uygun bir ürün lazım. Yukarıdaki dewalt vidalama için de uygun duruyor. Galiba onu alacağım ya da blak and decker modelini alacağım. Siz hangisini seçerdiniz?

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Hocam motoru eklemeyi unutmuşum. Motosiklet için de kullanacağım ama onun için 100 150tlye bir şey de alınabilir gibi. Yolladığınız ürün vidalama için uygun değil deniliyor. Bana daha çok iki uca da uygun bir ürün lazım. Yukarıdaki dewalt vidalama için de uygun duruyor. Galiba onu alacağım ya da blak and decker modelini alacağım. Siz hangisini seçerdiniz?
    vidalama için tork kontrollü olması lazım. darbelilerin hiç birinde tork kontrolü yok.
    black decker alırdım.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Bu iki modelde black and decker daha bilinen bir marka olması bir avantaj. Mac ise koçtaş 5yıl garanti, 2lityum akü veriyor ve çift vites. İkisi arasında kaldım. Kafayı yedirdi bu matkap işi sabahtan beri bunu araştırıyorum.
    Black and decker sadece şarjlı vidalama. Bununla duvar delemezsiniz. Darbesiz matkapla duvar delinmez.

Mac Allister kağıt üstünde sizin işinizi görür gibi duruyor. Yabancı sitelerde de kullanıcı yorumları iyi. Fiyatı da güzel.
    Ama benim 10 sene önce aldığım MacAllister elektrikli matkabın uçları rezaletti. Yanına bir de Bosch gibisinden uç seti almanız gerekir.

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Black and decker sadece şarjlı vidalama. Bununla duvar delemezsiniz. Darbesiz matkapla duvar delinmez.

Mac Allister kağıt üstünde sizin işinizi görür gibi duruyor. Yabancı sitelerde de kullanıcı yorumları iyi. Fiyatı da güzel.
    Ama benim 10 sene önce aldığım MacAllister elektrikli matkabın uçları rezaletti. Yanına bir de Bosch gibisinden uç seti almanız gerekir.
    Hocam uç seti her türlü alacağım. Black and deckerin müşteri hizmek kısmı baya berbat geldi gözüme. 10sayfa yazı var ve çoğu çözülmeden kalmış. Mac almak en doğrusu gibi koçtaşta bugün zaten inceledim. Oldukça kaliteli duruyordu. Herkese teşekkürler. Birkaç güne alacağım yani bakmaya devam. Başka önerilere de açığım. İyi akşamlar.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    500tl civarına anca hobi kullanımına uygun olan markaların şarjlı olan modellerini alabilirsiniz, aküleriniz bir yıl sonra ilk günkü gibi olmayacak, o paraya kablolu üst seviye markaların ürünlerinden tercih edin derim, Bosch, makita, metabo, Dewalt, AEG gibi

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500tl civarına anca hobi kullanımına uygun olan markaların şarjlı olan modellerini alabilirsiniz, aküleriniz bir yıl sonra ilk günkü gibi olmayacak, o paraya kablolu üst seviye markaların ürünlerinden tercih edin derim, Bosch, makita, metabo, Dewalt, AEG gibi
    Hocam herkes ayrı bir şey diyor.bu modelle yazdığım işleri rahatça yapabilir miyim?

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Beton delmek için paraya kıyıp adam gibi en azından belirlediğin standart ölçüde bir ucun olmalı.
    Ataköy-9. Kısımda duvarlar beton. Bir uçla ancak bir delik delebiliyordum.
    Sonra gidip sıkı bir paraya (15-20 dandik matkap ucu seti fiyatına) tek bir 6 mm uç aldım. Matkap dandirik bir şey.
    Ama o uçla en az 200 beton delmişimdir ki hala iş yerinde kullanıyorum, bana mısın demedi.

İşin özü, en az bir tane çok kalite uç şart.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Hocam herkes ayrı bir şey diyor.bu modelle yazdığım işleri rahatça yapabilir miyim?

Hocam bu matkap ile istediğinizden fazlasını bile yaparsınız. Gücü güzel Markası güzel Satış yeri güzel.
    Artı anahtarlı mandreni bulunuyor. Ev işlerinde Matkaptan isteyebileceğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Size kendi Kullandığımızı örnek vermiştim. Bunun bir büyük boyu 800W lık Duvar yıktık. Beton kırdık.

Gerisi sizin kullanımıza bağlı.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)

işini rahat görür fakat anahtarlı mandren kullanmayı pek sevmiyorum, anahtarsız elle sıkılan daha pratik geliyor bana

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu matkap ile istediğinizden fazlasını bile yaparsınız. Gücü güzel Markası güzel Satış yeri güzel.
    Artı anahtarlı mandreni bulunuyor. Ev işlerinde Matkaptan isteyebileceğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Size kendi Kullandığımızı örnek vermiştim. Bunun bir büyük boyu 800W lık Duvar yıktık. Beton kırdık.

Gerisi sizin kullanımıza bağlı.
    Yarın sabah gidip iki ürüne koçtaştan bakacağım. Artık kafam allak bullak oldu. Pimapen işi yapan arkadaş şarjlı almamın benim için baya iyi olacağını diyor. Kablo çekmekle uğraşılmaz diye. Sizler elektrikli al dedikçe artık kafam baya karıştı.

Motosikleti
    R1
    Yarın sabah gidip iki ürüne koçtaştan bakacağım. Artık kafam allak bullak oldu. Pimapen işi yapan arkadaş şarjlı almamın benim için baya iyi olacağını diyor. Kablo çekmekle uğraşılmaz diye. Sizler elektrikli al dedikçe artık kafam baya karıştı.
    Hocam öyle hafif işler için elbette şarjlı fakat. Sizin istek listeniz de metal delme beton delme gibi orta sınıf işler de var.
    Şarjlı matkatlarda 500 civarı sizi performansda hüsrana uğratabilir. Tabi Elektronik işi şans işi demişler biraz da.

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öyle hafif işler için elbette şarjlı fakat. Sizin istek listeniz de metal delme beton delme gibi orta sınıf işler de var.
    Şarjlı matkatlarda 500 civarı sizi hüsrana uğratabilir. Tabi Elektronik işi şans işi demişler biraz da.
    Teknik verilerde mac baya iyi duruyor. Elektrikli almanın en büyük sıkıntısı maalesef kullanım rahatlığı bu da beni düşündürüyor. 30mm ahşap, 10mm metal, 13mm beton delebildiği yazmakta. Bu yeterli gelir gibi duruyor. Lityum pilli zaten. Tek sorun işte sonradan pişman olmak istemiyorum. İkisinde de + - var bakalım yarın sabah artık karar vereceğim.

Motosikleti
    R1
    Teknik verilerde mac baya iyi duruyor. Elektrikli almanın en büyük sıkıntısı maalesef kullanım rahatlığı bu da beni düşündürüyor. 30mm ahşap, 10mm metal, 13mm beton delebildiği yazmakta. Bu yeterli gelir gibi duruyor. Lityum pilli zaten. Tek sorun işte sonradan pişman olmak istemiyorum. İkisinde de + - var bakalım yarın sabah artık karar vereceğim.
    Hocam verilerde öyle diyor ama o 10mm metali delene kadar matkap neler çekiyor. İşte kalite burada fark ediyor zaten.
    En güzeli Youtube dan veya başka sitelerden birebir kullanıcı yorumlarına bakmak.
    ALİCEM bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    bir tek joshua yazmış ama , ben belirtmek istedim metabo çok kaliteli ürünler çıkartıyordu zamanında hala aynımıdır bilmem, çin furyasına yenik düşmemiştir işallah

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Black and decker genelde hesaplı piyasa malı üretir. Memnun birakabilir, pişman da edebilir. Modeline göre araştırmak lazım.

Dewalt profesyonel olarak bilinir-di. Ta ki dayanamayıp hesaplı piyasa malı üretip marka kredisini harcayana kadar. Sıfır aldığım Dewalt matkap setini pilleri şarj olmadığı için iade etmek zorunda kalmıştım...

Makita'dan memnun kaldım. Kaç senedir canavar gibi çalışıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)