Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

#EvdeKal sürecinde evde kalırdığınız zamanları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Bir hafta tamamen aç yatarsan, gece açlıktan yataktan kalkmadan devam edebilirsen kilo vermeye başlarsın. Tecrübe ile sabit...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İş yerinde yemek yemeyince akşam da yemek yemesem o sinirle birilerini canlı canlı yeme ihtimalim var. İş yerinde yemek işine çözüm bulmam lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 gün evde kaldıktan sonra aksam ekstra peynirli pizza ve buz gibi kola gider o halde
    Eli böğründe yapacağım

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cok fazla sağlıklı malzeme var eli böğründe de

Bana kalori verin, mayonez verin, sucuk verin ! :D

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İş yerinde yemek yemeyince akşam da yemek yemesem o sinirle birilerini canlı canlı yeme ihtimalim var. İş yerinde yemek işine çözüm bulmam lazım.
    Bu aralar evde yemeği fazla abarttım. Fazla abarttım dediğim, 2günlük evde kaldığım haftasonları yoksa hafta içi sürekli çalışıyorum. Sabah ve öğle kahvaltısını birleştirip, sağlam 800-1000kcal arası yiyorum. Akşam eve gidince de ne yiyeceksem 1/2 veya 3/4'ünü yiyip kalkıyorum. Böyle böyle kilomu stabil tutmaya çalışıyorum. Bu arada ekmek yerine başka birşey yemek veya ekmeği yemeği çatala/kaşığa itelemek için kullanmakta bu yolda bir adımdır. Maalesef 100gram ekmekte 256kcal buda yarım ekmeğe bedel. 200gram yani tam somun ise 512kcal. Azımsanacak bir kalori değil.

Demem o ki; NO PAIN NO GAIN

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aralar evde yemeği fazla abarttım. Fazla abarttım dediğim, 2günlük evde kaldığım haftasonları yoksa hafta içi sürekli çalışıyorum. Sabah ve öğle kahvaltısını birleştirip, sağlam 800-1000kcal arası yiyorum. Akşam eve gidince de ne yiyeceksem 1/2 veya 3/4'ünü yiyip kalkıyorum. Böyle böyle kilomu stabil tutmaya çalışıyorum. Bu arada ekmek yerine başka birşey yemek veya ekmeği yemeği çatala/kaşığa itelemek için kullanmakta bu yolda bir adımdır. Maalesef 100gram ekmekte 256kcal buda yarım ekmeğe bedel. 200gram yani tam somun ise 512kcal. Azımsanacak bir kalori değil.

Demem o ki; NO PAIN NO GAIN
    Ben ekmek tüketmiyorum sabahları belki. Ancak pirinç pilavını bırakmam lazım. Akşam 1 tabak yemek yeyip kalkmayı alışkanlık yapmam lazım. Ancak bu evden çıkamadığım süreçte nasıl olacak bilmiyorum. Kitap okurken yanına kahve, çikolata yada kurabiye alıyorum. Film izlerken de çay ıvır zıvır meşrubat. Ulan ne delik bir boğazım varmış arkadaş düşündüm de şimdi.

Motosikleti
    MT-07
    En azından ağzında maske ile günde 7500-10000 adım at dışarıda bir yürüyüşe çık. Eldivenleri takıp yürü. Evde isen gün içinde yürü ki insanlar daha az dışarıda olmuş olsunlar.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evde makine ile şaçını traş eden varmı? kullandığınız makine falan, benim saçlar çok uzadı maymuna döndüm çok rahatsız etmeye başladı bir an önce kesip kurtulmak istiyorum
    3 yıl önce 29 tl ye sinbo almıştım (kablolu)... her ay mutlaka traş olurum... bıçakları körelmeye başladı...
    bu ocak ayında Vatan bilgisayardan tekrardan, G0LD MASTER marka makina aldım ( kablolu)... 50 TL..bedava ...hem de garantili...
    aldığım makineler şarjlı değil...
    şöyle bir tavsiye vereyim size
    az para verecekseniz şarjlı almayın... direk 220 v kablolu alın...
    ucuz şarjlılar 5 para etmez... berber arkadaşım söyledi...
    kablolu en iyisi.. akarı yok , kokarı yok...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kafa kel, yanlara ve arkaya jilet vurmadığım dönemlerde aşağıda linkini bıraktığım makineyle kısaltıyorum. Sakal,bıyık için de kullanabilirsiniz. Çeşitli uçları var.Yıllar önce 20-30 TL gibi bir fiyata almıştım. Şu an artmış. Arada bir de Wd40 sıkıyorum, henüz bir sıkıntısını görmedim.

http://www.sinbo.com.tr/urun/shc-437...kesme-makinesi
    aynı makineden 29 tl ye almıştım 3 yıl önce... her ay traş oldum... daha yeni değiştirdim makineyi...
    memnundum makineden.. aynısını aradım ama bulamadım... şimdi gold master aldım...vatan bilgisayardan...
    tommygun bunu beğendi.
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

Şuan mutfağa gitmemek için direniyorum

Motosikleti
    MT-07
    Şuan mutfağa gitmemek için direniyorum
    Bende haftasonu 2,5kg almışım. Mutfakta can sıkıntımın ilacı var ama karnım guruldaya guruldaya oturuyorum. Uyku da tutmuyor. Sabah işe gideceğim.

Gel teskere gel teskere

Kahve yaptım kesti biraz önümdeki projeyi bitirsem de yatsam ama bir yandan da artık yaptığım iş angarya geliyor. Yada umut olmadığı için enerji eksikliği yaşıyorum. Psikoloji alt üst umarım toparlarım

Motosikleti
    MT-07
    Bugün hava güzel. Bin motora sessizce. Kimseye yanaşmadan biryerlere bas motor ile. Al bir sandviç yanına. Gidip 2-3 saat kudurup gelsen, psikoloji bozukluğu falan kalmaz. Ben evde durmayanlardanım. İşe gidip geliyorum hergün ki haftasonlarına tahammül edebileyim die.

Bugün hava çok güzel. Yardır, ruhunu dinlendir ve eve geri dön.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ayıptır
    tost ekmeği arası pekmez ve peynirimi yiyeyim ben

ama bu işler bi geçsin; bir acılı, bir acılı, bir acılı daha...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bayagi bayagi bisiklete basladim. Normalde evde eliptikle kardiyo yapiyordum. Artik disari cikip bisikletle yapiyorum. Nasil olsa paso evdeyim. Takiyorum kulakligi. Dinleye dinleye donuyorum 6-7 kez 2km'lik cemberi...

Neredeyse 14 yil once aldigim bisikleti ilk kez yikadim. Zinciri, vitesi temizleyip yagladim. Gidon bandini degistirdim. Deri seleyi yagladim. Aluminyum siselik yerine plastik siselik taktim. Ufakligin bisikletine de hizi gosteren bi zamazingo aldim.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün hava güzel. Bin motora sessizce. Kimseye yanaşmadan biryerlere bas motor ile. Al bir sandviç yanına. Gidip 2-3 saat kudurup gelsen, psikoloji bozukluğu falan kalmaz. Ben evde durmayanlardanım. İşe gidip geliyorum hergün ki haftasonlarına tahammül edebileyim die.

Bugün hava çok güzel. Yardır, ruhunu dinlendir ve eve geri dön.
    İşte geçen yazdan beri motosikletim yok. Araba da yok normalde haftaiçi işten gelince bile çoğunlukla dışarı çıkan biriydim. Şuan çok ciddi bunaldım. Motor olsaydı en azından geceleri çıkıp bir turlardım ben.

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayıptır
    tost ekmeği arası pekmez ve peynirimi yiyeyim ben
    https://hacknewsdotorg.files.wordpre...0&h=200&crop=1

ama bu işler bi geçsin; bir acılı, bir acılı, bir acılı daha...
    Bu işler bitsin kuzu kaburga yapacağım

Motosikleti
    MT-07
    İşte geçen yazdan beri motosikletim yok. Araba da yok normalde haftaiçi işten gelince bile çoğunlukla dışarı çıkan biriydim. Şuan çok ciddi bunaldım. Motor olsaydı en azından geceleri çıkıp bir turlardım ben.
    O zaman maddi imkanlar dahilinde 100cc bir cup al. Hiç yoktan iyidir. En kötü bir çocuğa satarsın işler bitince
    YasinC bunu beğendi.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    selamlar ,bayadır yoktum, malum iş ,güç, sıkıntılar v.s bu günlerde neler yapıyoruz, tek tük işlerimizi yapıyoruz, güncel, geçmiş haberleri yorumları okuyoruz, bu sitede de kaç yıl önce yazdıklarımızı okuduk, bu gene iyi günlerimiz, tünelin ucundaki ışığı görmek zor,geçmişte ne yazdıysak çıkmış olması bizim açımızdan ülke olarak kolay değil,bu virüste ayrı bir tartışma konusu kolay gelsin

Bugn motorun bahar temizliğini yaptım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    söyle temiz motorları görünce üzülüyorum benimkine :(

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söyle temiz motorları görünce üzülüyorum benimkine :(
    Yok be üzülme hocam, bende 3-4 ay sonra anca yaptım ama benim ki kirli olmuyor, ben yağmurda falan kullanmıyorum, çamurlu yollarda kullanmıyorum. Genelde hava güzelse temizse biniyorum, yağmur başladı mı kenara çekip bitmesini bekliyorum vs. Ondan fazla kirlenmiyor.

Ön dişlinin olduğu yer çok kir yağ birikmiş bende temizledim bugün güzelce. Benim motorun bu kadar temiz olduğuna bakma hafif çizikler var grenajda falan. Çatlak var. Pasta cila istiyor ama yapmak istemiyorum, boşuna masraf. Çamurluk çatlamıştı. Sıfırı 190TL burada, amerikada 8$ Gittim plastik Plastik kaynağına 100tl para istediler bende kaynağını kendim yaptım, ince ince demir çıbıkları yerleştirdim. sağlam oldu. Macun atılacak, macun alacağım sonra siyaha boyuyacağım şekilli falan.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    steam dan halflife black mesa indirdim
    nostalji yaşıyorum ama çok güzel.
    bazı yerlerde ilerlerken korkuyorum.
    askerli bölümlere geldim de rahatladım
    ama ilerlemesi çok zor. eski oyunu 2 saatte bitiriyorsan bunu 6 saatte oyunun ortalara zor geliyon.
    şuan uçurum kenarı bölümündeyim. oynamaya başlayalı 8 saat falan oldu

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)