Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Allah'tan korkmayan dünyanın en cesur ülkesiyiz. İçimizde hala "Ak Parti" diyenler imanını sorgulasın.
    Gerek var mı ya da kaldı mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    80lıra verıp kahve içemeyen adam toogu alkıslıyor zekaya bak ülkede

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    HÜDA-PAR Hizbullah'ın bir uzantısı veya siyasi kolu değildir.
    HÜDA-PAR Hizbullah'tır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuran bir bilim kitabı olmadığı gibi bilim de bir din değildir. Bilimi kendi inancına göre yontmaya yeltenen inançlılar da, benzer şeylermiş gibi dinle bilimi çatışmaya zorlayan inançsızlar da yobazdır. Bilim, her iki grubun da umrunda değil aslında. Birinin derdi "ahanda siz aptalsınız", diğerinin derdi "yok değiliz". İkisinin de yaptığı bilimi kendi keyiflerine göre kullanmak, yani bilimin suistimali.
    Nerede bu bilimle dini çarpıştırmaya çalışan inançsızlar ya bir göstersenize, ne yapıyorlar?

Sürekli ateistin de yobazı falan diye bir söylemdir gelir gider yıllardır. Nerede bu ateistler ya ne yapmışlar da bilimle dini çarpışır gibi göstermişler? Bilimle dinin çarpışır gibi görünmelerinin tek sebebi, dinin bilimin alanına giren konularda ahkam kesmesi. Bunun tersi mümkün değil.

Din iddia makamıdır. Başka bir fonksiyonu da yoktur.
    Ateistler bu iddiayı kabul etmeyen insanlar, ateistlerin bir iddiası yoktur. O yüzden birilerinin kalkıp yarım bilimi eğip büküp uydurmaya çalışması ile bir ateistin sana göre masum olmayabilecek amaçlar ile olmasını da kabul ederim, iddia sahiplerine kalkıp "bu iddianız yanlıştır" demesi aynı şey değil. Dinle bilimi kim çatışmaya zorlayabilir? Pratikte kendi kendine çalıp söylemek dışında bir fonksiyonu olmayan bir olgu nasıl bilimle çatışır gibi gösterilebilir?

Bilim dinle çatışmaz. Yanına gelirse çürütür geçer. Hiç iki tarafın da suçu var ilüzyonuna düşmeyelim.
    Cyan, Thracian, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Katılmıyorum. Derdi din olan bir kesim de var. Bilimsel konulara dini bulaştırıp, bakın inandığınız din saçma diyen bir kesim de var.

Bu arada, CHP için -ki iktidarda bile değildi- başörtüsü yasağı vardı, bacılarımız üniversiteye gidemiyordu diyenler Afganistan'a baksın. Onların akımı başörtü olsun olmasın kadınları üniversiteye almıyor. Bacımız başörtüsü nedeniyle üniversiteye giremiyordu diye ağlayıp duranlar, kadınlara üniversitenin tamamen yasaklanması karşısında sus pus olurlar.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılmıyorum. Derdi din olan bir kesim de var. Bilimsel konulara dini bulaştırıp, bakın inandığınız din saçma diyen bir kesim de var.

Bu arada, CHP için -ki iktidarda bile değildi- başörtüsü yasağı vardı, bacılarımız üniversiteye gidemiyordu diyenler Afganistan'a baksın. Onların akımı başörtü olsun olmasın kadınları üniversiteye almıyor. Bacımız başörtüsü nedeniyle üniversiteye giremiyordu diye ağlayıp duranlar, kadınlara üniversitenin tamamen yasaklanması karşısında sus pus olurlar.
    Yok onlar sus-pus olmuyor, mesela Şanlıurfa belediye başkanı Japonya'dan kredi alıyor insanları üstgeçit içinde öldürmek için, bir yandan da paranın bir kısmını İHH üzerinden! Taliban'a yolluyor. 600.000 TL kadarcık bir şey, pek önemli değil yani, ama sus-pus olmuyorlar...

Bunları toprak kabul etmeyecek toprak.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660

Mesela örnek verebilir misin? Dine karşı bir düşmanlık besleyen, durduk yere bilimsel makale yazmak yerine dinlere laf sokan falan napıyor bu insanlar cidden merak ediyorum. Bana işsiz ve yarım akıllı dincilerin sataşmaları dışında pek bir temas olmuyor gibi geliyor da, gerçekten merak ediyorum.

Karşıt örnek ben sunayım önce. Mesela Sözler Köşkü. Cemaat destekli olduğunu tahmin ettiğim bir Youtube kanalı, seviyeleri "bakın bu iPhone 12mp birisi bunu yapmış, sizin gözünüz 13mp, bunu da birisi yapmak zorunda" gibi müthiş mantıksal çıkarımlarda bulunan bir ekip. Arada sırada evrimi çürütmeye falan kalkıyorlar, çok eğlenceli. Youtube kanalını ciddiye almayacaksak mesela Süleymaniye Vakfı'nı örnek verebiliriz. Bunlar alenen bilmedikleri bilimi ellerine alıp bilimsel bir şeyler söylediklerini iddia ederek, bu söylemleriyle İbrahimi bir Tanrı'yı ispatlamaya çalışıyorlar.
    Bilimi kendi çıkarlarına "alet ederek" (nasıl alet ediyorlarsa) ... napıyorlar yani? Mesela Ay'ın ikiye yarıldığına dair bir iz / delil olmadığını mı söylemişler?
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Şahıs şahıs takip etmiyorum. Dinci cenahta bahsettiğiniz olay kat be kat fazla tabii, ama öteki tarafta da benzeri yok değil. Ha oranlarsanız ateist taraf sıfıra yaklaşır ama sıfır değil sonuçta.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela örnek verebilir misin? Dine karşı bir düşmanlık besleyen, durduk yere bilimsel makale yazmak yerine dinlere laf sokan falan napıyor bu insanlar cidden merak ediyorum.
    Bilim insanları bunu yapmaz genelde. Çünkü bilimin n'olduğunu, amacını, ve belirsizliğini bilirler. Genelde kendini entelektüel zanneden yobazlar yapıyorlar. Eğer bilindik dinlere inanan insanları ulu orta aptal olarak etiketliyorsanız bunlardan birisiniz muhtemelen. Lafın gelişi dedim, çünkü yazdıklarınızda böyle bir şey görmedim. Ama bu forumda böyle bir paylaşıma denk geldiniz mi? Şahsen denk geldiğimi hatırlıyorum.

İnsanları özgür oldukları inançlarından ötürü açıktan yargılıyorsanız yobazsınızdır, bunu başarabilmek için de bilimi amacı ve doğasından çıkarıp dinin karşısında konumlandırıyorsanız apaçık bilimi suistimal ediyorsunuz demektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Şahıs şahıs takip etmiyorum. Dinci cenahta bahsettiğiniz olay kat be kat fazla tabii, ama öteki tarafta da benzeri yok değil. Ha oranlarsanız ateist taraf sıfıra yaklaşır ama sıfır değil sonuçta.
    İşin kötüsü dindar yobazlarla iletişim kurmak mümkün değil. Komple kapalı tipler. Ama diğerleri lafta da olsa entelektüel geçindikleri için bir ihtimal. Gerçi yobazlık temelinde iletişime kapalı olmayı da içeriyor sanki.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...İnsanları özgür oldukları inançlarından ötürü açıktan yargılıyorsanız yobazsınızdır...
    Tehlikeli söylemler; kitapta insanlar özgür oldukları inanaçlarından (veya inançsızlıklarından) dolayı bolca ve açıkça yargılanıyorlar. İnancınızdan başka bir gerçeklik olmadığına inanıyorsanız da yobazsınızdır bu durumda; yukarıdaki cümle tam da böyle bir cümle, çünkü inaçlı biri için Yaratıcı zaten böyle bir şeyle itham edilemez, aşırı saçma ve akıl dışı olur, dolayısıyla böyle bir cümlede bir çelişki veya sıkıntı görülmez.

Bu kadar iddialı söylemlerde bulunmayalım lütfen... (Gerçi yapmayın dedim de ben de yaptım; anlamayanlar için - hangisi olduğundan bağımsız olarak - benim söylemimden de "inanç yobazlıktır" gibi bir anlam çıkabiliyor çünkü, keh keh. Zor konular gerçekten. Biz en iyisi TOGG saçmalığına dönelim...)
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bilim insanları bunu yapmaz genelde. Çünkü bilimin n'olduğunu, amacını, ve belirsizliğini bilirler. Genelde kendini entelektüel zanneden yobazlar yapıyorlar. Eğer bilindik dinlere inanan insanları ulu orta aptal olarak etiketliyorsanız bunlardan birisiniz muhtemelen. Lafın gelişi dedim, çünkü yazdıklarınızda böyle bir şey görmedim. Ama bu forumda böyle bir paylaşıma denk geldiniz mi? Şahsen denk geldiğimi hatırlıyorum.

İnsanları özgür oldukları inançlarından ötürü açıktan yargılıyorsanız yobazsınızdır, bunu başarabilmek için de bilimi amacı ve doğasından çıkarıp dinin karşısında konumlandırıyorsanız apaçık bilimi suistimal ediyorsunuz demektir.[COLOR="Silver"]
    Diyelim ki yapıyorum, yapmamın etkisi nedir ki?
    Bireylerin başka bireyler ile ilgili ne düşündüğünün ne önemi var kısmına gelir bu. Ben şimdi tüm İbrahimi din mensupları salaktır desem ne olacak demesem ne olacak? Toplumdaki milyar bireyden biriyim ben. Bilim alanında veya din alanında bir titre sahip olan, makale yazan, vb. bir "önem arz eden insan"lardan bahsediyoruz diye düşündüm ben, veya kitle iletişiminde rolü olan vs. Yoksa ben ateistim diye benim elimden yemek almayan da var, her bir milyarlarca minik küme olabilecek grubu eyyorlamanın çok bir faydası olmayacak.

İbrahimi dinlere inanmanın insanın kendisine hakaret olduğunu düşünüyorum ben, bununla ilgili fikirlerimi beyan ederken dikkat ettiğim şey de kendisi bulaşmadıysa kimsenin kalbini kırmamak. Birine aptal imasında bulunduysam da kalbini kırdığım için özür dilerim.

Neden takıldım buna.. Ateist yobaz diye bir laf dolanır hep, böyle saçma bir tabire takığım ben o yüzden. Ben yok diyorum, inanan da delilsiz dayanaksız bulgusuz bir şeye inandığı için aptaldır da diyebilirim. Konu bu değil ama. Bu iletişim kanalını ateistler açmıyor. Ateistler veya deistler durduk yere hadi İbrahimi dinleri çürütelim demiyorlar, böyle bir dernek de yok başka türlü oluşum da yok. Yobazın her türlüsü kötüdür gibi jenerik bir söylem dolanıyor ama altı dolu değil, bundan istirhamım.

Motosikleti
    speederbike
    Konuya dönersek, CeHaPe yüzünden kızlarımız üniversiteye gidemiyordu diyenler Taliban'ın kadınlara üniversite yasağı getirmesi konusunda ne diyor?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Konuya dönersek, CeHaPe yüzünden kızlarımız üniversiteye gidemiyordu diyenler Taliban'ın kadınlara üniversite yasağı getirmesi konusunda ne diyor?
    Bursali abimiz talibana o konuda cok kirgin,haksizlik etmemek lazim.
    İran da zorunlu basortusu konusuda yapilan gosteriler ve idamlarda falan hep iranli kadinlari destekledi,baskici rejimi hep elestirdi.tipki cok sevdigi recep tayyip gibi..

Cok tatli bir insan..bi ara bursaya gidersem mutlaka tanismak istiyorum..atp de gelsin hep beraber iskender yeriz.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Münazaraya çevirelim.
    Burada müslüman kızlarımız üniversiteye gitmek istediler ve ibadetlerinin sonucu tercihleri olan baş örtülerine izin vermediler.
    Taliban ise kimsenin başını açmıyor, neyi neyle kıyas ediyorsun ki? Yandı kaz tabi bu kadar dönüyor.

Cehape yüzünden kızlarımız üniersiteye gidemiyordu diyen yok ki. Vallahi getirin bunu söyleyen birini. Bunu bireysel olarak kimse dillendirmez, ama halkın içinde gezip duran bir şehir efsanesi işte.

Bir de "şu bu o olurken sen neredeydin" yaklaşımı aslında pek geçerli bir argüman değil. Siğerim talibanını bana ne, ben chpnin kızlaırmıza yaptığı zulmü protesto ediyorum der, verilecek cevap kalmaz kapanır konu.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    speederbike
    Onların hayal ettiği düzen Taliban düzeni. Taliban mı Kılıçdaroğlu mu diye sor, Taliban'ı seçerler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Demokrasi havarisi kesilen bu iki yuzlu kitleye gayet de guzel taliban,iran gibi ornekler verilebilir.

İsine geldi mi avrupadaki ozgurlukleri bile elestiren bu iki yuzluler,kadini bir "mal" olarak goren,ozgurluklerini kisitlayan muslumanlara,islami devletlere tek bir kelime etmezler.

Cunku İki yuzluluk babadan ogula genetik olarak aktarilmis bunlarda.

Kimse Chp demezmis,hee evet demez

Gayet guzel chp diyorlar..,onu demeyenler de "chp zihniyeti" diyor..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Yobazın her türlüsü kötüdür gibi jenerik bir söylem dolanıyor ama altı dolu değil, bundan istirhamım.
    Dogmasız yobazlık olamaz; din de dogmadır. Dolayısıyla ateist yobazlık diye bir şey de olamaz. (Bundan her dindar yobazdır manası çıkmaz...

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Onların hayal ettiği düzen Taliban düzeni. Taliban mı Kılıçdaroğlu mu diye sor, Taliban'ı seçerler.
    "Yoo benim öyle bir hayalim yok. Ben yerli ve milli üretim ekonomisinden yanayım"

Bunu derse ne yapacaksın abi? Niyet okuyarak bir yere varamayız. Adam ben Talibancıyım demiyorsa, ona sen Talibancısın dersek anca yarın kendisine bir mağduriyet çıkartma fırsatı veririz.

Türkiye Cumhuriyeti İslam veya başka bir dinin kurallarına göre yönetilmez, yönetilmeyecektir. Çıkıp bunu demek lazım, kimin kendine talibancı dediğine indirgemekten fayda gelmeyeceğini düşünüyorum. Sen ocusun sen bucusun sen şucusun falan filan gitmiyor bir yere.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogmasız yobazlık olamaz; din de dogmadır. Dolayısıyla ateist yobazlık diye bir şey de olamaz. (Bundan her dindar yobazdır manası çıkmaz...
    Belki de çıkmalı? Din felsefesine girdiğin zaman girdiğin dev açmazlar var, bunları Türkiye'de konuşmak çok mümkün olmuyor.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnancınızdan başka bir gerçeklik olmadığına inanıyorsanız da yobazsınızdır bu durumda
    Niye? Bir şeye inanmak ayrı, herkesin sizin inandığınız şeye inanması gerektiğini düşünmek ayrı. Bu bariz farkı nasıl göremiyorsunuz anlamış değilim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Niye? Bir şeye inanmak ayrı, herkesin sizin inandığınız şeye inanması gerektiğini düşünmek ayrı. Bu bariz farkı nasıl göremiyorsunuz anlamış değilim.
    Ben bir şeye inanmıyorum, inanca karşı olduğumu söylemiştim daha önce. O anlaşılamıyor işte. İnançlıların anlamakta en zorlandıkları kavram bu, direkt error veriyor sistem.
    espresso, ero__ ve DickName bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)