Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
42. sayfa BirinciBirinci ... 32404142434452 ... SonuncuSonuncu

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adı yerli değil ki.
    Ne Türkçede ne de Anadolu'da konuşulan diğer lehçe ve dillerde TOGG diye bir sözcük yok.
    Daha da komiği arabanın adı da yok.
    Herkesin arabanın adı sandığı TOGG dan şey "amelelerin" adının kısaltması.
    İsimsiz olmaz renkleri madem Anadolu, Gemlik, Kapadokya, Kula, Oltu, Pamukkale,

Adı da şehir isimlerinden olsun. Rize, Trabzon, Edirne. Tabi şimdi bunu böyle söylemek zor olur kısaca RTE diyelim.
    DickName bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250

Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak bak bak şuna bak afrikadan dedesinden kalan miras paralarıyla kurmuş havaları hahahahahah düz çar malum partli
    ulan kimse niye kurdun demiyo zaten emin ol kurulsun kurulsunda yeterki kursun yapsın etsin
    100 tane satıp 1 tane yerine yenisini koyunca yaptı olmuyo hacı dayı at gözlüğünü çıkarda bak hele homosapiene anlatsan 1 kerede anlar demi

a bi saniye şimdi ben sana sövünce popülermi olacam bak sen şu işe (onun doğrusu haklı buluyolar değilde popüler oluyomu oldu)

yürü başka bir yerde pöh pöh le

şahsen ilk üretilicek aracın parası tam olarak nereden geliyo gidiceği kişi belli ya
    Evvela yazdığın yazı baştan aşağı riya kokuyor yeğen ,homosapiene insanların bilgi ve yeteneklerini ölçen bir ölçütmüdür bu bir kritermidir ,senin için muazzam birşey olabilir kimi için ise trıvırıdır. Ayrıca insanları bir kalıba sokmuşsun ,direk hedef tahtasına oturtup yargılama cüretini de göstermekten geri durmuyorsun. At asil bir hayvandır ben çok severim ,eşekte gözlük yoktur amma onun tabiatı gereği eşekliği sever gözünü açsanda açmasanda birdir .

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Biz duygusal toplumuz, 2 gün sonrasını sallayacak analitik bakış açısından uzağız. Bizim için önemli olan bugünkü coşkumuz. Kendi markamızla araba üretme işi bizim komplekslerimizden biriydi. Bence Ak Parti de bu Togg işinin devamını, geleceğini sallamıyor. Üretim oldu mu? Oldu. Araba banttan çıktı mı? Çıktı. 29 Ekim'e yetişti mi? Yetişti. Seçim malzemesi olarak kullanılabilir, gerisi önemli değil.

Ülkemizin iş adamları üretmeden antin kuntin işlerle para kazanmaya o kadar alıştı ki kimsenin aklına üretim maalesef gelmiyor. Üreten kişi denyo sayılıyor. İktidarın anormal desteği olmadan doğruya doğru kimse Togg mogg girmezdi bu dönemde bu işlere. Ak Parti başımızdan gittiğinde de inşallah üretiliyor olur bu arabalar.
    bursalıali, dundanbiri ve DickName bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi şimdi bunu böyle söylemek zor olur kısaca RTE diyelim.
    Büyük ihtimalle diyemeyiz. RTE bazı Renaultların model adıydı. TAYYAR diyelim. Tayyip'in TAY'ı, yaraanın YAR'ı. Uçar manasına da gelir aynı zamanda.

F54 bunu beğendi.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    yazmayım diyorum hep ama duramıyorum
    bu araçlar 2019 yılında İtalya'dan getirilip fabrikanın arka kapısından sokulan prototipler, 2022 yılında ön kapıdan çıkartılıyor
    yani ülkenin marka çıkartıyor olması güzel ama baştan aşağı dışa bağımlı bir marka umarım başarılı olur Allah yolunu açık etsin
    ozanturk bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Togg mogg palavra.
    Birinin geçmişi geleceğinin aynasıdır. Madem elektrikli otomobil üretmeye bukadar istelikliydiler, neden bugüne kadar üniversitelerin projelerine, özel sektörün yıllar evvel yaptığı üretime destek vermemişler.
    Bunun tek izahı var. Eziklik duygusu, algı operasyonu gibi sebeplerle "ben yaptım" diyebilmek.
    Bu arada sayfalardır çizildiği üzere yaptığın birşeyde yok, ordan burdan topladığın şeyleri birleştiriyorsun , hepsi bu.
    .
    Buyrun size DMA'nın yıllar evvel ürettiği yerli elektrikli otomobil.
    Yerlilikse, Toggtan kırk kat daha yerli...
    .
    .

.

.

.
    Hulasa Togg ben yaptım demek için oluşturulmuş bir gruptan başka birşey değil. Araba marabada boş beleş bir uğraş...
    .
    (A.26.madde hakkım kullanılmıştır)
    espresso, Metehan07-70, ozanturk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Belki yukarıdaki ekip ateizdir ve hükümetimiz "Halkımı besmelesiz yapılmış arabaya bindirmem" deyip destek vermemiştir.

Haber değildir.

Not: Haberim yoktu. Ama gerçekten yerli ve milli üretim isteyenler bahsedilen türdeki projelere destek verirlerdi. Yani, bizim insanımız yerli araba yapamaz mı? Bal gibi yapar. Ama bu araba yerli değildir.
    ufoz bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ozanturk bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Devlet youtuberların önlerine nasıl kemikler attıysa hepsi bir birini ezerek gittiler tanıtıma. Garibim halk açlıktan bir birini yesin, bazı onur ve şereften bihaber kansızlar da üç kuruş para için toplama arabanın reklamını yapsın yerli diye.
    espresso ve fatih.met bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet youtuberların önlerine nasıl kemikler attıysa hepsi bir birini ezerek gittiler tanıtıma. Garibim halk açlıktan bir birini yesin, bazı onur ve şereften bihaber kansızlar da üç kuruş para için toplama arabanın reklamını yapsın yerli diye.
    bak daha komiği var.

50k araba satıp togg alabileceğini sanıyor :D

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...42253400/detay
    espresso bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak daha komiği var.

50k araba satıp togg alabileceğini sanıyor :D

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...42253400/detay
    Onlar ellerindeki çürük malı hülloğculara çakmak isteyen çakallar. 300 liralık telefon ilanına bile togg alacağım diyeni gördüm. Memlekette herkes bir birini öpmeye çalışıyor.
    espresso bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)

Yeni kin kusma fırsatı. Hadi bakalım.

Motosikleti
    speederbike
    İktidar tarafı bunun kimin eseri (iktidar veya özel şirket) olduğu sorusuna cevap vermediği sürece gerisi boş.

Özel şirketse Casper Bilgisayar 'dan farkı yok. Çok iyi bir konuma gelirlerse o zaman Ülker (Çikolata sektöründe ilk 10'dalar galiba) olurlar. Gurur duyarım ama o kadar. Kazandığı parayı kendine kazanıyor sonuçta. Ama o zaman da iktidar yanlılarına sormak gerekiyor işte "Özel şirketin başarısından niye kendinize pay çıkarıyorsunuz" diye.

Not: Bu araç dış pazar için tasarlanmış. Yarın öbür gün satmayınca dış güçler ekonomimizi baltalamak için almadı diye bahane duyabiliriz. O zaman da "Ekonomimizi bozmak isteyenlerin almayacağını bile bile onlara yönelik araç tasarlama fikri hangi akıllıdan çıktı?" diye sorarım ben.

Not2: Hem Alamanya'dan ve ABD'den iyiyiz deniyor, hem de bu araç bizim millet için pahalı ama zaten gavur pazarı için üretildi deniyor. Benim zengin halkımın alamadığı aracı hangi fakir Alman veya Amerikalı alacak?

Özet: Her tarafı çelişki bu iktidar tarafının.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)

Biraz da halkın (muhalif) nabzını alalım. Sağ ya da Sol TARAFINI SEÇ!

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=ja4I37OLQs4

Gerçekleri söylemek ne zamandan beri kin kusma oluyor?Önceki attığınız videoda benim eleştirdiğim şey daha asıl uzmanlık alanları olan bilgisyar ve teknoloji olan arkadaşların kendi alanlarında bile doğru düzgün inceleme videosu çekemiyorken saçma sapan reklam ile karışık otomobil incelemeye kalkması.

Şimdi attığınız otopark.com ise inceleme değil resmen parasını basanın reklamını yapan saçma sapan yerli Youtube kanalı.İnceleme videosu "uuuu süper,manyak araç vayvay" diye incelediğiniz aracı yalayarak olmaz.İnceleme videosu bakan eşliğinde olmaz.İncelenecek aracı firma belli bir süreliğine size verir,başına herhangi bir şey gelme durumunda ya incelemeyi yapacaklar yada firma kaskosunu yapar,siz aracı alırsınız ister diğer araçlar ile karşılaştırmasını yaparsınız isterseniz sağlamlık testi yaparsınız canını çıkartana kadar kullanırsınız sonra sonuçları tarafsız olarak izleyenlere aktarırsınız.Sizin attıklarınız inceleme videosu değil reklam.Gerçekten bu aracı almaya niyeti olan birisi için objektif hiç bir bilgi ve görüş vermiyor.

Ne zaman tarafsız birisine verirler bu aracı,başka bir markanın elektrikli C-SUV ile karşılaştırmalı testini yapar sonuçları bildirir o zaman tamam olmuş bu araç derim.Ama böyle para yedirilip ısmarla videoların hiç birine inanmıyorum.Tam tersine bu videolar yüzünden sempatik baktığım TOGG markasına mesafeli yaklaşmaya başladım.İnsan ister istemez sürekli herkese para verip bu arabayı zorla yalama yutma videosu çektiriyorlarsa o zaman o araçta ciddi sıkıntılar vardır fikri geliyor aklına.

Önceki mesajımda saydığım kanallara ve programlara bir göz atın.İnceleme o şekilde olur.Adamlar test ettikleri Ferrari'nin,Mercedes'in,Lamborghini'nin bile olumsuz yönlerini tıkır tıkır söylüyorlar.Altın Elbiseli Adam Barkın Bayoğlu aynen bu şekilde test yapıyordu adamın SkyTürk'teki işine son verdiler sonra gitti Youtube kanalı açtı.Ama Saffet Üçüncü denen reklamcı arkadaş markaları bir güzel yalayıp yuttuğundan yıllardır program yapabiliyor.Yahu test ettiğin her araç mı mükemmel olur hiç birinin olumsuz kötü bir tarafı olmaz mı?

Bakın ben kendimi bildim bileli otomobil ve motosiklet hastası bir insanım.Herkesten çok ben istiyorum yerli markalarımız olsun.Ama o iş böyle olmaz.Daha araç çıkmadan lansmanından tanıtımına,incelemelerinden reklamlarına marka imajına vıcık vıcık siyaset karıştırarak zaten TOGG markası hayatına 1-0 yenik başladı.Dünya tarihinde bu şekilde üstüne siyasi pislik yapışıp başarılı olan tek bir marka var o da VW.O da hala aradan 80 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen Hitler ile olan imajından kurtulamadı.Yurtdışında VW sürekli dalga konusudur bu yüzden.Her marka gururla kuruluşunu anlatırken VW utancından sesini çıkartamaz.Anca 2.Dünya savaşından sonra Bettle ve ilk nesil sevimli Transporter'ı hippiler kullanıp sembol yapınca siyasi faşist,nazi imajından zar zor kurtuldu.

ozanturk, espresso ve killingroad bunu beğendiler.

ozanturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekleri söylemek ne zamandan beri kin kusma oluyor?Önceki attığınız videoda benim eleştirdiğim şey daha asıl uzmanlık alanları olan bilgisyar ve teknoloji olan arkadaşların kendi alanlarında bile doğru düzgün inceleme videosu çekemiyorken saçma sapan reklam ile karışık otomobil incelemeye kalkması.

Şimdi attığınız otopark.com ise inceleme değil resmen parasını basanın reklamını yapan saçma sapan yerli Youtube kanalı.İnceleme videosu "uuuu süper,manyak araç vayvay" diye incelediğiniz aracı yalayarak olmaz.İnceleme videosu bakan eşliğinde olmaz.İncelenecek aracı firma belli bir süreliğine size verir,başına herhangi bir şey gelme durumunda ya incelemeyi yapacaklar yada firma kaskosunu yapar,siz aracı alırsınız ister diğer araçlar ile karşılaştırmasını yaparsınız isterseniz sağlamlık testi yaparsınız canını çıkartana kadar kullanırsınız sonra sonuçları tarafsız olarak izleyenlere aktarırsınız.Sizin attıklarınız inceleme videosu değil reklam.Gerçekten bu aracı almaya niyeti olan birisi için objektif hiç bir bilgi ve görüş vermiyor.

Ne zaman tarafsız birisine verirler bu aracı,başka bir markanın elektrikli C-SUV ile karşılaştırmalı testini yapar sonuçları bildirir o zaman tamam olmuş bu araç derim.Ama böyle para yedirilip ısmarla videoların hiç birine inanmıyorum.Tam tersine bu videolar yüzünden sempatik baktığım TOGG markasına mesafeli yaklaşmaya başladım.İnsan ister istemez sürekli herkese para verip bu arabayı zorla yalama yutma videosu çektiriyorlarsa o zaman o araçta ciddi sıkıntılar vardır fikri geliyor aklına.

Önceki mesajımda saydığım kanallara ve programlara bir göz atın.İnceleme o şekilde olur.Adamlar test ettikleri Ferrari'nin,Mercedes'in,Lamborghini'nin bile olumsuz yönlerini tıkır tıkır söylüyorlar.Altın Elbiseli Adam Barkın Bayoğlu aynen bu şekilde test yapıyordu adamın SkyTürk'teki işine son verdiler sonra gitti Youtube kanalı açtı.Ama Saffet Üçüncü denen reklamcı arkadaş markaları bir güzel yalayıp yuttuğundan yıllardır program yapabiliyor.Yahu test ettiğin her araç mı mükemmel olur hiç birinin olumsuz kötü bir tarafı olmaz mı?

Bakın ben kendimi bildim bileli otomobil ve motosiklet hastası bir insanım.Herkesten çok ben istiyorum yerli markalarımız olsun.Ama o iş böyle olmaz.Daha araç çıkmadan lansmanından tanıtımına,incelemelerinden reklamlarına marka imajına vıcık vıcık siyaset karıştırarak zaten TOGG markası hayatına 1-0 yenik başladı.Dünya tarihinde bu şekilde üstüne siyasi pislik yapışıp başarılı olan tek bir marka var o da VW.O da hala aradan 80 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen Hitler ile olan imajından kurtulamadı.Yurtdışında VW sürekli dalga konusudur bu yüzden.Her marka gururla kuruluşunu anlatırken VW utancından sesini çıkartamaz.Anca 2.Dünya savaşından sonra Bettle ve ilk nesil sevimli Transporter'ı hippiler kullanıp sembol yapınca siyasi faşist,nazi imajından zar zor kurtuldu.

https://i.redd.it/q1rsq26z9i421.jpg
    https://i.redd.it/f7xdto27ooh91.jpg
    Gerçekten bu aracın sahibi kim bilemiyoruz, devletse inanması zor çünkü son 20 yılda Kamu İktisadi Teşebbüslerinin tamamını sattılar. Şu an ancak seçim için o tarafa bu tarafa şov yapıyor olabilirler.

Eğer özelse, çıkıp b, müdürü argecisi pazarlamacısı açıklama yapmadı, araç ile ( ki ortada yabancıların ürettiği prototip dışında bişey olduğunu sanmıyorum)ilgili ne varsa devletten öğreniyoruz. Siyası laçkalığın dibindeyiz. Adam akıllı 5 babayiğit üretti ise çıkar onlar der ki devletin şu kadar teşviki ile biz yaptık, 5 yıllık planımız bu, bu kadar aracı iç piyasaya şu fiyattan, bu kadarını dış piyasaya şu fiyattan satacağız. her yılki üretim hedefimiz bu, pazarlama stratejimiz bu, aracımızın özellikler şunlar şunlar ...

ne fabrika yerinde, ne çalışanı belli, ne istihdamı belli, ne yedek parçası, ne ustası belli. böyle siyasi şov ile yapacaklarına devlet desteğini verseydi ve gerisine müdahil olmasaydı, gerçek üreticileri hangi oranda hangi teknoloji ile nerede nasıl üreteceğini açıklasa, önce fabrikası adam akıllı dünya standartlarında kurulsaydı, her türlü pazarlama işini de işin erbabı firma pazarlamacıları yapsaydı, işin özü elin oğlu Almanyada Amerikada nasıl yapıyorsa aynı şekilde yapsaydık bu işi, ( üretimin hepsi bizim olmak zorunda değil, adım adım ilerleriz ) iş çok daha güzel olurdu.

şu anda açılıp hiç faaliyete geçmeyen acayip iktidar fabrika açılışları gibi öyle açılıp kalacak bir siyasi gösteriden ibaret kalacak gibi .

Motosikleti
    speederbike
    Hakikaten, incelemelerde bakanın ne işi var? Araç bildiğimiz kadarıyla özel girişim ürünü olduğuna göre ve bakan da ürün incelemeci olmadığına göre ne işi var testte?

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.redd.it/q1rsq26z9i421.jpg
    https://i.redd.it/f7xdto27ooh91.jpg
    Yahu ben paylaşımım altına ne yazmışım?
    ---------------------
    "İncelemesi de geldi. Fiyatı için 910.000 TL tahmin edilmiş.

Videoda anlatılanlar doğruysa "pil üretme fabrikası" büyük bir atılım."

---------------------
    Ne "mükemmel bir inceleme videosu" demişim. Ne başka bir şey. Sadece "pil üretme fabrikası" durumu dikkatimi çekti. Onun için bile "anlatılanlar doğruysa" ifadesini kullanmışım. Otomobil ile alakalı en ufak bir bilgi bile vermemişim.

Sonrasına yorum yazan herkesin yaptığı şey; kendi kafasında "düşman" diye belirlediği şeye/kişiye kin kusmaktan ibaret. E zaten 40 sayfadır aynı şey yapılıyor hem de aynı cümleler ile.

Sen de bana diyorsun ki "Önceki mesajımda saydığım kanallara ve programlara bir göz atın" daha öncesinde de sanırım "inceleme istiyorsan şunlara bak" falan demişsin.

BEN İNCELEME VİDEOSU İSTEMİYORUM! HERHANGİ BİR İNCELEME VİDEOSU İLE İLGİLENMİYORUM DA! .. (Böyle yazmayınca anlaşılmayacakmış bunu da anladım.)

Konunun içeriği gereği otomobil ile alakalı bir sürüş videosuna denk geldim ve bunu paylaştım. Sonra herkes kendi fantezi dünyasına girdi bir anda.

Bayağı ilginç. Yok yani üşenmedim konuyu da baştan sona okudum, sürekli aynı şeyler konuşulmuş. Yeni bir şey konuşan da yok.

Neyse. Benimle alakası olacak bir şey yok.

Herkes bildiğini yazmaya devam etsin BENİ İLGİLENDİRMİYOR. Çünkü benim NE ARABA ile ne de İNCELEME VİDEOSU ile alakalı bir iddiam olmadı. Konuyu ilgilendirdiği için buraya koydum, hepsi bu.

Ancak görüyorum ki herkes konuşarak (yazarak) bir şekilde artık deşarj mı oluyor nedir. E baktığımda foruma zaten sırf "kaos sevdiği için" giren kişiler de var. Sonuç da bu oluyor işte.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu ben mi yazmışım?
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
42. sayfa BirinciBirinci ... 32404142434452 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)