Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011122060 ... SonuncuSonuncu

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkes herşeyi birbirine ikna etmeye calısıyor.

marka adı sende diye bir marka YERLİ değildir.

Ülkenin işsizliği tavan yapmış ise "gerekirse başka ülkede yaptırırız sonucta marka bizim" demek KALKINMA değildir

Yerli diye itelenen arabayı YERLİ halk alamıyor ise MANTIKLI değildir

Size göre yerli, bana göre değil , cogu arkadaşa göre değil.

Benim ülkemde;

Mühendis yok mu?
    Tasarımcı yok mu?
    İşçi yok mu?
    Birkaç prototip üretecek ekipman yok mu?
    Hammadde yok mu?

ben size söyleyim, hepsi var.

Hepsi var iken "iphone su ülke vosvos bu ülke" beni ilgilendirmez. Benim ülkemde yapabilecek beyin ve iş gücü var iken 18 sene sonra yurtdısına sipariş veriyor isek, tüküreyim yerliliğine.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad, wiki'de 2016 da Hintli Mahindra ya %76 sı satılmış yazıyor , çeşitli dizayn örnekleri var ama bilinir markalara çalışmamışlar ki görsel yok , Pejo ise yıllardır Bertone ile çalışıyor ama bahsedilen model için durum nedir bilmiyorum..
    Valla ben de bilmiyorum.
    Bana sorarsan yeni 3008 bildiğimiz Range Rover.
    Biz bu modele pabuç diyoruz baya pabuca benziyor.

Bu modeli biraz makyajlayıp 3008 yapmışlar.
    Yalnız 3008 daha güzel duruyor.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben de bilmiyorum.
    Bana sorarsan yeni 3008 bildiğimiz Range Rover.
    Biz bu modele pabuç diyoruz baya pabuca benziyor.
    https://carimages.d2cmedia.ca/newcar...te/front45.png
    Bu modeli biraz makyajlayıp 3008 yapmışlar.
    Yalnız 3008 daha güzel duruyor.
    Rover da hintli TATA ya ait ortak bir nokta yakaladık beraber çalışılmış olabilir..
    COQ bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bu aracın ne Türkiye'de, ne de yurt dışında başarı yakalaması planlanmış görünmüyor da, benim anlamadığım, elektrikli araçlar Türkiye'de ciddi altyapı değişikliğine gitmeden nasıl yaygınlaşacak?

Amerika'da bu sorun yok, çünkü evler çoğunlukla müstakil ve kapalı garajları var. Millet akşam rahat rahat şarj edebiliyor arabasını. E peki apartman önünde, yanında, sokakta parkedili araçlar nasıl şarj olacak?

Herşey geçtimde abi bizim niye projelerimizde devlet garantisi var.. Şimdi nurtopu gibi bir fabrikamız olarak 1. Soru şu fabrikaya katarlıları vs ortak edecekmiyiz? 2. soruda eğer ortak edersek ve bu fabrika / marka zarar ederse yine bizmi karşılayacağız bu zararı vatandaş olarak? Saab kendine alıcı müşteri bile bulamadı.. Dünyada şuan otomobil fabrikasından bol birşey yok ancak çok marka var ki zarar ediyor..
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Problem de orada zaten. Buyuk ihtimal bir kac bin arac uretilecek. Cuzi bir miktari zararina satilip cogu devlet kurumlari icinde degerlendirilecek. On-yirmi arac fiyatina tek "yerli" arac edinilmis olacak, ve milletin parasiyla girisilen bir baska pahali macera daha, belli bir kesime maddi ve siyasi kazanim saglama gorevini ifa etmis olarak sonlanmis olacak... hemen hemen her "proje" gibi...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Devlet kurumları biner biner sipariş verecek, sonra hepsini hurdaya çıkarıp kendileri Audi'ye binmeye devam edecek. Özetle, evet, fabrikanın satamadığı her aracı biz ödeyeceğiz. İttirme garantili otomobil markamız olacak.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşey geçtimde abi bizim niye projelerimizde devlet garantisi var.. Şimdi nurtopu gibi bir fabrikamız olarak 1. Soru şu fabrikaya katarlıları vs ortak edecekmiyiz? 2. soruda eğer ortak edersek ve bu fabrika / marka zarar ederse yine bizmi karşılayacağız bu zararı vatandaş olarak? Saab kendine alıcı müşteri bile bulamadı.. Dünyada şuan otomobil fabrikasından bol birşey yok ancak çok marka var ki zarar ediyor..
    Şükret ki,devlet garantili mezarlık yapmadı
    COQ bunu beğendi.
    YAMAHA

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şükret ki,devlet garantili mezarlık yapmadı
    Mezarlık değil de genelev yaparlarsa sıkıntı.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    Her konuda siyaset sazını çalmasanız kime sövüyorsunuz kimi övüyorsunuz bunların hepsi birbirinin stepnesi , 49 yaşındayım sağıda gördük soluda gördük , Atatürk diyende Allah kitap diyende aynı bu memlekette , hepsi bal tutan parmağını yalar zihniyetiyle oyumuza talip oluyor..ağzı laf çeviren , insanların bam teline dokunan yönetici oluyor..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Doğru söze ne denir? Seçenlerin kriterleri değişmediği müddetçe seçilenin farklı olmasını beklemek beyhude. Hiç değilse en azından seçtiğimiz liderleri örnek alsak bari. Erdoğan Perinçek ne güzel geçiniyor mesela

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    siyaset yapıyorum diye beni konudan kovuyorsun.
    sonra tam gaz siyaset.

bu ne perhiz bu ne patlıcan turşusu.

Motosikleti
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siyaset yapıyorum diye beni konudan kovuyorsun.
    sonra tam gaz siyaset.

https://cdn.images.express.co.uk/img.../1035252_1.jpg

bu ne perhiz bu ne patlıcan turşusu.
    alınganlık yapma biraderim , seni konudan kovmak haddim değil, konuyu uzatıyorsunuz dediğin için takip etmeyiver yazdım sana , ayrıca siyaset değil son yazdıklarım..bunların hepsi aynı birbirimizi germeye gerek yok dedim..

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Şahsen bu otomobilin somut olarak ortaya çıkmasını arzu ediyor olsam da yalnızca siyasi bir araç olduğu gerçeğini göz ardı etmek mümkün değil. Fiyatı belirsiz, ön siparişi verilmeye başlanan ürünün markası/modeli dahi belli değil. Büyük üreticilerin araçlarını gölgede bırakacak teknik verilere sahip fakat bu dahiyane pil nerede üretildi, patentler neler... yani lansmanı yapılmış bir araç için fazlaca belirsizlik var.

Belirsizlikler pili ya da lastiği kimin ürettiği değil, ben her daim "yerli ve milli" saplantısının yüksek maliyet ile nihayet bulacağını savunan biriyim; üretimde global ölçüde en iyilerden faydalanmak çok iyi sonuca götürür. Fakat bu aracın ortaya çıkıp çıkmayacağı belirsizliği beni düşündürüyor; şu an ülkemizde bir yerli uçağımız olduğunu ve Konya'da üretildiğine itimat eden insanlar var. Birkaç resmi makamda kullanılmak üzere Hybrid Kinetic H350 araç getirilir ve "işte üretmeye başladık ve devlet büyüklerimiz dahi kullanmaya başladı" diye reklamlarla zaten her halükarda geliri sebebiyle araç satın alması hayal olan vatandaşlarımız memnun edilir, konu kapatılır gibi hissediyorum.

Şu an üzerine konuşulabilecek kesin bir bilgi yok. "Fabrikası şurada açılacakmış, şu tarihte üretime başlanacakmış..." dil bilgisinde dahi rivayet olarak adlandırılan eklerle kurulan vaadimsi cümleler ve şu anki mevcut üreticilerin teknik verilerinin üzerinde bir teknoloji. Maalesef bugün "yapacağız" denilenin vadesi geldiğinde, çoktan unutmuş oluyoruz farklı gündemlerle.

Biz AKLI SELİM i son 5 yıldır ileri seviyede kaybettik.. Bu çizgi film değil.. Animasyonda değil.. Yahu bi kendimize gelelim.. Fabrikası olmayan bir arabanın, uçağın bin tane belirsizliği olan bir şeyin peşinden gidilir mi? Bizi bu hale gaz veren siyasetçiler getirmedi mi?

Araba yapsan ne olur arkadaş, üçkağıdın , rüşvetin en üst sıralarda yaşandığı, eğitim seviyesinde ve insanların huzurlu yaşama standartlarının en altlarda olduğu bir yer oldu burası giderekte daha kötüye gidiyor..

Libyaya asker gönderiyosun , öteki tarafta suriyeliler var bir mermi sıkmadan ülkeyi ele geçirmiş..

Biz hala siyaset yapıyoruz. Aklı , insanlığı, dürüstlğüğü ve iyi kalitede eğitimi içeren çok basit prosesler içeren bir yaşam modeline geçmeli bu ülke..
    gitaristgkn bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her konuda siyaset sazını çalmasanız kime sövüyorsunuz kimi övüyorsunuz bunların hepsi birbirinin stepnesi , 49 yaşındayım sağıda gördük soluda gördük , Atatürk diyende Allah kitap diyende aynı bu memlekette , hepsi bal tutan parmağını yalar zihniyetiyle oyumuza talip oluyor..ağzı laf çeviren , insanların bam teline dokunan yönetici oluyor..
    Siz aynı olabilirsiniz ama ben aynı değilim ve beni aynı kefeye koyamazsınız hakkınız yok.

Ne oldu siyasetçilerin yedikleri bokları ortaya dökünce tü ka ka mı olduk?

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Yeni paylaşımlar yapılmış. Paylaşımlara kaynağından, yani @TOGG2022 twitter hesabından ulaşabilirsiniz.

https://twitter.com/TOGG2022/status/...873807877?s=20

https://twitter.com/TOGG2022/status/...468125184?s=20

https://www.trthaber.com/haber/bilim...du-453206.html

Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni paylaşımlar yapılmış. Paylaşımlara kaynağından, yani @TOGG2022 twitter hesabından ulaşabilirsiniz.

https://twitter.com/TOGG2022/status/...873807877?s=20

https://twitter.com/TOGG2022/status/...468125184?s=20

https://www.trthaber.com/haber/bilim...du-453206.html
    Twittwedaki paylaşımlara bakınca , medeniyetten ve gelişen bir toplumdan ne kadar uzaklaştığımızı tekrar görmüş oldum.. Allah bu insanlara akıl fikir versin.

İngiltereye 1 gol attık diye sevinen , tarihinden sadece Galatasarayın 1 UEFA kupası olan Türk Futbolunada bu arabaya baktığımız gibi bakıyoruz.. Arabayı yaptık , sattık yetmedi Mercedes'e Teslaya kafa tutuyoruz..

Geldiğimiz bu cehalet döneminde o kadar içim sıkıldı ki , artık siyasetçiside , vatandaşıda konuşmasın doğru düzgün bir Japona , Koreliye versinler bu işleri onlar yapsın diye düşünüyorum.. Bu kadar yoğun cehaletin ve goygoyun , herşeyden önemlisi yalanın dolanın bin para olduğu bir dönemin bu kadar aktif olduğu bir dönem tecrübe etmedim. ( 1976 doğumluyum çok siyasetçi ve hükümet gördüm )

Artık bu ülkeden ciddi midem bulanmaya başladı. 2 çocuğum var gondericem insanın insan gibi düşündüğü yaşadığı bir ülkeye imkanım olursa.. Bir ülkenin çivisi nasıl bu kadar çıkarılır şahit oluyoruz hep birlikte..

Benim hükümete aşık ( nedense ) vatandaşım diyor ki avrupalılara , japonlara vs çatlayın patlayın TOGG yapıyoruz.. Ulan adama sormazlarmı adamlar bu işi 100 yıldır yapıyor.. Kime neyle artislik yapıyosun.. Dünya otomobil pazarından , işbirliklerinden, bilançolarından haberin varmı genelde ağzımı bozmam ama hakikaten biz ne zaman bu kadar g..zekalı olduk inanılır gibi değil.. Senin daha fabrikası olmayan arabanın en az 5 kat iyisi Mercedes-Tesla ortaklığında onlarca proje halinde devam ediyor..

Ulan bi haddinizi bilin dürüst ve düzgün ticareti öğrenin ondan sonra dünyaya meydan okuyun.. Bin defa dedik.. Gidin Türkiyede otomobil sektörüne emek vermiş yöneticilere sorun. Bu TOGG un üretim maliyeti ve Türkiyedeki satış fiyatı ne olabilir? Kaç tane yaparsınız kaç tane satarsınız.. 350 bin satarak zarar eden Tesladan daha mı ucuza mal edip dahamı pahalıya satarsınız.. İşi gücü bıraktık 10 yıldan fazladır tek bildiğimiz show show show..

Şuan otomotiv sektörü 100 yıllık markaların yıllık max %5 karlılıklarıyla ayakta duruyor.. Önce ben üretimde bir optimizasyon sağladım ,şöyle maliyetleri azaltacağım falan diyinde biraz ikna olmuş gibi görünelim.. Ama yok ön talep bedeli var Kaç kere söyledik bu otomobil üretim maliyeti açısından d segmentine konumlanır.. D segmenti yaptığın arabayla rekabet edemezsin.. Orada Mercedes, BMW, Tesla şimdi SONY bile var..

Bu kadar matematik dışı akıl dışı bir kafayla otomobil üretmeye kalkarsan öyle zararlar edersin ki KAtarlılar bile seni kurtaramaz.. Bakın bu fabrika bu hükümet olduğu sürece işi bilmeyen tanıdık bir işadamına verilecek ve oda bu fabrikaya zarar ettirecek..

HErşey geçtim. Adamlar sana gavurun arabasını %100 ün üzerinde vergi ile satarken seni afedersin s...., ama TOGG u yaptığında seni sevecekmi o aşık olduğun yerli milli devletin.. Ulan daha Elektriğe, Doğalgaza çaktıkları zamlardan millet belini doğrultamıyor..

Tamam kardeşim AMerikan Halkıda aptali İngilizde kabul.. Ama onları yöneten üst akılda bir zeka belirtisi var.. Arkadaş bir ülkede hem yöneten hem yönetilende zeka hadi onuda geçtim iyi niyet , hukuğa saygı , ahlaklı iş yapma biçimi yoksa nasıl olacak.. Durumun vehametini hala anlayamayıp biz araba yapıyoruz hülooğğğğ mercedes, tesla kaçıl şimdi ananızı belledik diyecek kadar ahmak olmak bizi şuanda dünyanın 2. liginden hızla 3. ligine düşürür ki gidişat budur..

Ancak son yıllardaki eğitim kalitesi, partizanlık ve bilimden akıldan uzaklaşma ile bence çoktan bittik okeye dönüyoruz.. Devletten milletten soğuttular insanı..
    YasinC, espresso ve mustafa_325 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011122060 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)