Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Turk polisinde ki esitlik anlayisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    rich's peach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650s 2005
    Turk polisinde esitlik anlayisi neredeyse yoktur. Polisimize gore luks araclar ve diger araclar vardir. Size basimdan gecen birkac olayi anlatmak istiyorum.

Arabamla sehirlerarasi yolculuk yapiyordum. 5-6 araba ilerliyorduk. Hizimiz limitin ustundeydi. 2 sira onumde bir bmw onun arkasinda bir sahin arkamda bir mercedes onun arkasinda iki tane eski birer orta halli insan arabasi vardi. Tabii polisimiz bu yola radar koymus bizim can guvenligimizi korumak icin!! Ileride polis ceviriyor. Bmw yi durdurdular Sahin gecti beni ve mercedesi durdurdular arkadaki iki araba gecti. Bu nasil bir adalettir.Hepimizin hizi yaklasik ayniydi. Eminim cunku limitin baya bir ustundeydik. Ben bana ceza kesmesine birsey demiyorum ama neden araba luks olunca durduruluyorda ayni hatayi yapan baska daha ucuz olan bir araba durdurulmuyor. Bu esitsizligi anlamak istiyorum.

Bir keresinde de scooterimla gidiyorum kiz arkadasimin kaski yok polis sadece uyardi ama buyuk motorumla gezerken durdurdu ve ceza yazdi. Tamam sucluyum ama iki durumda da yaz ceza.

Tabii bu demek degildir ki orta ve alt sinifa hitapeden araclara ceza yazilmiyor ama dikkat edin polis cevirmesinde daha cok luks araclar oluyor

Polis bir arkadas varsa bana bir aciklik getirsin. Yoksa bunlarin hepsi tesaduf mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mindtrap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Freelander,Mulhacen
    Sahinde mercedes ile ayni hizi yapan arkadas mercedesle carpisirsa sonu mercedes gibi olmaz.Bu nedenle sahini allaha havale etmis olabilir Polis de belliki rusvet istemekte sikistircaksin bi 100luk ruhsatin arasina deniyceksin sansini. Bu arada senin bu dediginin tam tersi olaylar geldi benim basima polis genelde manda kasa mercedes durdurmaz birazda icerdeki elemanin tipine bakiyorlar. Saftiriksen polisten kurtulusun yok durdurdugunda kibar olucaksin ogrenciysen ogrenciyim abi demek ise yariyor. Yeni aldim arabayi abi motoru aciyordum kusura bakma kimseye zarar vermek niyetinde degildim de bazen ise yaramakta abi ceza puanim doldu ehliyetimi elimden alma gozunun yagini yiyem demekte gayet efektif. Buarada suclu oldugunu dusunmuyorum uygun olunca hiz yapicaksin az, limitler olmasi gerekenin cok altinda avrupaya kiyasla. Hem arabanin da hakkini vermek lazim degil mi. cogu motorcu arkadasin da hem fikir oldugu gibi mademki spor araba aldin basicaksin kardesim...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Arabanızı motorunuzu adam gibi kurallara uygun kullanırsanız. O beğenmediğiniz polislerle muhattap olmaktan kurtulursunuz beyler.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Polislerin genellikle sinir oldukları motor ve motorcu tipleri
    Eksozu bağıran ve aşırı ses çıkaranlar.
    Scooterda ayaklarını öne uzatarak kullananlar
    Kasksız, ve motora cumburcemaat binenler
    Aynaları ve sinyalleri olmayan bakımsız motorlar
    Motorlarıyla çuval vs gibi havaleli yük taşıyanlar
    Büyük motorlardan eksoz sesi fazla olanlar ve sık sık gaz verenler
    Oturağı kesik mobiletler (Psikopat Motor Diyorlar)
    Birazda üstündeki sürücünün kılığı ve kıyafeti etkili oluyor.
    Bunları sohbet ettiğim polislerden öğrendim. Yoksa kurallara uygun efendi gidene bir şey demiyorlarmış... Ayrıca pavyon gibi ışıklandırılmış motorlara
    Uzun yakılan farlara beyaz ışıklı farlara özellikle ceza yazıyorlar...
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

Byzanthion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence sadece algıda seçiciliktir bu .
    görmek istediğinizi görüyorsunuz.
    iki örnekle Türk polisini zan altında bırakıyorsunuz.

pahalı araçlı olanı durdurması polisin rüşvet alma ihtimalini artırma anlamında kullanılmıştır.ima etmeyin direk söyleyin gitsin,bi de kurallara uyun.alıngan olmazsınız böylece.
    [SIZE="2"][FONT="Century Gothic"][COLOR="Purple"]"mea mihi conscientia pluris est quam omium sermo"
    vicdanım ve bilincim,dünyanın tüm öğretilerinin üstündedir [/COLOR][/FONT][/SIZE]

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabanızı motorunuzu adam gibi kurallara uygun kullanırsanız. O beğenmediğiniz polislerle muhattap olmaktan kurtulursunuz beyler.
    doğru söze cankurban

Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kurallara uyduktan sonra bir sorun çıkacağını sanmıyorum!

nautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    Polisin adaletsaizliği söz konusu olabilir,birşey demiyorum.Ancak işin içine radar girdi mi hiç bir polis araba ayrımı yapamaz.Çünkü kamerayla tespit ediliyor ve daha sonra kontrol ediliyor.Eğer tespit edilmiş bir arabaya yazılmış ceza yoksa onu atlayan polisin başı amirleriyle derde girer.Hiç bir polis bunu atlamaz.Orada bir yanlışlık var diye düşünüyorum.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    park cezası yazılıyordu geçen mercedeslere yazmadılar diğer şahinlere yazdılar. geçen de motorlara taktılar arabaları görmediler bile.

yani mekana zamana göre değişen bir polis durumu
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

mindtrap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Freelander,Mulhacen
    ALL ANIMALS ARE EQUAL
    BUT SOME ANIMALS ARE MORE EQUAL THAN OTHERS.
    (Herkes esittir ama bazilari daha esittir seklinde cevircem )

Polisin esitlik anlayisini ozetlemis animal farm'da gavur.Benim solicek bisiyim yok bunun ustune son nokta olsun buda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben askerde jandarmaydım.trafik ekibinde değildim ama bir kaç kez
    tesadüfen bulundum.ne kadar sinir bozucu tip varsa durdururdu uzmanlar...cezayı basarlardı hiç acımazlardı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler