Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Avrupa yakası gurmeleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Önümüzdeki günlerde benim gazıma gelen bir gurup fransız İstanbul'u ziyaret edecekler.
    Sultanahmet civarında bir yer ayarladık orada kalacaklar.
    Tamam bizi oraya gönderiyorsun ama biz nerede ne yiyeceğiz diye sorunca ve mevzu İstanbul olunca benim kültür bitti.
    Şimdi sizden ricam özellikle avrupa yakasında şuranın döneri iyidir, buranın musakkası şahanedir, balık yiyeceksen şurda yiyeceksin, ete tuz attıracaksın en havalı burda atıyorlar dediğiniz yerleri paylaşmanız.
    Ben ağustos sonu İstanbul'daydım ve şurası şahane burası süper denilen yerlerde yediğim yemeklerin hiç birini beğenmedim.
    Fakat bunlar fransız muhtemelen hoşlarına gidecektir ama mideleri de bozulmasın.
    Yelpazeyi daraltmak için bize özgü yemeklerle ilgili öneriler daha mantıklı olur.
    Kebaplar, mezeler, sokak lezzetleri.gibi.
    Bizim bir gurme başlığı var ama kafam fazla güzel olduğundan bir türlü ara tuşuna basamıyorum.
    Siz bir kaç öneri yazın sonra tekrar memleketi kurtarmaya devam ederiz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    İlkay abi ortalama bir bütçe ile çiçek pasajı restaurant'larını önerebilirim,
    Şuan balık zamanı olduğu için balıklar tazedir.
    Fakat tek dikkat edilmesi gereken konu balıklar günlük olduğu için menüde balık fiyatları yazılmayabilir.
    Fiyat sormaları ve pazarlık yapmalarını öneririm, çünkü fiyat yazılmayan ürünler pazarlık dahilinde.
    Özellikle İkinci Bahar Restaurant'ı öneririm.
    Servis kalitesi mükemmel ve sunumlar harika, çeşitlilik bol ve atmosfer muazzam.
    COQ bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Hatay ve antep sofraları varsa bebce ısata yönlendirin
    3 gün meze yeseler bitmez, 3'er gün de yemekler..
    E tabii acı ve baharar olayı riskli ama bence en güzeli bu..
    COQ bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalova'ya yolla kalabalık değillerse, ev yemeği yedirip yollayalım. Üstüne Türk kahveside pişiririz. Lakin deprem oluyor bu aralar çok sık, Allah korusun denk gelirlerse, birşey olmasa dahi evlerinde gavurları misafir ettiler ondan deprem oldu diye günah keçisi ilan edilebilirler. Özellikle bunu belirtmeyi unutma ağabey.
    COQ bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda
    Balık olayı olmazsa olmaz ve nereye yönlendirsem diye düşünüyordum. Sinan'ın öerisini başa yazdım.
    Yürekçe ne yazdığını anlamadım.
    Nereye yönlendirelim?
    Antep'e mi?
    Lucas gelenlerden bir hanım var gayet güzel Türk yemeği yapıyor. Hatta kahve falı bakan bile var.
    Nasıl nüfuz ettiysek artık kültürlerine
    10 kişi falanlar babo misafir edersen göçertirler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    İstanbul'a gelipte Boğaz gezisi yapmadan olmaz üstad ;)

http://pereme.com.tr/tr_yemekli-turk-gecesi

dopdolu bir program sunuyoruz , rezervasyonda yardımcı olurum..

Motosikleti
    Honda
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'a gelipte Boğaz gezisi yapmadan olmaz üstad ;)

http://pereme.com.tr/tr_yemekli-turk-gecesi

dopdolu bir program sunuyoruz , rezervasyonda yardımcı olurum..
    Benim ruhum fakir anasını satiym.
    Adamlara Eminönün'den simit alın teknelerde çay var.
    Simit kemirip çay için boğazı tekneyle dolaşın diye akıl verdim.
    Sizin programı görünce fakirliğim yüzüme bir tokat gibi çarptı.

Abicim program iyiymiş aslında ama çocuklar da var.
    İlgilenirler mi bilmem.
    Ben bir sorayım.
    Bana özelden kişi başı bir fiyat yolla ilgilenirlerse sana haber veririm.

Uçaktan inince kılıç kalkanla karşılarız.
    Geri uçağa kaçmazlarsa mehteranla son darbeyi siz vurursunuz.
    Olmadı bir Barbaros Hayreddin'e bakar.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    valla bizde durum bu
    fz6_fazer ve COQ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balık olayı olmazsa olmaz ve nereye yönlendirsem diye düşünüyordum. Sinan'ın öerisini başa yazdım.
    Yürekçe ne yazdığını anlamadım.
    Nereye yönlendirelim?
    Antep'e mi?
    Lucas gelenlerden bir hanım var gayet güzel Türk yemeği yapıyor. Hatta kahve falı bakan bile var.
    Nasıl nüfuz ettiysek artık kültürlerine
    10 kişi falanlar babo misafir edersen göçertirler.
    Hayır abi,
    Abtep Sofrası veya Hatay Sofrası adıyla yöresel yemekler yapan restaurantlara bakın dedim.
    Erzurumda bile Antep Sofrası adıyla vardı.
    COQ bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ruhum fakir anasını satiym.
    Adamlara Eminönün'den simit alın teknelerde çay var.
    Simit kemirip çay için boğazı tekneyle dolaşın diye akıl verdim.
    Sizin programı görünce fakirliğim yüzüme bir tokat gibi çarptı.

Abicim program iyiymiş aslında ama çocuklar da var.
    İlgilenirler mi bilmem.
    Ben bir sorayım.
    Bana özelden kişi başı bir fiyat yolla ilgilenirlerse sana haber veririm.

Uçaktan inince kılıç kalkanla karşılarız.
    Geri uçağa kaçmazlarsa mehteranla son darbeyi siz vurursunuz.
    Olmadı bir Barbaros Hayreddin'e bakar.
    üstad gece programı sınırsız alkollü menü 70 euro , alkolsüz 50.

dilerseniz hergün gun içi yemeksiz boğaz ve ada turu düzenlemekteyiz , kısa turlar 15 TL(1,5 saat) uzun tur 25 TL(3,5 saat) teknede büfe var fiyatlar makul , büfede alkol yok ama dışarıdan hertürlü yiyecek ve içecek getirmek serbest , gündüz turlarına katılmak isterseniz senin ve yengenin biletler bende ;) telefonumu özelden yazıyorum..
    COQ bunu beğendi.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır abi,
    Abtep Sofrası veya Hatay Sofrası adıyla yöresel yemekler yapan restaurantlara bakın dedim.
    Mersinde falan yemekler çok daha iyidir o standarttan dolayı belli yörelerin adını kullanan restoranlar belli bir standardın üstünde iş yapıyordur.

Ama Batı'da bu tip restoranlar genelde adını kullanarak geçinme yönünde. Yani mesela Konyalı falan adıyla açılıpta bir tane Konya seviyesinde etli ekmek yapabilen yere denk gelmedim. Kaç "Adana Sofrası" kebabını zırhta çekiyor? İstanbul'u bilmem ama İzmir'de çok nadir.

Daha Antep, Urfa falan sofrası olupta iyi lahmacun yapan yer görmedim. Hatta 4-5 yıldır da aramıyorum artık. Manavkuyu'da, Bornova'da sanayilerde, Narlıdere'de sokak aralarında falan gezmekten sıkıldım açıkçası, hepsi de hüsran.

Doğuyu bayağı gezmiş, orada yaşamış bir Çanakkale'li olarak şunu söyleyebilirim ki, doğuda yemeklerinden hiç bahsedilmeyen Kahramanmaraş'ta bile sokak arasındaki ucuz bir lokantanın lahmacunu buraların en kralını donunda sallar. Oralarda yapılan içli köfte ise eğer buradaki olsa olsa mercimek köfte falandır.

Not: Yaklaşık 10 yıldır Konya'dan öteye geçmiyorum yani oralar bozulduysa bilemem. Ama buralarda yaşayıp yöresinin lokantalarını yemek yemek için değil evinde hazırladığı kebapları fırınında pişirmek için kullanan Adana'lı, Antep'li arkadaşlarıma bakılırsa buradaki durum benim anlattığımdan çok farksız değil.

Ama İstanbul tabi çok daha büyük karışık bir metropol olduğu için elbet yöresindekiler standardında lokantalar vardır.

Başlığa dönersem; güncel durumu bilmiyorum ama Sirkeci'de yemek meraklılarının kesin gittiği bir sokak vardı adını bilemedim şimdi, Hocapaşa olabilir, olmayadabilir. İstanbul'lu arkadaşlar söylesin; eğer bozulmadıysa o sokakta iyi yemekler bulmak mümkündür. Ben bir öğlen, bir akşam yemeği yemiştim ikisindende memnun kalmıştım. Hatta CNN Türk'te yemek programı yapan bir şef vardı Can Oba; o sokakta meşhur oldu işte. Gerçi şimdi Bodrum'a yerleşmiş galiba. Ama öyle yerleri bulmak lazım. Programda 1 tane kendine has bir mekan, bir tane de eski İstanbul'u yaşatabilecek bir esnaf lokantası kesin olmalı bence. Bazı küçük eski meyhaneler var, biraz ararsan bir kaç yer bulunabilir. Onların sadece mezeleri değil yemekleri de bayağı iyi olabiliyor. İstanbul deyince benim aklıma bunların yanında birde vefa bozacısı falan gibi google a yazınca kolayca bulunabilecek klasik yerler geliyor. Ama akşam hava kararmadan gitmelerinde fayda var, gece çok tekin değil oralar.

İzmir'de olsa bir kaç mekan söylerdim. Bak şimdi acıktım ya. Bu cuma bir ciğer sarma patlatabilirim şu anki gazımı kaybetmezsem; bi daha mı gelecez dünyaya?! :D
    COQ ve potasyum bunu beğendiler.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır abi,
    Antep sofrasını bilmem, ama hatay medeniyetler sofrasını bilirim.
    Biz Türklerin bile bilmediği envai çeşit mezeleri, yemekleri var. Tavuğu tuza gömüp fırında pişirerek alevli malevli getiriyorlar masaya.
    Hesapta da acımıyorlar ama. Lakin gittiklerinde kendilerini Suudi Arabistanda hissetmeleri olası.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    honda cb500f
    Abi 21 kebap var gurmelerden tam not alan. Baran kebap var fatihte.
    Tripadviserdan istedigiz gibi yemek cesidi secip bkabilirsiniz. Nusret var. Hocapasa pidecisi var. Adamlara ucuz gelir her yer ellerinde euro var sonucta.
    COQ bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    hocapaşa önerisi gerçekten iyi, şu açıdan benim için önemli

döner diyince benim için istanbulda 2 ayrı mekan önemli ;

1-) http://metetdoner.com kuzguncuktadır tadına doyamazsın safi yaprak dönerdir
    2-) https://www.zomato.com/tr/istanbul/kasap-osman-sirkeci-istanbul orjinal sayfayı bulamadım ama sirkecide enfes bir lezzet

balık diyince rakısız olmaz manzarasız hiç olmaz eminönünde hamdi restoran iyidir ama tercihim salaş mekanlar karaköyde balıkçı kemal i severim üst katta manzara eşliğinde balıklar mezeler iyidir

tatlı için uzun zamandır uğramadım ama karaköydeki güllüoğlu mutlaka gidilmelidir bence,

kız kulesi nin restoranı sırf o mistik havası için tercih edilebilir

osmanlı mutfağından örnekler için hiç gitmemiş olsamda yakın arkadaşlarımdan nuruosmaniyede nar lokantasını çok övenler oldu birgün bende gitmek için can atıyorum

şimdilik bu kadar aslında yazıp yazabileceğim daha bir çok nookta çıkar ama şimdilik yeter
    COQ bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mersinde falan yemekler çok daha iyidir o standarttan dolayı belli yörelerin adını kullanan restoranlar belli bir standardın üstünde iş yapıyordur.

Ama Batı'da bu tip restoranlar genelde adını kullanarak geçinme yönünde. Yani mesela Konyalı falan adıyla açılıpta bir tane Konya seviyesinde etli ekmek yapabilen yere denk gelmedim. Kaç "Adana Sofrası" kebabını zırhta çekiyor? İstanbul'u bilmem ama İzmir'de çok nadir.

Daha Antep, Urfa falan sofrası olupta iyi lahmacun yapan yer görmedim. Hatta 4-5 yıldır da aramıyorum artık. Manavkuyu'da, Bornova'da sanayilerde, Narlıdere'de sokak aralarında falan gezmekten sıkıldım açıkçası, hepsi de hüsran.

Doğuyu bayağı gezmiş, orada yaşamış bir Çanakkale'li olarak şunu söyleyebilirim ki, doğuda yemeklerinden hiç bahsedilmeyen Kahramanmaraş'ta bile sokak arasındaki ucuz bir lokantanın lahmacunu buraların en kralını donunda sallar. Oralarda yapılan içli köfte ise eğer buradaki olsa olsa mercimek köfte falandır.

Not: Yaklaşık 10 yıldır Konya'dan öteye geçmiyorum yani oralar bozulduysa bilemem. Ama buralarda yaşayıp yöresinin lokantalarını yemek yemek için değil evinde hazırladığı kebapları fırınında pişirmek için kullanan Adana'lı, Antep'li arkadaşlarıma bakılırsa buradaki durum benim anlattığımdan çok farksız değil.

Ama İstanbul tabi çok daha büyük karışık bir metropol olduğu için elbet yöresindekiler standardında lokantalar vardır.

Başlığa dönersem; güncel durumu bilmiyorum ama Sirkeci'de yemek meraklılarının kesin gittiği bir sokak vardı adını bilemedim şimdi, Hocapaşa olabilir, olmayadabilir. İstanbul'lu arkadaşlar söylesin; eğer bozulmadıysa o sokakta iyi yemekler bulmak mümkündür. Ben bir öğlen, bir akşam yemeği yemiştim ikisindende memnun kalmıştım. Hatta CNN Türk'te yemek programı yapan bir şef vardı Can Oba; o sokakta meşhur oldu işte. Gerçi şimdi Bodrum'a yerleşmiş galiba. Ama öyle yerleri bulmak lazım. Programda 1 tane kendine has bir mekan, bir tane de eski İstanbul'u yaşatabilecek bir esnaf lokantası kesin olmalı bence. Bazı küçük eski meyhaneler var, biraz ararsan bir kaç yer bulunabilir. Onların sadece mezeleri değil yemekleri de bayağı iyi olabiliyor. İstanbul deyince benim aklıma bunların yanında birde vefa bozacısı falan gibi google a yazınca kolayca bulunabilecek klasik yerler geliyor. Ama akşam hava kararmadan gitmelerinde fayda var, gece çok tekin değil oralar.

İzmir'de olsa bir kaç mekan söylerdim. Bak şimdi acıktım ya. Bu cuma bir ciğer sarma patlatabilirim şu anki gazımı kaybetmezsem; bi daha mı gelecez dünyaya?! :D
    Kesinlikle doğru.
    Buralarda olsa..
    Bir minübus kiralar, kızkalesi, tarsus, adana, hatay, antep, urfa ( göbeklitepe, balıklıgöl ) turlayan biri ne yemerkleri ne de ören yerlerini ömrünce unutamaz.
    Ama İstanbul başka dünya..
    İyi bir organizasyon olmazsa kalabalık grupla tam bir hüsran olur.
    Ben, misafirlerimle uygun mekanlara uğruyorum. Ama, sahilde, kayalıklarda içilen çayın, şarabın tadı başka..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad gece programı sınırsız alkollü menü 70 euro , alkolsüz 50.

dilerseniz hergün gun içi yemeksiz boğaz ve ada turu düzenlemekteyiz , kısa turlar 15 TL(1,5 saat) uzun tur 25 TL(3,5 saat) teknede büfe var fiyatlar makul , büfede alkol yok ama dışarıdan hertürlü yiyecek ve içecek getirmek serbest , gündüz turlarına katılmak isterseniz senin ve yengenin biletler bende ;) telefonumu özelden yazıyorum..
    Gün içi yemeksiz boğaz ve ada turları on numara imiş 15 lira veya 25 lira nedir ya üstelik yiyecek ve içecek getirmekte serbestmiş. Sen ona teknede piknik de ben beğendim.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Eminönün'de hamdi restauranta gidin oldukça güzeldir.
    Bir öğlen sultanahmet köftesicisine gidin klasiktir ama iyidir.
    Akşam yemeği için kuruçeşme de kidonyayı tavsiye ederim.
    Eğlenceli hemde otantik olsun derseniz gene kuruçeşmede slounge ( eski adı nomads restaurant ) güzel programları ve yeme içmesi var.
    Gene akşam yemeği için karaköyde endam restaurant.
    kahvaltı için rumeli hisarında sade kahve var .
    kaç kişisiniz bilmiyorum ama sahibinden üzerinden oldukça uygun fiyata boğazda size özel gezdirecek motoryatlar mevcut bilginize : ))

umarım işinize yarar : ))
    COQ bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Eklemiş olmak adına, hazır Sultanahmet'telerken gezilecek görülecek yerlere oraları dolaşırken blue mosque, topkapı sarayı falan, aynı yerdeki
    İstanbul Arkeoloji Müzesi'ni de ekleyebilirler,
    Gülhane'deki Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesini ekleyebilirler (ismi aynen böyle).

Yeme içme olarak ekleyeyim: Kalabalık esnaf lokantasına uğrasınlar, bir öğlen üstü, önlerine çıkan. Memnun kalacaklardır. Onca esnaf oradan yediğine göre... Veya, ara sokaklarda ev yemekleri yapan bir ablanın yeri illa ki vardır oralarda da ... Yerel tadlar istiyorlarsa ... Samimiyet istiyorlarsa... Şatafat istiyorlarsa, o ayrı... Geçirmasyon, evellallah, onun da alası vardır illa ki
    COQ bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Abi Vedat Milor'un sitesi var at linkini seçip beğendiklerine gitsinler.Gayet güzel site.
    espresso ve COQ bunu beğendiler.

Kebap : aksaray ya da taksimdeki hatay medeniyetler sofrası. - avcılar altın sini
    Steak : nisantasinda nusret, beylikdüzünde beşbıçak, (en bilinmeyeni bile güzel oluyor aslında)
    Rakı - Balık : rumeli kavağında yılmaz balık
    Döner : beylikdüzü enbey (2 dana asıyorlar aynı gün bitiyor)
    Kahvaltı : kavacıkta muhlamacı karedeniz mutfağı - emirgan korusu pembe köşk
    Tatlı : emirgan sütiş
    Deniz kenarında akşam yemeği : yeniköy spor kulübü - tarabya bigchef
    Mangal-piknik : kemerburgaz belgrad ormanı
    Hamburger : beşiktaş ya da bomonti biber burger
    ozan1991, zekeriyaimam ve COQ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler