Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

SMART TV Aparatı

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba;

Cok fazla ürün ve tanıtım var ancak kararsız kaldım.

Evimde kendinden uydu alıcılı bir tv mevcut ancak Smart değil; su an bilgisayar kasamı bağladım.

Bunu smart tv'e cevirmek için aparatlar varmış. Yani dizi/film sitelerine youtube'a fln wifi ile girmenizi sağlayan aparatlar.

Kullanan ya da tavsiyesi olan var mıdır?
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar D400
    androidbox olarak aratırsanız envai çeşidini bulursunuz. Birçoğunun donanımı aynı/benzer/çok yakın güçteler, ancak performansları farklı olabiliyor.
    Araştırmaları youtube incelemelerini okuyun izleyin. Ben projeksiyon cihazımı uydu alıcılı android box (K2 pro) kullanarak akıllı tvye çevirdim, 3 yıldır kullanıyorum. Sizin durumunuzda receiver olmasına da gerek yok. Performansı/yazılımı düzgün bir android box işinizi görecektir.

hocam arattım da kapsamlı olarak geniş secenekler sunuyor; kullanmayacagım özelliklere ekstra para vermek istemiyorum.

o nedenle kullanan var ise direk öneriler daha iyi fikir verecektir

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    bunun için hdmı girişinden bağlanabilen android tv box lar var performansı fiyatına göre değişiyor, ben ekranı kırık eski bi laptobum vardı onu bağladım tv ye pc girişinden bide kablosuz klavye mouse harika bişey oldu

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    https://www.hepsiburada.com/google-c...RoCmjYQAvD_BwE
    https://www.trendyol.com/xiaomi/mi-b...BoCq98QAvD_BwE
    Bu ikisini de kullanıyorum, gayet kullanışlı ve stabil sistemler. İhtiyacınıza göre seçin.

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.hepsiburada.com/google-c...RoCmjYQAvD_BwE
    https://www.trendyol.com/xiaomi/mi-b...BoCq98QAvD_BwE
    Bu ikisini de kullanıyorum, gayet kullanışlı ve stabil sistemler. İhtiyacınıza göre seçin.

Ürünlerde standart google - youtube ya da chrome üzerinden film/dizi izleme mevcut değil mi?

Google Chromecast 2 sanırım telefonu tv'e aktarıyor; tv'i smart yapmıyor

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Chromecast ucuz olanı ve cep telefonuyla kumanda edilip görüntüyü ekrana veriyor, Youtube ekranı oluyor TV ve tam ekran oluyor, bu arada telefonunuzu kapatabilir ya da diğer işlerde kullanabilirsiniz. Tüm numarası bu.
    Diğer kutu daha marifetli, daha çok Android telefon gibi, bir sürü uygulama kurup çalıştırabiliyorsunuz, kendi kumandası ve sesle komut özelliği var , Chrome ile sitelerde gezebiliyorsunuz, ancak Flash eklenti desteklemediğinden bazı dizi siteleri falan açılmıyor.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    bende araştırıyorum.
    xiaomi için çok güzel yorumlar var,kullanıcı memnuniyeti çok yüksek
    ayrıca 4K yayında normal tv yi uhd tv ye çeviriyor.kumandasına aratmak yerine ses ile komut verebiliyorsun.
    xiaomi tv box S modeli
    fiyatı 500 tl civarında
    başka marka ve model kullanan arkadaşların bende yorumlarını bekliyorum

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Xiaomi güzel evet, fakat sık sık resetlemek gerekiyor, uzun süre bağlı kalınca kilitleniyor, haftada - 10 günde bir fişten çıkarıp tekrar takmak lazım. Kumandadan kapatmak aynı işi görmüyor. (Sonuçta bir Android cihaz, telefonlar için de aynı uygulama yapılmalı)
    karaca3 bunu beğendi.

xiaomi 'i listeme aldım, başka öneri gelir ise karşılaştıracağım.

teşekkür ederim

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Bende mi box 4k kullaniyorum . Spmc veya kodi yukleyip turkvod eklentisi kurunca tum filmler diziler var. Youtube filan saymiyorum. Bende evde film dizi izlemek icin almistim. Turk vod da istediginiz filmi aratip bulmak biraz sikintili ama listeden secerseniz arama derdi ortadan kalkiyor.

Hanim bol bol kacirdigi dizileri izliyor bize yine bise kalmiyor.

Cihazi ben hergun tekrar baslatiyorum cunku acik kalinca muhakkak su koyveriyor.

Bide 3 4 arkadas netflix alirsaniz cok kullanisli olur.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Benim elimde çok harika süper minipc olan raspberry pi 3 modelinden vardı.
    Bunun üzerine kodi kurup TV'ye bağladım gayet güzel oldu. Bir haftasonumu harcadım ama maksat linux ile uğraşmak olsun, proje olsun. Tek eksiği uzaktan kumanda, onu da kablosuz klavye ile halletmiştim.

raspberry pi 3 modelinde 4k çıkış yok, TV 4k olunca zaten içinde smartı da var, bu projeden vazgeçtim, bunu yerine raspberry pi cihazına usb hard disk bağladım, içine dlna media server kurdum, bir de torrent istemcisi kurdum. evdeki bilgisyarı meşgul etmeden torrent indiriyor ve sonra üzerindeki meyda sunucuya smart TV'den erişip indirilen filmleri izleyebiliyorum.

Tabi bu raspberry pi gibi cihazlar daha çok bu işleri bilenler için cihazlar. yani her şeyini kendiniz kurup ayarlamak zorundasınız. Linux bilginiz yoksa hazır cihaz alın daha kolay.
    Raspberry pi 4 çıkmış, onun hdmi portu 4k destekliyormuş, bir ara alıp kurcaliycam.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chromecast ucuz olanı ve cep telefonuyla kumanda edilip görüntüyü ekrana veriyor, Youtube ekranı oluyor TV ve tam ekran oluyor, bu arada telefonunuzu kapatabilir ya da diğer işlerde kullanabilirsiniz. Tüm numarası bu.
    Diğer kutu daha marifetli, daha çok Android telefon gibi, bir sürü uygulama kurup çalıştırabiliyorsunuz, kendi kumandası ve sesle komut özelliği var , Chrome ile sitelerde gezebiliyorsunuz, ancak Flash eklenti desteklemediğinden bazı dizi siteleri falan açılmıyor.
    Tum numarasi bu degil. Videocast gibi uygulamalarla bilgisayarinizdaki video dosyasini bile ChromeCast'e gonderebilirsiniz. Bilgisayarinizdaki herhangi bir chrome tabini ya da tum ekrani TV'ye gonderebilirsiniz. Vs vs bircok uygulama ve workaround var. Deneyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim elimde çok harika süper minipc olan raspberry pi 3 modelinden vardı.
    Bunun üzerine kodi kurup TV'ye bağladım gayet güzel oldu. Bir haftasonumu harcadım ama maksat linux ile uğraşmak olsun, proje olsun. Tek eksiği uzaktan kumanda, onu da kablosuz klavye ile halletmiştim.

raspberry pi 3 modelinde 4k çıkış yok, TV 4k olunca zaten içinde smartı da var, bu projeden vazgeçtim, bunu yerine raspberry pi cihazına usb hard disk bağladım, içine dlna media server kurdum, bir de torrent istemcisi kurdum. evdeki bilgisyarı meşgul etmeden torrent indiriyor ve sonra üzerindeki meyda sunucuya smart TV'den erişip indirilen filmleri izleyebiliyorum.

Tabi bu raspberry pi gibi cihazlar daha çok bu işleri bilenler için cihazlar. yani her şeyini kendiniz kurup ayarlamak zorundasınız. Linux bilginiz yoksa hazır cihaz alın daha kolay.
    Raspberry pi 4 çıkmış, onun hdmi portu 4k destekliyormuş, bir ara alıp kurcaliycam.
    * Uzaktan kumanda icin LIRC (Linux Infrared Remote Control) kullanabilirsiniz. Daha once elimdeki kumandayi cihaza tanitip, tuslarini ogretip uzaktan kumanda olarak kullandim. IR modulu oldukca ucuz deneyebilirsiniz.

Evde 2 tane Raspberry (Biri v2B, biri v3) var, bir cok is yapiyor v3 olan. v2 yatiyor oyle.
    - DLNA server
    - Media Server (Plex / Kodi / Emby / Logitech [ Squeezebox ])
    - OpenVPN Server
    - FlightRadar Data Agent (Havadaki ucak datasini topluyor
    - Mopidy Music Server
    - Transmission Torrent Download Client
    - SMB File Server
    - Nextcloud Cloud Backup Server

Yapabileceklerinizin siniri yok, tabii kurmasi/kullanmasi vs gorece olarak zor.

sanırsam bu zımbırtı 500 tl'e patlayacak bana

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tum numarasi bu degil. Videocast gibi uygulamalarla bilgisayarinizdaki video dosyasini bile ChromeCast'e gonderebilirsiniz. Bilgisayarinizdaki herhangi bir chrome tabini ya da tum ekrani TV'ye gonderebilirsiniz. Vs vs bircok uygulama ve workaround var. Deneyin.
    Oluyor evet, uzun uzun yazmaya üşendim. Bilgisayar ekranını da TV'ye yansıtabiliyorsunuz bu şekilde.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırsam bu zımbırtı 500 tl'e patlayacak bana
    Hocam eger her seyi yasal izlerim, her platformda kullanicim var, istedigim seyler global seyler dersen ChromeCast gibi spesifik urunler var.
    Yok ben ucuza mal edeyim, istedigim seyler basit, internetten buldukca eklemek istedigim seyler de var dersen Android yuklu box cihazlara yonelmende fayda var.

Bende ChromeCast'te var, cokta memnunum, ses/goruntu/ekran yansitabiliyorum. Ama unutmayin ChromeCast sonucta Google urunu, adamlarin yukledigi firmware kadar kullanirsiniz. Iki gun sonra herifler derse sunlari kapattim bunu yapamayacaksin, baska yontemler bulmak zorundasin. Bagimli olmak istemiyorsan android yuklu box urun tavsiye edilir.
    espresso bunu beğendi.

Hocam eger her seyi yasal izlerim, her platformda kullanicim var, istedigim seyler global seyler dersen ChromeCast gibi spesifik urunler var.
    Yok ben ucuza mal edeyim, istedigim seyler basit, internetten buldukca eklemek istedigim seyler de var dersen Android yuklu box cihazlara yonelmende fayda var.

Bende ChromeCast'te var, cokta memnunum, ses/goruntu/ekran yansitabiliyorum. Ama unutmayin ChromeCast sonucta Google urunu, adamlarin yukledigi firmware kadar kullanirsiniz. Iki gun sonra herifler derse sunlari kapattim bunu yapamayacaksin, baska yontemler bulmak zorundasin. Bagimli olmak istemiyorsan android yuklu box urun tavsiye edilir.

aslında yapacagım 2 sey var ; youtube'dan video/müzik bir de bildiğin dizi/film siteleri (netflix gibi değil normal hdfilmcehennemi gibi) film /dizi izlemek.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bagimli olmak istemiyorsan android yuklu box urun tavsiye edilir.
    O da Google ürünü, aynı şey.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

aslında yapacagım 2 sey var ; youtube'dan video/müzik bir de bildiğin dizi/film siteleri (netflix gibi değil normal hdfilmcehennemi gibi) film /dizi izlemek.
    Android kutu size lazım olan şey.Ama her siteyi açamayabilir.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ben bunlar icin yaptigimi soyleyeyim.
    - Youtube icin ChromeCast ve Smart TV oldugu icin Youtube uygulamasi.
    - Benim TV Smart TV oldugu icin dizi/film isleri icin TV'nin kendi browserini kullaniyorum.

Siz ne yapabilirsiniz;
    - Youtube, NetFlix, Spotify, vs bir cok uygulama icin ChromeCast
    - Browser vs isleri icin android box.

android box ancak bazıları flash calıstırmıyor dediniz, o konu canımı sıktı

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)