Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Avrupa yakası gurmeleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    şırdan denetmek istersen florya metrobüs durağı önü şırdancı dayı gece geç saatlere kadar açık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    horhorda urfalim diye bir kebapçı vardi o da guzeldir

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi Vedat Milor'un sitesi var at linkini seçip beğendiklerine gitsinler.Gayet güzel site.
    https://rehber.vedatmilor.com/

Linki ben vereyim.

Bu rehberdeki yerlere Vedat Milör'ün seçtiği ve mekanların kim olduklarını bilmedikleri kişiler gidip normal müşteri gibi hesap ödeyip yiyorlar ve ona göre değerlendiriyorlar. Vedat Milör kendi gittiğinde özel ilgi oluyor eleştirileri yüzünden haklı olarak böyle bir sistem kurmuş. Başkalarının da yorumları var ve kötü yorumlar çoğalınca lsteden çıkarılıyor diye biliyordum.

instagram gibi sosyal medya ortamlarında çok takipçili kişilerin tavsiyelerini pek dikkate almayın. Lezzetten çok işin hokkabazlık showlarında olan mekanlar bazı çok takipçili sosyal medyacıları bedava yedirip içirip hatta üzerine para verip çok güzel çok iyi diye yorum yaptırıyorlar. Bir kaç tane gittiği yerde hesabını da kendi ödeyip normal müşteri gibi yemek yiyip yorumlayanlar da var ama işte bu ayrımı yapmak da size kalıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

Pide denetmek istiyorsan Kadıköy'de Belediye binasının karşısında gibi bir taraflarda Haçapuri pide var. İstanbul'daki en iyi karadeniz pidesi yapan yermiş. Hasanpaşa'daki motosiklet malzemesi dükkanlarına gitmek bana uzak geliyor ama gitmişken pide yerim hem ne güzel deyip taaa beylikdüzünden kalkıp gidiyorum oraya.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Planlamayı hemen hemen yaptım.
    Önerileriniz için çok çok teşekkürler.
    Bakalım memnun kalacaklar mı?

Motosikleti
    cıks
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Planlamayı hemen hemen yaptım.
    Önerileriniz için çok çok teşekkürler.
    Bakalım memnun kalacaklar mı?

nereler var planda yazarsan iyi olur
    halimiz itten beter, keyfimiz paşada yok

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nereler var planda yazarsan iyi olur
    Tabi ki müze ve saray ziyaretleri var.
    Yemek olayını balık, kebap ve Türk yemekleri olarak üç bölüme ayırdım.
    Balık için çiçek pasajını tavsiye eden arkadaşı dinledim.
    Ben de daha önce orada gayet güzel bir kaç akşam geçirdiğim için zaten olumlu bakıyordum.
    Kebap olayını üçe ayırdım.
    Döner kebap için daha önce yediğim ve gayet beğendiğim Günaydın'ı tavsiye ettim.
    Yine bu yaz gittiğim İstiklal caddesinde yanlış hatırlamıyorsam Münhasır isimli restoranı listeye ekledim.
    Ucuz seçenek olarak da Fransız konsolosluğunun az ilerisinde bir yer var.
    Adını unuttum ama self servis olduğunu hatırlıyorum.
    Gayet büyük bir döner takıyorlar ve fena değil.
    Yine İntiba fena değil. (Ben anadolu yakasında yemiştim ama avrupa yakasında da şubeleri varmış.)

İskender kebap için Kebapçı İskender ve Uludağ kebapçısını tavsiye ettim.
    Bunların ikisi de çok iyiler aralarında seçim yapamıyorum.
    Adana, Urfa gibi kebaplar için de Ayasofya'ya pek uzak olmayan Buhara Restorantı tavsiye ettim.
    Türk yemekleri için özellikle testi kebabı ve ortaya tepsi yapan Sultanahmet'e yakın İstanbul Kebap var.

Vedat Milor'un sitesini tavsiye eden arkadaşa teşekkürler. Orayı henüz incelemedim. Kendime sakladım.
    Tavsiye ettiğim yerlerin hemen hepsi gidip yediğim ve beğendiğim yerler.

Tabi ki tekneyle boğaz turu ekledik listeye.
    Bunun için Nikkfurie ile daha sonra temas kuracağım.
    Tekne turu yapacaksanız arkadaşın yakasına yapışın çünkü bu ağustos ayında kısa tur için kişi başı 25 lira ödedim.
    Arkadaşımızın verdiği fiyat neredeyse bedava.

Arkadaşların zamanı kısıtlı olduğu için Anadolu yakası programda yok.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Kapalı çarşı içinde Havuzlu Restaurant sulu yemek için ziyaret edilir (dikkat Nusret değil) hem nostalji hemde lezzetlidir.

Bakırköy sahil Gelik Restaurantta "Kuyu Tandır" ve güveçte mantarlı pilav yenir.
    Yeşilyurt sahilde Çınar ve Polat otel arasında kalan Yelken Testaurantta balık yenir.

Ayasofyanın arka sokağında Turingin işlettiği Sarnıç Restaurant mükemmeldir ama şimdi baktım ve hala restorasyon nedeniyle kapalı.

Ocakbaşı muhabbeti için Ataköy 5.kısımda Şirnaz Restaurant. Etinizi masanızda kendiniz pişirmek gurmelerin ahçılık becerisi için ilginç olabilir

Şarköye şarap tadımına gidebilirsiniz.

Vefada Vefa Bozacısını unutmayın. Tam mevsimi.

Eminönü yeni cami arkasında Hacıların lokumcusundan cevizli lokum sucuğu alınıp tattırılır. Glikozsuz yapıyorlar. Ege usulü.

Sütlücede Sadrazam Mahmutun et lokantasında tereyağlı saç kavurma yenebilir.
    Bu ahırdan bozma yere bir zamanlar sosyete pek bir giderdi sahibide şımarmıştı. Yemekbyerken kafanıza yoğurt dökerse şaşırmayın.

Duvar kenarına ilişip sürekli kollayacaksanız gidilebilir.

O tereyağlı saç kavurmanın lezzetini hiç bir yerde bulamazsınız.
    Ama lokanta tarzı ve manyak bir yerdir. Bir kez daha uyarayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

Tabi Sultanahmette Sultanahmet köftecisi.

Benim yabancı misafirler ikinci gelişlerinde kendileri istiyorlardı oraya gitmeyi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler