Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

CHAMPIX ile sigarayı bırakıyorum. Günlük günlük yazıcam.

Motovento
    REKLAM ALANI
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Forumda kullanan arkadaşlar varmı bilmiyorum, olur kullananlar olmuş yada kullanmakta olan arkadaşlar var ise buraya yazsın.

Bunu buraya yazıyorum, kenarda köşede dursun. Zaten konu dışı bölümü hit almıyor, son mesajlardada çıkmıyor sıkıntı yok herhalde.

Arkadaşlar benim olayı özetleyeyim. 4 senedir sigara içiyorum. 2 paketten neredeyse düşemedim. Artık daha da yükselmeye başlıyor bu sayı.

Herhangi bir psikolejik problemim yok,doktor da dedi he kendi kendime demiyorum bunu.

İçiyoruz mereti alışmışız, 4,5 kez sigarayı bırakmayı denedim. sonuç ''trışka''

Dün aksam doktorun önermesiyle bu ilaca başladım. Artık inanılmaz öksürüyorum, Bu gidişle fazla da yaşamam kanser olur giderim.

Zaten astım da cabası. Kesin kararımı verdım ve bu işi artık burada sonlandıracağım. Temiz hava almak İSTİYORUM.

Sgk karşılamıyor 231.75 tl fiyatı var. (sigaranın aylığını düşününce fazla değil)

3 unite halinde satılan bir ilaç bu. Benim aldığım 1 aylık kullanım olan başlangıc paketi. 2 devam paketi var.

Buraya bu ilacın reklamını yapmaya gelmedim. Almayın arkadaşım. İlac dediğin şey hiçbir şekilde insana Doktor önermedikçe alınmasın arkadaşım.

Çok ciddi yan etkileri olan bir ilaç olmasına karşın bağımsız testlerde yüzde 65 sigarayı bıraktırdığı söyleniyor.

İşin özet mantığı şu. Zaten sigara ile birlikte kullanılması gereken bi ilaç. Başladığınız taktirde 8-14 gün arasında sigarayı bırakmalısınız.

Direk beyne etki eden. Nikotin'i vucuda kötü gösterip. İçtirtmeyen, tek fırtta hay böyle sigaranın dedirten bi ilaçmış. Deneyip görücez.

Yan etkileri; Ciddi gerçekçi rüyalar,Aç alındığı taktirde ciddi mide bulantısına neden olan, Psikolejik sıkıntı yaşamış,ilaç kullanmış kişileri depresyona götürebilen bir ilaçmış. Kalp ritminide etkliyor.

şimdilik her gün bir adet 0.5 mg kullanıcağım.

3 günün sonunda sabah akşam 1 er mg olarak devam edecek.

Velhasıl kelam bunları buraya yazdım. Gün gün yazacağım.

10/10/2016 23:45 te 0.5 mg olarak ilacı kullandım.

Saat sabah 2 ye kadar kalp çırpıntısı yaşadım, bir an korktum.

saat 13:27 gündelik sigaramı içiyorum herhangi bir değişiklik yok, Belki beyindedir ama sanki sigaranın tadında değişim var, Gece güncelliyeceğim.

Son Güncelleme 26.10.16
    Not Mesajı:

Birkaç kez foruma girdim yazacak vakit bulamadım bu ara işler biraz yoğun, kusura bakmayın.

gün gün /15,10,2016 dan beri olaylar şu şekilde gelişti;

16/10/2016

Kalp çırpıntısından sonra ilaca devam edip etmeme konusunda kararsızdım, doktorumla görüştüm,Tekrarı halinde kesinlikle bırakmamı önerdi, daha hafif bir ilaç deneyebiliriz dedi.

Ya herro ya merro diyerek ilacı almaya devam ettim, Sanırım risk almayı sevmeseydik motosiklete de binmezdik

17/10/2016

2 paketten düşmeyen ben 9 adet sigara ile günü kapattım. işin aslı dünden kalma paketim eve giderken bitti yenisini almaya gerek duymadım. Akşam yemeğinden sonra canım sigara istedi ama içmek için direnmedim, 3-4 dakika ya sigara isteğim geçmiş oldu.

18/10/2016

çok ama çok stresli bir gün. Ben emlakçıyım, 340 bin liraya ev satın alıp 3 bin lira vermemek için ailesini yalana alet eden insanlar sizi çok seviyoruz! 1 paket sigaram bitti. tam emin değilim ama 12-13 sigara içtim, sigara uzattığım için bitmiş oldu.

bu gibi durumlarda 3.paket alınmış oluyor normalde.

19/10/2016

Sabah kalktım, kahvaltımı ettim, Akşam ilk defa çok gerçekçi bir rüya gördüm, çokta eğlenceli olmadı desem yalan olur. Uyandığımın ilk 10 saniyesi sanki o rüya gerçekmiş gibi yaşadım

dükkana geldim. temizlik vs oldu, belgsel izlendi sağa sola bakıldı derken bir arkadaşım yanıma uğradı ve onu yolcu ederken ilk sigaramı içtim.

o saate kadar canım hiç istemedi.
    Markete gidip Kısa marlboro aldım. (winston light içiyorum) 4 sene önce Kısa marlboro ile başladığım bu hikayeye
    Yine o kısa kırmızı marlboro dan son bir kez içip elveda dedim
    . paketi arkadaşıma hediye ettim.

o gün canım hiç sigara içmek istemedi. tek bir sigara ve gün bitti.

20/10/2016
    4 sene sonra ilk kez ağzımda bok tadı olmadan uyandım, kahvaltı=sigara isteği yok.

Temizlik (sonrasında hep sigara içerim) istek yok.

Öğle yemeği= istek var. 5 dakika sonra isteğim geçti.

akşam yemeği= istek var 2 dakika içmemen isteğimin geçmesine yetti.

21/10/2016

herşey rutin devam, Canım istediğide falım sakız çiğniyorum, sigarasızlık koymuyor. Yakınımdaki herkes sigara içmediğimin farkında söylememe rağmen. 2 paket sigaradan bir anda bırakmış durumdayım. uyumakta en ufak bir sıkıntı yaşamıyorum. canım hiç sigara istemiyor.

22/10/2016

Canım hiç sigara içmek istemedi!!!

23/10/2016

Aslında istemiyor değilim yahu. yemeklerden sonra, canım sigara istiyor CHAMPIX muhabbeti yeni başladı ve akıl almaz ciddi rüyalar görüyorum,tedirgin olmaya başladım. Daha erken yatmaya başladım ve ilacı akşam yatmadan önce alırsam uyutmuyor. çünkü mide bulantısı yaşatıyor.

Akşam eğlenmeye gittik. 5 kişiyiz 5 SAP E doğal olarak BATAK oynuyoruz. bir yancı dahil.

Forumdan sağolsun MHMTCNKRL asi gtr sahibi. Ağzıma sigara uzatıp duruyor, 4 kişi de sigara içmemi söylüyor. ve hepsi yanımda sigara içiyor. Bir canlandırın kafanızda. Batak oynuyorsunuz, çay içiyorsunuz, bütün masa sigara içiyor ve siz içmiyorsunuz çünkü yeni bıraktınız Zor bir durum. Ama içmek istemedim.

24/20/2016

Sigara içen biri yanıma geldiğinde direk farkeder oldum, sigara kokusundan rahatsız oluyorum. 4 sene sonra birinin sigara içtiğini gün içinde nefesinden anlıyabiliyorum. Sabahları güzel uyanır oldum. Göz altımda farkedilmeyen morluklar vardı, sigaradanmış geçti.

Dilimdeki grilik gitti.

daha rahat nefes alıyorum.

DERKEN; çok ciddi bir tartışmanın içine düştüm, yoğun stres yaşadım 1,5 saat boyunca. Sigara içmedim. Kendime güvenim TAM ANLAMIYLA ARTTI!

25/20/2016

iştağım gerçekten açılmış durumda bunu bugun farkettim. arada dükkanda oturduğum yerden kalkıp dışarı çıkıyorum elimi cebime atarak.Bu tamamen beyinde otomatik yapılan birşey

sigara içeceğim sanıyorum haliyle, hemen geçiyor.

FALIM ÇİĞNEMEKTEN AĞZIM ÇENEM DİŞLERİM AĞRIYOR NE YAPIN NE EDİN PARAYA KIYIN VİVİDENT ALIN DÜNYA VARMIŞ

bazen sigara istiyorum ama maksimum 2 dakika sürüyor sonra içme isteğim kayboluyor,

4 sene sonra sinema da film arasında gidip sigara içmedim kız arkadaşım sigarayı bıraktığımı bu şekilde öğrenmiş oldu, yeni görüştük ve o söyleyene kadar canım sigara içmek istememişti.

26/20/2016

Dün gece CEHENNEM filmini izledim, Tom hanks in oynadığı işte, Filmde bir kopukluk vardı, Halisinasyon lar ile gerçek arasında, o sahneyi beynimde nasıl olması gerekiyorsa öyle yaşadım. e film izlemeye benzemiyor Korktuk uyandık. Rüyalar gerçekten gerçekçi.

Kahvaltı sırasında babam; sigara içmediğim için çok mutlu olduğunu söyledi. Bunu babamdan duymak beni çok mutlu etti.

Şu gündür sigarayı içmiyorum diye bir kelime asla kullanmayacağım.

Ben sigarayı bıraktım, içmeyi düşünmüyorum. Umarım öbür ayın 12 sinde tamamiyle bırakmış olacağım.

Baya baya baya uzun olmuş. Umarım okurken; http://img02.imgfotokritik.com/fk_ne...n-kor-gibi.jpg olmazsınız [/QUOTE]
    DiabloBoy bunu beğendi.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2009'da tek seferde paketi kırıp atmak suretiyle bıraktım. 17 sene içtim bırakmama yakın artık 2 pakete yaklaşıyordum. Öncesinde kendimi psikolojik olarak hazırladım, pet şişeye biraz su ve tüm izmaritleri koyup arada kokluyordum felan. Netten ne kadar sigara aleyhine yazı varsa okudum, sonunda bıraktım ve 3 ay boyunca hergün elimden su şişesi eksik olmadı. Devamlı su içtim. Sana da kolay gelsin, umarım kısa sürede bırakır ve nefes almanın tadına varırsın.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    10 sene oldu başlayalı 3 5 denemem oldu ama nafile bir işe yaramadı. Bu ilaç olaylarına da karşıyım bırakılacaksa sağlam bir irade ve kararlılık olması lazım ötesi yalan.

Yıllar evvel akciğer röntgeni çektirmiştim abartmıyorum ciğerlerimin yarısına yakını yoktu. Şimdi nasıldır acaba.

Bazen kalp sıkışıklığı oluyor ve öyle bir çarpıntı oluyor ki insan anlıyor 1 2 seneye kalp krizi geçirmeye başlarım. O yüzden bende bırakmanın arefesindeyim tamamen hazır olduğumda bırakacağım.

Öyle şey mi olur bırakmak isteyen bırakır demeyin benim iradem zayıf çok kez başarısız oldum o yüzden uygun anı bekliyorum. Çok lanet bisey uyuşturucudan hiçbir farkı yok kim icat ettiyse 7 sülalesini zebaniler parmaklasın.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 sene oldu başlayalı 3 5 denemem oldu ama nafile bir işe yaramadı. Bu ilaç olaylarına da karşıyım bırakılacaksa sağlam bir irade ve kararlılık olması lazım ötesi yalan.

Yıllar evvel akciğer röntgeni çektirmiştim abartmıyorum ciğerlerimin yarısına yakını yoktu. Şimdi nasıldır acaba.

Bazen kalp sıkışıklığı oluyor ve öyle bir çarpıntı oluyor ki insan anlıyor 1 2 seneye kalp krizi geçirmeye başlarım. O yüzden bende bırakmanın arefesindeyim tamamen hazır olduğumda bırakacağım.

Öyle şey mi olur bırakmak isteyen bırakır demeyin benim iradem zayıf çok kez başarısız oldum o yüzden uygun anı bekliyorum. Çok lanet bisey uyuşturucudan hiçbir farkı yok kim icat ettiyse 7 sülalesini zebaniler parmaklasın.
    aynen öyle. çok ama çok zor bırakmak.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    sigara bırakılmaz
    ara verilir.
    arifziyaar, sey_47, wing41 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bu ilacın ciddi yan etkileri olduğunu işittim kullananlardan

her şey iradede bitiyormuş
    peki öfke nöbetlerini ne yapacağuk?
    efendy06 bunu beğendi.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Umarım bu ilaç işe yarar ve bir daha bu illete bulaşmazsın. Eğer işe yaramazsa elektronik sigarayı da bir denemeni tavsiye ederim.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    temmuz 2015 ten beri sigara içmiyorum. günde 1.5-2 pakete kadar sigara içen biri idim. Sigaradan kurtulur isem kendime güzel bir motosiklet alma sözü verdim ve hiçbir ilaç kullanmadan sigara ile vedalaştım. irade ve istek bence en büyük ilaç, ödülde yanında bonusu
    Bence ilaca hiç bulaşmayın sağlığınız açısından ciddi yan etkileri olabilir... inşallah en kısa zamanda kurutlursunuz şimdiden bu yolda başarılar...

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sigarayı içmek değil almak mesele. insan sevse bile sırf tasarruf etmek için bırakır

Motosikleti
    .
    Üye olduğum başka bir forumda yorum yapmışım.hemen kopyaladım

Stajyerliğini %80 i, göğüs servisi,tüberlüloz servisleri,göğüs yoğun bakım da geçen ve mesleğimin ilk 2 yılında da makus göğüs hastalıkları kaderimi yenemeyerek orada başlayan bir hemşire olarak bu konu hakkında bişiyler yazmazsam ayıp olur yeşilaycı bir vatandaş olarak çok net söyleyebilirim ki her insanda sigarayı bırakıcak potansiyel ve irade vardır.çok net ..neden mi hepimiz küçükken müptelasını olduğumuz anne sütünü bırakmış bebeklerdik.bir bebekte anne sütü ve emme bağımlısıdır,belli bir yaşta en yararlı gıdasını ve memesini bırakması gerekir.küçük bir çocuk bile hayatının besininden vazgeçebiliyorsa bir zahmet sigarayı bırakıverin
    Ikinci kek nokta şudur arkadaşlar,yıllarca sigara içen bir bağımlının ciğerlerinden test ve tedavilerdeki işlemlerde kavonozlarca ,kapkara sıvı çıkar.bu ne demektir,kendi ciğerlerinizdeki suda boğularak can verirsiniz.normal bir nefes alıp vermeye hasret kalırsınız.diğer nokta sigara içen ölüyorda içmeyen ölmicekmi?
    Cvp:şaşırma:da ölücektir ama,sigara içen taraf nefese muhtaç olarak.
    Diğer soru:filancı abuzettin 20 senedir içiyor bir şey olmamış.
    Cvp:her insan bir olmaz,sigaranın zararlı etkilerini çabuklaştıran faktörler vardır(beslenme,alkol,genetik faktörler,kronik hastalıklar,özgeçmiş,akciğer kapasitesi,vücut direnci,spor vb).abuzettin uçurumdan atlarsa sizde atlıcaksanız ona söz yok

R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigara bırakılmaz
    ara verilir.
    Buna tamamen katılıyorum, uzun yıllardır kullanıyorum, hatırladıgım kadarıyla 6, arkadasların hatırladıgı kadarıyla 8 seneyı gecmıs baslayalı. Gece uzun bır sure ıcmeyecem bunu deyıp yattıktan sonra 1 yıla yakın ıcmedım, hıc ıcesımde yokken alkollu bır organızasyonda yellendırıverdım cıgerlerı. Icmesem daha ıcmezdım. Ama zaten tamamen bırakmadıgımdan, pekte dusunmedım devam edınce kotu mu yaptım dıye. Sevıyorum ben sıgarayı, psıkolojık mıdır bılmem her haltın yanına guzel gıdıyor, canınız cerez cektıgınde etrafınızda bır kuruyemıscı yoksa cerez nıyetıne bıle gıdıyor benım ıcın. Ama bazen boyle aralar verebılıyorum sıgaraya. Ara verdıkten sonra devam etmeye degılde, olayın baslangıcına pısmanım ben, ılk sıgara ıcmeye nasıl basladım hatırlamıyorum ama keske hıc baslamasaydım, butun pısmanlıgım bu. Bırakma konusuna gelınce, amacım moral bozmak degıl ama ılac falan fasafıso. Kafada kurucaksın gece yatmadan once. Once bı ınanıcaksın, sabah zaten aklına gelmıyor daha sonra.

Ha olmuyorsa bır kardesınız olarak tavsıye vereyım, captaın black alın aromalı, benım ıctıgım en agırı vısnelısıydı daha agırı var mı bılmıyorum. Zaten yarısına kadar ıcebıldıgınızde kalan yarısını atsanızda oluyor, benım gıbı ruhunuz fakırse tamamını zar zor ıcıyorsunuz. O derece yakar bogazı. Cıgerlerınıze dolusunu bıle hıssedersınız cok yogun bı sekılde. Zaten o ılk dalı ıctıkten sonra uzun saatler sıgara cekmez canınız. Ama once anlamak ıcın bır dal captaın black ıctıkten sonra bır de normal sıgara ıcın, sıgara ıctıgınızı hıssetmeyeceksınız. Bır hafta kadar bır surede sıgaradan tıksınıp bırakma kararı alırsınız zaten. Ha kararlarınızı uygulamada sıkıntı yasıyorsanız, kendı kendınızı kandırıp captaın blackten zıyade normal sıgara ıcıyorsanız gun ıcınde bırakamazsınız, ama captaın blackten baska bır sıgara ıcmedıgınız surece, kararlarınızı uygulamada sıkıntı yasasanız bıle 30 gunun sonunda ne kadar kaptan varsa ..... koyım deyıp sıgarayı bırakır 31. gun nıkotınsız hayatınızın ılk gunune hıcte o temız oksıjenı hıssetmeyecek cıgerlerınıze temız oksıjen cekmeye baslarsınız. Vebal almak ıstemem bır de uyarayım, bır ay boyunca captaın black ıcerek cıgerlerınıze normal sıgaranın bır yılda yaratacagı zararı verırsınız tahmınen ama sıgarayı bırakacagınız ıcın deger bence.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Çok doğru bir karar almışsın. Tebrik ediyorum umarım kısa zamanda kurtulursun.

Bazı arkadaşlar kendilerince yöntem belirtmiş olsalarda bundan etkilenmemeni öneririm.

Sigarayı bırakmanın tek şartı vardır o da KARARLILIK.

Eğer karar vermişsen ama ilaç kullanarak ama başka yöntemle. Bişerkil bırakacaksın demektir.,

Ayrıca ara verilir diyen zayıf iradeli arkadaşların bu konuya yorum yapmamalarını rica ediyorum.

Sigara içmek ciddi bir tehlikedir ve bırakmaya çalışan kişilere destek olmak en büyük görevimizdir.

16 yıl içtim. 2005 30 ağustosunda bıraktım. Çok şükür bin şükür nekadar mutlu olduğumu kimse bilemez.

Yaşıtlarımdan çok daha sağlıklı ve genç bir bedenim var artık.
    dovahhkin ve beko12345 bunu beğendiler.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok doğru bir karar almışsın. Tebrik ediyorum umarım kısa zamanda kurtulursun.

Bazı arkadaşlar kendilerince yöntem belirtmiş olsalarda bundan etkilenmemeni öneririm.

Sigarayı bırakmanın tek şartı vardır o da KARARLILIK.

Eğer karar vermişsen ama ilaç kullanarak ama başka yöntemle. Bişerkil bırakacaksın demektir.,

Ayrıca ara verilir diyen zayıf iradeli arkadaşların bu konuya yorum yapmamalarını rica ediyorum.

Sigara içmek ciddi bir tehlikedir ve bırakmaya çalışan kişilere destek olmak en büyük görevimizdir.

16 yıl içtim. 2005 30 ağustosunda bıraktım. Çok şükür bin şükür nekadar mutlu olduğumu kimse bilemez.

Yaşıtlarımdan çok daha sağlıklı ve genç bir bedenim var artık.
    hocam türkmenistanda sigara yasakmış doğru mu? acaba bu yüzden bırakmış olabilirmisiniz

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Elektronik sigara için.

E-sigara ciğerlerde su topluyormuş?
    Öyle birşey daha kanıtlanmadı.

Peki bilinçli olarak zararı ne kadar azaltabilirsiniz.?
    E-sigara likitlerinde bitkisel VG gliserin kullanılır.Zevke göre yüzde 2 ile 15 arası da aroma.(1 litre baz alalım)Peki bunun içine sıvı nikotin koymazsak ne olur.Biz buan 0 mg diyoruz.Zehirsiz su buharını ve aromasını içiyorsunuz.

Peki sigaradan binlerce kez daha zararsız bu e-sigara yı neden kullanmıyoruz? Çünkü devlet baba sigaradan hayvan gibi para kazanayımda insanlar gebersin bizene mantıgında oldugu için.Çünkü araştırma özürlü olduğumuz için.

Sigarayı bıraktırma oranı diğer ilaç vs göre kimyasal olmadığından e sigara mantıklıdır.7 sene önce dünyanın tanıstığı e sigara teknolojisi son 2 yıldır patlama yaparak dünyada üst seviyeye oturdu.Dünyaca bilinen çoğu artis ,iş adamı vs bugün ecig kullanmaktadır.Kaldıki bizim ülkemizde tahmini söylüyorum 100000 bin kişi üstü ecig kullanan var.Bunu nerden biliyorum derseniz sadece benim facebook grubumda 13000 kişilik satış yapan ve kullanan bir kitle var.

ecig sadece 2 ay kullanın ,ne tıkanıklık ne vucudda kırgınlık ,pis koku vs kesinlikle ortadan kalkar.Ben şansen çok içki icen birisiyim.Yanında her zaman 2 paket sigarayı devirirdim.Sabah kalktığımda elim ayağım titrerdi.Ne zaman ecig içmeye basladım sabaha tertemiz ciğerlerle uyanıyorum.

Ecig hobidir iradeniz sağlamsa 1 ayda sigarayı bırakırsınız yada benim gibi 4 senedir ecig icersiniz.Sorusu olanlara yardımcı olurum her zaman mesaj atmanız yeterli özelden.

Not:Satış yapmıyorum sadece bilgilendirme amaçlı ecig sağlık belgelerine zararsız cihaz ve likitlere yönlendirebilirim.
    krafwerk bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2014 mayıs 1'de bıraktım. Yaklaşık 10 senelik içiş döneminden sonra. Vermiş olduğum en doğru kararlardan bir tanesini yaptığımı biliyorum.

Sende bırakırsın inşallah.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam türkmenistanda sigara yasakmış doğru mu? acaba bu yüzden bırakmış olabilirmisiniz
    )) Evet ama açık alanlarda yasak. Burda 1 paket sigara ( ki o da TR de 3-4 TL ye satılan kötü kaçak sigaralar ) 10 USD Evet yanlış okumadın. Tamı tamına 10 dolar

İlginç oranlar da çıkıyor ortaya.

Bak sen taksici ile olan diyaloğumuza

1 dal sigara 4 manat olmuş diyor ve devam ediyor ben 4 manata 4 litre benzin alırım diyor. Sonra da diyor ki Türkiye de ne güzel 1 litre benzin parasına 1 paket sigara alınıyor. Sonrasında sıralı küfürler .....

Ben de adamı ağzım açık dinliyorum ))))

Bu arada taksi 3500 cc lik Leksus

Bu da ayrı bir ironi

Ödediğim ulaşım ücreti de 1 Manat

Bu günkü garabazar kuru 1 TL 2,1 Manat
    sadraf bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    cıks
    kullanacağın ilacın başlangıç paketini almıştım, sigaranın yokluk hissini(paket bitmeye yakın sigaram biticek sıkıntısı yaşamazsın) kafandan kaldırıyor...fakat devamında sana yine iş düşmekte, kararlı olmalısın ve bıraktım diyerek devam etmelisin

beni sorma yaklaşık 25 senedir içiyorum, bende bırakmak istiyorum.

ayrıca şuradaki videoyu izleyip çok bırakan olmuş :S

Motosikleti
    XRUNNER
    Champix basarılı bir ilac. Kullanıp bırakan arkadaslar var.
    Vazgecmemelisin.

Çok doğru karar!!! Tebrikler...

Turkiyede gunde 500 kişi kanser oluyormuş.

Ne gerek var riski arttırmaya..

Umarım bırakırsın , kolay gelsin.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    günde 2.5 (ikibıçık) paket vuran biri olarak 6 senedir tek fırt çekmedim.
    üzerine 25 kilo aldım, şimdi onlarla ilgileniyorum.
    sana tavsiyem konu üzerine çok konuşma, muhabbetini etme, gününü sayma.
    tarih belirle, kopar gitsin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)